Najnowsze aktualności klubowe

Mistrzostwa Śląska U12 i U16

W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Śląska U16 rozgrywane w dniach 13-15.06.2020.Wśród dziewczyn nasze dwie zawodniczki zajęły miejsca na podium-III miejsce Kinga Wahl-Maniecka a vice- Mistrzynią Śląska została Pola Kasprzak, która po zaciętym finałowym meczu ulegla koleżance z BKT Nalalii Szczepaniak 6:7(5) 4:6.

files/2020 zdjecia/20200614_140347.jpg

Natomiast wsród chłopców III miejsca zajęli: Piotr Voigt i Jan Wieczorek a Nikodem Barcik zdobył tytuł Mistrza Śląska U16.

files/2020 zdjecia/20200614_144356.jpg

W Zabrzu natomiast odbyły się Mistrzostwa U12.  III miejsce zajęli: Lena Markowska i Błażej Krzyśko a zdecydowanym Mistrzem U12 został Jan Chłodnicki

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, rodzicom i trenerom naszych podopiecznych.

lato z tenisem

Procedury postępowania i zasady treningu, jakie muszą obowiązywać w klubach tenisowych w czasie trwania pandemii Covid-19

Szanowni Państwo,

W związku z otwarciem obiektów tenisowych 4 maja w II etapie przywracania aktywności sportowej w Polsce,przygotowujemy obiekt do niezbędnych wymogów sanitarnych-epidemiologicznych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania w obecnej sytuacji.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie Procedur obowiązujących podczas pandemii COVID-19 dla klubów tenisowych i graczy (amatorów i zawodników): Wersja poprawiona na dzień 31.05.2020

Dla klubów:

1. 4 maja 2020r zostały udostępnione korty tenisowe otwarte i od 18 maja halowe

2. zalecana jest rezerwacja kortów telefonicznie.

3. płatności powinny być dokonywane kartami płatniczymi

4. brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC); należy umieścić przy umywalkach instrukcje BHP mycia rąk. korzystanie z szatni będzie możliwe od 13.06.2020 .

5. obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

6. na każdym korcie powinny być udostępnione dozowniki do dezynfekcji rąk (po obu stronach kortu)

9. na korcie należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 metrów. Jeżeli to możliwe (utrzymanie właściwej odległości miedzy ławkami z sąsiadujących kortów) sugerujemy ustawienie ławek dla graczy po przeciwnych stronach kortu

10. w przypadku opadów deszczu od 18 maja istnieje możliwości wejścia na halę i dokończenia treningu

11. na obiekcie, w widocznym miejscu, musi być tablica informacyjna, na której obowiązkowo będą zamieszczone informacje o obowiązujących procedurach

Dla graczy:

- amatorzy

1. rekomendowane jest przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym,

2. obowiązuje limit czterech osób na kort.

3. rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk (np.: co 15 min.) - obowiązkowe przy wejściu na obiekt i po zakończeniu gry

4. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu

5. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Można ją zastąpić np. skinieniem głową po zakończeniu gry rekomendowane jest niezwłoczne opuszczenie obiektu (niegromadzenie się)

- zawodnicy

1. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym,

2. na korcie może przybywać nawet 4 osoby. Wzajemne przestrzeganie przez trenera i zawodników odległości - w przerwach min. 2 m.; podczas gry 5 m.

3. sugerowana jest gra bez zmian stron kortu (każdy gracz na swojej połowie kortu).

4. piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.

5. zbieranie piłek tylko przy pomocy tub lub przy użyciu rękawiczek ochronnych (po jednej tubie dla każdej z osób, po grze dezynfekcja tub).

6. konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Właściwe i spełniające reguły etykiety na korcie jest np. skinienie głową.

7. do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców zawodników – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie. Chyba, że na obiekcie jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad określających zachowanie właściwego dystansu społecznego

Zajęcia grupowe w klubie (grupy dziecięce):

1. zajęcia dla 4-osobowych grup dziecięcych, na korcie może brać udział w treningu maksymalnie sześcioro dzieci plus jeden trener

2. obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym, niekorzystania z szatni na terenie obiektu

3. piłki zbiera tylko trener tubą z zachowaniem zasad używania tuby , takim jak przy grupach zawodniczych.

Uprzejmie prosimy o wdrożenie wzajemnej kontroli wśród uczestników zajęć na obiekcie, służącej zachowaniu wymienionych wyżej procedur. Prosimy o logikę w postępowaniu i bezdyskusyjną akceptację wytycznych pracowników obiektów.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie wytycznych, przyczyni się do szybkiego przejścia do kolejnego etapu rozmrażania procedur w tej chwili obowiązujących.

 

‼️AKTUALNY KOMUNIKAT ‼️


Informujemy, że w związku z dalszymi obostrzeniami i wprowadzonym Stanem Epidemii na terenie całego kraju klub jest zamknięty do odwołania. O zmianach będziemy na bieżąco informować.

Opłaty za parkowanie pojazdów należy dokonywać w pomieszczeniu ochrony znajdującym się przy wjeździe na parking, codziennie po godz.20.00. Mile widziana płatność odliczoną gotówką.Za utudnienia bardzo przepraszamy.

Tymczasem życzymy dużo zdrowia z okazji zblizających sie Świąt.

Zarząd Klubu

Tenis w czasach emidemii -trenuj w domu

Miło nam poinformować,że w tak trudnych czasach w związku z zagrożeniem koronawirusem nasz dzieci ,którebyły objęte programem NPUT nie zaprzestały kontaku z tenisem i wykonują rózne ćwiczenia w domu.

Antoni

files/2020 zdjecia/antoni w domu.jpg 

Zuzia

files/2020 zdjecia/zuza w domu.jpg

Henryk

  files/2020 zdjecia/henryk w domu.jpg

Tymek

files/2020 zdjecia/tymek w domu.jpg

Greta

files/2020 zdjecia/greta w domu.jpg

Turniej klubowy 22.02.2020

files/2020 zdjecia/20200222_111105.jpg

I miejsce: Karolina Mrozek  II miejsce:Szymon Slodczyk

III miejsce: Helena Mrukwa

IV-VIII:  Lilana Banny, Greta Kruszyńska-Szwedo,Antonina Wojewoda,Laura Mizgalska,Filip Golder

files/2020 zdjecia/20200222_133827.jpg

I miejsce: Nina Jastal II miejsce: Henryk Panchyrz

III miejsce: Franek Muszyński

IV-IX miejsce: Paulina Kupczyk, Zuzanna Strychalska, Antoni Popławski, Wojciech Malok, Kazimierz Heil, Antoni Świat

files/2020 zdjecia/20200222_153300.jpg

I miejsce: Lena Żymła  II miejsce: Alicja Balinka   III miejsce: Nina Jastal 

IV-VII Krzysztof Turzański, Paulina Domańska, Hanna Świat, Natalia Fryc

Serdecznie wszystkim gratulujemy, zarówno dzieciom jak i ich Rodzicom, bez których nie byłoby tak świetnego turnieju

AO Mikołaj Lorens

Ciekawy arykuł - zapraszamy

https://dziennikzachodni.pl/mikolaj-lorens-wicemistrzem-australian-open-w-gorniku-bytom-sa-dumni-ze-swego-zawodnika/ar/c2-14760148?fbclid=IwAR3cAXvlQ53hTJKpNHj2O_CMfnfvjUQB0tzjrXpT5pgt65_DCqZ0cV1_NFY

Passa trwa!

Mikołaj Lorens[z K. Ozolins]  dziś melduje się w półfinale debla juniorów Australian Open! ,Mikołaj zrewanżował się za singla A. Cazaux [grał z H .Mayot obaj Francja -nr 1 imprezy] z którym toczył zacięty3-setowy  singlowy pojedynek, pojedynek deblowy był równie zacięty ,nasi wygrali 6/4, 2/6, 10/7.

Marzy się powtórka z 2006! [wtedy debla wygrali  Grzegorz Panfil i Błażej Koniusz.]

Natomiast na HMP Kobiet i Mężczyzn w Bydgoszczy w II rundzie singla są Magdalena Hędrzak i Wiktoria Saska ,a w ćwierćfinale debla Maciej Ziomber.

Dziś I rundę gra też Magdalena Fręch w turnieju w Andrezieux [Francja] 60 tys $, pierwsza rywalka to Sofia Shapatova [Gruzja].

Podsumowanie tygodnia:

I miejsca
1.Rozalia Gruszczyńska singiel ITF J4
2.Wiktoria Saska OTK kobiet
II miejsca
1.Wojciech Marek debel futures mezczyzn
2.Dominik Spychalski debel OTK u14
III miejsca
1.Mikołaj Lorens debel ITF J1
2.Wojciech Marek singiel futures mezczyzn
3.Zuzanna Kulczycka singiel OTK u14
4.Kinga Wahl-Maniecka singiel OTK u14
5.Dominik Spychalski singiel OTK u14
6.Maciej Ziomber singiel OTK mężczyzn
7.Nikodem Barcik debel OTK u16

PLEBISCYT

Żeby łatwiej wam było głosować w plebiscycie na najlepszą tenisistkę i najlepszego tenisistę w historii KS Górnik Bytom.

Krótki notki o naszych gwiazdach:

- Katarzyna Teodorowicz-Lisowska

Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992.

Medalistka Uniwersjady [1997 i 1999]

Wielokrotna reprezentantka Polski na Fed Cup

Medalistka MP kobiet, Mistrzyni Polski juniorek

Mistrzyni Polski w drużynie GB [86,87 i 98]

-Paula Kania

Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016

Reprezentantka Polski na Fed Cup

Mistrzyni Polski kobiet

Medalistka Mistrzostw Europy

Mistrzyni Polski w drużynie GB [2013,14,1 i 2018]

-Sandra Zaniewska

Finalistka AO [juniorki debel]

Medalistka Mistrzostw Polski kobiet

Mistrzyni Polski w drużynie GB 2013

-Renata Wojtkiewicz-Skrzypczyńska

Reprezentantka Polski na Fed Cup

Medalistka Mistrzostw Europy

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski kobiet

Mistrzyni Polski w drużynie GB [86,87]

-Ewelina Augustyniak

Medalistka Mistrzostw Polski kobiet

Mistrzyni Polski w drużynie GB [98]

-Grzegorz Panfil

Zwycięzca AO [juniorzy debel]

Finalista [z Agnieszką Radwańską] pucharu Hopmana 2014

Medalista Mistrzostw Europy

Wielokrotny Mistrz Polski Mężczyzn

Reprezentant Polski w Davis Cup

Mistrz Polski w drużynie GB [2009,10,11,12,13,15 i 16]

-Mateusz Kowalczyk

Zwycięzca turniejów ATP [Stuttgart,Belgrad debel]

Reprezentant Polski w Davis Cup

Medalista Mistrzostw Europy

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski

Drużynowy Mistrz Polski w drużynie GB [2009,10,11,12,14 i 16]

-Waldemar Rogowski

Reprezentant Polski w Davis Cup

Wielokrotny Mistrz Polski mężczyzn

Mistrz Polski w drużynie GB [86,87]

 - Bartłomiej Dąbrowski

Reprezentant Polski w Davis Cup

Wielokrotny Mistrz Polski mężczyzn

Mistrz Polski juniorów

-Błażej Koniusz

Zwycięzca AO [juniorzy debel]

Reprezentant Polski w Davis Cup

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski mężczyzn

Mistz Polski w drużynie GB [2010,11,12,13,14 ,16 i 17]

 -Maciej Przybylski

Medalista mistrzostw Polski mężczyzn

Mistrz Polski w drużynie GB [86,87]

-Marek Kaczyński

Medalista mistrzostw Polski mężczyzn

Mistrz Polski juniorów

Mistrz Polski w drużynie GB [86,87]

-Wojciech Marek

Medalista Mistrzostw Europy

Medalista Mistrzostw Polski mężczyzn

Mistrz Polski juniorów

Mistrz Polski w druzynie GB [2016 i 2017]

-Michał Piekoś

Reprezentant Polski w Davis Cup

Medalista Mistrzostw Polski

Mistrz Polski juniorów

 -Bogdan Hrones

Reprezentant Polski w Davis Cup

Mistrz Polski juniorów

 -Mateusz Szmigiel

Medalista Mistrzostw Europy

Medalista Mistrzostw Polski mężczyzn

Mistrz Polski w drużynie GB [2009,10,11,12,13]

 -Mikołaj Lorens

Medalista Mistrzostw Europy

Mistrz Polski Juniorów

 

GRANT KLUBOWY 2020

Grant klubu 2020     stan na dzień 24.06.2020

1. FRĘCH                            36,1

2. GRUSZCZYŃSKA           34

3. MAREK                           24

4. LORENS                         11

5. CHŁODNICKI                11

6. HĘDRZAK                       8

7. BARCIK                          7 

8. SASKA                             7

9. SPYCHALSKI                 4,5 

10. KRZYŚKO                      4,4

11. VOIGT M.                    2,4

12. ZIOMBER                    3

13.PODLIŃSKA M.            3

14. BARTUSEK                  2

15. WAHL-MANIECKA     2 

16. KULCZYCKA                2

17. KRAWCZYŃSKI           2

18. VOIGT P.                     1,9

19. BIEGALSKI                   1,6

20. KASPRZAK                   1,5

21. KOPCIK                        1,5

22. WIECZOREK A.           1,5

23. MARKOWSKA             1,4 

24. KAPELA                        1

25. WIECZOREK J.            1

26. MAZUR P.                   1

27. BERGLER O.                0,9

28. KASPERSKI                  0,5

29. VOIGT T.                     0,4

 

Podziękowania dla wszystkich

Bardzo dalej się cieszymy z naszego wspólnego sukcesu!

Jest to sukces:

Zawodników-Partnerów-Trenerów-Rodziców-Zarządu -Pracowników i Członków klubu!

