Biuro klubu - sekretariat - recepcja

Telefon: 32 281 78 70 w godz.8.00-20.00
e@mail:ksgornik_bytom@op.pl 
numer rachunku bankowego klubu: Krakowski Bank Spółdzielczy:
80 8591 0007 0420 0998 8128 0001

NIP: 626-11-87-874

Dyrektor klubu - Dariusz Łukaszewski

Telefon: 501 184 225

e@mail:darekluk@op.pl

Serwis naciągania rakiet - Krystian Spyra

Telefon: 502 324 937

Witamy na stronach Klubu Sportowego "Górnik" Bytom


Witamy na stronach internetowych Klubu Sportowego "Górnik" BYTOM. Nasza strona www  ma uaktrakcyjnić oraz przyśpieszć przekazywanie Państwu najnowszych informacji z życia klubu, jego zawodników oraz turniejów rozgrywanych na naszym oraz innych obiektach tenisowych w kraju i zagranicą.

Każda osoba korzystająca z usług na naszym obiekcie jest zobligowana do zapoznania się i przestrzegania regulaminu obowiązującego na naszym obiekcie,regulamin znajduje się tutaj

 

zawodnicy w historii Klubu Sportowego "Górnik" Bytom

.

Newsy z tenisowego świata

Bunt przeciw Novakowi Djokoviciowi? "Wielu tenisistów wystąpiło o jego rezygnację z roli szefa Rady Zawodników ATP"

Todd Woodbridge wyjawił, że w związku z aferą z cyklem Adria Tour część tenisistów uważa, iż Novak Djoković powinien ustąpić z funkcji szefa Rady Zawodników ATP. - Jest liderem graczy, a nie dał dobrego przykładu - mówił legendarny Australijczyk. Czytaj więcej »

Tenis. Zmiany w obsadzie turnieju Dominika Thiema. Wycofali się Gael Monfils, Grigor Dimitrow i Borna Corić

Gael Monfils, Grigor Dimitrow i Borna Corić zrezygnowali z występu w pokazowym turnieju Thiem's Seven. W ich miejsce w Kitzbuehel zagrają Roberto Bautista, Jan-Lennard Struff i Casper Ruud. Czytaj więcej »

Novak Djoković znów pomaga w walce z koronawirusem. Tenisista przekazał darowiznę miastu w Serbii

Novak Djoković przekazał kolejną darowiznę poszkodowanym w wyniku pandemii COVID-19. Tenisista ofiarował pięć milionów dinarów (ok. 50 tys. euro) miastu Novi Pazar, gdzie z powodu wielu przypadków zakażenia wprowadzono stan wyjątkowy. Czytaj więcej »

Altec/Styslinger Tennis Exhibition: Tennys Sandgren zwycięzcą turnieju. W finale rozbił Sama Querreya

Tennys Sandgren wygrał rozgrywany na korcie twardym pokazowy turniej w Miami. W finale Amerykanin oddał tylko dwa gemy rodakowi, Samowi Querreyowi. Czytaj więcej »

Zagranie roku Huberta Hurkacza! Rywal aż upuścił rakietę z wrażenia [WIDEO]

Rywal aż upuścił rakietę i złapał się za głowę. Hubert Hurkacz na turnieju w Miami popisał się fantastyczną akcją, która już staje się hitem internetu.

Tenis. Turniej WTA w Pradze w sierpniu. Organizatorzy liczą na grę Petry Kvitovej i Karoliny Pliskovej

W dniach 10-15 sierpnia odbędzie się turniej WTA w Pradze. - Jest to uznanie dla czeskiego tenisa kobiecego i walorów organizacyjnych pomysłodawców tych zawodów - powiedział Ivo Kaderka, prezes Czeskiego Związku Tenisowego (CTS). Czytaj więcej »

Tenis. Znów to zrobił! Kapitalne zagranie Huberta Hurkacza (wideo)

Hubert Hurkacz został królem tweenerów w dobie pandemii COVID-19. Tym razem polski tenisista popisał się niesamowitym zagraniem podczas pokazowego turnieju Altec/Styslinger Tennis Exhibition w Miami. Czytaj więcej »

Altec/Styslinger Tennis Exhibition: druga wygrana Huberta Hurkacza. Polak zakończył turniej na piątym miejscu

Hubert Hurkacz zajął piąte miejsce w pokazowym turnieju Altec/Styslinger Tennis Exhibition. W środowym pojedynku Polak zwyciężył Amerykanina Mackenzie'ego McDonalda. Czytaj więcej »

Tenis. "Dziś kawka z siostrą". Agnieszka Radwańska wygląda kwitnąco

Urszula i Agnieszka Radwańskie umówiły się na kawę. Była tenisistka z ciążowym brzuszkiem prezentuje się wspaniale. Zobacz zdjęcie. Czytaj więcej »

Novak Djoković mocno krytykowany. Zlekceważył 400 osób

Australijski tenisista Andrew Harris skrytykował Novaka Djokovicia za jego nieobecność na spotkaniu omawiającym przygotowania do turnieju US Open. - Jest szefem Rady Tenisistów i nawet nie zadzwonił, nie pokazał swojej twarzy - narzeka Harris.

