Biuro klubu - sekretariat - recepcja

Telefon: 32 281 78 70 w godz.8.00-20.00
e@mail:ksgornik_bytom@op.pl 
numer rachunku bankowego klubu: Krakowski Bank Spółdzielczy:
80 8591 0007 0420 0998 8128 0001

Dyrektor klubu - Dariusz Łukaszewski

Telefon: 501 184 225

e@mail:darekluk@op.pl

Serwis naciągania rakiet - Krystian Spyra

Telefon: 502 324 937

Witamy na stronach Klubu Sportowego "Górnik" Bytom


Witamy na stronach internetowych Klubu Sportowego "Górnik" BYTOM. Nasza strona www  ma uaktrakcyjnić oraz przyśpieszć przekazywanie Państwu najnowszych informacji z życia klubu, jego zawodników oraz turniejów rozgrywanych na naszym oraz innych obiektach tenisowych w kraju i zagranicą.

Każda osoba korzystająca z usług na naszym obiekcie jest zobligowana do zapoznania się i przestrzegania regulaminu obowiązującego na naszym obiekcie,regulamin znajduje się tutaj

 

zawodnicy w historii Klubu Sportowego "Górnik" Bytom

.

Newsy z tenisowego świata

Tenis. Dirk Nowitzki kocha jednoręczne bekhendy. "Najlepsze mają Federer, Wawrinka i Thiem"

Dirk Nowitzki lubi oglądać tenis, a przede wszystkim uderzenia jednoręcznym bekhendem. Zdaniem koszykarza najlepiej to zagranie wykonują Roger Federer, Stan Wawrinka i Dominic Thiem. Czytaj więcej »

Matura 2020. Iga Świątek: Denerwuję się, ale akceptuję ten stres. Wiem, że dobrze na mnie wpłynie

- Chyba muszę się do tego przyzwyczajać. Jeśli będę dobrze grała w tenisa, zawsze znajdą się ludzie, którzy będą się interesować moim życiem - mówi Iga Świątek, najlepsza polska tenisistka i prawdopodobnie najsławniejsza tegoroczna maturzystka. Czytaj więcej »

Tenis. Koronawirus. Marion Bartoli i Noah Rubin zaapelowali do Novaka Djokovicia ws. szczepień. "Pomyśl o ludziach"

Marion Bartoli i Noah Rubin stwierdzili, że Novak Djoković powinien poddać się szczepieniu przeciw koronawirusowi, gdy pojawi się taka możliwość. "Powinieneś pomyśleć o ludziach wokół ciebie" - zgodnie zaapelowali. Czytaj więcej »

Generali Austria Pro Series: męczarnie Dominika Thiema z 801. tenisistą świata. Pogrom w wykonaniu Juergena Melzera

Dominic Thiem potrzebował trzech setów, by pokonać Sandro Koppa w drugiej kolejce rozgrywanego na kortach ziemnych w Suedstadt turnieju Generali Austria Pro Series. Juergen Melzer oddał zaledwie dwa gemy Marko Andrejiciowi. Czytaj więcej »

Tenis. Turniej o puchar prezesa CTS: triumf Petry Kvitovej. Michael Vrbensky najlepszy wśród mężczyzn

Petra Kvitova pokonała Karolinę Muchovą i została zwyciężczynią turnieju o puchar prezesa CTS na kortach Sparty w Pradze. Turniej mężczyzn wygrał Michael Vrbensky. Czytaj więcej »

Kolejne odważne zdjęcie ciążowe Dominiki Cibulkovej. Była tenisistka pozuje nago

Była słowacka tenisistka Dominika Cibulkova znów pochwaliła się zdjęciem ciążowym, na którym pozuje nago. Fotografia została wykonana w ramach sesji dla magazynu Grade. Czytaj więcej »

Tenis. Australian Open jednak z kibicami? Craig Tiley przekazał pozytywne informacje

Pandemia COVID-19 sparaliżowała zmagania na światowych kortach i doprowadziła do roszad w kalendarzu rozgrywek. Ostatnie tygodnie przyniosły jednak poprawę sytuacji na Antypodach. Wzrosły szanse na rozegranie Australian Open 2021. Czytaj więcej »