Cieszy ,że dużo o nim można poczytać w mediach:

https://www.przegladsportowy.pl/tenis/pelne-wyniki-rankingu-na-tenisowy-klub-roku-pro-w-2019-roku-najlepszy-gornik-bytom/tjblbnc

https://sportowefakty.wp.pl/tenis/861726/tenis-gornik-bytom-najlepszym-klubem-2019-roku-w-polsce

https://polski-tenis.pl/gornik-bytom-zostal-klubem-roku/

https://tenisklub.pl/aktualnosci/ks-gornik-bytom-najlepszym-klubem-w-2019-roku/65478/

A już za moment koniec rywalizacji o granta klubu 2019. Tą rywalizację podsumujemy w lutym ,na VI już edycji Gali Klubu GB w Teatrze Rozbark. Także już od 5 stycznia rozpoczynają się Indywidualne Mistrzostwa Polski u12 [Sobota] i u16 [Pszczyna]. Będzie to początek drogi do obrony pozycji najlepszego klubu w kraju!

ROZDANO NAGRODY ZA PUCHAR ŚLĄSKA!

Po raz kolejny w 2019 rozgrywany był cykl imprez Tenis10 w ramach „Pucharu Śląska”, w tym roku było ich 6.

Podsumowanie i wyróżnienie najlepszych odbyło się w Bytomiu. Przy okazji Halowych Mistrzostw Polski kobiet. Wśród wyróżnionych bracia Tomasz i Marcin Voigt [obaj Górnik Bytom]. Którzy zajęli II i III miejsce w kategorii zielonej.

files/2019 zdjecia/2 voigty.jpg

Nasi na kortach świata!

Mikołaj Lorens jest jedynym polskim juniorem w prestiżowym turnieju Eddie Herr, na Florydzie wygrał pierwsze gry i w singlu i deblu ! W Zagrzebiu na ITF J4 świetnie ptezentuje się Rozalia Gruszczyńska, która już jest w ćwierćfinale singla i półfinale debla. W półfinale debla jest też Olivia Bergler (Mlodziczka) na ITF J4 w Tel Avivie.

files/2019 zdjecia/bergler izrael.jpg

Za nami wszystkie Drużynowe Mistrzostwa Polski 2019.

W 10 kategoriach do rozdania było 30 medali , my zdobyliśmy Ich najwięcej ,bo aż 6 !

1x złoto [juniorzy]
2x srebro [kobiety ,kadetki]
3 x brąz [ mężczyźni , juniorki ,młodziczki]

Do tego IV miejsce skrzatów i VIII młodzików.

Gratulacje dla wszystkich drużyn [zawodników, trenerów, rodziców] A o tym ,czy ten rok jest udany? zapraszam na stronę:

https://www.pzt.pl/1_532/klub-roku-pro.aspx

Złoto dla chłopaków- brąz dla dziewczyn

DMP Juniorów za nami.

Tytuł obroniony , w finale pokonaliśmy 4/0 AZS Poznań.

Wygrali:Deble :Wojciech Marek /Mikołaj Lorens i Wojciech Kasperski/Szymon Kielan

Single-Wojciech Marek i Mikołaj Lorens

Gdy mecz został rozstrzygnięty ,pozostałych singli nie rozegrano.

Brązowe medale trafiły też do Poznania ,tamtejszy Grunwald ograł MKT Łódź 5/1.

Skład złotej drużyny:

Wojciech Marek, Mikołaj Lorens, Szymon Kielan, Wojciech Kasperski, Jan Kopcik i Maciej Ziomber.

Trenerem był Łukasz Kuboszek.

Jest to 40 Tytuł Mistrzowski dla KS Górnik Bytom.

files/2019 zdjecia/bytom juniorzy.jpg

Juniorki z Brązem!

W Bielsku ,dziś nasze zawodniczki w meczu o III miejsce wygrały z ekipą Olszy Kraków 4/2.

Wygrały:Deble Magdalena Hedrzak/Julia Wędrocha i Rozalia Gruszczyńska/Wiktoria Saska

Single Rozalia Gruszczyńska i Karolina Bartusek.

Skład brązowej drużyny:

Magdalena Hędrzak, Rozalia Gruszczyńska, Wiktoria Saska, Karolina Bartusek ,Emilia Durska i Julia Wędrocha.

Trenerem był Mateusz Szmigiel.

files/2019 zdjecia/BB juniorki braz 2019.jpg

Serdecznie gratulujemy!!!

Sukcesy naszych tenisistów!

Przygotowania do DMP u18 ;
Wojciech Marek gra w Egipcie w zawodowych turniejach ,w pierwszym
Przeszedł rundę,natomiast Mikołaj Lorens i Szymon Kielan są z kadrą Polski w Japonii;
Mikołaj osiągnął dwa półfinały i w singlu i deblu, w tym tygodniu będą
Grać w Korei ,natomiast Wojtek zostaje w Egipcie.
Na Majorce natomiast próbuje swych sił nasz najlepszy skrzat ,Antoni
Wieczorek w TE cat 1.
Antek wygrał dwie gry i awansował do imprezy głównej!
U nas grany był turniej WTK u12 i u16.
Nasi znów nie zawiedli:
U12
Lena Markowska była dwukrotnie II [singiel i debel]
U16
Nikodem Barcik I   Mikołaj Mazur II, a Mateusz Marciniak III w singlu!
Do tego w deblu wygrali:
Dominik Spychalski i Mikołaj Mazur.

Mistrzostwa z udziałen naszych zawodników

W dniach 7-10 listopada odbędą się ostatnie już w tym roku Drużynowe Mistrzostwa Polski, tym razem o medale powalczą

Juniorki [w Bielsku] i juniorzy [w Bytomiu].

Głównym faworytem do tytułu wśród drużyn juniorskich jest ekipa Górnika Bytom, ekipa pod wodzą Łukasza Kuboszka

Zagra w składzie:

Wojciech Marek ,Mikołaj Lorens, Szymon Kielan ,Wojciech Kasperski ,Maciej Ziomber ,Jan Kopcik i Aleksander Zdzuj.

Rok temu prawie w identycznym składzie w Sobocie nasi byli najlepsi.

Rok temu tytuł wśród juniorek też trafił do Bytomia, w tym roku nasza drużyna w składzie:

Magdalena Hędrzak, Rozalia Gruszczyńska, Wiktoria Saska, Karolina Bartusek, Julia Wedrocha, Emilia Durska i Olivia Bergler

walkę o medal rozegra w Bielsku-Białej.

Wierzymy ,że będzie to zwieńczenie udanego [znów!] sezonu naszej młodzieży ,bo:

-Po raz IV z rzędu wygraliśmy we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży w tenisie.

-Wojciech Marek i Mikołaj Lorens zostali wicemistrzami Europy juniorów w deblu.

-Mikołaj Lorens latem ,a Magdalena Hędrzak zimą ,ze złotem w singlu na Mistrzostwach Polski.

-do tego medale i świetna gra innych [Rozalia Gruszczyńska , Karolina Bartusek, Emilia Durska ,Olivia Bergler, Wojciech Kasperski

Maciej Ziomber ,Jan Kopcik, Antoni Wieczorek]

-Wicemistrzostwo Polski kadetek

-III miejsce drużyny młodziczek

-IV miejsce ekipy skrzatów.

Dobre wyniki

W Chorzowie na OTK juniorek świetnie zaprezentowała się Olivia Bergler [14 lat].

Nasza zawodniczka była w finale i w singlu i deblu.

Na turniejach  WTK kadetów również dobrze prezentują się Nikodem Barcik i Mikołaj Mazur.

Nasi nowi reprezentanci byli najlepsi i w Chorzowie i w Pszczynie.

LOTOS PZT POLISH TOUR.

W Szczecinie odbył się ostatni turniej wchodzący w nowatorski program PZT-

cykl wsparty przez grupę Lotos!

A czemu tenis? O tym mówił  prezes grupy Lotos!

Był to największy w Polsce turniej „Pekao Szczecin Open”.

Byliśmy tam obecni , odebraliśmy nagrodę za wzorowo zorganizowana imprezę ,

„Sląskie Open”

files/2019 zdjecia/gornik bytom szczecin AIS.jpg

A nasz „ligowiec” Mariusz Kałamaga uczestniczył w zmaganiach artystów.

files/2019 zdjecia/KALAMAGA-AS-130919-003.jpg

Wierzymy ,że za rok też będziemy obecni w cyklu ,a i artyści zjada do Bytomia!

 

Indywidualne sukcesy

Palermo [ITF J3]

Mikołaj Lorens nie zwalnia tempa i wygrywa duży turniej juniorski w singlu!

files/2019 zdjecia/lorens palermo.jpg

WTK

Tychy [u12]

Lena Markowska wygrywa w singlu

files/2019 zdjecia/markowska tychy.jpg

Radomsko [u14]

W ćwierćfinale są Mikołaj Ćwiek i Filip Maślanka.

Relacja z DMP -osobno po zakończeniu gier.

Kolejny mecz Śląsk -Morawy za nami!

W Ostravie znów spotkali się młodzi tenisiści ze Śląska

I Moraw ,aby rozegrać mecz w kategoriach:

U10 ,u12,u14 i u18.

files/2019 zdjecia/CR-PL 03092019 (10) (002).JPG

Wygraliśmy kategorię u10 w stosunku 12/8.

W pozostałych byliśmy zdecydowanie gorsi.

Najlepiej z naszych zagrali:

Szymon Kaszowski  i Nikodem Barcik w u14,

Maja Pawelska i Antoni Wieczorek w u12.

Skład drużyn u10 :files/2019 zdjecia/CR-PL 03092019 (1) (002).JPG

Lena Markowska, Julia Borowik, Anna Nowicka ,

Aleksandra Leś, Jakub Jędryka, Alex Biegalski,

Błażej Krzysko, Tomasz i Marcin Voigt.

Więcej takich weekendów!

Wspaniały okres dla Polskiego i Bytomskiego tenisa!

Magda Linette wygrywa I raz turniej WTA !

Hubert Hurkacz wygrywa I raz turniej ATP !

Magda Fręch po raz I awansuje do t.g. US Open !

Łukasz Kubot wygrywa kolejny turniej deblowy !

A u nas?

Olivia Bergler wygrywa po raz I turniej Tennis Europe u14!

Wojciech Kasperski i Aleksander Borzych najlepsi w OTK u18!

Kinga Wahl-Maniecka i Antoni Wieczorek na III miejscach w deblu na TE u12 w Krakowie.

Dariusz Łukaszewski wygrywa turniej SiA [+50] !

Marek Kapkowski na II miejscu!

Świetne wieści z turniejów

U14 -Węgry Olivia Bergler wygrywa TE14 kat2 w Budapeszcie zobywając tytuł Hungarian Open

U12-Kraków

Kinga Wahl-Maniecka po3 wygranych dotarła do

Ćwierćfinału singla!

W deblu w jutrzejszych półfinałach zagrają i Kinga [z Natalią Kostką]

i Antoni Wieczorek [z Janem Wygoną]

Dalej kibicujemy:

Rozalii Gruszczyńskiej [ITF J4 Cypr]

Janowi Kopcikowi [ITF J5 Kołobrzeg]

W Bytomskim Diamencie 1 -SiA Kat.M40 wygrał Michał Kałwa,II -Maciej Bańdo, III był Łukasz Urbanek,IV Oskar Gałuszka

files/2019 zdjecia/M40.jpg

natomiast w Kat. M50 I-Dariusz Łukaszewski,II Marek Kapkowski,III Jacek Staroń po zacietym boju z Tadeuszem Rogowskim

files/2019 zdjecia/M50.jpg

Potem :

Finały DMP U14 ,młodziczki jadą do Gdańska ,a młodzicy do Poznania.

Świetne starty Emilii i Olivii!

Emila Durska wyjeżdża w podwójnej koronie z Szamotuł!

Wygrała tam w turnieju OTK kadetek i w singlu i deblu!

files/2019 zdjecia/durska.jpg

Olivia Bergler natomiast wygrała w singlu i była II w deblu

Na OTK młodziczek w Łodzi.

 

Brawo dziewczyny!

Władek znów bezkonkurencyjny!

Władysław Króliczak w Gdyni na NMP SiA okazał się najlepszy

w swojej kategorii wiekowej [w całym turnieju nie stracił seta].

files/2019 zdjecia/kroliczak mistrz.jpg

Dobrze wystartowała w ITF J3 w Sobocie Rozalia Gruszczyńska

pokonując M. Hefti [Szwajcaria] i jest jedną z dwu Polek które

dostały się do 1/8 finału.

files/2019 zdjecia/Poland grusz.jpg

Z początkiem września czekają nas finały DMP :u12,u14 i u16.

Jak pamiętamy 4 nasze drużyny wywalczyły awans :

Skrzaty [u12], młodziczki [u14] ,młodzicy [u14] i kadetki [u16].

W tym samym czasie w Nowym Yorku Wojciech Marek wystąpi

W ostatnim turnieju wielkiego szlema US Open[juniorów].

Wygrana Antka!

Antoni Wieczorek najlepszy na OTK skrzatów w Pszczynie w singlu.

files/2019 zdjecia/wieczorek I pszczyna .jpg

Jan Chłodnicki II w Kinder Trophy w Sopocie.

files/2019 zdjecia/chlodnicki kinder.jpg

Olivia Bergler III w TE[u14] we Wrocławiu w deblu [w singlu ćwierćfinał]

Seniorzy i Amatorzy

Władysław Króliczak najlepszy w singlu na ITF w Katowicach

Drużyna GB zajęła II miejsce w XXI edycji turnieju o puchar Sejmiku woj. Śląskiego,

a ekipa GB II była III.

files/2019 zdjecia/gb1 i gb2 gliwice.jpg

GB I -Marek Krypner, Robert Baran i Dariusz Łukaszewski

GBII-Tomasz Dziuba, Roman Rusek i Marek Kapkowski.

