Najnowsze aktualności klubowe

Eliminacje MP i OTK.

W turnieju głównym Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn  w grze pojedynczej wystąpi 6-tka reprezentantów GB.

Marcelina Podlińska ,Magda Hędrzak i Karolina Bartusek oraz Wojciech Marek, Maciej Ziomber i Karol Krawczyński.

Z imprez OTK w ten weekend wracamy z jednym finałem i 3 półfinałami:

Marcelina Podińska II w OTK Kobiet w Zabrzu.

Magda Hędrzak była tam III.

Jan Chłodnicki III w OTK skrzatów w Szczawnie

Tymoteusz Kapela też III w OTK skrzatów w Zabrzu.

Zawodowy Turniej Kobiet 22-28.07.2019

Znamy uczestniczki turnieju Śląskie Open!

Z nr 1 wystąpi Dalma Galfi [Węgry] 240 rakieta Świata [najlepsze jej miejsce to 136.

Z dwójka zagra Yue Yuan [Chiny] -281 WTA.

Zagrają też Polki:

Maja Chwalińska [ będzie rozstawiona!]

Katarzyna Piter [również]

Marta Lesniak.

Oraz zawodniczki z dzikimi kartami ,będą to 2 zawodniczki rekomendowane przez PZT i

2 zawodniczki rekomendowane przez organizatora.

11 medal Letnich Mistrzostw Polski!

W Kołobrzegu na MP u12 zdobyliśmy kolejny medal ,

Tym razem w deblu III miejsce dla Antoniego Wieczorka [z

Janem Downarem-GAT Gdańsk].

Jest to 11 medal latem ,a 23 w 2019 [Hala + lato].

Do rozegrania jeszcze;

MP Kobiet i Mężczyzn[lipiec]

HMP Kobiet i Mężczyzn[ grudzień]

HMP młodzików [grudzień]

Do tego finały dziewcząt i chłopców DMP [12,14,16 i 18]

My awansowaliśmy :u12 [chłopcy] ,u14 [dziewczyny] ,u14[chłopcy]

u16 [dziewczyny], u18 [dziewczyny] i u18 [chłopcy].

Przypomnijmy nasz aktualny dorobek :

Złote medale [4 X]

Mikołaj Lorens gra pojedyncza -letnie MP u18 [Sobota /czerwiec]

Magda Hędrzak gra pojedyncza-halowe MP u18 [Mysiadło/luty]

Karolina Bartusek gra podwójna -halowe MP u16[ Torun/styczeń]

Wojciech Kasperski gra podwójna -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Srebro [7 X]

Drużyna Kobiet -DMP [Sobota/marzec]

Rozalia Gruszczyńska gra podwójna -halowe MP u18 [Mysiadło/luty]

Karolina Bartusek gra podwójna -letnie MP u16 [Zielona Góra/czerwiec]

Magda Hędrzak gra mieszana -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Madga Hędrzak gra podwójna -halowe MP u18 [Mysiadło /luty]

Emilia Durska gra mieszana -letnie MP u16 [Zielona Góra/czerwiec]

Antoni Wieczorek gra podwójna -halowe MP u12 [Sobota/styczeń]

Brąz [12 X]

Drużyna Mężczyzn -DMP [Sobota/marzec]

Karolina Bartusek gra pojedyncza-letnie MP u16 [Zielona Góra/czerwiec]

Wojciech Kasperski gra pojedyncza -halowe MP u18 [Sobota/czerwiec]

Magda Hędrzak gra pojedyncza -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Magda Hędrzak gra podwójna -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Magda Hędrzak gra podwójna -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Mikołaj Lorens gra podwójna -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Rozalia Gruszczyńska gra podwójna -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Karolina Bartusek gra podwójna -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Wojciech Kasperski gra podwójna -halowe MP u18[ Mysiadło/luty]

Olivia Bergler gra podwójna -letnie MP u14 [Szczecin/czerwiec]

Antoni Wieczorek gra podwójna -letnie MP u12 [Kołobrzeg/czerwiec]

Te wyniki w głównym stopniu dają nam prowadzenie w konkursie federacji

Na klub roku -pro

https://www.pzt.pl/1_532/klub-roku-pro.aspx

Jest fajnie, oby tak  dalej w II półroczu.

ZNÓW DOBRE WIEŚCI.

Wojciech Marek i Mikołaj Lorens będą reprezentować Polskę na

Indywidualnych Mistrzostwach Europy u18 w Klosters [Szwajcaria].

Rozalia Gruszczyńska natomiast na European Youth Olympic Festival

w Baku [Azerbejdżan].

Imprezy odbędą się w dniach 22-28 lipca.

Aktualnie w Kołobrzegu trwają MP u12 ,Kinga Wahl-Maniecka i Antoni Wieczorek

już w III rundzie singla.

Zaraz po MP u18 do Grecji na ITF J4 wybrała się Rozalia Gruszczyńska, po

2 wygranych jest w ćwierćfinale singla , identycznie w deblu.

Co wiemy więcej?

Na MP [u16 i u18] w Sobocie i Zielonej Górze jutro

przed nami 4 finały z udziałem zawodników Górnik Bytom

oraz 3 półfinały ,do tego mamy dwa medale brązowe:

Madga Hędrzak [debel juniorek] i Mikołaj Lorens [debel juniorów]

W finałach wystąpią:

Rozalia Gruszczyńska [debel juniorek]

Karolina Bartusek [debel kadetek]

Emilia Durska [mikst -kadeci]

Wojciech Kasperski [debel juniorów

W półfinałach

Karolina Bartusek [singiel kadetek]

Mikołaj Lorens [singiel juniorów]

Magda Hędrzak [mikst juniorów]

BRAWO ZA JUŻ!

Brawo młodzież.

Na trwających MP u16 i u18 świetnie spisują się nasi reprezentanci.

Sobota /MP u18

Do ćwierćfinału singla awansowali:

Rozalia Gruszczyńska oraz Mikołaj Lorens

Na 1/8 finału zakończyli start Magda Hędrzak i Wojciech Kasperski.

Do tego Magda Hędrzak [z Laura Duhl-Advavtage B-B.] i Rozalia Gruszczyńska [

z Alicją Formella-Centrum Bydgoszcz] już są w półfinale!

Podobnie Mikołaj Lorens [z Maksem Kaśnikowskim-Trnovsky W-wa]

Jeszcze mamy szanse medalowe w mikstach !

Zielona Góra /OOM-MP u16

Tutaj do ćwierćfinału singla dotarli:

Karolina Bartusek oraz Jan Kopcik.

Medale zapewniły już sobie [jutro półfinały]

Emilia Durska w mikście [z W. Konowczuk -Advantage B-B] i Karolina

Bartusek w deblu [z K. Gustowska -Advantage B-B]

Tak dobre rezultaty dają szansę ,że odrobiny straty po ubiegłotygodniowych

MP [u23 i u14] i awansujemy.

Współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży prowadzone przez Instytut sportu

przy Msit jest najważniejszą klasyfikacją w Polskim sporcie młodzieżowym.

Nieoficjalna czołówka po zawodach w Poznaniu [u23] i Szczecinie [u14]:

AZS Poznań 87

AZS Łódź 82,5

Masters Radom 68,5

Mera Warszawa 62,5

Górnik Bytom 59,5

Wojtek i Mikołaj w ćwierćfinale!

Marcelina, Wiktoria i Olivia też!

Dobry kurs w tegorocznym ITF J2 obrali obaj nasi juniorzy,

Wojciech Marek i Mikołaj Lorens bezproblemowo zameldowali się w ćwierćfinale singla.

Zapraszamy na ich mecze jutro około 12-ej.

Dziś jeszcze ćwierćfinały debla  z udziałem Karoliny Bartusek i Magdy Hędrzak [juniorki]

Oraz Wojtka i Mikołaja.

Świetnie również gają nasi na MP:

W Szczecinie na MP u14 ,Olivia Bergler już w ćwierćfinale singla i debla!

W Poznaniu na MP u23 do fazy ćwierćfinałów dotarli:

Marcelina Podlińska i Wiktoria Saska w singlu oraz w mikście Weronika [z Dominikiem Nazaruk  z Warszawy]

i nasza para  Agata Borgman /Maciej  Ziomber.

ITF Memoriał Jacka Widawskiego

Już od jutra turniej główny!

W imprezie wystartuje rekordowa ilość polskich zawodników, aż 20-u [po 10 juniorek i juniorów].

Zagrają reprezentanci :

USA-Kanady-Australii-Izraela-Turcji-Rosji-Białorusi-Ukrainy-Litwy-Łotwy-Estonii-Słowenii-Austrii

Danii-Czech-Słowacji-Francji-Macedonii-Cypru-Włoch-Rumunii i Serbii.

PLAN GIER na środę [12.06.2019]

https://www.itftennis.com/juniors/tournaments/tournament/info.aspx?tournamentid=1100045525

adres do linku meczy live [z kortu nr 4!-nasi]

https://www.youtube.com/watch?v=jl7x54AKWY8

Ankieta o KS Górnik Bytom

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków klubu Górnik Bytom do wypełnienia powyższej ankiety, która pomoże Nam lepiej Was poznać i dowiedzieć się, co o Nas sądzicie. ????
Zachęcamy do udostępniania i informowania znajomych - to pomoże Nam zwiększyć zasięg badania. ????
Dzięki!

????  http://gornikbytom.badanie.net/ ????

Świetne wyniki młodzieży Górnika Bytom.

Szczecin-Puchar Polski mężczyzn.

18-letni Maciej Ziomber wygrał II turniej z cyklu PP i objął

prowadzenie w klasyfikacji, trzymamy kciuki za III i ostatni

turniej ,główna nagroda to 8000 zł i dzika karta do turnieju

25 tys $ Bydgoszcz [sierpień]

files/2019 zdjecia/14.05.2019 ziomber PP Szczecin.jpg

Gdańsk -Super Seria JW Race.

Olivia Bergler zagra jutro w finale i singla i debla!

Tu też za cykl atrakcyjne nagrody.

Bytom -OTK skrzatów.

Dwa II miejsca wywalczyli nasi zawodnicy w deblu ,dorzucając

Do tego 3 ćwierćfinały singlowe [Kinga Wahl-Maniecka, Antoni Wieczorek

i Tymoteusz Kapela]

w deblu II miejsce dla Kingi wśród dziewcząt i Antka wśród chłopców.