Tenis. Zaskakujący pomysł Marion Bartoli. Nie spodobał się deblistom

Marion Bartoli znalazła sposób, aby uzyskać pieniądze na wsparcie dla niżej notowanych tenisistów. Francuzka stwierdziła, że pozyskać środki można poprzez odebranie ich deblistom. Czytaj więcej »

Tenisista poparł Novaka Djokovicia w sprawie szczepień. "Mogą mnie oskarżać"

Novak Djoković jest przeciwny szczepieniom na koronawirusa. - Mogą mnie oskarżać, ale zgadzam się z Novakiem. Szczepionki nie powinny być obowiązkowe - powiedział Denis Istomin, który jako pierwszy tenisista poparł Djokovicia.

Koronawirus. Denis Istomin poparł Novaka Djokovicia ws. szczepień. "Nie powinny być obowiązkowe"

Denis Istomin poparł Novaka Djokovicia w sprawie szczepień przeciw koronawirusowi. - Szczepionka nie powinna być obowiązkowa - stwierdził Uzbek, który również uważa, że zawodowy tenis nie wróci w 2020 roku i obawia się o przyszłość całej dyscypliny. Czytaj więcej »

Tenis. Rafael Nadal sądzi, że straci rekordy na mączce. "Nie mam wątpliwości, że ktoś to kiedyś poprawi"

81 meczów wygranych meczów z rzędu na mączce i 12 tytułów w Rolandzie Garrosie - te osiągnięcia Rafaela Nadala wydają się niemożliwe do pobicia. Jednak Hiszpan uważa, że nadejdzie dzień, kiedy straci te rekordy. Czytaj więcej »

Tenis. Severin Lüthi zaprzeczył pogłoskom o Rogerze Federerze. "Nie ma powodu, aby czuł presję, by dużo trenować"

Severin Lüthi zaprzeczył pogłoskom, jakoby Roger Federer nie trenował, bo ma problem z motywacją. - W tej chwili nie ma powodu, aby czuł presję, by dużo trenować. Będzie na to wystarczająco wiele czasu - powiedział drugi trener Szwajcara. Czytaj więcej »

Tenis. Generali Austria Pro Series: Dominic Thiem stracił trzy gemy. Juergen Melzer wygrał mecz pokoleń

Dominic Thiem oddał trzy gemy Lucasowi Miedlerowi w meczu pierwszej kolejki Grupy A rozgrywanego na kortach ziemnych w Suedstadt Generali Austria Pro Series - turnieju dla najlepszych austriackich tenisistów. W środę wygrał też m.in. Juergen Melzer. Czytaj więcej »

Najnowsze aktualności klubowe

Procedury postępowania i zasady treningu, jakie muszą obowiązywać w klubach tenisowych w czasie trwania pandemii Covid-19

Szanowni Państwo,

W związku z otwarciem obiektów tenisowych 4 maja w II etapie przywracania aktywności sportowej w Polsce,przygotowujemy obiekt do niezbędnych wymogów sanitarnych-epidemiologicznych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania w obecnej sytuacji.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie Procedur obowiązujących podczas pandemii COVID-19 dla klubów tenisowych i graczy (amatorów i zawodników): Wersja poprawiona na dzień 26.04.2020

Dla klubów:

1. 4 maja 2020r zostaną udostępnione korty tenisowe otwarte i od 18 maja halowe

2. zalecana jest rezerwacja kortów  telefonicznie. W innym przypadku recepcja obiektu powinna znajdować się w odległości nie mniejszej niż 30 m od najbliższego kortu

3. płatności powinny być dokonywane kartami płatniczymi

4. weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt)

5. brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC); należy umieścić przy umywalkach instrukcje BHP mycia rąk

6. obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

7. zalecany jest 15-minutowy bufor czasowy między zakończeniem gry a użyciem kortu przez kolejnych graczy , który powinien zostać wykorzystany na dezynfekcję ławek i bezkontaktową wymianę graczy

8. na każdym korcie powinny być udostępnione dozowniki do dezynfekcji rąk (po obu stronach kortu)