Kozerki Open: Hędrzak gra dalej

Siedem polskich zawodniczek wystartowało w eliminacjach do turnieju Kozerki Open 2019 (ITF, pula nagród: 25 000$). Do wtorkowych finałów awansowała na razie Magdalena Hędrzak.

files/2019 zdjecia/kozerki hedrzak.jpg

Hędrzak poradziła sobie dziś na korcie z Katsiaryną Skachkovą. Białorusinka w kwalifikacjach została rozstawiona z numerem dziesiątym, ale w konfrontacji z naszą zawodniczką nie ugrała nawet seta. Polka wygrała 6:3, 6:4 i zapewniła sobie miejsce w finale eliminacji.

 

Sukcesy naszych zawodników

Emocje po wielkim wydarzeniu [Śląskie Open] opadły ,więc można więcej przybliżyć wielki sukces Bytomskiego sportu.

Wojciech Marek ,po dwóch V miejscach w Mistrzostwach Europy juniorów w 2018,tym razem

zdobył swój drugi medal rangi ME [wcześniej wywalczył brąz w singlu u14 w 2015r.] i to z kolegą klubowym

Mikołajem Lorensem!

files/2019 zdjecia/marek i lorens debel.jpg

Dla Mikołaja sezon jest fantastyczny ,przypomnijmy ,że parę tygodni temu został Mistrzem Polski juniorów w singlu.

Czasu na radość nie ma;

Wojtek pojechał na Challeger do Sopotu ,gdzie wystąpi w deblu z kończącym karierę Michałem Przysiężnym,

A Mikołaj Lorens na eliminacje DME do Włoch.

Slaskie Open

Mistrzynią Śląskie Open 2019 została Maja Chwalinska,
files/2019 zdjecia/chwalinska slaskie.JPG
a Mistrzyniami debla Kasia Piter wraz z Dalma Galfi.
files/2019 zdjecia/piter slaskie.JPG
Serdeczne gratulacje dla zawodniczek. Fakt, że Polka jest zwyciężczynią i w deblu i w singlu jest sygnałem, iż takie turnieje są potrzebne. 
Im więcej w Polsce będziemy organizować takich turniejów tym lepsze dni dla polskiego tenisa.
Dziękujemy posłowi Wojciechowi Szaramie, zastępcom prezydenta miasta Bytomia: Michał Bieda, oraz Adamowi Frasowi i kibicom za tak liczne przybycie!
files/2019 zdjecia/grupowe slaskie singiel.JPG

 

Link do zdjęć

https://drive.google.com/open?id=1-kV2aNFXuXqLOTFkPB1KeaCrsCZqbKkX

Eliminacje MP i OTK.

W turnieju głównym Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn  w grze pojedynczej wystąpi 6-tka reprezentantów GB.

Marcelina Podlińska ,Magda Hędrzak i Karolina Bartusek oraz Wojciech Marek, Maciej Ziomber i Karol Krawczyński.

Z imprez OTK w ten weekend wracamy z jednym finałem i 3 półfinałami:

Marcelina Podińska II w OTK Kobiet w Zabrzu.

Magda Hędrzak była tam III.

Jan Chłodnicki III w OTK skrzatów w Szczawnie

Tymoteusz Kapela też III w OTK skrzatów w Zabrzu.

Zawodowy Turniej Kobiet 22-28.07.2019

Znamy uczestniczki turnieju Śląskie Open!

Z nr 1 wystąpi Dalma Galfi [Węgry] 240 rakieta Świata [najlepsze jej miejsce to 136.

Z dwójka zagra Yue Yuan [Chiny] -281 WTA.

Zagrają też Polki:

Maja Chwalińska [ będzie rozstawiona!]

Katarzyna Piter [również]

Marta Lesniak.

Oraz zawodniczki z dzikimi kartami ,będą to 2 zawodniczki rekomendowane przez PZT i

2 zawodniczki rekomendowane przez organizatora.

KS Górnik Bytom

11 medal Letnich Mistrzostw Polski!

W Kołobrzegu na MP u12 zdobyliśmy kolejny medal ,

Tym razem w deblu III miejsce dla Antoniego Wieczorka [z

Janem Downarem-GAT Gdańsk].

Jest to 11 medal latem ,a 23 w 2019 [Hala + lato].

Do rozegrania jeszcze;

MP Kobiet i Mężczyzn[lipiec]

HMP Kobiet i Mężczyzn[ grudzień]

HMP młodzików [grudzień]

Do tego finały dziewcząt i chłopców DMP [12,14,16 i 18]

My awansowaliśmy :u12 [chłopcy] ,u14 [dziewczyny] ,u14[chłopcy]

u16 [dziewczyny], u18 [dziewczyny] i u18 [chłopcy].

Przypomnijmy nasz aktualny dorobek :

Złote medale [4 X]

Mikołaj Lorens gra pojedyncza -letnie MP u18 [Sobota /czerwiec]

Magda Hędrzak gra pojedyncza-halowe MP u18 [Mysiadło/luty]

Karolina Bartusek gra podwójna -halowe MP u16[ Torun/styczeń]

Wojciech Kasperski gra podwójna -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Srebro [7 X]

Drużyna Kobiet -DMP [Sobota/marzec]

Rozalia Gruszczyńska gra podwójna -halowe MP u18 [Mysiadło/luty]

Karolina Bartusek gra podwójna -letnie MP u16 [Zielona Góra/czerwiec]

Magda Hędrzak gra mieszana -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Madga Hędrzak gra podwójna -halowe MP u18 [Mysiadło /luty]

Emilia Durska gra mieszana -letnie MP u16 [Zielona Góra/czerwiec]

Antoni Wieczorek gra podwójna -halowe MP u12 [Sobota/styczeń]

Brąz [12 X]

Drużyna Mężczyzn -DMP [Sobota/marzec]

Karolina Bartusek gra pojedyncza-letnie MP u16 [Zielona Góra/czerwiec]

Wojciech Kasperski gra pojedyncza -halowe MP u18 [Sobota/czerwiec]

Magda Hędrzak gra pojedyncza -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Magda Hędrzak gra podwójna -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Magda Hędrzak gra podwójna -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Mikołaj Lorens gra podwójna -letnie MP u18 [Sobota/czerwiec]

Rozalia Gruszczyńska gra podwójna -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Karolina Bartusek gra podwójna -halowe MP u23 [Bytom/marzec]

Wojciech Kasperski gra podwójna -halowe MP u18[ Mysiadło/luty]

Olivia Bergler gra podwójna -letnie MP u14 [Szczecin/czerwiec]

Antoni Wieczorek gra podwójna -letnie MP u12 [Kołobrzeg/czerwiec]

Te wyniki w głównym stopniu dają nam prowadzenie w konkursie federacji

Na klub roku -pro

https://www.pzt.pl/1_532/klub-roku-pro.aspx

Jest fajnie, oby tak  dalej w II półroczu.

ZNÓW DOBRE WIEŚCI.

Wojciech Marek i Mikołaj Lorens będą reprezentować Polskę na

Indywidualnych Mistrzostwach Europy u18 w Klosters [Szwajcaria].

Rozalia Gruszczyńska natomiast na European Youth Olympic Festival

w Baku [Azerbejdżan].

Imprezy odbędą się w dniach 22-28 lipca.

Aktualnie w Kołobrzegu trwają MP u12 ,Kinga Wahl-Maniecka i Antoni Wieczorek

już w III rundzie singla.

Zaraz po MP u18 do Grecji na ITF J4 wybrała się Rozalia Gruszczyńska, po

2 wygranych jest w ćwierćfinale singla , identycznie w deblu.

Co wiemy więcej?

Na MP [u16 i u18] w Sobocie i Zielonej Górze jutro

przed nami 4 finały z udziałem zawodników Górnik Bytom

oraz 3 półfinały ,do tego mamy dwa medale brązowe:

Madga Hędrzak [debel juniorek] i Mikołaj Lorens [debel juniorów]

W finałach wystąpią:

Rozalia Gruszczyńska [debel juniorek]

Karolina Bartusek [debel kadetek]

Emilia Durska [mikst -kadeci]

Wojciech Kasperski [debel juniorów

W półfinałach

Karolina Bartusek [singiel kadetek]

Mikołaj Lorens [singiel juniorów]

Magda Hędrzak [mikst juniorów]

BRAWO ZA JUŻ!

Brawo młodzież.

Na trwających MP u16 i u18 świetnie spisują się nasi reprezentanci.

Sobota /MP u18

Do ćwierćfinału singla awansowali:

Rozalia Gruszczyńska oraz Mikołaj Lorens

Na 1/8 finału zakończyli start Magda Hędrzak i Wojciech Kasperski.

Do tego Magda Hędrzak [z Laura Duhl-Advavtage B-B.] i Rozalia Gruszczyńska [

z Alicją Formella-Centrum Bydgoszcz] już są w półfinale!

Podobnie Mikołaj Lorens [z Maksem Kaśnikowskim-Trnovsky W-wa]

Jeszcze mamy szanse medalowe w mikstach !

Zielona Góra /OOM-MP u16

Tutaj do ćwierćfinału singla dotarli:

Karolina Bartusek oraz Jan Kopcik.

Medale zapewniły już sobie [jutro półfinały]

Emilia Durska w mikście [z W. Konowczuk -Advantage B-B] i Karolina

Bartusek w deblu [z K. Gustowska -Advantage B-B]

Tak dobre rezultaty dają szansę ,że odrobiny straty po ubiegłotygodniowych

MP [u23 i u14] i awansujemy.

Współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży prowadzone przez Instytut sportu

przy Msit jest najważniejszą klasyfikacją w Polskim sporcie młodzieżowym.

Nieoficjalna czołówka po zawodach w Poznaniu [u23] i Szczecinie [u14]:

AZS Poznań 87

AZS Łódź 82,5

Masters Radom 68,5

Mera Warszawa 62,5

Górnik Bytom 59,5

Wojtek i Mikołaj w ćwierćfinale!

Marcelina, Wiktoria i Olivia też!

Dobry kurs w tegorocznym ITF J2 obrali obaj nasi juniorzy,

Wojciech Marek i Mikołaj Lorens bezproblemowo zameldowali się w ćwierćfinale singla.

Zapraszamy na ich mecze jutro około 12-ej.

Dziś jeszcze ćwierćfinały debla  z udziałem Karoliny Bartusek i Magdy Hędrzak [juniorki]

Oraz Wojtka i Mikołaja.

Świetnie również gają nasi na MP:

W Szczecinie na MP u14 ,Olivia Bergler już w ćwierćfinale singla i debla!

W Poznaniu na MP u23 do fazy ćwierćfinałów dotarli:

Marcelina Podlińska i Wiktoria Saska w singlu oraz w mikście Weronika [z Dominikiem Nazaruk  z Warszawy]

i nasza para  Agata Borgman /Maciej  Ziomber.

ITF Memoriał Jacka Widawskiego

Już od jutra turniej główny!

W imprezie wystartuje rekordowa ilość polskich zawodników, aż 20-u [po 10 juniorek i juniorów].

Zagrają reprezentanci :

USA-Kanady-Australii-Izraela-Turcji-Rosji-Białorusi-Ukrainy-Litwy-Łotwy-Estonii-Słowenii-Austrii

Danii-Czech-Słowacji-Francji-Macedonii-Cypru-Włoch-Rumunii i Serbii.

PLAN GIER na środę [12.06.2019]

https://www.itftennis.com/juniors/tournaments/tournament/info.aspx?tournamentid=1100045525

adres do linku meczy live [z kortu nr 4!-nasi]

https://www.youtube.com/watch?v=jl7x54AKWY8

Ankieta o KS Górnik Bytom

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków klubu Górnik Bytom do wypełnienia powyższej ankiety, która pomoże Nam lepiej Was poznać i dowiedzieć się, co o Nas sądzicie. ????
Zachęcamy do udostępniania i informowania znajomych - to pomoże Nam zwiększyć zasięg badania. ????
Dzięki!

????  http://gornikbytom.badanie.net/ ????

Świetne wyniki młodzieży Górnika Bytom.

Szczecin-Puchar Polski mężczyzn.

18-letni Maciej Ziomber wygrał II turniej z cyklu PP i objął

prowadzenie w klasyfikacji, trzymamy kciuki za III i ostatni

turniej ,główna nagroda to 8000 zł i dzika karta do turnieju

25 tys $ Bydgoszcz [sierpień]

files/2019 zdjecia/14.05.2019 ziomber PP Szczecin.jpg

Gdańsk -Super Seria JW Race.

Olivia Bergler zagra jutro w finale i singla i debla!

Tu też za cykl atrakcyjne nagrody.

Bytom -OTK skrzatów.

Dwa II miejsca wywalczyli nasi zawodnicy w deblu ,dorzucając

Do tego 3 ćwierćfinały singlowe [Kinga Wahl-Maniecka, Antoni Wieczorek

i Tymoteusz Kapela]

w deblu II miejsce dla Kingi wśród dziewcząt i Antka wśród chłopców.

Przed nami dalsze wydarzenia:

Trójka juniorów bierze udział w turnieju ITF J4 w Budapeszcie ,wraz z kadrą

Polski na Węgry udali się:

Magda Hędrzak ,Rozalia Gruszczyńska i Wojciech Kasperski.

files/2019 zdjecia/14.05.2019 hedrzak,gruszcz,kasper.jpg

W Zabrzu w turnieju TE kadetów reprezentują nas:

Karolina Bartusek, Emilia Durska i Jan Kopcik.

Już od piątku w Krakowie o awans do finałów DMP skrzatów walczyć będzie

nasza drużyna w składzie:

Jan Wygona ,Antoni Wieczorek ,Tymoteusz Kapela ,Jan Chłodnicki i Borys Marusiak.

Wreszcie ,też od piątku na naszych kortach będziemy gościć uczestników

Czarnych Diamentów ,imprezy rozgrywanej po raz 27 w ramach ITF Seniors.