Przed nami dalsze wydarzenia:

Trójka juniorów bierze udział w turnieju ITF J4 w Budapeszcie ,wraz z kadrą

Polski na Węgry udali się:

Magda Hędrzak ,Rozalia Gruszczyńska i Wojciech Kasperski.

files/2019 zdjecia/14.05.2019 hedrzak,gruszcz,kasper.jpg

W Zabrzu w turnieju TE kadetów reprezentują nas:

Karolina Bartusek, Emilia Durska i Jan Kopcik.

Już od piątku w Krakowie o awans do finałów DMP skrzatów walczyć będzie

nasza drużyna w składzie:

Jan Wygona ,Antoni Wieczorek ,Tymoteusz Kapela ,Jan Chłodnicki i Borys Marusiak.

Wreszcie ,też od piątku na naszych kortach będziemy gościć uczestników

Czarnych Diamentów ,imprezy rozgrywanej po raz 27 w ramach ITF Seniors.

Weekend dobry dla Górnika❗


Nowym prezesem -Marek Krypner[ dotychczasowy wiceprezes ds. organizacyjnych]
Na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, członkowie klubu podziękowali za 6 lat Prezesury Stanisławowi Churasowi, który nie kandydował, ale rekomendował na nowego Prezesa Marka Krypnera.
Do 3 osobowego zarządu wybrani zostali ponadto:Krystian Borgman i Tomasz Dziuba

Świetne wieści z Cypru, Gdańska i Bytomia.
Emilia Durska wygrała w deblu cały turniej TE u16 , w singlu po dwóch wygranych dotarła do półfinału.
Drużyna Młodziczek stawiła spory opór ekipie faworytek GAT Gdańsk w finale eliminacji, nasze zawodniczki przegrały 2/4, ale awans do finału osiągnięty
Drużyna Młodzików trzeci raz lepsza od rywali,dziś pewne 5/1 z drużyną Stow. Trnovsky MTC, punkty zdobyli :
Jan Wieczorek, Piotr Voigt i Dominik Spychalski w singlu oraz deble Mikołaj Mazur/Jan Wieczorek i Antoni Wieczorek /Piotr Voigt, awans do finałów z imponującym wynikiem 17/1
Zaraz po młodzikach na kortach Bytomskich pojawili starsi koledzy, którzy walczą w I turnieju w ramach Pucharu Polski.
Swoje pierwsze gry wygrali: Magda Hędrzak i Maciej Ziomber.

Anulowanie stałych zimowych rezerwacji kortów

KS Górnik Bytom informuję,że z dniem 1.05.2019 wszystkie stałe rezerwacje na kortach halowych zostają anulowane.Osoby zainteresowane grą w hali przez sezon letni proszone są o kontakt z recepcją klubu.

Kolejne udane starty !

Wojciech Marek dotarł do półfinału ITF Juniors grade I w Chorwacji.

W kraju dobrze zagrali nasi w WTK:

Młodzicy [Miechowice]

Mikołaj Ćwiek 1 miejsce w singlu.

Tymoteusz Kapela 2 miejsce w singlu.

Tymoteusz Kapela 1 miejsce w deblu.

Skrzaty [Szczawno -Zdrój]

Jan Chłodnicki 2 miejsce w singlu.

files/2019 zdjecia/chlodnicki 7.04.2019.jpg

Fajnie się czyta.

Kończy się sezon halowy, z wyników naszych zawodników możemy być dumni!

Warto zajrzeć na stronę konkursu :klub roku -pro.

https://pzt.pl/1_532/klub-roku-pro.aspx

Zdecydowane prowadzenie zawdzięczamy świetnym wynikom:

Antka Wieczorka w MP U12

Karoliny Bartusek w MP U16

Magdy Hędrzak w MP U18 i U23

Drużynom Kobiet [srebro ] i Mężczyzn [brąz]

Rozalii Gruszczyńskiej w HDME U16

A także pozostałym naszym nadzieją!

Liczymy na obronę prowadzenia w sezonie letnim.

Podsumowanie tygodnia.

Duży sukces odniósł  nasz junior ,zwycięzca sportowego lauru Bytomia 2018 Wojciech Marek.

Wojtek miał dołączyć do drużyny męskiej ipomóc im w walce o medale ,jednak świetnie

Zaprezentował się w turnieju  ITF Juniors2  Benicarlo ,gdzie dotarł do finału w singlu i

Półfinału w deblu!.

files/2019 zdjecia/marek 26.03.2019.jpg

W zeszłym roku drużynowe Mistrzostwa Polski odbywały się w grudniu , jeszcze mamy w pamięci wygrany mecz finały

I Tytuł Mistrzowski jaki zdobyła drużyna kobiet oraz brąz naszej drużyny męskiej.

W tym roku zawody odbyły się w miniony weekend w Sobocie koło Poznania.

W niedzielnych półfinałach kobiety wygrały z STK Sopot 5/0 ,a mężczyźni przegrali z ekipą Grunwald Poznań 2/4.

Dziś , dziewczyny przegrały 2/4 i na rok 2019 muszą się zadowolić tytułem wicemistrzowskim, a mężczyźni

Powtórzyli wynik z grudnia w meczu o III miejsce byli lepsi od Centrum Bydgoszcz 3/2.

Warte podkreślenia ,że drużyna kobiet ma średnią wieku 17,5 roku [ rywalki z finału dziesięć lat starsze].

Nasze drużyny :

Kobiety _Marcelina Podlińska-Emma Zakordoniec-Magdalena Hędrzak-Rozalia Gruszczyńska-Karolina Bartusek.

files/2019 zdjecia/druz damska II miejsce 25.03.2019.jpg

Mężczyźni -David Poljak-Wojciech Kasperski-Igor Bujdo -Błażej Koniusz.

files/2019 zdjecia/druz meska 3 miejsce 25.03.2019.jpg

Trener ekip -Łukasz Kuboszek.

Kolejne Mistrzostwa zakończone!

Dziś ostatni tytuł dla Olivii Szymczuch [UKS Sport Kryspinów] która w finale

Była lepsza od Weroniki Falkowskiej [Masters Radom].

My zdobyliśmy 3 brązowe medale:

Magda Hędrzak -singiel

Magda Hędrzak -debel

Rozalia Gruszczyńska/Karolina Bartusek -debel.

Do tej pory nasi zawodnicy uzyskali w halowych MP:

MP12 -1 medal

MP14- impreza w grudniu

MP16-2 medale

MP 18-4 medale

MP23-3 medale

MP K i M- impreza w grudniu.

Najbliższa impreza mistrzowska już 23 marca,

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Mężczyzn z udziałem naszych ekip!

Udany tydzień Magdy !

Magdalena po zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski juniorek ,za co

otrzymała list gratulacyjny od prezydenta miasta Bytomia, zdobyła

dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski do lat 23 [singiel i debel]

files/2019 zdjecia/hedrzaki wolosz.jpg

List gratulacyjny odebrał również trener Błażej Koniusz.

files/2019 zdjecia/koniusz i wolosz.jpg

W kończących u nas mistrzostwach zdobyliśmy w sumie 3 medale,

Oprócz Magdy

files/2019 zdjecia/hedrzak 3 mpu23.JPG

trzeci w deblu dla naszej pary [15 i 16 lat!]

Rozalia Gruszczyńska/Karolina Bartusek.

Kolejne dzień mistrzostw.

Do Magdy Hędrzak dołączyła Emma Zakordoniec która

również zameldowała się w ćwierćfinale singla!

w deblu mamy w ćwierćfinałach też nasze zawodniczki:

para Rozalia Gruszczyńska/Karolina Bartusek oraz

Magda Hędrzak z zawodniczką z Advantage B-B Laurą Duhl.

Jutro walka o medale.

Wygrana Olivii ,jeszcze Antek !

Olivia Bergler wygrała OTK młodziczek w Chorzowie.

Antoni Wieczorek jest w finale OTK skrzatów w Puszczykowie.

Do tego Tymoteusz Kapela najlepszy w WTK skrzatów w Radomsku.

W poprzednim tygodniu również 3 naszych dotarło do ćwierćfinału

Turniejów międzynarodowych , Mikołaj Lorens [ITF -Cypr], Jan Kopcik

[TE -Czechy] i Olivia Bergler [TE -Niemcy]

Co nas czeka??

ITF Juniors w Hiszpanii ,startują Wojciech Marek i Mikołaj Lorens.

A u nas w Bytomiu Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski z

udziałem: Marcelina Podlińska, Magdalena Hędrzak ,Emma Zakordoniec,Rozalii Gruszczyńskiej,

Karolina Bartusek ,Emilii Durskiej ,Aleksandry Schmidt oraz Karola Krawczyńskiego.

Dobre starty naszych w Europie.

Mikołaj Lorens zaliczył ćwierćfinał w ITF Juniors na Cyprze.

Olivia Bergler identycznie na TE u14 w Niemczech.

Natomiast Jan Kopcik jest już w ćwierćfinale na TE u16 w Czechach [jutro gra dalej!]

files/Plakaty/kopcik 703.19.jpg

Brawo młodzi!!

Mistrzostwa Polski U18

Z Mistrzostw Polski juniorów wracamy z 4 medalami!

Magdalena Hędrzak została Mistrzynią Polski w singlu!!!

Gratulacje dla zawodniczki ,trenera Błażeja Koniusza i rodziców!

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak -mistrzyni Polski juniorek 2019.jpg

Do tego została wicemistrzynią Polski w deblu, a Wojciech Kasperski

Zdobył dwa brązowe medale i w singlu i deblu!

files/zdjecia aktualnosci/mysiadlo 2.jpg

Dobrze zaprezentowała się również Rozalia Gruszczyńska [15 lat]

która dotarła do ćwierćfinału singla ,gdzie jako jedyna urwała

koleżance klubowej, Magdzie Hędrzak seta, co sugeruje ,że pech w losowaniu

zabrał nam pewny kolejny medal!

Już za tydzień u nas ,na nowej hali odbędą się Halowe Młodzieżowe

Mistrzostwa Polski [do lat 23]

Dwa tytuły Antka Wieczorka!

U nas odbył się OTK skrzatów, świetnie zagrali nasi;

Singiel:

Antoni Wieczorek I m.

Jan Chłodnicki  był w ćwierćfinale ,podobnie

Kinga Wahl-Maniecka, natomiast w II rundzie zameldowali

się Julia Krupa i Tymek Kapela.

Debel:

Antoni Wieczorek znów I m.

Kinga Wahl-Maniecka była III ,podobnie jak duet

Borys Marusiak /Tymoteusz Kapela.

Brawo nasi!!!

W Czechach natomiast grali bracia Voigt ,Marcin w silnej stawce

dotarł do finału ,zajmując II m. w turnieju, Tomek zaś wygrał

turniej pocieszenia.