Novak Djoković został oszukany? "Serbskie władze go zdradziły"

Serbski epidemiolog Zoran Radovanović twierdzi, że Novak Djoković został oszukany przez serbskie władze. - Działał za radą ekspertów i władz, które go zdradziły - przekonuje Radovanović.

Tenis. Carlos Moya o kalendarzu Rafaela Nadala: Będziemy musieli na chłodno to przeanalizować

Carlos Moya, trener Rafaela Nadala, mówił o kalendarzu turniejów. Szkoleniowiec podkreślił, że nie jest pewne, iż jego podopieczny zagra we wszystkich największych imprezach zaplanowanych po restarcie. Czytaj więcej »

Tenis. Milos Raonić uważa, że reputacja Novaka Djokovicia spadnie: Jego argumenty już nie będą miały takiej wagi

Milos Raonić uważa, że w obliczu wydarzeń z Adria Tour sprzeciw Novaka Djokovicia co do rozegrania US Open nie będzie miał wpływu na pozostałych graczy. - Po tym, co się wydarzyło, jego argumenty już nie będą miały takiej wagi - mówił Kanadyjczyk. Czytaj więcej »

Najnowsze aktualności klubowe

Mistrzostwa Śląska U12 i U16

W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Śląska U16 rozgrywane w dniach 13-15.06.2020.Wśród dziewczyn nasze dwie zawodniczki zajęły miejsca na podium-III miejsce Kinga Wahl-Maniecka a vice- Mistrzynią Śląska została Pola Kasprzak, która po zaciętym finałowym meczu ulegla koleżance z BKT Nalalii Szczepaniak 6:7(5) 4:6.

files/2020 zdjecia/20200614_140347.jpg

Natomiast wsród chłopców III miejsca zajęli: Piotr Voigt i Jan Wieczorek a Nikodem Barcik zdobył tytuł Mistrza Śląska U16.

files/2020 zdjecia/20200614_144356.jpg

W Zabrzu natomiast odbyły się Mistrzostwa U12.  III miejsce zajęli: Lena Markowska i Błażej Krzyśko a zdecydowanym Mistrzem U12 został Jan Chłodnicki

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, rodzicom i trenerom naszych podopiecznych.

Procedury postępowania i zasady treningu, jakie muszą obowiązywać w klubach tenisowych w czasie trwania pandemii Covid-19

Szanowni Państwo,

W związku z otwarciem obiektów tenisowych 4 maja w II etapie przywracania aktywności sportowej w Polsce,przygotowujemy obiekt do niezbędnych wymogów sanitarnych-epidemiologicznych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania w obecnej sytuacji.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie Procedur obowiązujących podczas pandemii COVID-19 dla klubów tenisowych i graczy (amatorów i zawodników): Wersja poprawiona na dzień 31.05.2020

Dla klubów:

1. 4 maja 2020r zostały udostępnione korty tenisowe otwarte i od 18 maja halowe

2. zalecana jest rezerwacja kortów telefonicznie.

3. płatności powinny być dokonywane kartami płatniczymi

4. brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC); należy umieścić przy umywalkach instrukcje BHP mycia rąk. korzystanie z szatni będzie możliwe od 13.06.2020 .

5. obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

6. na każdym korcie powinny być udostępnione dozowniki do dezynfekcji rąk (po obu stronach kortu)

9. na korcie należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 metrów. Jeżeli to możliwe (utrzymanie właściwej odległości miedzy ławkami z sąsiadujących kortów) sugerujemy ustawienie ławek dla graczy po przeciwnych stronach kortu

10. w przypadku opadów deszczu od 18 maja istnieje możliwości wejścia na halę i dokończenia treningu

11. na obiekcie, w widocznym miejscu, musi być tablica informacyjna, na której obowiązkowo będą zamieszczone informacje o obowiązujących procedurach

Dla graczy:

- amatorzy

1. rekomendowane jest przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym,

2. obowiązuje limit czterech osób na kort.

3. rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk (np.: co 15 min.) - obowiązkowe przy wejściu na obiekt i po zakończeniu gry

4. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu

5. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Można ją zastąpić np. skinieniem głową po zakończeniu gry rekomendowane jest niezwłoczne opuszczenie obiektu (niegromadzenie się)

- zawodnicy

1. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym,

2. na korcie może przybywać nawet 4 osoby. Wzajemne przestrzeganie przez trenera i zawodników odległości - w przerwach min. 2 m.; podczas gry 5 m.

3. sugerowana jest gra bez zmian stron kortu (każdy gracz na swojej połowie kortu).

4. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.

5. zbieranie piłek tylko przy pomocy tub lub przy użyciu rękawiczek ochronnych (po jednej tubie dla każdej z osób, po grze dezynfekcja tub).

6. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Właściwe i spełniające reguły etykiety na korcie jest np. skinienie głową.