Weekend dobry dla Górnika❗


Nowym prezesem -Marek Krypner[ dotychczasowy wiceprezes ds. organizacyjnych]
Na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, członkowie klubu podziękowali za 6 lat Prezesury Stanisławowi Churasowi, który nie kandydował, ale rekomendował na nowego Prezesa Marka Krypnera.
Do 3 osobowego zarządu wybrani zostali ponadto:Krystian Borgman i Tomasz Dziuba

Świetne wieści z Cypru, Gdańska i Bytomia.
Emilia Durska wygrała w deblu cały turniej TE u16 , w singlu po dwóch wygranych dotarła do półfinału.
Drużyna Młodziczek stawiła spory opór ekipie faworytek GAT Gdańsk w finale eliminacji, nasze zawodniczki przegrały 2/4, ale awans do finału osiągnięty
Drużyna Młodzików trzeci raz lepsza od rywali,dziś pewne 5/1 z drużyną Stow. Trnovsky MTC, punkty zdobyli :
Jan Wieczorek, Piotr Voigt i Dominik Spychalski w singlu oraz deble Mikołaj Mazur/Jan Wieczorek i Antoni Wieczorek /Piotr Voigt, awans do finałów z imponującym wynikiem 17/1
Zaraz po młodzikach na kortach Bytomskich pojawili starsi koledzy, którzy walczą w I turnieju w ramach Pucharu Polski.
Swoje pierwsze gry wygrali: Magda Hędrzak i Maciej Ziomber.

Anulowanie stałych zimowych rezerwacji kortów

KS Górnik Bytom informuję,że z dniem 1.05.2019 wszystkie stałe rezerwacje na kortach halowych zostają anulowane.Osoby zainteresowane grą w hali przez sezon letni proszone są o kontakt z recepcją klubu.

Kolejne udane starty !

Wojciech Marek dotarł do półfinału ITF Juniors grade I w Chorwacji.

W kraju dobrze zagrali nasi w WTK:

Młodzicy [Miechowice]

Mikołaj Ćwiek 1 miejsce w singlu.

Tymoteusz Kapela 2 miejsce w singlu.

Tymoteusz Kapela 1 miejsce w deblu.

Skrzaty [Szczawno -Zdrój]

Jan Chłodnicki 2 miejsce w singlu.

files/2019 zdjecia/chlodnicki 7.04.2019.jpg

Fajnie się czyta.

Kończy się sezon halowy, z wyników naszych zawodników możemy być dumni!

Warto zajrzeć na stronę konkursu :klub roku -pro.

https://pzt.pl/1_532/klub-roku-pro.aspx

Zdecydowane prowadzenie zawdzięczamy świetnym wynikom:

Antka Wieczorka w MP U12

Karoliny Bartusek w MP U16

Magdy Hędrzak w MP U18 i U23

Drużynom Kobiet [srebro ] i Mężczyzn [brąz]

Rozalii Gruszczyńskiej w HDME U16

A także pozostałym naszym nadzieją!

Liczymy na obronę prowadzenia w sezonie letnim.

Podsumowanie tygodnia.

Duży sukces odniósł  nasz junior ,zwycięzca sportowego lauru Bytomia 2018 Wojciech Marek.

Wojtek miał dołączyć do drużyny męskiej ipomóc im w walce o medale ,jednak świetnie

Zaprezentował się w turnieju  ITF Juniors2  Benicarlo ,gdzie dotarł do finału w singlu i

Półfinału w deblu!.

files/2019 zdjecia/marek 26.03.2019.jpg

W zeszłym roku drużynowe Mistrzostwa Polski odbywały się w grudniu , jeszcze mamy w pamięci wygrany mecz finały

I Tytuł Mistrzowski jaki zdobyła drużyna kobiet oraz brąz naszej drużyny męskiej.

W tym roku zawody odbyły się w miniony weekend w Sobocie koło Poznania.

W niedzielnych półfinałach kobiety wygrały z STK Sopot 5/0 ,a mężczyźni przegrali z ekipą Grunwald Poznań 2/4.

Dziś , dziewczyny przegrały 2/4 i na rok 2019 muszą się zadowolić tytułem wicemistrzowskim, a mężczyźni

Powtórzyli wynik z grudnia w meczu o III miejsce byli lepsi od Centrum Bydgoszcz 3/2.

Warte podkreślenia ,że drużyna kobiet ma średnią wieku 17,5 roku [ rywalki z finału dziesięć lat starsze].

Nasze drużyny :

Kobiety _Marcelina Podlińska-Emma Zakordoniec-Magdalena Hędrzak-Rozalia Gruszczyńska-Karolina Bartusek.

files/2019 zdjecia/druz damska II miejsce 25.03.2019.jpg

Mężczyźni -David Poljak-Wojciech Kasperski-Igor Bujdo -Błażej Koniusz.

files/2019 zdjecia/druz meska 3 miejsce 25.03.2019.jpg

Trener ekip -Łukasz Kuboszek.

Kolejne Mistrzostwa zakończone!

Dziś ostatni tytuł dla Olivii Szymczuch [UKS Sport Kryspinów] która w finale

Była lepsza od Weroniki Falkowskiej [Masters Radom].

My zdobyliśmy 3 brązowe medale:

Magda Hędrzak -singiel

Magda Hędrzak -debel

Rozalia Gruszczyńska/Karolina Bartusek -debel.

Do tej pory nasi zawodnicy uzyskali w halowych MP:

MP12 -1 medal

MP14- impreza w grudniu

MP16-2 medale

MP 18-4 medale

MP23-3 medale

MP K i M- impreza w grudniu.

Najbliższa impreza mistrzowska już 23 marca,

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Mężczyzn z udziałem naszych ekip!

Udany tydzień Magdy !

Magdalena po zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski juniorek ,za co

otrzymała list gratulacyjny od prezydenta miasta Bytomia, zdobyła

dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski do lat 23 [singiel i debel]

files/2019 zdjecia/hedrzaki wolosz.jpg

List gratulacyjny odebrał również trener Błażej Koniusz.

files/2019 zdjecia/koniusz i wolosz.jpg

W kończących u nas mistrzostwach zdobyliśmy w sumie 3 medale,

Oprócz Magdy

files/2019 zdjecia/hedrzak 3 mpu23.JPG

trzeci w deblu dla naszej pary [15 i 16 lat!]

Rozalia Gruszczyńska/Karolina Bartusek.

Kolejne dzień mistrzostw.

Do Magdy Hędrzak dołączyła Emma Zakordoniec która

również zameldowała się w ćwierćfinale singla!

w deblu mamy w ćwierćfinałach też nasze zawodniczki:

para Rozalia Gruszczyńska/Karolina Bartusek oraz

Magda Hędrzak z zawodniczką z Advantage B-B Laurą Duhl.

Jutro walka o medale.

Wygrana Olivii ,jeszcze Antek !

Olivia Bergler wygrała OTK młodziczek w Chorzowie.

Antoni Wieczorek jest w finale OTK skrzatów w Puszczykowie.

Do tego Tymoteusz Kapela najlepszy w WTK skrzatów w Radomsku.

W poprzednim tygodniu również 3 naszych dotarło do ćwierćfinału

Turniejów międzynarodowych , Mikołaj Lorens [ITF -Cypr], Jan Kopcik

[TE -Czechy] i Olivia Bergler [TE -Niemcy]

Co nas czeka??

ITF Juniors w Hiszpanii ,startują Wojciech Marek i Mikołaj Lorens.

A u nas w Bytomiu Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski z

udziałem: Marcelina Podlińska, Magdalena Hędrzak ,Emma Zakordoniec,Rozalii Gruszczyńskiej,

Karolina Bartusek ,Emilii Durskiej ,Aleksandry Schmidt oraz Karola Krawczyńskiego.

Dobre starty naszych w Europie.

Mikołaj Lorens zaliczył ćwierćfinał w ITF Juniors na Cyprze.

Olivia Bergler identycznie na TE u14 w Niemczech.

Natomiast Jan Kopcik jest już w ćwierćfinale na TE u16 w Czechach [jutro gra dalej!]

files/Plakaty/kopcik 703.19.jpg

Brawo młodzi!!

Mistrzostwa Polski U18

Z Mistrzostw Polski juniorów wracamy z 4 medalami!

Magdalena Hędrzak została Mistrzynią Polski w singlu!!!

Gratulacje dla zawodniczki ,trenera Błażeja Koniusza i rodziców!

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak -mistrzyni Polski juniorek 2019.jpg

Do tego została wicemistrzynią Polski w deblu, a Wojciech Kasperski

Zdobył dwa brązowe medale i w singlu i deblu!

files/zdjecia aktualnosci/mysiadlo 2.jpg

Dobrze zaprezentowała się również Rozalia Gruszczyńska [15 lat]

która dotarła do ćwierćfinału singla ,gdzie jako jedyna urwała

koleżance klubowej, Magdzie Hędrzak seta, co sugeruje ,że pech w losowaniu

zabrał nam pewny kolejny medal!

Już za tydzień u nas ,na nowej hali odbędą się Halowe Młodzieżowe

Mistrzostwa Polski [do lat 23]

Dwa tytuły Antka Wieczorka!

U nas odbył się OTK skrzatów, świetnie zagrali nasi;

Singiel:

Antoni Wieczorek I m.

Jan Chłodnicki  był w ćwierćfinale ,podobnie

Kinga Wahl-Maniecka, natomiast w II rundzie zameldowali

się Julia Krupa i Tymek Kapela.

Debel:

Antoni Wieczorek znów I m.

Kinga Wahl-Maniecka była III ,podobnie jak duet

Borys Marusiak /Tymoteusz Kapela.

Brawo nasi!!!

W Czechach natomiast grali bracia Voigt ,Marcin w silnej stawce

dotarł do finału ,zajmując II m. w turnieju, Tomek zaś wygrał

turniej pocieszenia.

Dobrze zaprezentował się również Maciej Ziomber ,który na

OTK Mężczyzn w Chorzowie zajął III m. , Jan Kopcik był VIII.

Gala

Wczoraj w Teatrze Rozbark odbyła się Gala klubu Górnik Bytom.

Przybyło wielu znamienitych gości w tym ,

Jan Widera -Wiceminister MSIT oraz

Mariusz Wołosz -Prezydent Bytomia.

Swoje podziękowania przesłał również

Mirosław Skrzypczyński-Prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Wyróżniliśmy naszych zawodników i partnerów ,a także seniorów i amatorów

z nowego projektu -Ligi Tenisowej!

FAKTY:

Ranking klubowy za 2018 rok:

  1. Wojciech Marek
  2. Mikołaj  Lorens
  3. Magdalena Hędrzak

Ponadto:

Zwycięzcą ligi tenisowej zostali:

Wojciech Najuch w grupie I oraz

Tomasz Lubos ,Jerzy Grzywocz, Zbigniew Czekaj i Tomasz Gordon.

Wyróżniliśmy także :

Władysława Króliczaka za tytuł Mistrza Polski Seniorów i Amatorów oraz za całokształt

Pracy trenerów-Łukasza Kuboszka i Krystiana Spyrę.

Super wiadomością jest też fakt, że ci którzy byli nieobecni ,doskonale

Reprezentują nas na turniejach międzynarodowych ,co w pełni usprawiedliwia ich

Absencję, i tak :

Magda Hędrzak w parze z Martą Leśniak wygrała w deblu turniej futures WTA

w Monastyrze [Tunezja]

Paula Kania była w półfinale debla w challengerze WTA w Trnavie [Słowacja]

Wojciech Kasperski jutro zagra w finale debla w ITF Juniors w Warszawie ,w singlu

Wojtek był w ćwierćfinale ,a w II rundzie była Rozalia Gruszczyńska.

https://katowice.tvp.pl/670695/sport

link do filmiku o wczorajszej Gali naszego klubu.

Jutro kolejne wyniki z Kortów!

Wielkie wydarzenie

Już dzisiaj widzimy sie w Teatrze Rozbark, na gali klubu KS Górnik Bytom o godz.17.00.

Informujemy również, że Paula Kania jest już w półfinale debla w Trnavie a Wojciech Kasperski gra dzisiaj ćwierćfinał singla i debla .

Wczoraj odbyło się spotkanie w sprawie nowej inicjatywy PZT - PZT POLISH TOUR BY LOTOS.

Może uda się ,że cykl nie ominie Bytomia...

Kolejny sukces

Miło nam ogłosić,że Górnik Bytom jest na I miejscu we wspłlzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży w tenisie za rok 2018

files/zdjecia aktualnosci/IMG-20190113-WA0001.jpg

Dziś zakończyły się ostatnie Drużynowe Mistrzostwa Polski w roku 2018.

Brawa dla naszych kobiet ,które znów okazały się najlepsze w Polsce!.

W Bielsku pokonaliśmy w finale drużynę SAT Szczecin 4/2,a punkty dla nas

Wywalczyły: Paula Kania i Magda Hędrzak w singlu oraz deble Magda Fręch/

Marcelina Podlińska i Kania /Hedrzak. Trenerem drużyny był Mateusz Szmigiel.

files/zdjecia aktualnosci/zl ota druzyna K 22.12.2018.jpg

Natomiast w Bytomiu w walce o brązowy medal nasi mężczyźni byli lepsi od

Warszawianki wygrywając 4/0 , single dla Davida Poljaka ,Wojciecha Marka,

Igora Bujdo i Błażeja Koniusza! Trenerem był Łukasz Kuboszek.

files/zdjecia aktualnosci/brazowa druzyna M 22.12.2018.jpg

W sumie w 10 finałach DMP ,zdobyliśmy 5 medali:

3 x złoto [Kobiety-Juniorki-Juniorzy]

1 x srebro [Kadeci]

1 x Brąz [Mężczyźni]

Do tego V miejsce skrzatek i VI skrzatów.

Brawa dla nas wszystkich!!!