Dobrze zaprezentował się również Maciej Ziomber ,który na

OTK Mężczyzn w Chorzowie zajął III m. , Jan Kopcik był VIII.

Gala

Wczoraj w Teatrze Rozbark odbyła się Gala klubu Górnik Bytom.

Przybyło wielu znamienitych gości w tym ,

Jan Widera -Wiceminister MSIT oraz

Mariusz Wołosz -Prezydent Bytomia.

Swoje podziękowania przesłał również

Mirosław Skrzypczyński-Prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Wyróżniliśmy naszych zawodników i partnerów ,a także seniorów i amatorów

z nowego projektu -Ligi Tenisowej!

FAKTY:

Ranking klubowy za 2018 rok:

  1. Wojciech Marek
  2. Mikołaj  Lorens
  3. Magdalena Hędrzak

Ponadto:

Zwycięzcą ligi tenisowej zostali:

Wojciech Najuch w grupie I oraz

Tomasz Lubos ,Jerzy Grzywocz, Zbigniew Czekaj i Tomasz Gordon.

Wyróżniliśmy także :

Władysława Króliczaka za tytuł Mistrza Polski Seniorów i Amatorów oraz za całokształt

Pracy trenerów-Łukasza Kuboszka i Krystiana Spyrę.

Super wiadomością jest też fakt, że ci którzy byli nieobecni ,doskonale

Reprezentują nas na turniejach międzynarodowych ,co w pełni usprawiedliwia ich

Absencję, i tak :

Magda Hędrzak w parze z Martą Leśniak wygrała w deblu turniej futures WTA

w Monastyrze [Tunezja]

Paula Kania była w półfinale debla w challengerze WTA w Trnavie [Słowacja]

Wojciech Kasperski jutro zagra w finale debla w ITF Juniors w Warszawie ,w singlu

Wojtek był w ćwierćfinale ,a w II rundzie była Rozalia Gruszczyńska.

https://katowice.tvp.pl/670695/sport

link do filmiku o wczorajszej Gali naszego klubu.

Jutro kolejne wyniki z Kortów!

Wielkie wydarzenie

Już dzisiaj widzimy sie w Teatrze Rozbark, na gali klubu KS Górnik Bytom o godz.17.00.

Informujemy również, że Paula Kania jest już w półfinale debla w Trnavie a Wojciech Kasperski gra dzisiaj ćwierćfinał singla i debla .

Wczoraj odbyło się spotkanie w sprawie nowej inicjatywy PZT - PZT POLISH TOUR BY LOTOS.

Może uda się ,że cykl nie ominie Bytomia...

Kolejny sukces

Miło nam ogłosić,że Górnik Bytom jest na I miejscu we wspłlzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży w tenisie za rok 2018

files/zdjecia aktualnosci/IMG-20190113-WA0001.jpg

Dziś zakończyły się ostatnie Drużynowe Mistrzostwa Polski w roku 2018.

Brawa dla naszych kobiet ,które znów okazały się najlepsze w Polsce!.

W Bielsku pokonaliśmy w finale drużynę SAT Szczecin 4/2,a punkty dla nas

Wywalczyły: Paula Kania i Magda Hędrzak w singlu oraz deble Magda Fręch/

Marcelina Podlińska i Kania /Hedrzak. Trenerem drużyny był Mateusz Szmigiel.

files/zdjecia aktualnosci/zl ota druzyna K 22.12.2018.jpg

Natomiast w Bytomiu w walce o brązowy medal nasi mężczyźni byli lepsi od

Warszawianki wygrywając 4/0 , single dla Davida Poljaka ,Wojciecha Marka,

Igora Bujdo i Błażeja Koniusza! Trenerem był Łukasz Kuboszek.

files/zdjecia aktualnosci/brazowa druzyna M 22.12.2018.jpg

W sumie w 10 finałach DMP ,zdobyliśmy 5 medali:

3 x złoto [Kobiety-Juniorki-Juniorzy]

1 x srebro [Kadeci]

1 x Brąz [Mężczyźni]

Do tego V miejsce skrzatek i VI skrzatów.

Brawa dla nas wszystkich!!!

Tytuł u nas dla Beskidy Ustroń ,gratulując, przypominamy ,że w drużynie grają związani

Z naszym klubem : Grzegorz Panfil [grał w barwach Górnika 1998-2016] i Mateusz Kowalczyk

[reprezentował nas 2006-2016]

Szczegółowe wyniki młodzieży z weekendu:

Skrzaty

Antoni Wieczorek I w singlu i II w deblu w OTK w Nowym Sączu.

files/zdjecia aktualnosci/antoni wiecz(1).jpg

Jan Chłodnicki I w singlu w WTK w Karpaczu.

files/zdjecia aktualnosci/chlodnicki i miejsce.jpg

Młodzicy

Kinga Wahl-Maniecka II w singlu w WTK w Pszczynie.

files/zdjecia aktualnosci/kinga maniecka .jpeg

Jan Wieczorek III w singlu i I w deblu w WTK w Pszczynie.

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek jan 14.jpeg

Brawa dla wszystkich!!!

Konferencja prasowa

Dziś w Bytomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona Zbliżającym się DMP kobiet [Bielsko] i mężczyzn [Bytom].
Wcześniej odbył się turniej dla dziennikarzy [zwycięzcom został Jerzy Zawartka[Polskie Radio].
files/zdjecia aktualnosci/turniej dziennikarzy 13.12.18.jpg
W konferencji udział wzięli
Łukasz Kuboszek -trener aktualnych mistrzów Polski [Górnik Bytom]
Wojciech Marek -zawodnik kadry Polski mężczyzn i juniorów  oraz
Dariusz Łukaszewski -wiceprezes PZT  i
Tomasz Wolfke -członek zarządu PZT.
Głównie zaprezentowano drużyny [11 męskich i 6 kobiecych] oraz Zawodniczki i zawodników którzy pojawią się w Bielsku i Bytomiu.
Jest to spora grupa obecnych i byłych reprezentantów kraju:
Magda Frech , Paula Kania i Marcelina Podlińska [Górnik Bytom] Maja Chwalińska, Justyna Jegiołka i Magda Zajda [Adventage Bielsko] Marta Leśniak i Daria Kuczer [SAT Szczecin] u kobiet oraz Paweł Ciaś, Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk [Beskidy Ustroń] Karol Drzewiecki, Szymon Walków i Andriej Kapaś [Grunwald Poznań] Maciej Rajski i Maciej Smoła [AZS Poznań] Yann Wójcik i Dominik Nazaruk [Warszawianka] Adam Majchrowicz i Mikołaj Szmyrgała [Centrum Bydgoszcz] Wojciech Marek,Maciej Ziomber,Igor Bujdo i Blażej Koniusz [Górnik Bytom] W drugiej części omawiano nowy pomysł klasyfikacji klubów, Tenisowy Klub Roku, będzie to klasyfikacja prowadzona przez Federację w zakresie tenisa wyczynowego.

Podsumowanie tygodnia.

Świetnych wyników nie ma końca:

files/zdjecia aktualnosci/pp ceremonia.jpg

I miejsca

Marcelina Podlińska singiel -Puchar Polski Kobiet [Bytom]

Emilia Durska debel -OTK kadetek  [Chorzów]

Tymoteusz Kapela singiel-WTK skrzatów [Miechowice]

Kinga Wahl-Maniecka -WTK skrzatek [Miechowice]

II miejsca

Igor Bujdo singiel-Puchar Polski [Bytom]

Emma Zakordoniec singiel -Puchar Polski [Bytom]

Emilia Durska singiel-OTK kadetek [Chorzów]

Kinga Wahl -Maniecka debel-WTK skrzatek [Miechowice]

Jan Chłodnicki singiel -WTK skrzatów [Sobota]

III miejsce

Paula Kania debel- WTA kobiet [Pune-Indie]

Magda Hedrzak singiel- Puchar Polski [Bytom]

Maciej Ziomber singiel-Puchar Polski [Bytom]

Do tego ćwierćfinały singlowe:

Rozalia Gruszczyńska -ITF Stavanger [Norwegia]

Mikołaj Lorens -ITF Zagrzeb [Chorwacja]

Aleksander Zdzuj -OTK [Puszczykowo]

Świetne wieści!

OTK Mężczyzn-Bielsko-Biała

15 -letni Jan Kopcik w grupie finałowej ,po 3 zwycięstwach ,walczy o miejsca 1-4!!

OTK Młodzicy- Bytom

Olivia Bergler jest już w ćwierćfinale singla i półfinale debla!

WTK  Skrzaty – Zabrze

Finały i singla i debla ,wewnętrzną sprawą zawodników Górnik Bytom [jednocześnie

Uczniów SMS Bytom]

W finale singla Mikołaj Ćwiek pokonał Tymoteusza Kapelę , III miejsce dla Jana Chłodnickiego.

W deblu w finale Ćwiek/Kapela lepsi od Chłodnicki/Borys Marusiak!

Brawo Górnik Bytom!

Agnieszka Radwańska kończy sportową karierę.

files/banery/Aga.jpg

„Fajnie było Agnieszce kibicować”. KS "Górnik" Bytom dziękuje Agnieszce Radwańskiej za blisko 14 lat tenisa na najwyższym światowym poziomie ! DZIĘKUJEMY

Nie koniec sukcesów !

Olivia Bergler zajęła II miejsce na OTK młodziczek w Gdańsku!

files/zdjecia aktualnosci/bergler II gdansk 12.11.2018.jpeg

Udany początek ma Mikołaj Lorens ,który na ITF Juniors [grade 2] w Izraelu pomyślnie przebrnął I rundę i w singlu i deblu!

Debel Wieczorek-Spychalski najlepszy! Nasi zawodnicy pokonali w finale parę Januchowski/Ważny, wygrywając 7 6 , 6 1.

files/zdjecia aktualnosci/spychalski i wieczorek debel 11.11.2018.jpg
Antoni Wieczorek w singlu zajął trzecie miejsce.
W OTK w Chorzowie Maciej Ziomber był IV.
W WTK młodzików w Pszczynie Jan Wieczorek zajął drugie miejsce w deblu.

Gratulacje dla wszystkich!

Turniej otwarcia hali w Bytomiu zakończony.

