Biuro klubu - sekretariat - recepcja

Telefon: 32 281 78 70 w godz.8.00-20.00
e@mail:ksgornik_bytom@op.pl 
numer rachunku bankowego klubu: Krakowski Bank Spółdzielczy:
80 8591 0007 0420 0998 8128 0001

NIP: 626-11-87-874

Dyrektor klubu - Dariusz Łukaszewski

Telefon: 501 184 225

e@mail:darekluk@op.pl

Serwis naciągania rakiet - Krystian Spyra

Telefon: 502 324 937

Witamy na stronach Klubu Sportowego "Górnik" Bytom


Witamy na stronach internetowych Klubu Sportowego "Górnik" BYTOM. Nasza strona www  ma uaktrakcyjnić oraz przyśpieszć przekazywanie Państwu najnowszych informacji z życia klubu, jego zawodników oraz turniejów rozgrywanych na naszym oraz innych obiektach tenisowych w kraju i zagranicą.

Każda osoba korzystająca z usług na naszym obiekcie jest zobligowana do zapoznania się i przestrzegania regulaminu obowiązującego na naszym obiekcie,regulamin znajduje się tutaj

 

zawodnicy w historii Klubu Sportowego "Górnik" Bytom

.

Newsy z tenisowego świata

Iga Świątek wygrała turniej w Montreux

Iga Świątek wygrała pokazowy turniej Elle Spirit Open w Montreux. W finale Polka pokonała Szwajcarkę Viktoriję Golubic 6:2, 6:2.

Elle Spirit Open: Iga Świątek mistrzynią w Montreux. W finale pokonała Viktoriję Golubić

Iga Świątek z kompletem zwycięstw wygrała pokazowy turniej Elle Spirit Open na kortach ziemnych w Montreux. W niedzielnym finale polska tenisistka pewnie pokonała Szwajcarkę Viktoriję Golubić 6:2, 6:2. Czytaj więcej »

Iga Świątek awansowała do finału turnieju w Montreux! Nie dała szans rywalce

Iga Świątek awansowała do finału turnieju pokazowego Elle Spirit Open w Montreux. Polka pokonała Simonę Waltert 6:0, 6:4 w półfinale i swoje ostatnie spotkanie w Szwajcarii rozegra jeszcze w niedzielę.

Elle Spirit Open: Iga Świątek wygrała czwarty mecz. Jeszcze w niedzielę zagra o tytuł

Iga Świątek wystąpi w finale pokazowego turnieju Elle Spirit Open na korcie ziemnym w Montreux. Polska tenisistka odniosła w tym tygodniu na szwajcarskiej mączce już czwarte zwycięstwo. Czytaj więcej »

Tenis. Mistrzostwa Polski Juniorów. Rozalia Gruszczyńska i Maks Kaśnikowski najlepsi we Wrocławiu

Rozalia Gruszczyńska (Górnik Bytom) i Maks Kaśnikowski (TMTC Piaseczno) zwyciężyli w mistrzostwach Polski juniorów. Turniej rozegrano na kortach Krzyckiego Klubu Tenisowego we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Dominic Thiem przekaże na cele charytatywne premię za Adria Tour. Ojciec tenisisty broni Novaka Djokovicia

Dominic Thiem przekaże na cele charytatywne premię finansową za wygraną w turnieju Adria Tour w Belgradzie - poinformował ojciec tenisisty, Wolfgang, który stanął też w obronie krytykowanego Novaka Djokovicia. Czytaj więcej »

Polskie i światowe legendy sportu - rozpoznajesz je na zdjęciach?

I kolejna szansa na komplet punktów przed tobą. Prezentujemy najnowszy quiz z naszej serii "polskie i światowe legendy sportu". Jak zwykle będzie to mieszanka znanych twarzy z nieco mniej rozpoznawalnymi. Jak sobie poradzisz? Czytaj więcej »

Tenis. Roger Federer wraca do zdrowia po operacji kolana. Wkrótce rozpocznie zajęcia

Severin Luthi poinformował, że Roger Federer wraca do zdrowia po operacji kolana. - Rehabilitacja przebiegła zgodnie z planem. Wkrótce rozpocznie treningi fizyczne - powiedział trener Szwajcara. Czytaj więcej »

Elle Spirit Open: Iga Świątek w półfinale z kompletem zwycięstw. Odpadła Elina Switolina

Iga Świątek wygrała trzy mecze i pewnie awansowała do półfinału pokazowego turnieju Elle Spirit Open na korcie ziemnym w szwajcarskim Montreux. Na fazie grupowej zakończyła zmagania faworyzowana Elina Switolina. Czytaj więcej »

Tenis. Wielki portret Novaka Djokovicia w Belgradzie. To hołd od artysty (wideo)

Novak Djoković doczekał się pięknego portretu na korcie jednego z klubów w Belgradzie. W ten sposób artysta Andrej Josifovski docenił klasę 17-krotnego mistrza wielkoszlemowego. Czytaj więcej »