Tytuł u nas dla Beskidy Ustroń ,gratulując, przypominamy ,że w drużynie grają związani

Z naszym klubem : Grzegorz Panfil [grał w barwach Górnika 1998-2016] i Mateusz Kowalczyk

[reprezentował nas 2006-2016]

Szczegółowe wyniki młodzieży z weekendu:

Skrzaty

Antoni Wieczorek I w singlu i II w deblu w OTK w Nowym Sączu.

files/zdjecia aktualnosci/antoni wiecz(1).jpg

Jan Chłodnicki I w singlu w WTK w Karpaczu.

files/zdjecia aktualnosci/chlodnicki i miejsce.jpg

Młodzicy

Kinga Wahl-Maniecka II w singlu w WTK w Pszczynie.

files/zdjecia aktualnosci/kinga maniecka .jpeg

Jan Wieczorek III w singlu i I w deblu w WTK w Pszczynie.

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek jan 14.jpeg

Brawa dla wszystkich!!!

Konferencja prasowa

Dziś w Bytomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona Zbliżającym się DMP kobiet [Bielsko] i mężczyzn [Bytom].
Wcześniej odbył się turniej dla dziennikarzy [zwycięzcom został Jerzy Zawartka[Polskie Radio].
files/zdjecia aktualnosci/turniej dziennikarzy 13.12.18.jpg
W konferencji udział wzięli
Łukasz Kuboszek -trener aktualnych mistrzów Polski [Górnik Bytom]
Wojciech Marek -zawodnik kadry Polski mężczyzn i juniorów  oraz
Dariusz Łukaszewski -wiceprezes PZT  i
Tomasz Wolfke -członek zarządu PZT.
Głównie zaprezentowano drużyny [11 męskich i 6 kobiecych] oraz Zawodniczki i zawodników którzy pojawią się w Bielsku i Bytomiu.
Jest to spora grupa obecnych i byłych reprezentantów kraju:
Magda Frech , Paula Kania i Marcelina Podlińska [Górnik Bytom] Maja Chwalińska, Justyna Jegiołka i Magda Zajda [Adventage Bielsko] Marta Leśniak i Daria Kuczer [SAT Szczecin] u kobiet oraz Paweł Ciaś, Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk [Beskidy Ustroń] Karol Drzewiecki, Szymon Walków i Andriej Kapaś [Grunwald Poznań] Maciej Rajski i Maciej Smoła [AZS Poznań] Yann Wójcik i Dominik Nazaruk [Warszawianka] Adam Majchrowicz i Mikołaj Szmyrgała [Centrum Bydgoszcz] Wojciech Marek,Maciej Ziomber,Igor Bujdo i Blażej Koniusz [Górnik Bytom] W drugiej części omawiano nowy pomysł klasyfikacji klubów, Tenisowy Klub Roku, będzie to klasyfikacja prowadzona przez Federację w zakresie tenisa wyczynowego.

Podsumowanie tygodnia.

Świetnych wyników nie ma końca:

files/zdjecia aktualnosci/pp ceremonia.jpg

I miejsca

Marcelina Podlińska singiel -Puchar Polski Kobiet [Bytom]

Emilia Durska debel -OTK kadetek  [Chorzów]

Tymoteusz Kapela singiel-WTK skrzatów [Miechowice]

Kinga Wahl-Maniecka -WTK skrzatek [Miechowice]

II miejsca

Igor Bujdo singiel-Puchar Polski [Bytom]

Emma Zakordoniec singiel -Puchar Polski [Bytom]

Emilia Durska singiel-OTK kadetek [Chorzów]

Kinga Wahl -Maniecka debel-WTK skrzatek [Miechowice]

Jan Chłodnicki singiel -WTK skrzatów [Sobota]

III miejsce

Paula Kania debel- WTA kobiet [Pune-Indie]

Magda Hedrzak singiel- Puchar Polski [Bytom]

Maciej Ziomber singiel-Puchar Polski [Bytom]

Do tego ćwierćfinały singlowe:

Rozalia Gruszczyńska -ITF Stavanger [Norwegia]

Mikołaj Lorens -ITF Zagrzeb [Chorwacja]

Aleksander Zdzuj -OTK [Puszczykowo]

Świetne wieści!

OTK Mężczyzn-Bielsko-Biała

15 -letni Jan Kopcik w grupie finałowej ,po 3 zwycięstwach ,walczy o miejsca 1-4!!

OTK Młodzicy- Bytom

Olivia Bergler jest już w ćwierćfinale singla i półfinale debla!

WTK  Skrzaty – Zabrze

Finały i singla i debla ,wewnętrzną sprawą zawodników Górnik Bytom [jednocześnie

Uczniów SMS Bytom]

W finale singla Mikołaj Ćwiek pokonał Tymoteusza Kapelę , III miejsce dla Jana Chłodnickiego.

W deblu w finale Ćwiek/Kapela lepsi od Chłodnicki/Borys Marusiak!

Brawo Górnik Bytom!

Agnieszka Radwańska kończy sportową karierę.

files/banery/Aga.jpg

„Fajnie było Agnieszce kibicować”. KS "Górnik" Bytom dziękuje Agnieszce Radwańskiej za blisko 14 lat tenisa na najwyższym światowym poziomie ! DZIĘKUJEMY

Nie koniec sukcesów !

Olivia Bergler zajęła II miejsce na OTK młodziczek w Gdańsku!

files/zdjecia aktualnosci/bergler II gdansk 12.11.2018.jpeg

Udany początek ma Mikołaj Lorens ,który na ITF Juniors [grade 2] w Izraelu pomyślnie przebrnął I rundę i w singlu i deblu!

Debel Wieczorek-Spychalski najlepszy! Nasi zawodnicy pokonali w finale parę Januchowski/Ważny, wygrywając 7 6 , 6 1.

files/zdjecia aktualnosci/spychalski i wieczorek debel 11.11.2018.jpg
Antoni Wieczorek w singlu zajął trzecie miejsce.
W OTK w Chorzowie Maciej Ziomber był IV.
W WTK młodzików w Pszczynie Jan Wieczorek zajął drugie miejsce w deblu.

Gratulacje dla wszystkich!

Turniej otwarcia hali w Bytomiu zakończony.

49 uczestników stoczyło pasjonujące mecze ,
Nie obyło się bez niespodzianek[tylko w jednej
Kategorii zwyciężył zawodnik z nr 1.]
Wyniki finałów:
Open
B. Kocjan[Małopolskie]-B. Pieczyrak[Małopolskie]  6/0, 6/0
files/zdjecia aktualnosci/sia open.jpg
40+
A. Otremba [Śląskie]-M. Bańdo [Małopolskie]  6/1, 6/2
files/zdjecia aktualnosci/sia 40.jpg
50+
J. Dembek[Dolnosląskie]-D. Łukaszewski [Górnik Bytom] 2/6, 6/1, 6/4
60+
K. Kużdrzał [UKS Wojownik]-J. Słomiński [Łódzkie] 6/1, 6/3.
files/zdjecia aktualnosci/sia 50 i 60.jpg
W marcu 2019 ,kolejny turniej SiA!

Gratulacje za wygrany ITF

Wojtek Kaperski wygrał turniej deblowy razem z Szymonem Kielan ITF 5 Dornbirn w Austrii.

files/zdjecia aktualnosci/kasperski 26.10.2018r.jpg

TURNIEJ SiA 27.10.2018

Wszelkie informacje- drabinki oraz plan gier na sobotę 27.10.2018 nalezy szukać: KALENDARZ-TURNIEJE SIA-TURNIEJ OTWARCIA HALI BYTOM-SZCZEGÓLY TURNIEJU- DRABINKI I PLAN GIER lub klikajac poniżej

M OPEN

M 40

M 50

M 60

plan gier

Do boju Górnik Bytom!

Zbliżają się finały DMP w kategoriach :

Kobiet, Mężczyzn, Juniorek i Juniorów.

Wszystkie 4 nasze drużyny będą walczyć o medale!

Na pewno nie będzie łatwo powtórzyć tak fantastycznego wyniku jak w roku 2017:

4 X ZŁOTO! Jednak dopóki piłka w grze….

Wystąpimy w następujących składach:

Kobiety:

Magda Fręch, Paula Kania, Marcelina Podlińska, Magda Hędrzak, Emma Zakordoniec

i Zuzanna Wilk.

Mężczyźni:

David Poljak, Wojciech Marek ,Maciej Ziomber,  Błażej Koniusz, Igor Bujdo, Max Steinberger,

Wojciech Kasperski i Karol Krawczyński.

Juniorki:

Martyna Kubka, Magda Hędrzak, Emma Zakordoniec, Emilia Durska i Aleksandra Schmidt.

Juniorzy:

Wojciech Marek, Maciej Ziomber, Wojciech Kasperski, Mikołaj Lorens ,Aleksander Zdzuj

i Jan Kopcik.

Terminarz:

2-5 listopad -DMP juniorek i juniorów [Sobota koło Poznania]

20-22 grudzień -DMP kobiet i mężczyzn.

Dla przypomnienia:

Kobiety to Mistrzynie Polski :

1998, 2013,2015,2016 i 2017!

Mężczyźni to Mistrzowie Polski

1985,1986 ,2009,2010,2011,2012,2013,2014, 2016 i 2017!

Juniorki były najlepsze;

1997, 1998, 2000, 2001, 2013,2014,2016 i 2017.

Juniorzy z kolei:

1993, 2006 ,2014 i 2017.

 

Górnik górą!!!

Jest!!!

Na stronie Msit -sport-młodzieżowy dostępne są

już wyniki współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży

za rok 2018 [też w tenisie.]

Trzeci raz z rzędu Górnik Bytom najlepszy w Polsce!!!!

Jest to możliwe dzięki wam:

Zawodnicy, Trenerzy, Rodzice,Pracownicy!

Zdobyliśmy 235,25p. z tego:

Młodzieżowcy  110,5

Juniorzy                97,25

Kadeci                  26

Młodzicy                1,5

Widać gdzie mamy braki [lub kto nie startował].

Wyniki;

  1. Górnik Bytom        235,25
  2. AZS     Poznań        204
  3. Grunwald Poznań 122,75
  4. SAT    Szczecin          95
  5. Adventage B-B.        83

CO ZA NIEDZIELA!!!

1.Relacja z Narodowego Dnia Tenisa -PGE Narodowy

Warszawa 9 wrzesień!

files/Zdjecia/NDT7 dzieci i trenerzy.jpg

Ogromne wyróżnienie ,jesteśmy najlepszym klubem

i w klasyfikacji PZT i MSIT!!

files/Zdjecia/NDT 1 wyroznienie.jpg

2. DMP U12 i u16.

Wicemistrzostwo Polski Kadetów!

files/Zdjecia/srebni kadeci lato 2018.jpg

Skrzaty

files/Zdjecia/skrza byt VII miejsce 2018.jpg

i Skrzatki

files/Zdjecia/skrzatki gd VII miejsce 2018.jpg

solidarnie na VI miejscu.

DZIEJE SIĘ!

Po udanym występie na US Open [1/8 finału] Wojciech Marek

Dostał ogromne wyróżnienie!

W składzie reprezentacji Polski na mecz Davis CUP z Rumunią [15-16 IX]

Znalazł się nasz młody Wojtek!

Skład rep. Polski:

Łukasz Kubot ,Marcin Matkowski, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Wojciech Marek!

 Natomiast  w Gdańsku ,Łodzi i Bytomiu od dziś do niedzieli w finałach DMP wystąpią

nasze drużyny -Skrzatki

P.Kasprzak, Z. Kulczycka, J. Piotrowska ,K. Wahl-Maniecka -kapitan A. Borgman.

Skrzaty

D. Spychalski, T. Kapela, M. Ćwiek ,A. Wieczorek , F. Maslanka- kapitan M. Szmigiel.

kadeci

J. Kopcik, A. Zdzuj, A. Borzych, P. Wiśniewski, S. Sławik, M. Lorens -kapitan M. Steinberger.

US Open

Wojtek dalej w grze!

Wojciech Marek wyrównał już wynik z

Australian Open 2018 i jest w 1/8 finału

Turnieju juniorów US Open!

Dziś pokonał E. Nava [USA] 6/3 7/5.

Wieści z kortów.

W zakończonym turnieju ITF w Krakowie nasze najlepsze wyniki to:

II miejsce w deblu dla pary Kasperski/Ziomber

III miejsce w singlu dla Macieja Ziombra.

Przygotowujący się do startu w juniorskim US Open

Wojtek Marek grał w turnieju grade I w Maryland ,

Po 3   wygranych [2 w singlu i jednej w deblu] zaliczył

dwukrotnie 1/8 finału.

W Warszawie rozegrany będzie prestiżowy turniej

TE Tomaszewski Cup, o awans do t. głównego jutro

zagrają Emilia Durska i Jan Kopcik.

W zakończonym OTK skrzatek w Rudzie Śląskiej dobrze zaprezentowała

się Pola Kasprzak ,która wygrała turniej deblowy i była III w singlu.

Sukcesy w ITF Seniors!

Nie tylko młodzież Górnika Bytom odnosi sukcesy!

W zakończonym turnieju ITF Seniors grade III ,swoje

kategorie wygrali w singlu:

-Gabriela Sławik

files/zdjecia aktualnosci/slawik gabi katowice.jpeg

-Władysław Króliczak

files/zdjecia aktualnosci/kroliczak katowice.jpeg

Gratulacje i oby tak dalej!

Wojtek w ćwierćfinale Mistrzostw Europy!

files/zdjecia aktualnosci/Wojciech-Marek-POL-Day-2-2.jpg

 Dziś kolejna przeszkoda pokonana, tym razem

Wojciech Marek był lepszy od Louisa Hermana

[Belgia] 6/7 6/3 6/2.

Jutro ćwierćfinał ,rywalem będzie Jonas Forejtek[Czechy].

Druga piękna informacja nadeszła z Austrii.

Emilia Durska już w półfinale debla na tennis Europe u16.!

 

Świetny występ Poli Kasprzak i Olivii Bergler!

Na turnieju OTK Kinder trophy w Szczawnie Pola osiągnęła duży sukces, wygrywając cały

Turniej pokonując w półfinale Laurę Stypułę [Mistrzyni Polski w deblu i brązowa medalistka

Singla!] 7/6 6/1.