49 uczestników stoczyło pasjonujące mecze ,
Nie obyło się bez niespodzianek[tylko w jednej
Kategorii zwyciężył zawodnik z nr 1.]
Wyniki finałów:
Open
B. Kocjan[Małopolskie]-B. Pieczyrak[Małopolskie]  6/0, 6/0
files/zdjecia aktualnosci/sia open.jpg
40+
A. Otremba [Śląskie]-M. Bańdo [Małopolskie]  6/1, 6/2
files/zdjecia aktualnosci/sia 40.jpg
50+
J. Dembek[Dolnosląskie]-D. Łukaszewski [Górnik Bytom] 2/6, 6/1, 6/4
60+
K. Kużdrzał [UKS Wojownik]-J. Słomiński [Łódzkie] 6/1, 6/3.
files/zdjecia aktualnosci/sia 50 i 60.jpg
W marcu 2019 ,kolejny turniej SiA!

Gratulacje za wygrany ITF

Wojtek Kaperski wygrał turniej deblowy razem z Szymonem Kielan ITF 5 Dornbirn w Austrii.

files/zdjecia aktualnosci/kasperski 26.10.2018r.jpg

TURNIEJ SiA 27.10.2018

Wszelkie informacje- drabinki oraz plan gier na sobotę 27.10.2018 nalezy szukać: KALENDARZ-TURNIEJE SIA-TURNIEJ OTWARCIA HALI BYTOM-SZCZEGÓLY TURNIEJU- DRABINKI I PLAN GIER lub klikajac poniżej

M OPEN

M 40

M 50

M 60

plan gier

Do boju Górnik Bytom!

Zbliżają się finały DMP w kategoriach :

Kobiet, Mężczyzn, Juniorek i Juniorów.

Wszystkie 4 nasze drużyny będą walczyć o medale!

Na pewno nie będzie łatwo powtórzyć tak fantastycznego wyniku jak w roku 2017:

4 X ZŁOTO! Jednak dopóki piłka w grze….

Wystąpimy w następujących składach:

Kobiety:

Magda Fręch, Paula Kania, Marcelina Podlińska, Magda Hędrzak, Emma Zakordoniec

i Zuzanna Wilk.

Mężczyźni:

David Poljak, Wojciech Marek ,Maciej Ziomber,  Błażej Koniusz, Igor Bujdo, Max Steinberger,

Wojciech Kasperski i Karol Krawczyński.

Juniorki:

Martyna Kubka, Magda Hędrzak, Emma Zakordoniec, Emilia Durska i Aleksandra Schmidt.

Juniorzy:

Wojciech Marek, Maciej Ziomber, Wojciech Kasperski, Mikołaj Lorens ,Aleksander Zdzuj

i Jan Kopcik.

Terminarz:

2-5 listopad -DMP juniorek i juniorów [Sobota koło Poznania]

20-22 grudzień -DMP kobiet i mężczyzn.

Dla przypomnienia:

Kobiety to Mistrzynie Polski :

1998, 2013,2015,2016 i 2017!

Mężczyźni to Mistrzowie Polski

1985,1986 ,2009,2010,2011,2012,2013,2014, 2016 i 2017!

Juniorki były najlepsze;

1997, 1998, 2000, 2001, 2013,2014,2016 i 2017.

Juniorzy z kolei:

1993, 2006 ,2014 i 2017.

 

Górnik górą!!!

Jest!!!

Na stronie Msit -sport-młodzieżowy dostępne są

już wyniki współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży

za rok 2018 [też w tenisie.]

Trzeci raz z rzędu Górnik Bytom najlepszy w Polsce!!!!

Jest to możliwe dzięki wam:

Zawodnicy, Trenerzy, Rodzice,Pracownicy!

Zdobyliśmy 235,25p. z tego:

Młodzieżowcy  110,5

Juniorzy                97,25

Kadeci                  26

Młodzicy                1,5

Widać gdzie mamy braki [lub kto nie startował].

Wyniki;

  1. Górnik Bytom        235,25
  2. AZS     Poznań        204
  3. Grunwald Poznań 122,75
  4. SAT    Szczecin          95
  5. Adventage B-B.        83

CO ZA NIEDZIELA!!!

1.Relacja z Narodowego Dnia Tenisa -PGE Narodowy

Warszawa 9 wrzesień!

files/Zdjecia/NDT7 dzieci i trenerzy.jpg

Ogromne wyróżnienie ,jesteśmy najlepszym klubem

i w klasyfikacji PZT i MSIT!!

files/Zdjecia/NDT 1 wyroznienie.jpg

2. DMP U12 i u16.

Wicemistrzostwo Polski Kadetów!

files/Zdjecia/srebni kadeci lato 2018.jpg

Skrzaty

files/Zdjecia/skrza byt VII miejsce 2018.jpg

i Skrzatki

files/Zdjecia/skrzatki gd VII miejsce 2018.jpg

solidarnie na VI miejscu.

DZIEJE SIĘ!

Po udanym występie na US Open [1/8 finału] Wojciech Marek

Dostał ogromne wyróżnienie!

W składzie reprezentacji Polski na mecz Davis CUP z Rumunią [15-16 IX]

Znalazł się nasz młody Wojtek!

Skład rep. Polski:

Łukasz Kubot ,Marcin Matkowski, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Wojciech Marek!

 Natomiast  w Gdańsku ,Łodzi i Bytomiu od dziś do niedzieli w finałach DMP wystąpią

nasze drużyny -Skrzatki

P.Kasprzak, Z. Kulczycka, J. Piotrowska ,K. Wahl-Maniecka -kapitan A. Borgman.

Skrzaty

D. Spychalski, T. Kapela, M. Ćwiek ,A. Wieczorek , F. Maslanka- kapitan M. Szmigiel.

kadeci

J. Kopcik, A. Zdzuj, A. Borzych, P. Wiśniewski, S. Sławik, M. Lorens -kapitan M. Steinberger.

US Open

Wojtek dalej w grze!

Wojciech Marek wyrównał już wynik z

Australian Open 2018 i jest w 1/8 finału

Turnieju juniorów US Open!

Dziś pokonał E. Nava [USA] 6/3 7/5.

Wieści z kortów.

W zakończonym turnieju ITF w Krakowie nasze najlepsze wyniki to:

II miejsce w deblu dla pary Kasperski/Ziomber

III miejsce w singlu dla Macieja Ziombra.

Przygotowujący się do startu w juniorskim US Open

Wojtek Marek grał w turnieju grade I w Maryland ,

Po 3   wygranych [2 w singlu i jednej w deblu] zaliczył

dwukrotnie 1/8 finału.

W Warszawie rozegrany będzie prestiżowy turniej

TE Tomaszewski Cup, o awans do t. głównego jutro

zagrają Emilia Durska i Jan Kopcik.

W zakończonym OTK skrzatek w Rudzie Śląskiej dobrze zaprezentowała

się Pola Kasprzak ,która wygrała turniej deblowy i była III w singlu.

Sukcesy w ITF Seniors!

Nie tylko młodzież Górnika Bytom odnosi sukcesy!

W zakończonym turnieju ITF Seniors grade III ,swoje

kategorie wygrali w singlu:

-Gabriela Sławik

files/zdjecia aktualnosci/slawik gabi katowice.jpeg

-Władysław Króliczak

files/zdjecia aktualnosci/kroliczak katowice.jpeg

Gratulacje i oby tak dalej!

Wojtek w ćwierćfinale Mistrzostw Europy!

files/zdjecia aktualnosci/Wojciech-Marek-POL-Day-2-2.jpg

 Dziś kolejna przeszkoda pokonana, tym razem

Wojciech Marek był lepszy od Louisa Hermana

[Belgia] 6/7 6/3 6/2.

Jutro ćwierćfinał ,rywalem będzie Jonas Forejtek[Czechy].

Druga piękna informacja nadeszła z Austrii.

Emilia Durska już w półfinale debla na tennis Europe u16.!

 

Świetny występ Poli Kasprzak i Olivii Bergler!

Na turnieju OTK Kinder trophy w Szczawnie Pola osiągnęła duży sukces, wygrywając cały

Turniej pokonując w półfinale Laurę Stypułę [Mistrzyni Polski w deblu i brązowa medalistka

Singla!] 7/6 6/1.

Natomiast w OTK do lat 14 w Pszczynie debla wygrała  Olivia a w singlu dotarła do finału.

Wielkie gratulacje dla dziewczyn i ich  rodziców.

Podsumowanie MP

Zakończone MP Juniorów były IV i ostatnią

Imprezą wchodzącą w skład liczących się

W klasyfikacji współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży

Prowadzonej przez instytut sportu przy Ministerstwie sportu i

Turystyki.

Jest to najważniejsza z klasyfikacji ,gdyż pomaga przy  rozmowach

o dofinansowaniu klubu jak i bardzo pomogła przy wniosku o dofinansowanie

ze strony Ministerstwa  Sportu i Turystyki na budowę hali !!!

Przypomnijmy ,że po 3 latach ,gdy byliśmy na drugim miejscu

w tejże klasyfikacji [2013,2014,2015] zarówno w 2016 jak i

w 2017 byliśmy najlepsi!!

Wiele wskazuje ,że i w 2018 będziemy nr 1.

Oficjalne wyniki ukazują się późną jesienią, jednak prowadzimy

Klasyfikację sami [będąc  nieomylni w latach poprzednich]

Nasze obliczenia;

1.GÓRNIK   BYTOM              224

2. AZS          POZNAŃ           200

3.GRUNWALD POZNAŃ      141,5

4. SAT        SZCZECIN            100,5

5. STK         SOPOT                  95,5

6. MERA    WARSZAWA         86,5

7. ADVENTAGE BIELSKO       83

8. WARSZAWIANKA W-wa   82

W tym miejscu wielkie podziękowania dla:

Wszystkich zawodników ,którzy startowali w imprezach mistrzowskich

U14-Gdańsk, U16-Szamotuły, U18-Bytom i U23 -Świdnik!!!

A w szczególności dla medalistów:

MARCELINA PODLIŃSKA , MAGDA HĘDRZAK,MIKOŁAJ LORENS, WOJCIECH KASPERSKI

AGATA BORGMAN, ZUZANNA WILK,MAX STEINBERGER, EMMA ZAKORDONIEC,MACIEJ ZIOMBER!

Dzięki wam ,wiemy ,że warto składać następne wnioski o rozbudowę i modernizację obiektu!!!

Drugi tytuł zawodnika Górnika!

Mikołaj Lorens ,wspólnie z Weroniką Falkowską [Masters Radom]

Wygrali dziś w finale miksta!

files/zdjecia aktualnosci/lorens falkowska.jpg

Jest to drugie złoto naszego reprezentanta[wczoraj złoto w

deblu dla Magdy Hedrzak!].