Tenis. Koronawirus na turnieju w Atlancie. Frances Tiafoe zakażony

Frances Tiafoe kolejnym tenisistą zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2. Amerykanin dopiero co rozpoczął występ w pokazowym drużynowym turnieju w Atlancie, ale musiał się wycofać. Czytaj więcej »

Virgil van Dijk porównał się do Rogera Federera. Uważa, że ma podobny luz w grze

Virgil van Dijk porównał się do Rogera Federera. Holenderski piłkarz stwierdził, że ma podobny luz w grze jak szwajcarski tenisista i - jego zdaniem - może to denerwować rywali. Czytaj więcej »

Tenis. John McEnroe: Zdrowy Djoković zdecyduje się na US Open. Dla Nadala może to być trudne

Wielu obserwatorów rozgrywek zastanawia się, czy wszyscy najlepsi tenisiści świata zagrają i w US Open, i w Rolandzie Garrosie. John McEnroe uważa, że Novak Djoković zdecyduje się na to, ale ma wątpliwości co do Rafaela Nadala. Czytaj więcej »

Najnowsze aktualności klubowe

Mistrzostwa Śląska U12 i U16

W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Śląska U16 rozgrywane w dniach 13-15.06.2020.Wśród dziewczyn nasze dwie zawodniczki zajęły miejsca na podium-III miejsce Kinga Wahl-Maniecka a vice- Mistrzynią Śląska została Pola Kasprzak, która po zaciętym finałowym meczu ulegla koleżance z BKT Nalalii Szczepaniak 6:7(5) 4:6.

files/2020 zdjecia/20200614_140347.jpg

Natomiast wsród chłopców III miejsca zajęli: Piotr Voigt i Jan Wieczorek a Nikodem Barcik zdobył tytuł Mistrza Śląska U16.

files/2020 zdjecia/20200614_144356.jpg

W Zabrzu natomiast odbyły się Mistrzostwa U12.  III miejsce zajęli: Lena Markowska i Błażej Krzyśko a zdecydowanym Mistrzem U12 został Jan Chłodnicki

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, rodzicom i trenerom naszych podopiecznych.

Procedury postępowania i zasady treningu, jakie muszą obowiązywać w klubach tenisowych w czasie trwania pandemii Covid-19

Szanowni Państwo,

W związku z otwarciem obiektów tenisowych 4 maja w II etapie przywracania aktywności sportowej w Polsce,przygotowujemy obiekt do niezbędnych wymogów sanitarnych-epidemiologicznych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania w obecnej sytuacji.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie Procedur obowiązujących podczas pandemii COVID-19 dla klubów tenisowych i graczy (amatorów i zawodników): Wersja poprawiona na dzień 31.05.2020

Dla klubów:

1. 4 maja 2020r zostały udostępnione korty tenisowe otwarte i od 18 maja halowe

2. zalecana jest rezerwacja kortów telefonicznie.

3. płatności powinny być dokonywane kartami płatniczymi

4. brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC); należy umieścić przy umywalkach instrukcje BHP mycia rąk. korzystanie z szatni będzie możliwe od 13.06.2020 .

5. obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

6. na każdym korcie powinny być udostępnione dozowniki do dezynfekcji rąk (po obu stronach kortu)

9. na korcie należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 metrów. Jeżeli to możliwe (utrzymanie właściwej odległości miedzy ławkami z sąsiadujących kortów) sugerujemy ustawienie ławek dla graczy po przeciwnych stronach kortu

10. w przypadku opadów deszczu od 18 maja istnieje możliwości wejścia na halę i dokończenia treningu

11. na obiekcie, w widocznym miejscu, musi być tablica informacyjna, na której obowiązkowo będą zamieszczone informacje o obowiązujących procedurach

Dla graczy:

- amatorzy

1. rekomendowane jest przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym,

2. obowiązuje limit czterech osób na kort.

3. rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk (np.: co 15 min.) - obowiązkowe przy wejściu na obiekt i po zakończeniu gry

4. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu

5. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Można ją zastąpić np. skinieniem głową po zakończeniu gry rekomendowane jest niezwłoczne opuszczenie obiektu (niegromadzenie się)

- zawodnicy

1. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym,

2. na korcie może przybywać nawet 4 osoby. Wzajemne przestrzeganie przez trenera i zawodników odległości - w przerwach min. 2 m.; podczas gry 5 m.

3. sugerowana jest gra bez zmian stron kortu (każdy gracz na swojej połowie kortu).

4. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.

5. zbieranie piłek tylko przy pomocy tub lub przy użyciu rękawiczek ochronnych (po jednej tubie dla każdej z osób, po grze dezynfekcja tub).

6. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Właściwe i spełniające reguły etykiety na korcie jest np. skinienie głową.