Natomiast w OTK do lat 14 w Pszczynie debla wygrała  Olivia a w singlu dotarła do finału.

Wielkie gratulacje dla dziewczyn i ich  rodziców.

Podsumowanie MP

Zakończone MP Juniorów były IV i ostatnią

Imprezą wchodzącą w skład liczących się

W klasyfikacji współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży

Prowadzonej przez instytut sportu przy Ministerstwie sportu i

Turystyki.

Jest to najważniejsza z klasyfikacji ,gdyż pomaga przy  rozmowach

o dofinansowaniu klubu jak i bardzo pomogła przy wniosku o dofinansowanie

ze strony Ministerstwa  Sportu i Turystyki na budowę hali !!!

Przypomnijmy ,że po 3 latach ,gdy byliśmy na drugim miejscu

w tejże klasyfikacji [2013,2014,2015] zarówno w 2016 jak i

w 2017 byliśmy najlepsi!!

Wiele wskazuje ,że i w 2018 będziemy nr 1.

Oficjalne wyniki ukazują się późną jesienią, jednak prowadzimy

Klasyfikację sami [będąc  nieomylni w latach poprzednich]

Nasze obliczenia;

1.GÓRNIK   BYTOM              224

2. AZS          POZNAŃ           200

3.GRUNWALD POZNAŃ      141,5

4. SAT        SZCZECIN            100,5

5. STK         SOPOT                  95,5

6. MERA    WARSZAWA         86,5

7. ADVENTAGE BIELSKO       83

8. WARSZAWIANKA W-wa   82

W tym miejscu wielkie podziękowania dla:

Wszystkich zawodników ,którzy startowali w imprezach mistrzowskich

U14-Gdańsk, U16-Szamotuły, U18-Bytom i U23 -Świdnik!!!

A w szczególności dla medalistów:

MARCELINA PODLIŃSKA , MAGDA HĘDRZAK,MIKOŁAJ LORENS, WOJCIECH KASPERSKI

AGATA BORGMAN, ZUZANNA WILK,MAX STEINBERGER, EMMA ZAKORDONIEC,MACIEJ ZIOMBER!

Dzięki wam ,wiemy ,że warto składać następne wnioski o rozbudowę i modernizację obiektu!!!

Drugi tytuł zawodnika Górnika!

Mikołaj Lorens ,wspólnie z Weroniką Falkowską [Masters Radom]

Wygrali dziś w finale miksta!

files/zdjecia aktualnosci/lorens falkowska.jpg

Jest to drugie złoto naszego reprezentanta[wczoraj złoto w

deblu dla Magdy Hedrzak!].

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak i duhl mp.jpg

Fajne wieści nadeszły również z Jablonca [czechy],gdzie w turnieju

Tennis Europe Olivia Bergler zajęła III miejsce w deblu i była w 1/4

finału w singlu.

files/zdjecia aktualnosci/bergler jabloniec.jpg

Klasyfikacja medalowa mistrzostw:

  1. Górnik Bytom        2      -      5
  2. SIKT    Płock           2      -      1
  3. Masters Radom    2      -      -
  4. Adventage B-B      1      1     -
  5. Warszawianka       1      -      1
  6. SAT  Szczecin         -       4      1

Jutro półfinały singli i miksta oraz finały debli.

Dziś gry deblowe i miksty rozgrywano na nowej hali.

Nasz dorobek jest więcej niż bardzo dobry:

1.Magda Hedrzak w półfinale singla

2.Magda Hedrzak w finale debla

3.Mikołaj Lorens w półfinale miksta

4. Wojciech Kasperski w półfinale miksta

Rozstrzygnięcia jutro ,a do tego

5. Maciej Ziomber -brąz w deblu

6. Emma Zakordoniec -brąz w deblu

7. Wojciech Kasperski -brąz w deblu.

Brawo zawodnicy i ich trenerzy!!!

 

Mistrzostwa Polski U18

3 medale w deblach!

W dzisiejszych ćwierćfinałach gier podwójnych

Juniorów i juniorek zapewniliśmy sobie 3 medale !

W półfinale zameldowali się :

-Maciej Ziomber/Wojciech Kasperski [obaj Górnik Bytom]

-Magda Hedrzak  gra w parze z Laurą Duhl [Adventage Bielsko-B.]

-Emma Zakordoniec , gra w parze z Weroniką Pociej [Legia W-wa]

Szanse jeszcze mamy w :

-singlu [jutro ćwierćfinały grają Hędrzak i Lorens]

-mikście [Lorens ,gra z Weroniką Falkowską [Masters Radom] i Kasperski

Gra z Julią Wędrochą [Sokół Chorzów]]

Brawo nasi!!!!

Sukcesy naszych!

Mikołaj Lorens wyrywa turniej ITF w Kijowie w

grze podwójnej!

files/zdjecia aktualnosci/lorens niedz.jpg

Magda Hędrzak najlepsza w OTK Kobiet w Zabrzu!

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak niedziel.jpg

Przypomnijmy ,że parę dni temu Jan Kopcik też

był najlepszy w OTK .

files/zdjecia aktualnosci/kopcik niedz.jpg

co nas czeka w najbliższym okresie?

Wimbledon juniorów [Wojtek Marek]

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bytomiu z udziałem:

M. Lorens, W. Kasperski, M. Ziomber, Sz. Kierwak,M. Hędrzak

E. Zakordoniec, A. Schmidt.

Turniej Kinder Trophy [O. Bergler]

Dobry dzień tenisistów Górnik Bytom.

1.Wojciech Marek po dwóch wygranych w turnieju

Głównym Roland Garros

files/zdjecia aktualnosci/marek 22.jpg

2. Aleksander Zdzuj z tytułem wicemistrzowskim

w deblu na Tennis Europe u16 w Zabrzu.

files/zdjecia aktualnosci/zdzuj 11.jpg

Podsumowanie ostatniego tygodnia!

WYNIKI BUDZĄ SZACUNEK!

I miejsca

-Jan Wieczorek [Górnik Bytom] WTK -singiel

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek jan 14.jpeg

-Mikołaj Cwiek [Górnik Bytom i SPMS] WTK-singiel

files/zdjecia aktualnosci/20180527_211141.jpg

-Tymoteusz Kapela [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

files/zdjecia aktualnosci/kapi.jpg

-Wiktoria Gasz [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

-Zofia Zasadzień [Górnik Bytom i SPMS] WTK -debel

files/zdjecia aktualnosci/gasz zas.jpg

II miejsca

-Olivia Bergler [Górnik Bytom i SPMS] OTK -debel

-Pola Kasprzak [Górnik Bytom i SPMS] OTK -debel

-Kinga Wahl-Maniecka [Górnik Bytom] WTK -singiel

files/zdjecia aktualnosci/kinga.jpg

-Tymoteusz Kapela [Górnik Bytom i SPMS] WTK-singiel

-Kinga Wahl-Maniecka [Górnik Bytom] WTK-debel

-Mikołaj Ćwiek [Górnik Bytom i SPMS] WTK -debel

-Borys Marusiak [Górnik Bytom i SPMS] WTK-debel

III miejsca

-Pola Kasprzak [Górnik Bytom i SPMS] OTK -singiel

XXV Czarne Diamenty

Rozpoczęliśmy Międzynarodowy Turniej Czarne Diamenty. Swoje mecze wygrało 3 muszkieterów z Bytomia : Władysław Króliczak

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 kroliczak.jpg

Robert Baran,

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 baran .jpg

Dariusz Łukaszewski

files/zdjecia aktualnosci/czarne 2018 darek.jpg .

Zapraszamy do kibicowania . Jutro mecze od godz. 9.00.

Sezon letni rozpoczęty na dobre!

Sukces Magdy Hędrzak!

W turnieju „ 16” kobiet i mężczyzn rozegranym na naszych kortach

Najlepiej z zawodników Górnika zaprezentowała się Magda Hędrzak.

Wygrała wszystkie 6 meczy i zajęła I miejsce!

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak 3.05.2018.jpg

Wśród mężczyzn ,Max Steinberger był II ,a Karol Krawczyński V.

Obaj wygrali po 5 spotkań i obaj uznali wyższość jedynie Mateusz

Terczyńskiego, z tym ,że Max w rundzie finałowej ,a Karol w grupie.

Wcześniej rozegrane zostały eliminacje DMP młodzików i młodziczek.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie awansowali do finałowej ósemki.

Nasze młodziczki zajęły IX miejsce ,a chłopcy XI miejsce w Polsce.

Co przed nami ;

Super Seria młodzików w Łęczycy,gdzie Emilia Durska zajęła III miejsce

files/zdjecia aktualnosci/durska III leczyca.jpg

oraz OTK Kadetów w Zabrzu

A w dniach 18-20 maj o awans do finałów DMP powalczą

Skrzatki w Szczecinie i skrzaty w Bielsku.

OTK w grupach K+M

Zawodnicy w turnieju głównym OTK K+M w grupach 1-3.05.2018

Wędrocha

Julia

Sasiak

Justyna

Pietras

Natalia

Hędrzak

Magdalena

Makal

Maja

Komar

Natalia

Skrzypczyńska

Joanna

Kostek

Jaśmina

Samberger

Ewa

Bartusek

Karolina

Maniawska

Angelina

Kus

Anna Liza

Podbioł

Zofia

Komar

Marta  WC

Borgman

Agata     WC

Zakordoniec

Emma    WC

 

Steinberger

Max

Piekarek

Kacper

Bronka

Adam

Zamorski

Jakub

Kwiatkowski

Przemysław

Jozwik

Patrick

Chmielewski

Borys

Biliński

Gabriel

Kosiński

Patryk

Szuszkiewicz

Radosław

Zawisza

Paweł

Brzózka

Bartłomiej

Kaliszewski

Paweł   WC

Terczyński

Mateusz   WC

Krawczyński

Karol    WC

Zdzuj

Aleksander    WC

Drużynowe Mistrzostwa Polski - eliminacje 28-30.04.2018

Klub Sportowy Górnik Bytom

ul. Tarnogórska 5

41-902 Bytom

NIP:626-118-78-74, REGON:001398766

 

__________________________________________________________________________

Komunikat Eliminacji DMP młodzików 28-30.04.2018

Miejsce turnieju:  K.S. Górnik Bytom

41-902 Bytom

ul. Tarnogórska 5

Email: ksgornik_bytom@op.pl

Tel. 32 281-78-70

Dyrektor turnieju: Dariusz Łukaszewski  501-184-225,

Sędzia naczelny: Janusz Sewastianow

Piłki: zgodnie z regulaminem PZT

 

Zakwaterowanie:

Hotel Boutique,  Bytom  nr Tel. 32 708 70 00 , ul. Konstytucji  91

Hotel Judo , Bytom , nr tel. 601-163-128

 

Korty: nawierzchnia mączka. W razie deszczu możliwość przeniesienia gier do hali obok kortów otwartych. Nawierzchnia hart . Wejście na halę TYLKO w obuwiu zastępczym typu „non marking”. Żaden zawodnik nie będzie wpuszczony na halę w butach z kortów ceglanych choćby je umył.

Nagrody: awans do finałów DMP

Weryfikacja: 28.04.2018 sobota, godz. 8.30-9.00

Początek gier po losowaniu ok. 9.00

Gala Bytomskiego Sportu i Biznesu .

Gala Sportu i Biznesu jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale napawając nas dumą, ale również tych, którzy tworząc miejsca pracy oraz wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką miasta – powiedział podczas gali Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.  
Tytuł trenera/działacza sportowego roku 2017 trafił w ręce dwóch wybitnych działaczy: Marka Słyki (bezpośredniego trenera Natalii Kropskiej oraz opiekuna między innymi Ewy Koniecznej, Kamila Grabowskiego czy Beaty Pacut) oraz Dariusza Łukaszewskiego (dyrektora Klubu KS „Górnik” Bytom, za aktywność na polu pozyskiwania środków dla tenisa ziemnego w Bytomiu i wkład w budowę 4.kortowej hali tenisowej).  
W sektorze gospodarczym przyznano nagrody, w pięciu kategoriach, w tym nagrodę -menedżera roku.  
Otrzymał ją również Dariusz Łukaszewski, który podziękował
zarządowi ,zawodnikom i pracownikom klubu Górnik Bytom ,gdyż bez ich zaangażowania i pomocy, nie byłby dziś tutaj. 
files/artykuly/laur.pngfiles/artykuly/laur2.pngfiles/artykuly/laur 3.jpg
       

Wojtek dalej na fali!

Przebywający w Hiszpanii na cyklu turniejów

[grade II i grade I] ,Wojciech Marek znów

pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności.

Po zwycięstwie w zeszłym tygodniu w deblu, teraz dorzucił

finał w singlu!!

Wygrał z trójką Hiszpanów ,a w półfinale był lepszy

od Brytyjczyka A. Matusevicha 6/4 7/5.

W finale uległ kolejnemu Hiszpanowi C.Lopez-Montagud 4/6 4/6.

Od środy ostatni turniej !

files/zdjecia aktualnosci/1marek.jpg

Kolejne duże wydarzenie za nami!!!

Zdobyliśmy 3 medale

Srebro w deblu dla Zuzanny Wilk i Marceliny Podlińskiej

Oraz dwa brązowe medale dla

Magdy Hedrzak [w singlu i deblu]

Wielkie podziękowania dla wykonawcy ,że udało się zdążyć

I impreza mogła się odbyć na nowej hali!

Jak również dla głównych partnerów zawodów:

-Lotto ,dzięki któremu nagrody były największe w dotychczasowej

Historii Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

-Polskiemu Związkowi Tenisowemu, który również wsparł imprezę

[ze środków Ministerialnych]

Co nas jeszcze czeka w 2018 w Bytomiu??