9. korzystanie tylko i wyłącznie z osobistego sprzętu treningowego, klub nie może prowadzić wypożyczalni sprzętu treningowego

10. odległość pomiędzy kortami treningowymi minimum 5 m (licząc między liniami singlowymi). Jeżeli ta odległość nie jest zachowana, to pomiędzy kortami obowiązuje odstęp jednego kortu lub pomiędzy kortami bezwzględnie powinna być siatka oddzielająca sąsiadujące korty

11. na korcie należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 metrów. Jeżeli to możliwe (utrzymanie właściwej odległości miedzy ławkami z sąsiadujących kortów) sugerujemy ustawienie ławek dla graczy po przeciwnych stronach kortu

12. w przypadku opadów deszczu nod 18 maja istnieje możliwości wejścia na halę i dokończenia treningu

13. na obiekcie, w widocznym miejscu, musi być tablica informacyjna, na której obowiązkowo będą zamieszczone informacje o obowiązujących procedurach (sugerowane umieszczenie przepisów w kilku widocznych miejscach, np. przy każdym wejściu na kort)

Dla graczy:

- amatorzy

1. rekomendowane jest przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym, (szatnie zamknięte)

2. obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na korcie tenisowym nie ma obowiązku zakrywania twarzy

3. obowiązuje limit czterech osób na kort.

4. rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk (np.: co 15 min.) - obowiązkowe przy wejściu na obiekt i po zakończeniu gry

5. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu

6. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Można ją zastąpić np. skinieniem głową po zakończeniu gry rekomendowane jest niezwłoczne opuszczenie obiektu (niegromadzenie się)

- zawodnicy

1. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym,  (szatnie zamknięte)

2. obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast zawodnik przebywając na korcie tenisowym nie ma obowiązku zakrywania twarzy

3. na korcie może przybywać nawet 4 osoby. Wzajemne przestrzeganie przez trenera i zawodników odległości - w przerwach min. 2 m.; podczas gry 5 m.

4. sugerowana jest gra bez zmian stron kortu (każdy gracz na swojej połowie kortu).

5. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.

6. zbieranie piłek tylko przy pomocy tub lub przy użyciu rękawiczek ochronnych (po jednej tubie dla każdej z osób, po grze dezynfekcja tub).

7. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Właściwe i spełniające reguły etykiety na korcie jest np. skinienie głową.

8. do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców zawodników – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie. Chyba, że na obiekcie jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad określających zachowanie właściwego dystansu społecznego

Zajęcia grupowe w klubie (grupy dziecięce):

1. zajęcia dla 4-osobowych grup dziecięcych, na korcie może brać udział w treningu maksymalnie czwórka dzieci plus jeden trener (nie na połowie, tylko na obu stronach kortu).

2. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym, niekorzystania z szatni na terenie obiektu (szatnie zamknięte)

3. obowiązkowe zasłanianie twarzy w trakcie zajęć

4. piłki zbiera tylko trener tubą z zachowaniem zasad używania tuby , takim jak przy grupach zawodniczych.

5. do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców dzieci – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie, chyba że na obiekcie jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad określających zachowanie właściwej odległości od siebie.

Uprzejmie prosimy o wdrożenie wzajemnej kontroli wśród uczestników zajęć na obiekcie, służącej zachowaniu wymienionych wyżej procedur. Prosimy o logikę w postępowaniu i bezdyskusyjną akceptację wytycznych pracowników obiektów.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie wytycznych, przyczyni się do szybkiego przejścia do kolejnego etapu rozmrażania procedur w tej chwili obowiązujących.

 

‼️AKTUALNY KOMUNIKAT ‼️


Informujemy, że w związku z dalszymi obostrzeniami i wprowadzonym Stanem Epidemii na terenie całego kraju klub jest zamknięty do odwołania. O zmianach będziemy na bieżąco informować.

Opłaty za parkowanie pojazdów należy dokonywać w pomieszczeniu ochrony znajdującym się przy wjeździe na parking, codziennie po godz.20.00. Mile widziana płatność odliczoną gotówką.Za utudnienia bardzo przepraszamy.