7. do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców zawodników – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie. Chyba, że na obiekcie jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad określających zachowanie właściwego dystansu społecznego

Zajęcia grupowe w klubie (grupy dziecięce):

1. zajęcia dla 4-osobowych grup dziecięcych, na korcie może brać udział w treningu maksymalnie sześcioro dzieci plus jeden trener

2. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym, niekorzystania z szatni na terenie obiektu

3. piłki zbiera tylko trener tubą z zachowaniem zasad używania tuby , takim jak przy grupach zawodniczych.

Uprzejmie prosimy o wdrożenie wzajemnej kontroli wśród uczestników zajęć na obiekcie, służącej zachowaniu wymienionych wyżej procedur. Prosimy o logikę w postępowaniu i bezdyskusyjną akceptację wytycznych pracowników obiektów.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie wytycznych, przyczyni się do szybkiego przejścia do kolejnego etapu rozmrażania procedur w tej chwili obowiązujących.

 

‼️AKTUALNY KOMUNIKAT ‼️


Informujemy, że w związku z dalszymi obostrzeniami i wprowadzonym Stanem Epidemii na terenie całego kraju klub jest zamknięty do odwołania. O zmianach będziemy na bieżąco informować.

Opłaty za parkowanie pojazdów należy dokonywać w pomieszczeniu ochrony znajdującym się przy wjeździe na parking, codziennie po godz.20.00. Mile widziana płatność odliczoną gotówką.Za utudnienia bardzo przepraszamy.

Tymczasem życzymy dużo zdrowia z okazji zblizających sie Świąt.

Zarząd Klubu

Tenis w czasach emidemii -trenuj w domu

Miło nam poinformować,że w tak trudnych czasach w związku z zagrożeniem koronawirusem nasz dzieci ,którebyły objęte programem NPUT nie zaprzestały kontaku z tenisem i wykonują rózne ćwiczenia w domu.

Antoni

files/2020 zdjecia/antoni w domu.jpg 

Zuzia

files/2020 zdjecia/zuza w domu.jpg

Henryk

  files/2020 zdjecia/henryk w domu.jpg

Tymek

files/2020 zdjecia/tymek w domu.jpg

Greta

files/2020 zdjecia/greta w domu.jpg

Turniej klubowy 22.02.2020

files/2020 zdjecia/20200222_111105.jpg

I miejsce: Karolina Mrozek  II miejsce:Szymon Slodczyk

III miejsce: Helena Mrukwa

IV-VIII:  Lilana Banny, Greta Kruszyńska-Szwedo,Antonina Wojewoda,Laura Mizgalska,Filip Golder

files/2020 zdjecia/20200222_133827.jpg

I miejsce: Nina Jastal II miejsce: Henryk Panchyrz

III miejsce: Franek Muszyński

IV-IX miejsce: Paulina Kupczyk, Zuzanna Strychalska, Antoni Popławski, Wojciech Malok, Kazimierz Heil, Antoni Świat

files/2020 zdjecia/20200222_153300.jpg

I miejsce: Lena Żymła  II miejsce: Alicja Balinka   III miejsce: Nina Jastal 

IV-VII Krzysztof Turzański, Paulina Domańska, Hanna Świat, Natalia Fryc

Serdecznie wszystkim gratulujemy, zarówno dzieciom jak i ich Rodzicom, bez których nie byłoby tak świetnego turnieju

Szybka nawigacja

Nadchodzące wydarzenia

2020-07-12 - 2020-07-19 Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn
Nasze turnieje i akcje:

GRANT KLUBOWY 2020

Grant klubu 2020     stan na dzień 4.07.2020

 

1. GRUSZCZYŃSKA           49

2. FRĘCH                            36,1

3. MAREK                           24

4. LORENS                         11

5. CHŁODNICKI                11

6. HĘDRZAK                       10

7. BARTUSEK                     10  

8. SASKA                             7

9. BARCIK                          7 

10. SPYCHALSKI               4,5 

11. KRZYŚKO                      4,4

12. VOIGT M.                    2,4

13.PODLIŃSKA M.            3

14. ZIOMBER                    3

15. WAHL-MANIECKA     2 

16. KULCZYCKA                2

17. KRAWCZYŃSKI           2

18. VOIGT P.                     1,9

19. BIEGALSKI                   1,6

20. KASPRZAK                   1,5

21. KOPCIK                        1,5

22. WIECZOREK A.           1,5

23. MARKOWSKA             1,4 

24. KAPELA                        1

25. WIECZOREK J.            1

26. MAZUR P.                   1

27. BERGLER O.                0,9

28. KASPERSKI                  0,5

29. VOIGT T.                     0,4

 

Prognoza pogody Bytom
Bytom, SL
niedziela
05.07.2020
Częściowo słonecznie
aktualna temperatura powietrza: 27 °C
temperatura odczuwalna: 27 °C
wilgotność powietrza: 46%
wiatr: 14 km/h Południowy zachód
niedz.
05.07.2020
Słonecznie
19°C
28°C
% szans na opady: 0%