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak i duhl mp.jpg

Fajne wieści nadeszły również z Jablonca [czechy],gdzie w turnieju

Tennis Europe Olivia Bergler zajęła III miejsce w deblu i była w 1/4

finału w singlu.

files/zdjecia aktualnosci/bergler jabloniec.jpg

Klasyfikacja medalowa mistrzostw:

  1. Górnik Bytom        2      -      5
  2. SIKT    Płock           2      -      1
  3. Masters Radom    2      -      -
  4. Adventage B-B      1      1     -
  5. Warszawianka       1      -      1
  6. SAT  Szczecin         -       4      1

Jutro półfinały singli i miksta oraz finały debli.

Dziś gry deblowe i miksty rozgrywano na nowej hali.

Nasz dorobek jest więcej niż bardzo dobry:

1.Magda Hedrzak w półfinale singla

2.Magda Hedrzak w finale debla

3.Mikołaj Lorens w półfinale miksta

4. Wojciech Kasperski w półfinale miksta

Rozstrzygnięcia jutro ,a do tego

5. Maciej Ziomber -brąz w deblu

6. Emma Zakordoniec -brąz w deblu

7. Wojciech Kasperski -brąz w deblu.

Brawo zawodnicy i ich trenerzy!!!

 

Mistrzostwa Polski U18

3 medale w deblach!

W dzisiejszych ćwierćfinałach gier podwójnych

Juniorów i juniorek zapewniliśmy sobie 3 medale !

W półfinale zameldowali się :

-Maciej Ziomber/Wojciech Kasperski [obaj Górnik Bytom]

-Magda Hedrzak  gra w parze z Laurą Duhl [Adventage Bielsko-B.]

-Emma Zakordoniec , gra w parze z Weroniką Pociej [Legia W-wa]

Szanse jeszcze mamy w :

-singlu [jutro ćwierćfinały grają Hędrzak i Lorens]

-mikście [Lorens ,gra z Weroniką Falkowską [Masters Radom] i Kasperski

Gra z Julią Wędrochą [Sokół Chorzów]]

Brawo nasi!!!!

Sukcesy naszych!

Mikołaj Lorens wyrywa turniej ITF w Kijowie w

grze podwójnej!

files/zdjecia aktualnosci/lorens niedz.jpg

Magda Hędrzak najlepsza w OTK Kobiet w Zabrzu!

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak niedziel.jpg

Przypomnijmy ,że parę dni temu Jan Kopcik też

był najlepszy w OTK .

files/zdjecia aktualnosci/kopcik niedz.jpg

co nas czeka w najbliższym okresie?

Wimbledon juniorów [Wojtek Marek]

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bytomiu z udziałem:

M. Lorens, W. Kasperski, M. Ziomber, Sz. Kierwak,M. Hędrzak

E. Zakordoniec, A. Schmidt.

Turniej Kinder Trophy [O. Bergler]

Dobry dzień tenisistów Górnik Bytom.

1.Wojciech Marek po dwóch wygranych w turnieju

Głównym Roland Garros

files/zdjecia aktualnosci/marek 22.jpg

2. Aleksander Zdzuj z tytułem wicemistrzowskim

w deblu na Tennis Europe u16 w Zabrzu.

files/zdjecia aktualnosci/zdzuj 11.jpg

Podsumowanie ostatniego tygodnia!

WYNIKI BUDZĄ SZACUNEK!

I miejsca

-Jan Wieczorek [Górnik Bytom] WTK -singiel

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek jan 14.jpeg

-Mikołaj Cwiek [Górnik Bytom i SPMS] WTK-singiel

files/zdjecia aktualnosci/20180527_211141.jpg

-Tymoteusz Kapela [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

files/zdjecia aktualnosci/kapi.jpg

-Wiktoria Gasz [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

-Zofia Zasadzień [Górnik Bytom i SPMS] WTK -debel

files/zdjecia aktualnosci/gasz zas.jpg

II miejsca

-Olivia Bergler [Górnik Bytom i SPMS] OTK -debel

-Pola Kasprzak [Górnik Bytom i SPMS] OTK -debel

-Kinga Wahl-Maniecka [Górnik Bytom] WTK -singiel

files/zdjecia aktualnosci/kinga.jpg

-Tymoteusz Kapela [Górnik Bytom i SPMS] WTK-singiel

-Kinga Wahl-Maniecka [Górnik Bytom] WTK-debel

-Mikołaj Ćwiek [Górnik Bytom i SPMS] WTK -debel

-Borys Marusiak [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

III miejsca

-Pola Kasprzak [Górnik Bytom i SPMS] OTK -singiel

XXV Czarne Diamenty

Rozpoczęliśmy Międzynarodowy Turniej Czarne Diamenty. Swoje mecze wygrało 3 muszkieterów z Bytomia : Władysław Króliczak

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 kroliczak.jpg

Robert Baran,

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 baran .jpg

Dariusz Łukaszewski

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 darek.jpg .

Zapraszamy do kibicowania . Jutro mecze od godz. 9.00.

Sezon letni rozpoczęty na dobre!

Sukces Magdy Hędrzak!

W turnieju „ 16” kobiet i mężczyzn rozegranym na naszych kortach

Najlepiej z zawodników Górnika zaprezentowała się Magda Hędrzak.

Wygrała wszystkie 6 meczy i zajęła I miejsce!

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak 3.05.2018.jpg

Wśród mężczyzn ,Max Steinberger był II ,a Karol Krawczyński V.

Obaj wygrali po 5 spotkań i obaj uznali wyższość jedynie Mateusz

Terczyńskiego, z tym ,że Max w rundzie finałowej ,a Karol w grupie.

Wcześniej rozegrane zostały eliminacje DMP młodzików i młodziczek.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie awansowali do finałowej ósemki.

Nasze młodziczki zajęły IX miejsce ,a chłopcy XI miejsce w Polsce.

Co przed nami ;

Super Seria młodzików w Łęczycy,gdzie Emilia Durska zajęła III miejsce

files/zdjecia aktualnosci/durska III leczyca.jpg

oraz OTK Kadetów w Zabrzu

A w dniach 18-20 maj o awans do finałów DMP powalczą

Skrzatki w Szczecinie i skrzaty w Bielsku.

OTK w grupach K+M

Zawodnicy w turnieju głównym OTK K+M w grupach 1-3.05.2018

Wędrocha

Julia

Sasiak

Justyna

Pietras

Natalia

Hędrzak

Magdalena

Makal

Maja

Komar

Natalia

Skrzypczyńska

Joanna

Kostek

Jaśmina

Samberger

Ewa

Bartusek

Karolina

Maniawska

Angelina

Kus

Anna Liza

Podbioł

Zofia

Komar

Marta  WC

Borgman

Agata     WC

Zakordoniec

Emma    WC

 

Steinberger

Max

Piekarek

Kacper

Bronka

Adam

Zamorski

Jakub

Kwiatkowski

Przemysław

Jozwik

Patrick

Chmielewski

Borys

Biliński

Gabriel

Kosiński

Patryk

Szuszkiewicz

Radosław

Zawisza

Paweł

Brzózka

Bartłomiej

Kaliszewski

Paweł   WC

Terczyński

Mateusz   WC

Krawczyński

Karol    WC

Zdzuj

Aleksander    WC

Drużynowe Mistrzostwa Polski - eliminacje 28-30.04.2018

Klub Sportowy Górnik Bytom

ul. Tarnogórska 5

41-902 Bytom

NIP:626-118-78-74, REGON:001398766

 

__________________________________________________________________________

Komunikat Eliminacji DMP młodzików 28-30.04.2018

Miejsce turnieju:  K.S. Górnik Bytom

41-902 Bytom

ul. Tarnogórska 5

Email: ksgornik_bytom@op.pl

Tel. 32 281-78-70

Dyrektor turnieju: Dariusz Łukaszewski  501-184-225,

Sędzia naczelny: Janusz Sewastianow

Piłki: zgodnie z regulaminem PZT

 

Zakwaterowanie:

Hotel Boutique,  Bytom  nr Tel. 32 708 70 00 , ul. Konstytucji  91

Hotel Judo , Bytom , nr tel. 601-163-128

 

Korty: nawierzchnia mączka. W razie deszczu możliwość przeniesienia gier do hali obok kortów otwartych. Nawierzchnia hart . Wejście na halę TYLKO w obuwiu zastępczym typu „non marking”. Żaden zawodnik nie będzie wpuszczony na halę w butach z kortów ceglanych choćby je umył.

Nagrody: awans do finałów DMP

Weryfikacja: 28.04.2018 sobota, godz. 8.30-9.00

Początek gier po losowaniu ok. 9.00

Gala Bytomskiego Sportu i Biznesu .

Gala Sportu i Biznesu jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale napawając nas dumą, ale również tych, którzy tworząc miejsca pracy oraz wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką miasta – powiedział podczas gali Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.  
Tytuł trenera/działacza sportowego roku 2017 trafił w ręce dwóch wybitnych działaczy: Marka Słyki (bezpośredniego trenera Natalii Kropskiej oraz opiekuna między innymi Ewy Koniecznej, Kamila Grabowskiego czy Beaty Pacut) oraz Dariusza Łukaszewskiego (dyrektora Klubu KS „Górnik” Bytom, za aktywność na polu pozyskiwania środków dla tenisa ziemnego w Bytomiu i wkład w budowę 4.kortowej hali tenisowej).  
W sektorze gospodarczym przyznano nagrody, w pięciu kategoriach, w tym nagrodę -menedżera roku.  
Otrzymał ją również Dariusz Łukaszewski, który podziękował
zarządowi ,zawodnikom i pracownikom klubu Górnik Bytom ,gdyż bez ich zaangażowania i pomocy, nie byłby dziś tutaj. 
files/artykuly/laur.pngfiles/artykuly/laur2.pngfiles/artykuly/laur 3.jpg
       

Wojtek dalej na fali!

Przebywający w Hiszpanii na cyklu turniejów

[grade II i grade I] ,Wojciech Marek znów

pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności.

Po zwycięstwie w zeszłym tygodniu w deblu, teraz dorzucił

finał w singlu!!

Wygrał z trójką Hiszpanów ,a w półfinale był lepszy

od Brytyjczyka A. Matusevicha 6/4 7/5.

W finale uległ kolejnemu Hiszpanowi C.Lopez-Montagud 4/6 4/6.

Od środy ostatni turniej !

files/zdjecia aktualnosci/1marek.jpg

Kolejne duże wydarzenie za nami!!!

Zdobyliśmy 3 medale

Srebro w deblu dla Zuzanny Wilk i Marceliny Podlińskiej

Oraz dwa brązowe medale dla

Magdy Hedrzak [w singlu i deblu]

Wielkie podziękowania dla wykonawcy ,że udało się zdążyć

I impreza mogła się odbyć na nowej hali!