Tymczasem życzymy dużo zdrowia z okazji zblizających sie Świąt.

Zarząd Klubu

Tenis w czasach emidemii -trenuj w domu

Miło nam poinformować,że w tak trudnych czasach w związku z zagrożeniem koronawirusem nasz dzieci ,którebyły objęte programem NPUT nie zaprzestały kontaku z tenisem i wykonują rózne ćwiczenia w domu.

Antoni

files/2020 zdjecia/antoni w domu.jpg 

Zuzia

files/2020 zdjecia/zuza w domu.jpg

Henryk

  files/2020 zdjecia/henryk w domu.jpg

Tymek

files/2020 zdjecia/tymek w domu.jpg

Greta

files/2020 zdjecia/greta w domu.jpg

Turniej klubowy 22.02.2020

files/2020 zdjecia/20200222_111105.jpg

I miejsce: Karolina Mrozek  II miejsce:Szymon Slodczyk

III miejsce: Helena Mrukwa

IV-VIII:  Lilana Banny, Greta Kruszyńska-Szwedo,Antonina Wojewoda,Laura Mizgalska,Filip Golder

files/2020 zdjecia/20200222_133827.jpg

I miejsce: Nina Jastal II miejsce: Henryk Panchyrz

III miejsce: Franek Muszyński

IV-IX miejsce: Paulina Kupczyk, Zuzanna Strychalska, Antoni Popławski, Wojciech Malok, Kazimierz Heil, Antoni Świat

files/2020 zdjecia/20200222_153300.jpg

I miejsce: Lena Żymła  II miejsce: Alicja Balinka   III miejsce: Nina Jastal 

IV-VII Krzysztof Turzański, Paulina Domańska, Hanna Świat, Natalia Fryc

Serdecznie wszystkim gratulujemy, zarówno dzieciom jak i ich Rodzicom, bez których nie byłoby tak świetnego turnieju

AO Mikołaj Lorens

Ciekawy arykuł - zapraszamy

https://dziennikzachodni.pl/mikolaj-lorens-wicemistrzem-australian-open-w-gorniku-bytom-sa-dumni-ze-swego-zawodnika/ar/c2-14760148?fbclid=IwAR3cAXvlQ53hTJKpNHj2O_CMfnfvjUQB0tzjrXpT5pgt65_DCqZ0cV1_NFY

Szybka nawigacja

Nadchodzące wydarzenia

2020-06-13 - 2020-06-15 Mistrzostwa Śląska U16
2020-06-27 - 2020-06-30 OTK U 14
2020-07-12 - 2020-07-19 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn
Nasze turnieje i akcje:

GRANT KLUBOWY 2020

Grant klubu 2020     stan na dzień 9.03.2020

1. GRUSZCZYŃSKA           31

2. FRĘCH                            28,1

3. MAREK                           18

4. LORENS                         11

5. CHŁODNICKI                9

6. HĘDRZAK                       6

7. SASKA                             5

8. SPYCHALSKI                 4 

9. BARCIK                          4

10. KRZYŚKO                      2,9

11. VOIGT M.                    2,4

12. ZIOMBER                    2

13. BARTUSEK                  2

14. BIEGALSKI                   1,6

15. WIECZOREK A.           1,5

16. KULCZYCKA                1,5

17. VOIGT P.                     1,4

18. KRAWCZYŃSKI           1

19. KAPELA                        1

20. KOPCIK                        1

21. MAZUR P.                   1

22. WAHL-MANIECKA     0,5

23. KASPRZAK                   0,5

24.WIECZOREK J.             0,5

25. MARKOWSKA             0,5

26. KASPERSKI                  0,5

27. VOIGT T.                     0,4

 

Prognoza pogody Bytom
Bytom, SL
piątek
29.05.2020
Zachmurzenie duże
aktualna temperatura powietrza: 11 °C
temperatura odczuwalna: 11 °C
wilgotność powietrza: 76%
wiatr: 17 km/h Północ
pt.
29.05.2020
Częściowo słonecznie
6°C
16°C
% szans na opady: 100%