MAJ-Jubileuszowy XXV turniej Seniorów i Amatorów

„Czarne Diamenty”

CZERWIEC- Kolejny turniej ITF Juniors grade II [Memoriał J. Widawskiego]

LIPIEC-Mistrzostwa Polski Juniorów

Będziemy czynić starania ,aby u nas odbyły się również finały Drużynowych

Mistrzostw Polski.

files/zdjecia aktualnosci/Magda na pudle MP.jpg

files/zdjecia aktualnosci/mmpu23 debel.jpg

files/zdjecia aktualnosci/wicemistrzynie2018.jpg

Nasi znów widoczni!

1.Mistrzostwa Śląska kadetów:

Tytuł dla Stasia Sławika,

files/zdjecia aktualnosci/slawik 11.03.2018.jpg

Maciek Klasiński III.

WTK skrzaty i młodzicy

2.W Bytomiu na WTK skrzatów:

Zuzanna Kulczycka I w singlu,

Tymek Kapela III w singlu.

Zuzanna Kulczycka I ,a Kinga Wahl-Maniecka II

w deblu.

Antoni Wieczorek też I w deblu.

3. WTK młodzików w Pszczynie;

Jan Wieczorek w finale singla i debla ,jutro finały.

Jutro też wynik u nas.

Wiktoria Gasz II w singlu.

Nabór do SMS 2018/2019

Znów dobre wieści!

  1. Wojciech Kasperski i Maciej Ziomber III parą deblową ITF Juniors w Puszczykowie
  1. Wojtek do tego dorzucił ćwierćfinał w singlu
  2. Aleksander Borzych II w deblu  i III w singlu na OTK Kadetów w Gdańsku.
  1. Piotr Wiśniewski z tytułem  w deblu i z ćwierćfinałem w singlu na tym samym turnieju.
  1. Antoni Wieczorek I w singlu na WTK Skrzatów w Krakowie
  1. Jan Wieczorek II i w singlu i w deblu na WTK Młodzików w Pszczynie.
  1. Olivia Bergler  II w singlu też w Pszczynie.

Wiele się działo w minionym tygodniu.

Nasi ,jak zwykle ,w czołowych rolach!

MISTRZOSTWA POLSKI Kobiet i Mężczyzn.

Z Bydgoszczy przywozimy medal Marceliny Podlińskiej

files/zdjecia aktualnosci/merci18.jpeg

W singlu kobiet oraz 5 ćwierćfinałów;

Wojtka Marka w singlu oraz debli

Max Steinberger/Wojciech Marek ,Marcelina Podlińska/

Zuzanna Wilk ,także z partnerami z innych klubów w ćwierćfinale

Byli ;Emma Zakordoniec i Patryk Janik.

ITF Juniors

Po II miejscu w Hamburgu ,nasz nowy zabytek Mikołaj Lorens

files/zdjecia aktualnosci/lorens hamburg.PNG

Był III w deblu w Kopenhadze.

OTK-Kadeci [Sobota]

W trwającym turnieju do półfinałów awansowali już

Jan Kopcik i Aleksander Zdzuj, jest szansa na Bytomski

Finał ![jutro i półfinały i ewentualny finał.

WTK

W Chorzowie na turnieju skrzatów ,świetne wyniki naszych

I miejsce Antoniego Wieczorka ,który w finale pokonał

Tymka Kapelę ,też Górnik Bytom.

files/zdjecia aktualnosci/wieczorek i kapela.jpeg

Wśród dziewcząt II miejsce dla Kingi Wahl-Manieckiej.

files/zdjecia aktualnosci/kinga maniecka .jpeg

Na turnieju młodzików w Polanicy , III miejsce dla Jana Wieczorka.

 

Trzymamy kciuki za dwójkę walczącą jutro w Sobocie oraz za

-Juniorów [ZIomber, Kasperski ,Zakordoniec] ,będą grać w ITF

Juniors w Puszczykowie,

-Młodzików [Durska, Klasiński] będą nas reprezentować na Mistrzostwach

Polski w Zabrzu.

Dobry start naszych zawodników na HMP

Z Mistrzostw Polski Juniorów w Szczecinie

Przywozimy 3 medale

2 x srebro

Maciej Ziomber w singlu

files/zdjecia aktualnosci/ziomber mp18.jpg

Wojciech Kasperski w deblu

files/zdjecia aktualnosci/kasperski mp 18.jpg

oraz brąz

Emma Zakordoniec w singlu.

W tym tygodniu w Bydgoszczy zaczynają się MP Kobiet i Mężczyzn.

Nas reprezentują:

Wojciech Marek i Max Steinberger oraz

Emma Zakordoniec ,Zuzanna Wilk i Marcelina Podlińska.

Zwycięstwo w grze podwójnej

Wojtek Marek z tytułem deblowym w Turnieju ITF [grade I] w Traralgon [Australia]

files/zdjecia aktualnosci/Marek I debel 18.01.2018.jpg

Sezon zaczął się na dobre !

Pola Kasprzak Mistrzynią Śląska skrzatek w grze pojedyńczej!

Zuzanna Kulczycka u dziewcząt i Antoni Wieczorek wśród chłopców

Zajęli II miejsce w grze podwójnej.

Za tydzień debiut  w turniejach wielkoszlemowych

[na początek juniorskiej edycji] Wojtka Marka!

W turniejach ITF walczyć będą;

Emma Zakordoniec ,Maciej Ziomber i Aleksander Zdzuj w Warszawie [ranga V]

Magda Hędrzak i Wojciech Kasperski w Austrii [ranga IV]

W weekend grali nasi w OTK-ch i tak;

Marcelina Podlińska II ,a Zuzanna Wilk IV w turnieju kobiet w Chorzowie.

Max Steinberger II w turnieju mężczyzn ,też w Chorzowie.

Jan Kopcik V, a Stanisław Sławik VII w turnieju kadetów w Krośnie.

Emilia Durska V , Maciej Klasiński  VII, a Olivia Bergler IX w turnieju młodzików w Lublinie.

Do tego tydzień temu Tymoteusz Kapela II w WTK skrzatów w Miechowicach.

Ciekawostki klubowe

Czekamy na potwierdzenie wyników klasyfikacji klubów

-Polskiego Związku Tenisowego

-współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonej

przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Według nieoficjalnych danych powinna być podwójna korona!!!

A co dalej??

Styczeń to okres transferów w tenisie , miło poinformować, że

Nasze szeregi zasilił  Mikołaj Lorens ,wielokrotny medalista Mistrzostw Polski .

Oprócz niego do klubu naszego przeszli:

Wieczorek Jan, Ćwiek Mikołaj, Wieczorek Antoni ,Kapela Tymoteusz,

Marusiak Borys.

Jednocześnie opuściła nas dwójka która przeniosła się do Sopotu,

Paulina Czarnik i Jakub Federowicz.

Im dziękujemy za dwa lata poświęceń i dobrych wyników

w barwach Górnik Bytom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zakończyła się walka o grant prezesa -2017

Poniżej najlepsza dziesiątka.

Uroczyste wręczenie nagród [zakończenie sezonu] odbędzie się z początkiem marca i będzie połączone z

otwarciem nowej hali!

A już od poniedziałku rusza kolejna edycja-2018.

Mistrzostwa Polski u-12 i u-16 będą pierwszą okazją do zdobycia punktów rankingowych!
1. Wojtek Marek 157,2

2. Maciek Ziomber 89,7

3. Jasiu Kopcik 53,8

4. Wojtek Kasperski 48,6

5. Paulina Czarnik 47,8

6. Marcelina Podlińska 45,9

7. Magda Hędrzak 45,1

8. Zuzia Wilk 44,4

9. Olivia Bergler 37,9

10. Emma Zakordoniec 32,4

files/zdjecia aktualnosci/grant 2017 medalisci.jpg

Brąz młodzików w Kaliszu

Serdeczne gratulacje dla Jasia Kopcika I Stasia Sławika, ich trenerów oraz dla rodziców za zdobycie brązowego medalu na HDMP w Kaliszu.Dużą satysfakcja dla klubu jest fakt,że zawodnicy ci trenują na codzień na naszym obiekcie.

V miejsce w Szczecinie,w HDMP zajęły skrzatki Olivia Bergler i Wiktoria Gasz.

Za tydzień HDMP kadetek i juniorek w Bielsku oraz kadetów i juniorów w Bytomiu oraz kolejne szanse na medale.

Zakończył sie również WTK młodzików w Chorzowie, gdzie  I miejsce w grze pojedynczej zajęli: Emilia Durska i Maciej Klasiński.

files/zdjecia aktualnosci/klasinski wtk chorzow.jpeg

W sobotę 9.12.2017 Kinga Wahl-Maniecka zajęła I miejsce w turnieju TENIS 10 w kategorii zielonej w Bytomiu.

Niedziela była pełna emocji również na naszym obiekcie, gdzie rozegrany został mikołajkowy turniej klubowy w 6 kategoriach.Wzięły w nim udział 48 osoby w wieku od 5 do 14 lat, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia tenisowe w naszym klubie.Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Mikołaj.Poziom był bardzo wyrównany,nie brakowało też łeż, a najlepszymi okazali się:Kamil Gembus, Emila Zięba,Judyta Kozioł,Aleksandra Dzieża,Dominik Ćwikła oraz Jędrzej Kopiec.

files/zdjecia aktualnosci/turniej mikolajkowy 10.12.2017.jpg

 

Emma Zakordoniec z tytułem!

Emma Zakordoniec wygrała singlowy turniej kobiet w Chorzowie!

W najważniejszym meczu pokonała Aleksandrę Wierzbowską [Olsza Kraków]

6/1 7/6- gratulacje!

Tymek Kapela ,uczeń SPMS w której trenuje od września wygrał natomiast

Turniej deblowy WTK w Pszczynie.

Tam też III miejsce w singlu zajął Witold Czerenkiewicz.

Oprócz tego do ćwierćfinału singla OTK młodziczek w Sobocie doszła Emilia Durska.

A już w czwartek do Kalisza na finały HDMP Młodzików wybiera się nasza drużyna:

Jan Kopcik, Stanisław Sławik i Trener Mateusz Szmigiel.

Świetne wieści z Norwegii!

Maciej Ziomber i Wojciech Kasperski[obaj Górnik Bytom] wygrali turniej w Stavanger!

W finale pokonali parę Polsko-Brytyjską

Karol Paluch/Rahul Dhokia 6/3 7/6.

Magda Hędrzak [Górnik Bytom]nie chce być gorsza i awansowała do finału[w parze z Iriną

Shchetininą/Rosja] ,który odbędzie się jutro .

Dziś w półfinale były lepsze od duetu nr 1 imprezy:

Maria Tanesescu [Kanada]/Liisa Vehvilainen [Finlandia] 6/3 6/1.

files/zdjecia aktualnosci/stavanger debel.JPG

INFORMACJA DLA ZAWODNIKÓW

Dzięki staraniom pula nagród w rywalizacji

O grant prezesa wzrosła do 8 tys zł.

Aktualna klasyfikacja dostępna na stronie klubowej.

Nagrodzimy pierwszych 24 zawodników.

Jednak ,gwarantem otrzymania nagrody będzie

udział własny lub najbliższej rodziny na

Uroczystej gali która odbędzie na przełomie

stycznia i lutego ,po powrocie z

Australian Open Wojtka Marka, który

zapewnił już sobie zwycięstwo w grancie.

Walka o pozostałe miejsca zapowiada się

Do końca ciekawa.

Powodzenia wszystkim..

W tym tygodniu:

W. Marek -ITF Grade I -Floryda [USA]

M. Hędrzak,  M. Ziomber ,  W. Kasperski- ITF Grade V-Stanvanger [Norwegia]

M. Podlińska -Milowice-Futures 15 tys $

 

Dobry start naszych w Pszczynie i Zabrzu!

Na turnieju OTK Młodzików w Pszczynie w

Jutrzejszych finałach zaprezentują się

Jan Kopcik w singlu oraz para deblowa

Kopcik/Stanisław Sławik.

III miejsca zajęli:

Stanisław Sławik w singlu młodzików

Emilia Durska w singlu młodziczek

Olivia Bergler , Emilia Durska a także Maciej

Klasiński w deblu.

Powodzenia finalistom!!

Natomiast w Zabrzu rozegrano turniej WTK Skrzatów.

Nasi młodzi podopieczni ,uczniowie szkoły SPMS Bytom

Też wiedli prym!

Dominik Spychalski wygrał zarówno w turnieju singlowym

jak i deblowym, pozostałe miejsca na podium:

Mikołaj Ćwiek II w deblu

Witold Czerenkiewicz III w singlu

Tymoteusz Kapela III w singlu

Filip Maślanka III w deblu.

Brawo dla młodych!!!!!!

Wyniki finałów z Pszczyny  jutro ,jak i zapowiedź następnego tygodnia!!!

 

 

Koniec sezonu ,a Bytomianie nie zwalniają

Dziś kolejna ,IV już drużyna awansowała do grudniowych

Finałów Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski!

Młodzicy w składzie

Jan Kopcik i Stanisław Sławik pokonała bardzo groźną ekipę

KKT Wrocław 2/0.

Brawa dla zawodników i trenerów!

Przypomnijmy ,że awans zdobyły już drużyny:

Juniorek

Juniorów

Kadetów.

Szansa jeszcze przed kadetkami i skrzatkami.

Obie drużyny czekają wyjazdy do Wrocławia,

Kadetki z trenerem Koniuszem w składzie

Magda Hędrzak i Alexandra Schmidt rozegrają mecz z

KKT Wrocław ,natomiast skrzatki -Olivia Bergler,

Wiktoria Gasz [trener Szmigiel] zmierzą się z AZS Wrocław.

Dziś nasze młode zawodniczki pokonały TKS Kraków 3/0.

Kolejne sukcesy młodzieży

W zakończonym tunieju OTK w Zabrzu Olivia Bergler odniosła podwójny sukces.Wygrała w singlu jak i w deblu.

files/zdjecia aktualnosci/bergler 13.11.2017.jpg

Natomiast Magda Hędrzak wygrała OTK Kobiet w Bytomiu.Maciej Ziomber w OTK Mężczyzn dotarł do grupy finałowej, w której zajął IV miejsce.