Jak również dla głównych partnerów zawodów:

-Lotto ,dzięki któremu nagrody były największe w dotychczasowej

Historii Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

-Polskiemu Związkowi Tenisowemu, który również wsparł imprezę

[ze środków Ministerialnych]

Co nas jeszcze czeka w 2018 w Bytomiu??

MAJ-Jubileuszowy XXV turniej Seniorów i Amatorów

„Czarne Diamenty”

CZERWIEC- Kolejny turniej ITF Juniors grade II [Memoriał J. Widawskiego]

LIPIEC-Mistrzostwa Polski Juniorów

Będziemy czynić starania ,aby u nas odbyły się również finały Drużynowych

Mistrzostw Polski.

files/zdjecia aktualnosci/Magda na pudle MP.jpg

files/zdjecia aktualnosci/mmpu23 debel.jpg

files/zdjecia aktualnosci/wicemistrzynie2018.jpg

Nasi znów widoczni!

1.Mistrzostwa Śląska kadetów:

Tytuł dla Stasia Sławika,

files/zdjecia aktualnosci/slawik 11.03.2018.jpg

Maciek Klasiński III.

WTK skrzaty i młodzicy

2.W Bytomiu na WTK skrzatów:

Zuzanna Kulczycka I w singlu,

Tymek Kapela III w singlu.

Zuzanna Kulczycka I ,a Kinga Wahl-Maniecka II

w deblu.

Antoni Wieczorek też I w deblu.

3. WTK młodzików w Pszczynie;

Jan Wieczorek w finale singla i debla ,jutro finały.

Jutro też wynik u nas.

Wiktoria Gasz II w singlu.

Nabór do SMS 2018/2019

Znów dobre wieści!

  1. Wojciech Kasperski i Maciej Ziomber III parą deblową ITF Juniors w Puszczykowie
  1. Wojtek do tego dorzucił ćwierćfinał w singlu
  2. Aleksander Borzych II w deblu  i III w singlu na OTK Kadetów w Gdańsku.
  1. Piotr Wiśniewski z tytułem  w deblu i z ćwierćfinałem w singlu na tym samym turnieju.
  1. Antoni Wieczorek I w singlu na WTK Skrzatów w Krakowie
  1. Jan Wieczorek II i w singlu i w deblu na WTK Młodzików w Pszczynie.
  1. Olivia Bergler  II w singlu też w Pszczynie.

Wiele się działo w minionym tygodniu.

Nasi ,jak zwykle ,w czołowych rolach!

MISTRZOSTWA POLSKI Kobiet i Mężczyzn.

Z Bydgoszczy przywozimy medal Marceliny Podlińskiej

files/zdjecia aktualnosci/merci18.jpeg

W singlu kobiet oraz 5 ćwierćfinałów;

Wojtka Marka w singlu oraz debli

Max Steinberger/Wojciech Marek ,Marcelina Podlińska/

Zuzanna Wilk ,także z partnerami z innych klubów w ćwierćfinale

Byli ;Emma Zakordoniec i Patryk Janik.

ITF Juniors

Po II miejscu w Hamburgu ,nasz nowy zabytek Mikołaj Lorens

files/zdjecia aktualnosci/lorens hamburg.PNG

Był III w deblu w Kopenhadze.

OTK-Kadeci [Sobota]

W trwającym turnieju do półfinałów awansowali już

Jan Kopcik i Aleksander Zdzuj, jest szansa na Bytomski

Finał ![jutro i półfinały i ewentualny finał.

WTK

W Chorzowie na turnieju skrzatów ,świetne wyniki naszych

I miejsce Antoniego Wieczorka ,który w finale pokonał

Tymka Kapelę ,też Górnik Bytom.

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek i kapela.jpeg

Wśród dziewcząt II miejsce dla Kingi Wahl-Manieckiej.

files/zdjecia aktualnosci/kinga maniecka .jpeg

Na turnieju młodzików w Polanicy , III miejsce dla Jana Wieczorka.

 

Trzymamy kciuki za dwójkę walczącą jutro w Sobocie oraz za

-Juniorów [ZIomber, Kasperski ,Zakordoniec] ,będą grać w ITF

Juniors w Puszczykowie,

-Młodzików [Durska, Klasiński] będą nas reprezentować na Mistrzostwach

Polski w Zabrzu.

Dobry start naszych zawodników na HMP

Z Mistrzostw Polski Juniorów w Szczecinie

Przywozimy 3 medale

2 x srebro

Maciej Ziomber w singlu

files/zdjecia aktualnosci/ziomber mp18.jpg

Wojciech Kasperski w deblu

files/zdjecia aktualnosci/kasperski mp 18.jpg

oraz brąz

Emma Zakordoniec w singlu.

W tym tygodniu w Bydgoszczy zaczynają się MP Kobiet i Mężczyzn.

Nas reprezentują:

Wojciech Marek i Max Steinberger oraz

Emma Zakordoniec ,Zuzanna Wilk i Marcelina Podlińska.

Zwycięstwo w grze podwójnej

Wojtek Marek z tytułem deblowym w Turnieju ITF [grade I] w Traralgon [Australia]

files/zdjecia aktualnosci/Marek I debel 18.01.2018.jpg

Sezon zaczął się na dobre !

Pola Kasprzak Mistrzynią Śląska skrzatek w grze pojedyńczej!

Zuzanna Kulczycka u dziewcząt i Antoni Wieczorek wśród chłopców

Zajęli II miejsce w grze podwójnej.

Za tydzień debiut  w turniejach wielkoszlemowych

[na początek juniorskiej edycji] Wojtka Marka!

W turniejach ITF walczyć będą;

Emma Zakordoniec ,Maciej Ziomber i Aleksander Zdzuj w Warszawie [ranga V]

Magda Hędrzak i Wojciech Kasperski w Austrii [ranga IV]

W weekend grali nasi w OTK-ch i tak;

Marcelina Podlińska II ,a Zuzanna Wilk IV w turnieju kobiet w Chorzowie.

Max Steinberger II w turnieju mężczyzn ,też w Chorzowie.

Jan Kopcik V, a Stanisław Sławik VII w turnieju kadetów w Krośnie.

Emilia Durska V , Maciej Klasiński  VII, a Olivia Bergler IX w turnieju młodzików w Lublinie.

Do tego tydzień temu Tymoteusz Kapela II w WTK skrzatów w Miechowicach.

Ciekawostki klubowe

Czekamy na potwierdzenie wyników klasyfikacji klubów

-Polskiego Związku Tenisowego

-współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonej

przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Według nieoficjalnych danych powinna być podwójna korona!!!

A co dalej??

Styczeń to okres transferów w tenisie , miło poinformować, że

Nasze szeregi zasilił  Mikołaj Lorens ,wielokrotny medalista Mistrzostw Polski .

Oprócz niego do klubu naszego przeszli:

Wieczorek Jan, Ćwiek Mikołaj, Wieczorek Antoni ,Kapela Tymoteusz,

Marusiak Borys.

Jednocześnie opuściła nas dwójka która przeniosła się do Sopotu,

Paulina Czarnik i Jakub Federowicz.

Im dziękujemy za dwa lata poświęceń i dobrych wyników

w barwach Górnik Bytom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zakończyła się walka o grant prezesa -2017

Poniżej najlepsza dziesiątka.

Uroczyste wręczenie nagród [zakończenie sezonu] odbędzie się z początkiem marca i będzie połączone z

otwarciem nowej hali!

A już od poniedziałku rusza kolejna edycja-2018.

Mistrzostwa Polski u-12 i u-16 będą pierwszą okazją do zdobycia punktów rankingowych!
1. Wojtek Marek 157,2

2. Maciek Ziomber 89,7

3. Jasiu Kopcik 53,8

4. Wojtek Kasperski 48,6

5. Paulina Czarnik 47,8

6. Marcelina Podlińska 45,9

7. Magda Hędrzak 45,1

8. Zuzia Wilk 44,4

9. Olivia Bergler 37,9

10. Emma Zakordoniec 32,4

files/zdjecia aktualnosci/grant 2017 medalisci.jpg

Brąz młodzików w Kaliszu

Serdeczne gratulacje dla Jasia Kopcika I Stasia Sławika, ich trenerów oraz dla rodziców za zdobycie brązowego medalu na HDMP w Kaliszu.Dużą satysfakcja dla klubu jest fakt,że zawodnicy ci trenują na codzień na naszym obiekcie.

V miejsce w Szczecinie,w HDMP zajęły skrzatki Olivia Bergler i Wiktoria Gasz.

Za tydzień HDMP kadetek i juniorek w Bielsku oraz kadetów i juniorów w Bytomiu oraz kolejne szanse na medale.

Zakończył sie również WTK młodzików w Chorzowie, gdzie  I miejsce w grze pojedynczej zajęli: Emilia Durska i Maciej Klasiński.

files/zdjecia aktualnosci/klasinski wtk chorzow.jpeg

W sobotę 9.12.2017 Kinga Wahl-Maniecka zajęła I miejsce w turnieju TENIS 10 w kategorii zielonej w Bytomiu.

Niedziela była pełna emocji również na naszym obiekcie, gdzie rozegrany został mikołajkowy turniej klubowy w 6 kategoriach.Wzięły w nim udział 48 osoby w wieku od 5 do 14 lat, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia tenisowe w naszym klubie.Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Mikołaj.Poziom był bardzo wyrównany,nie brakowało też łeż, a najlepszymi okazali się:Kamil Gembus, Emila Zięba,Judyta Kozioł,Aleksandra Dzieża,Dominik Ćwikła oraz Jędrzej Kopiec.

files/zdjecia aktualnosci/turniej mikolajkowy 10.12.2017.jpg

 

Emma Zakordoniec z tytułem!

Emma Zakordoniec wygrała singlowy turniej kobiet w Chorzowie!

W najważniejszym meczu pokonała Aleksandrę Wierzbowską [Olsza Kraków]

6/1 7/6- gratulacje!

Tymek Kapela ,uczeń SPMS w której trenuje od września wygrał natomiast

Turniej deblowy WTK w Pszczynie.

Tam też III miejsce w singlu zajął Witold Czerenkiewicz.

Oprócz tego do ćwierćfinału singla OTK młodziczek w Sobocie doszła Emilia Durska.

A już w czwartek do Kalisza na finały HDMP Młodzików wybiera się nasza drużyna:

Jan Kopcik, Stanisław Sławik i Trener Mateusz Szmigiel.

Świetne wieści z Norwegii!

Maciej Ziomber i Wojciech Kasperski[obaj Górnik Bytom] wygrali turniej w Stavanger!