7. do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców zawodników – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie. Chyba, że na obiekcie jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad określających zachowanie właściwego dystansu społecznego

Zajęcia grupowe w klubie (grupy dziecięce):

1. zajęcia dla 4-osobowych grup dziecięcych, na korcie może brać udział w treningu maksymalnie sześcioro dzieci plus jeden trener

2. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym, niekorzystania z szatni na terenie obiektu

3. piłki zbiera tylko trener tubą z zachowaniem zasad używania tuby , takim jak przy grupach zawodniczych.

Uprzejmie prosimy o wdrożenie wzajemnej kontroli wśród uczestników zajęć na obiekcie, służącej zachowaniu wymienionych wyżej procedur. Prosimy o logikę w postępowaniu i bezdyskusyjną akceptację wytycznych pracowników obiektów.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie wytycznych, przyczyni się do szybkiego przejścia do kolejnego etapu rozmrażania procedur w tej chwili obowiązujących.

 

‼️AKTUALNY KOMUNIKAT ‼️


Informujemy, że w związku z dalszymi obostrzeniami i wprowadzonym Stanem Epidemii na terenie całego kraju klub jest zamknięty do odwołania. O zmianach będziemy na bieżąco informować.

Opłaty za parkowanie pojazdów należy dokonywać w pomieszczeniu ochrony znajdującym się przy wjeździe na parking, codziennie po godz.20.00. Mile widziana płatność odliczoną gotówką.Za utudnienia bardzo przepraszamy.

Tymczasem życzymy dużo zdrowia z okazji zblizających sie Świąt.

Zarząd Klubu

Tenis w czasach emidemii -trenuj w domu

Miło nam poinformować,że w tak trudnych czasach w związku z zagrożeniem koronawirusem nasz dzieci ,którebyły objęte programem NPUT nie zaprzestały kontaku z tenisem i wykonują rózne ćwiczenia w domu.

Antoni

files/2020 zdjecia/antoni w domu.jpg 

Zuzia

files/2020 zdjecia/zuza w domu.jpg

Henryk

  files/2020 zdjecia/henryk w domu.jpg

Tymek

files/2020 zdjecia/tymek w domu.jpg

Greta

files/2020 zdjecia/greta w domu.jpg

Turniej klubowy 22.02.2020

files/2020 zdjecia/20200222_111105.jpg

I miejsce: Karolina Mrozek  II miejsce:Szymon Slodczyk

III miejsce: Helena Mrukwa

IV-VIII:  Lilana Banny, Greta Kruszyńska-Szwedo,Antonina Wojewoda,Laura Mizgalska,Filip Golder

files/2020 zdjecia/20200222_133827.jpg

I miejsce: Nina Jastal II miejsce: Henryk Panchyrz

III miejsce: Franek Muszyński

IV-IX miejsce: Paulina Kupczyk, Zuzanna Strychalska, Antoni Popławski, Wojciech Malok, Kazimierz Heil, Antoni Świat

files/2020 zdjecia/20200222_153300.jpg

I miejsce: Lena Żymła  II miejsce: Alicja Balinka   III miejsce: Nina Jastal 

IV-VII Krzysztof Turzański, Paulina Domańska, Hanna Świat, Natalia Fryc

Serdecznie wszystkim gratulujemy, zarówno dzieciom jak i ich Rodzicom, bez których nie byłoby tak świetnego turnieju

Szybka nawigacja

Nadchodzące wydarzenia

2020-07-12 - 2020-07-19 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn
Nasze turnieje i akcje:

GRANT KLUBOWY 2020

Grant klubu 2020     stan na dzień 24.06.2020

1. FRĘCH                            36,1

2. GRUSZCZYŃSKA           34

3. MAREK                           24

4. LORENS                         11

5. CHŁODNICKI                11

6. HĘDRZAK                       8

7. BARCIK                          7 

8. SASKA                             7

9. SPYCHALSKI                 4,5 

10. KRZYŚKO                      4,4

11. VOIGT M.                    2,4

12. ZIOMBER                    3

13.PODLIŃSKA M.            3

14. BARTUSEK                  2

15. WAHL-MANIECKA     2 

16. KULCZYCKA                2

17. KRAWCZYŃSKI           2

18. VOIGT P.                     1,9

19. BIEGALSKI                   1,6

20. KASPRZAK                   1,5

21. KOPCIK                        1,5

22. WIECZOREK A.           1,5

23. MARKOWSKA             1,4 

24. KAPELA                        1

25. WIECZOREK J.            1

26. MAZUR P.                   1

27. BERGLER O.                0,9

28. KASPERSKI                  0,5

29. VOIGT T.                     0,4

 

Prognoza pogody Bytom
Bytom, SL
czwartek
02.07.2020
Zachmurzenie duże
aktualna temperatura powietrza: 19 °C
temperatura odczuwalna: 19 °C
wilgotność powietrza: 86%
wiatr: 4 km/h Południe
czw.
02.07.2020
Częściowo słonecznie
17°C
25°C
% szans na opady: 90%