W finale pokonali parę Polsko-Brytyjską

Karol Paluch/Rahul Dhokia 6/3 7/6.

Magda Hędrzak [Górnik Bytom]nie chce być gorsza i awansowała do finału[w parze z Iriną

Shchetininą/Rosja] ,który odbędzie się jutro .

Dziś w półfinale były lepsze od duetu nr 1 imprezy:

Maria Tanesescu [Kanada]/Liisa Vehvilainen [Finlandia] 6/3 6/1.

files/zdjecia aktualnosci/stavanger debel.JPG

INFORMACJA DLA ZAWODNIKÓW

Dzięki staraniom pula nagród w rywalizacji

O grant prezesa wzrosła do 8 tys zł.

Aktualna klasyfikacja dostępna na stronie klubowej.

Nagrodzimy pierwszych 24 zawodników.

Jednak ,gwarantem otrzymania nagrody będzie

udział własny lub najbliższej rodziny na

Uroczystej gali która odbędzie na przełomie

stycznia i lutego ,po powrocie z

Australian Open Wojtka Marka, który

zapewnił już sobie zwycięstwo w grancie.

Walka o pozostałe miejsca zapowiada się

Do końca ciekawa.

Powodzenia wszystkim..

W tym tygodniu:

W. Marek -ITF Grade I -Floryda [USA]

M. Hędrzak,  M. Ziomber ,  W. Kasperski- ITF Grade V-Stanvanger [Norwegia]

M. Podlińska -Milowice-Futures 15 tys $

 

Dobry start naszych w Pszczynie i Zabrzu!

Na turnieju OTK Młodzików w Pszczynie w

Jutrzejszych finałach zaprezentują się

Jan Kopcik w singlu oraz para deblowa

Kopcik/Stanisław Sławik.

III miejsca zajęli:

Stanisław Sławik w singlu młodzików

Emilia Durska w singlu młodziczek

Olivia Bergler , Emilia Durska a także Maciej

Klasiński w deblu.

Powodzenia finalistom!!

Natomiast w Zabrzu rozegrano turniej WTK Skrzatów.

Nasi młodzi podopieczni ,uczniowie szkoły SPMS Bytom

Też wiedli prym!

Dominik Spychalski wygrał zarówno w turnieju singlowym

jak i deblowym, pozostałe miejsca na podium:

Mikołaj Ćwiek II w deblu

Witold Czerenkiewicz III w singlu

Tymoteusz Kapela III w singlu

Filip Maślanka III w deblu.

Brawo dla młodych!!!!!!

Wyniki finałów z Pszczyny  jutro ,jak i zapowiedź następnego tygodnia!!!

 

 

Koniec sezonu ,a Bytomianie nie zwalniają

Dziś kolejna ,IV już drużyna awansowała do grudniowych

Finałów Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski!

Młodzicy w składzie

Jan Kopcik i Stanisław Sławik pokonała bardzo groźną ekipę

KKT Wrocław 2/0.

Brawa dla zawodników i trenerów!

Przypomnijmy ,że awans zdobyły już drużyny:

Juniorek

Juniorów

Kadetów.

Szansa jeszcze przed kadetkami i skrzatkami.

Obie drużyny czekają wyjazdy do Wrocławia,

Kadetki z trenerem Koniuszem w składzie

Magda Hędrzak i Alexandra Schmidt rozegrają mecz z

KKT Wrocław ,natomiast skrzatki -Olivia Bergler,

Wiktoria Gasz [trener Szmigiel] zmierzą się z AZS Wrocław.

Dziś nasze młode zawodniczki pokonały TKS Kraków 3/0.

Kolejne sukcesy młodzieży

W zakończonym tunieju OTK w Zabrzu Olivia Bergler odniosła podwójny sukces.Wygrała w singlu jak i w deblu.

files/zdjecia aktualnosci/bergler 13.11.2017.jpg

Natomiast Magda Hędrzak wygrała OTK Kobiet w Bytomiu.Maciej Ziomber w OTK Mężczyzn dotarł do grupy finałowej, w której zajął IV miejsce.

Turniej Wojewódzki do lat 12 Bytom

Brawa dla naszych najmłodszych zawodników! Dominik Spychalski zwyciężył w grze pojedynczej i podwójnej a Pola Kasprzak zajęła III miejsce w grze pojedynczej.Przegraną o finał zrekompensowała sobie wygrywając turniej w grze podwójnej.

files/Zdjecia/spychalski wtk 1 singiel.jpg files/Zdjecia/spychalski wtk 1 debel.jpg

files/Zdjecia/WP_20171029_002.JPG

PRACA WRE!!

Coraz bardziej wyłania się nowa hala!

Przypomnijmy budowana dzięki dotacjom

-Ministerstwa Sportu i Turystyki [program

Modernizacji obiektów sportowych]

-Gminy Bytom[uchwałą Rady Miejskiej]

Z tenisowych informacji:

Skrzatki znów lepsze od koleżanek z SP Radzionków.

Olivia Bergler i Wiktoria Gasz wygrały 2/1 ,Olivia wygrała singla,

i wspólnie z Wiktorią były lepsze w deblu.

W tym tygodniu zmierzą się juniorki z drużyną Sokoła Chorzów [dawne CHTT]

Juniorzy, kadetki, kadeci i młodzicy są już w fazie międzyregionalnej!

Turniej Prezydenta Bytomia i KS Górnik Bytom

W dniach 14-15.10.2017 odbył się ostatni turniej z cyklu o Puchar Prezydenta Bytomia i KS Górnik Bytom.

Zwycięzcami turnieju zostali:w kat.35+ Michał Radecki pokonując w finale Tomasza Banasiewicza a w kat.50+ Marek Kapkowski był lepszy od Władysława Króliczaka. Został też rozegrany turniej pocieszenia, którego zwycięzcą został Tomasz Dziuba.Nagrody wręczał obecny na ceremonii Prezydent Bytomia Pan Damian Bartyla i Wiceprezes Klubu Pan Dariusz Łukaszewski.

 

files/Zdjecia/20171015_144531.jpg

files/Zdjecia/20171015_155004.jpg

 

Szkolenie trenerów i animatorów PZT

W dniu 7.10.2017 na naszym obiekcie odbyło się szkolenie trenerów i animatorów,prowadzone przez specjalistów PZT w szkoleniu TENIS 10: Krzysztofa Waltera i Jacka Multana. Do pokazu praktycznego pracy z dziećmi zaprosiliśmy nasze dzieci klubowe [Antoniuk Zuzia,Chojnacki Tymek,Domańska Paulina,Gołabek Bartek,Hajda Zosia,Kupczyk Paulina,Lesisz Pola,Pineles Max,Salbert Wiktor], którym serdecznie dziękujemy za przybycie wraz ze swoimi opiekunami.

files/Zdjecia/20171007_113814_resized.jpg

files/Zdjecia/20171007_115217_resized.jpg

files/Zdjecia/20171007_115311_resized.jpg

O SMS Górnik Bytom !

Ciekawy reportaż o naszej akcji

w wiadomościach TVP Katowice!

od 7 minuty i 30 sekundy.

Tenis w Polsce musi się rozwijać! 

a stworzenie SMS o profilu tenisowym jest 

strzałem w dziesiątkę ,aby przyspieszyć ten proces!

Aleksandra i Igor Bujdo 30.09.2017

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.

 

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
(czytaj całość na http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zyczenia_slubne.html) I gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.
Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
(czytaj całość na http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zyczenia_slubne.html) I gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.

Mistrzostwa Śląska

W związku z małą ilością zgłoszeń Mistrzostwa Śląska do lat 18 zostają odwołane.

Drużynowe Mistrzostwa

DMP -edycja Letnia [tylko z nazwy-większość odbyła się na hali]

4 x złoto + 1 srebro +1x IV m. +1 x V m.

Na zdjęciach drużyny Górnika które zdobyły

Tytuł Mistrza Polski 2017!

-kobiety

-mężczyźni

-juniorki

-juniorzy

Oraz

- ekipa kadetów wicemistrzowie Polski!

-młodzicy IV drużyna w Polsce

-skrzatki V ekipa w kraju.

Główni aktorzy:

David Poljak-Marcin Gawron-Wojciech Marek-Igor Bujdo-Błażej Koniusz-Patryk Janik

Justyna Jegiołka-Marcelina Podlińska-Zuzanna Wilk-Emma Zakordoniec

Wojciech Marek-Maciej Ziomber-Mikołaj Wrzoł-Wojciech Kasperski

Marcelina Podlińska-Zuzanna Wilk-Emma Zakordoniec-Magdalena Hędrzak-Dominika Paczena

Gabriel Biliński-Jakub Federowicz-Szymon Kierwak-Piotr Wiśniewski-Aleksander Borzych

Jakub Kopcik-Stanisław Sławik-Piotr Kusiewicz-Maciej Klasiński-Jakub Wolnik

Olivia Bergler-Pola Kasprzak-Zuzanna Kulczycka-Wiktoria Gasz.

Trenerami ekip byli:

Łukasz Kuboszek [Mężczyźni-juniorzy]

Mateusz Szmigiel [Kobiety-kadeci-skrzatki]

Błażej Koniusz [ juniorki]

Bogdan Głąb [młodzicy]

TO NIE KONIEC RYWALIZACJI-W GRUDNIU HALOWE MP!

Kolejne sukcesy młodzieży

Dominik Spychalski w  Pszczynie [16-17.09[ zakończył turnieju WTK do 12- stu z dwoma pucharami. Półfinał singla i finał debla w parze z Antkiem Wieczorkiem, natomiast [23-24.09] w Multisport Zabrze WTK do 12-stu,zajął I miejsce w singlu oraz w parze z Adrianem Bogaczem I miejsce w deblu.
files/zdjecia aktualnosci/spychalski 25.09.2017.JPG

Wielki Sukces Wojtka!

Na turnieju ITF Juniors grade II w Belgradzie

znakomicie spisał się Wojciech Marek.

Nasz zawodnik pokonał kolejno :

Ir. J. Groener[Norwegia] 6/3 6/0

IIr. M. Courtalon [Francja] 6/2 6/1

1/4F. M.Popovic [Serbia]6/2 3/6 7/6

1/2F. T.Droguet [Francja] 6/2 0/6 6/4

w Finale przegrał z J.Cerundolo [Argentyna] 2/6 1/6.

Również w deblu Wojtek [w parze z Czechem A .Paulsonem] dotarł

do półfinału!

Brawa dla zawodnika ,rodziców oraz trenerów;

Łukasza Kuboszka jako prowadzącego zawodnika i

Błażeja Koniusza, który był z Wojtkiem na wyjeździe w Belgradzie

Jest to najlepszy start 16 letniego Wojtka [Mistrza Polski do lat 18-u] w

Turniejach ITF Juniors!!

files/zdjecia aktualnosci/marek belgrag 2017.jpeg

Dobry tydzień naszych zawodniczek i zawodników!

OTK Juniorów[Zabrze]

Wojciech Kasperski[z Bilińskim] z tytułem

Jakub Federowicz [z Olechem] II ,a Piotr Wiśniewski [z Pośpiechem] III w deblu!!

Wojtek i Piotrek jutro grają jeszcze półfinały singla ,a może też spotkają się w finale???

Trzymamy kciuki!

OTK Młodzików [Pabianice]

Emilia Durska z tytułem w deblu!

Mistrzostwa Śląska Skrzatów [Bytom]

Olivia Bergler wygrała singla.

files/zdjecia aktualnosci/bergler ms i miejsce.JPG

Na III miejscu zakończyli w deblu:

Bergler/Zuzanna Kulczycka wśród skrzatek i

Dominik Spychalski [z Wieczorkiem] w deblu skrzatów.

ITF Juniors Kraków

ITF Memoriał Charliego Baraszkiewicza w Krakowie - pierwsze punkty w turnieju ITF, półfinał w deblu z Michałem Bylicą.

Gratulacje dla Wojtka Kasperskiego.

files/zdjecia aktualnosci/image001.jpg

8-10 i 15-17 Wrzesień Drużynowe Mistrzostwa Polski

DMP Skrzatek, Juniorek i Juniorów w Bytomiu.

Wstęp wolny

Startują:

Skrzatki:[8-10.09]

GAT Gdańsk, Promasters Szczecin, Olimpia Poznań, Adventage Bielsko-B., AZS Wrocław,

Legia Warszawa, Tie Break Warszawa, Górnik Bytom [Bergler,Gasz,Kasprzak,Kulczycka].

Juniorki:[15-17.09]

AZS Poznań, Legia Warszawa, Adventage Bielsko-B., CHTT Chorzów, MKT Łódź,

PKT Pobiedziska, Górnik Bytom[Kulik,Podlińska, Hędrzak,Wilk,Zakordoniec].

Juniorzy;[15-17.09]

AZS Poznań, Centrum Bydgoszcz, SKT Szczecin, Beskidy Ustroń, Legia Warszawa,

Warszawianka Warszawa, TKT Toruń, Górnik Bytom[Marek,Ziomber,Wrzoł,Kasperski].

files/zdjecia aktualnosci/19420489_10155348853722649_8552391383050423543_n.jpg

Seniorzy i Amatorzy Górnika Bytom

Seniorzy i Amatorzy Górnika Bytom, widoczni na 24 Miedzynarodowym turnieju Czarne Diamenty: Wladyslaw Kroliczak II w +65, Robert Baran (+45) i Jaroslaw Pineles (+35) na III miejscu w singlach. Debel Dariusz Łukaszewski/Robert Baran z tytulem , a Jaroslaw Pineles z partnerem na II miejscu w +35. W +65 Władysław Kroliczak tez II w deblu

files/zdjecia aktualnosci/CzarneDiamnety2017wyniki.jpg

Młodzicy i Skrzatki na podium

W Rudzie Śląskiej zakończył sie OTK do lat 12, w którym podwójną zwyciężczynią w grze pojedynczej i podwójnej została Oliwia Bergler a Pola Kasprzak zajęła III miejsce w singlu.Trzy dni później Oliwka wygrała również kolejny turniej OTK w grze podwójnej w Bielsku, pokonując po zaciętej walce wyżej sklasyfikowane zawodniczki.

Natomiast podczas Super Serii do lat 14 rozgrywanej w Gdyni, Stanisław Sławik zajął III miejsce w grze pojedynczej.

gratulacje dla zawodników, opiekunów i trenerów.

files/zdjecia aktualnosci/slawik III gdynia.jpg

 

Dobre wieści z Mazur!

Tylko 3 Polki przebrnęły I rundę turnieju

Futures Kobiet w Mrągowie, z tego

Dwie to nasze zawodniczki;

Paulina Czarnik [pokonała turniejową dwójkę

Jade Survijn z Francji] i

Marcelina Podlińska [pokonała Aleksandrę Buczyńską]

Paulina [wspólnie z Justyną Jegiołką ,która jest filarem

Naszej drużyny kobiet od 5 lat] dostały powołanie

Do reprezentacji Polski na Uniwersjadę tegoroczną ,która w drugiej

połowie sierpnia odbędzie się w Chińskim Tajpei.

Brawo dziewczyny!!!

ZNÓW O SOBIE DAJĄ ZNAC TENISISTKI i TENISIŚCI GÓRNIKA

W Żarach na OTK skrzatek dobry występ naszych 11-latek

Singiel

Pola Kasprzak -III

Zuzanna Kulczycka -V

Razem III w deblu!

W Zabrzu OTK K i M

Marcelina Podlińska  I

Zuzanna Wilk       III

A wśród mężczyzn

Karol Krawczyński II.

Seniorzy i Amatorzy

Władysław Króliczak I w singlu [+65]

Na Międzynarodowym Turnieju w Katowicach.

Wizualizacja naszego kroku do przodu!!!

Tak będzie wyglądać hala 4-kortowa klubu

Górnik Bytom ,wybudowana dzięki dotacjom

-Gminy Bytom

-Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dziś została podpisana umowa z Gminą !!!

files/zdjecia aktualnosci/wiz.jpg

files/zdjecia aktualnosci/wiz2.jpg

files/zdjecia aktualnosci/podpis.jpg

Mistrzostwa Europy do lat 16

Wojtek Marek[Górnik Bytom] w Ćwierćfinale Mistrzostw Europy kadetów !!!

Dziś pokonał kolejną, czwartą już, przeszkodę ,rozstawionego z nr 5

Kristijana Juhas [Serbia] 6/2, 6/2.

Jutro zawodnik gospodarzy ,nr 1 w Europie Timofey Skatov.

Brawa dla Wojtka i trenera Ł. Kuboszka.

w ćwierćfinale , Wojtek uległ 3/6 6/3 1/6.

Jest to i tak bardzo dobry wynik .

Dotychczas nasi zdobyli

złoto w deblu 

Mateusz Kowalczyk/Grzegorz Panfil [2003] u-16

Paula Kania z Magdą Linette [Poznań] [2008] u-16

srebro w singlu

Grzegorz Panfil [2004] u-16

brąz w singlu

Wojciech Marek [2015] u-14

Mistrzostwa Europy

Przed nami Indywidualne Mistrzostwa Europy Kadetów [u-16] w Moskwie [24-30 lipca]

Reprezentacja Polski to reprezentacja Górnika Bytom!!

Wojciech Marek i Maciej Ziomber , mistrzowie Polski 2017 [Wojtek juniorów, Maciek kadetów]

będą walczyć o jak najlepsze miejsca , trenerem reprezentacji został Łukasz Kuboszek.

Brawo i trzymamy kciuki!

Brawo Stasiu

Nasz zawodnik Stanisław Sławik zajął I miejsce w OTK Młodzików w Bielsku.Gratulacje dla zawodnika, rodziców i trenerów.

files/zdjecia aktualnosci/slawik bielsko.jpg

Wojtek Kasperski

Brawo dla naszego zawodnika Wojtka Kasperskiego za zajęcie I miejsca w Tenis Europe 16 kat 1. Point de Generations  Awinion - Francja

files/zdjecia aktualnosci/kasperski 1.07.2017.jpg

Wojciech Marek Mistrzem Polski !

Wojciech Marek (KS "Górnik" Bytom) zwyciężył w finale Mistrzostw Polski Juniorów. Srebro zdobył Daniel Michalski (Klub Tenisowy Legia Warszawa). Wynik meczu: 2:6 7:6 6:3. Gratulacje dla najlepszych 18-latków !

parę linków do stron opisujących wczorajszy sukces Wojtka i klubu Górnik Bytom.

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35026,21970142,tenisista-gornika-bytom-mistrzem-polski-juniorow.html

 

http://katowickisport.pl/tenis,wojciech-marek-mistrzem-polski-juniorow-w-tenisie,artykul,792688,1,12469.html

http://katowice.tvp.pl/32839942/16062017-godz-1850

Wyniki naszych zawodników w dnia dzisiejszego

Sandro Szic w finale debla w Mistrzostwach Polski Młodzików! - Jutro finał.
Jan Kopcik był w ćwierćfinale singla.

Miłe wieści z Pszczyny. Turniej wojewódzki skrzatek i skrzatów:
Pola Kasprzak najlepsza w singlu!
Wiktoria Gasz II w deblu.
Dominik Spychalski III w singlu.

Mistrzostwa Polski do lat 18- Chorzów i 14 Sobota

Do ćwierćfinałów awansowała trójka zawodników z Górnika Bytom: MARCELINA PODLIŃSKA, EMMA ZAKORDONIEC i WOJCIECH MAREK.Dzisiaj zmierzą się dwie nasze razem w walce o medal.Do tego mamy już dwa medale w deblu juniorek i szansę na medal w mikście.

Kolejne mistrzostwa tym razem do 14 lat zaczynają się w Sobocie, gdzie nasz klub reprezentować będą:JAN KOPCIK, STANISŁAW SŁAWIK I SANDRO SZIC.

Górnik Bytom będzie startował w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Jak pamiętamy ,bronimy podwójnej korony ,gdyż w roku 2016 zarówno wśród Kobiet jak i Mężczyzn okazaliśmy

się bezkonkurencyjni.Tegoroczny cel to dwa medale!!

Finały zaplanowano na 22-24 wrzesień.

Składy Górnika w 2017:

Kobiety

Paula Kania,Justyna Jegiołka,Paulina Czarnik,Agata Borgman,Marcelina Podlińska,Zuzanna Wilk,Emma Zakordoniec i

Magda Hędrzak

Mężczyźni

David Poljak, Marcin Gawron, Wojciech Marek, Karol Duś, Patryk Janik, Błażej Koniusz,Igor Bujdo,Maciej Ziomber i

Karol Krawczyński

Na zdjęciach:

Drużyna kobiet[2016], drużyna męska[2016], Marcin Gawron i David Poljak [z Petrą Kvitovą]

files/zdjecia aktualnosci/dr kob.jpg files/zdjecia aktualnosci/dr mes.jpg  files/zdjecia aktualnosci/Petra-Kvitova-and-David-Poljak-tennis-31258795-1024-680.jpgfiles/zdjecia aktualnosci/marcin gawron.jpg