Turniej Wojewódzki do lat 12 Bytom

Brawa dla naszych najmłodszych zawodników! Dominik Spychalski zwyciężył w grze pojedynczej i podwójnej a Pola Kasprzak zajęła III miejsce w grze pojedynczej.Przegraną o finał zrekompensowała sobie wygrywając turniej w grze podwójnej.

files/Zdjecia/spychalski wtk 1 singiel.jpg files/Zdjecia/spychalski wtk 1 debel.jpg

files/Zdjecia/WP_20171029_002.JPG

PRACA WRE!!

Coraz bardziej wyłania się nowa hala!

Przypomnijmy budowana dzięki dotacjom

-Ministerstwa Sportu i Turystyki [program

Modernizacji obiektów sportowych]

-Gminy Bytom[uchwałą Rady Miejskiej]

Z tenisowych informacji:

Skrzatki znów lepsze od koleżanek z SP Radzionków.

Olivia Bergler i Wiktoria Gasz wygrały 2/1 ,Olivia wygrała singla,

i wspólnie z Wiktorią były lepsze w deblu.

W tym tygodniu zmierzą się juniorki z drużyną Sokoła Chorzów [dawne CHTT]

Juniorzy, kadetki, kadeci i młodzicy są już w fazie międzyregionalnej!

Turniej Prezydenta Bytomia i KS Górnik Bytom

W dniach 14-15.10.2017 odbył się ostatni turniej z cyklu o Puchar Prezydenta Bytomia i KS Górnik Bytom.

Zwycięzcami turnieju zostali:w kat.35+ Michał Radecki pokonując w finale Tomasza Banasiewicza a w kat.50+ Marek Kapkowski był lepszy od Władysława Króliczaka. Został też rozegrany turniej pocieszenia, którego zwycięzcą został Tomasz Dziuba.Nagrody wręczał obecny na ceremonii Prezydent Bytomia Pan Damian Bartyla i Wiceprezes Klubu Pan Dariusz Łukaszewski.

 

files/Zdjecia/20171015_144531.jpg

files/Zdjecia/20171015_155004.jpg

 

Szkolenie trenerów i animatorów PZT

W dniu 7.10.2017 na naszym obiekcie odbyło się szkolenie trenerów i animatorów,prowadzone przez specjalistów PZT w szkoleniu TENIS 10: Krzysztofa Waltera i Jacka Multana. Do pokazu praktycznego pracy z dziećmi zaprosiliśmy nasze dzieci klubowe [Antoniuk Zuzia,Chojnacki Tymek,Domańska Paulina,Gołabek Bartek,Hajda Zosia,Kupczyk Paulina,Lesisz Pola,Pineles Max,Salbert Wiktor], którym serdecznie dziękujemy za przybycie wraz ze swoimi opiekunami.

files/Zdjecia/20171007_113814_resized.jpg

files/Zdjecia/20171007_115217_resized.jpg

files/Zdjecia/20171007_115311_resized.jpg

O SMS Górnik Bytom !

Ciekawy reportaż o naszej akcji

w wiadomościach TVP Katowice!

od 7 minuty i 30 sekundy.

Tenis w Polsce musi się rozwijać! 

a stworzenie SMS o profilu tenisowym jest 

strzałem w dziesiątkę ,aby przyspieszyć ten proces!

Aleksandra i Igor Bujdo 30.09.2017

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.

 

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
(czytaj całość na http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zyczenia_slubne.html) I gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.
Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi,
W takim dniu się zawsze godzi.
Życzyć szczęścia dni rozlicznych,
(czytaj całość na http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zyczenia_slubne.html) I gromadki dzieci ślicznych.
Tylko One sprawić mogą,
Że nad życia trudną drogą.
Pośród smutków, zawsze, wszędzie,
Słońce Wam świeciło będzie.

Mistrzostwa Śląska

W związku z małą ilością zgłoszeń Mistrzostwa Śląska do lat 18 zostają odwołane.

Drużynowe Mistrzostwa

DMP -edycja Letnia [tylko z nazwy-większość odbyła się na hali]

4 x złoto + 1 srebro +1x IV m. +1 x V m.

Na zdjęciach drużyny Górnika które zdobyły

Tytuł Mistrza Polski 2017!

-kobiety

-mężczyźni

-juniorki

-juniorzy

Oraz

- ekipa kadetów wicemistrzowie Polski!

-młodzicy IV drużyna w Polsce

-skrzatki V ekipa w kraju.

Główni aktorzy:

David Poljak-Marcin Gawron-Wojciech Marek-Igor Bujdo-Błażej Koniusz-Patryk Janik

Justyna Jegiołka-Marcelina Podlińska-Zuzanna Wilk-Emma Zakordoniec

Wojciech Marek-Maciej Ziomber-Mikołaj Wrzoł-Wojciech Kasperski

Marcelina Podlińska-Zuzanna Wilk-Emma Zakordoniec-Magdalena Hędrzak-Dominika Paczena

Gabriel Biliński-Jakub Federowicz-Szymon Kierwak-Piotr Wiśniewski-Aleksander Borzych

Jakub Kopcik-Stanisław Sławik-Piotr Kusiewicz-Maciej Klasiński-Jakub Wolnik

Olivia Bergler-Pola Kasprzak-Zuzanna Kulczycka-Wiktoria Gasz.

Trenerami ekip byli:

Łukasz Kuboszek [Mężczyźni-juniorzy]

Mateusz Szmigiel [Kobiety-kadeci-skrzatki]

Błażej Koniusz [ juniorki]

Bogdan Głąb [młodzicy]

TO NIE KONIEC RYWALIZACJI-W GRUDNIU HALOWE MP!

Kolejne sukcesy młodzieży

Dominik Spychalski w  Pszczynie [16-17.09[ zakończył turnieju WTK do 12- stu z dwoma pucharami. Półfinał singla i finał debla w parze z Antkiem Wieczorkiem, natomiast [23-24.09] w Multisport Zabrze WTK do 12-stu,zajął I miejsce w singlu oraz w parze z Adrianem Bogaczem I miejsce w deblu.
files/zdjecia aktualnosci/spychalski 25.09.2017.JPG

Wielki Sukces Wojtka!

Na turnieju ITF Juniors grade II w Belgradzie

znakomicie spisał się Wojciech Marek.

Nasz zawodnik pokonał kolejno :

Ir. J. Groener[Norwegia] 6/3 6/0

IIr. M. Courtalon [Francja] 6/2 6/1

1/4F. M.Popovic [Serbia]6/2 3/6 7/6

1/2F. T.Droguet [Francja] 6/2 0/6 6/4

w Finale przegrał z J.Cerundolo [Argentyna] 2/6 1/6.

Również w deblu Wojtek [w parze z Czechem A .Paulsonem] dotarł

do półfinału!

Brawa dla zawodnika ,rodziców oraz trenerów;

Łukasza Kuboszka jako prowadzącego zawodnika i

Błażeja Koniusza, który był z Wojtkiem na wyjeździe w Belgradzie

Jest to najlepszy start 16 letniego Wojtka [Mistrza Polski do lat 18-u] w

Turniejach ITF Juniors!!

files/zdjecia aktualnosci/marek belgrag 2017.jpeg

Dobry tydzień naszych zawodniczek i zawodników!

OTK Juniorów[Zabrze]

Wojciech Kasperski[z Bilińskim] z tytułem

Jakub Federowicz [z Olechem] II ,a Piotr Wiśniewski [z Pośpiechem] III w deblu!!

Wojtek i Piotrek jutro grają jeszcze półfinały singla ,a może też spotkają się w finale???

Trzymamy kciuki!

OTK Młodzików [Pabianice]

Emilia Durska z tytułem w deblu!

Mistrzostwa Śląska Skrzatów [Bytom]

Olivia Bergler wygrała singla.

files/zdjecia aktualnosci/bergler ms i miejsce.JPG

Na III miejscu zakończyli w deblu:

Bergler/Zuzanna Kulczycka wśród skrzatek i

Dominik Spychalski [z Wieczorkiem] w deblu skrzatów.

ITF Juniors Kraków

ITF Memoriał Charliego Baraszkiewicza w Krakowie - pierwsze punkty w turnieju ITF, półfinał w deblu z Michałem Bylicą.

Gratulacje dla Wojtka Kasperskiego.

files/zdjecia aktualnosci/image001.jpg

8-10 i 15-17 Wrzesień Drużynowe Mistrzostwa Polski

DMP Skrzatek, Juniorek i Juniorów w Bytomiu.

Wstęp wolny

Startują:

Skrzatki:[8-10.09]

GAT Gdańsk, Promasters Szczecin, Olimpia Poznań, Adventage Bielsko-B., AZS Wrocław,

Legia Warszawa, Tie Break Warszawa, Górnik Bytom [Bergler,Gasz,Kasprzak,Kulczycka].

Juniorki:[15-17.09]

AZS Poznań, Legia Warszawa, Adventage Bielsko-B., CHTT Chorzów, MKT Łódź,

PKT Pobiedziska, Górnik Bytom[Kulik,Podlińska, Hędrzak,Wilk,Zakordoniec].

Juniorzy;[15-17.09]

AZS Poznań, Centrum Bydgoszcz, SKT Szczecin, Beskidy Ustroń, Legia Warszawa,

Warszawianka Warszawa, TKT Toruń, Górnik Bytom[Marek,Ziomber,Wrzoł,Kasperski].

files/zdjecia aktualnosci/19420489_10155348853722649_8552391383050423543_n.jpg

Seniorzy i Amatorzy Górnika Bytom

Seniorzy i Amatorzy Górnika Bytom, widoczni na 24 Miedzynarodowym turnieju Czarne Diamenty: Wladyslaw Kroliczak II w +65, Robert Baran (+45) i Jaroslaw Pineles (+35) na III miejscu w singlach. Debel Dariusz Łukaszewski/Robert Baran z tytulem , a Jaroslaw Pineles z partnerem na II miejscu w +35. W +65 Władysław Kroliczak tez II w deblu

files/zdjecia aktualnosci/CzarneDiamnety2017wyniki.jpg

Młodzicy i Skrzatki na podium

W Rudzie Śląskiej zakończył sie OTK do lat 12, w którym podwójną zwyciężczynią w grze pojedynczej i podwójnej została Oliwia Bergler a Pola Kasprzak zajęła III miejsce w singlu.Trzy dni później Oliwka wygrała również kolejny turniej OTK w grze podwójnej w Bielsku, pokonując po zaciętej walce wyżej sklasyfikowane zawodniczki.

Natomiast podczas Super Serii do lat 14 rozgrywanej w Gdyni, Stanisław Sławik zajął III miejsce w grze pojedynczej.

gratulacje dla zawodników, opiekunów i trenerów.

files/zdjecia aktualnosci/slawik III gdynia.jpg

 

Dobre wieści z Mazur!

Tylko 3 Polki przebrnęły I rundę turnieju

Futures Kobiet w Mrągowie, z tego

Dwie to nasze zawodniczki;

Paulina Czarnik [pokonała turniejową dwójkę

Jade Survijn z Francji] i

Marcelina Podlińska [pokonała Aleksandrę Buczyńską]

Paulina [wspólnie z Justyną Jegiołką ,która jest filarem

Naszej drużyny kobiet od 5 lat] dostały powołanie

Do reprezentacji Polski na Uniwersjadę tegoroczną ,która w drugiej

połowie sierpnia odbędzie się w Chińskim Tajpei.

Brawo dziewczyny!!!

ZNÓW O SOBIE DAJĄ ZNAC TENISISTKI i TENISIŚCI GÓRNIKA

W Żarach na OTK skrzatek dobry występ naszych 11-latek

Singiel

Pola Kasprzak -III

Zuzanna Kulczycka -V

Razem III w deblu!

W Zabrzu OTK K i M

Marcelina Podlińska  I

Zuzanna Wilk       III

A wśród mężczyzn

Karol Krawczyński II.

Seniorzy i Amatorzy

Władysław Króliczak I w singlu [+65]

Na Międzynarodowym Turnieju w Katowicach.

Wizualizacja naszego kroku do przodu!!!

Tak będzie wyglądać hala 4-kortowa klubu

Górnik Bytom ,wybudowana dzięki dotacjom

-Gminy Bytom

-Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dziś została podpisana umowa z Gminą !!!

files/zdjecia aktualnosci/wiz.jpg

files/zdjecia aktualnosci/wiz2.jpg

files/zdjecia aktualnosci/podpis.jpg

Mistrzostwa Europy do lat 16

Wojtek Marek[Górnik Bytom] w Ćwierćfinale Mistrzostw Europy kadetów !!!

Dziś pokonał kolejną, czwartą już, przeszkodę ,rozstawionego z nr 5

Kristijana Juhas [Serbia] 6/2, 6/2.

Jutro zawodnik gospodarzy ,nr 1 w Europie Timofey Skatov.

Brawa dla Wojtka i trenera Ł. Kuboszka.

w ćwierćfinale , Wojtek uległ 3/6 6/3 1/6.

Jest to i tak bardzo dobry wynik .

Dotychczas nasi zdobyli

złoto w deblu 

Mateusz Kowalczyk/Grzegorz Panfil [2003] u-16

Paula Kania z Magdą Linette [Poznań] [2008] u-16

srebro w singlu

Grzegorz Panfil [2004] u-16

brąz w singlu

Wojciech Marek [2015] u-14

Mistrzostwa Europy

Przed nami Indywidualne Mistrzostwa Europy Kadetów [u-16] w Moskwie [24-30 lipca]

Reprezentacja Polski to reprezentacja Górnika Bytom!!

Wojciech Marek i Maciej Ziomber , mistrzowie Polski 2017 [Wojtek juniorów, Maciek kadetów]

będą walczyć o jak najlepsze miejsca , trenerem reprezentacji został Łukasz Kuboszek.

Brawo i trzymamy kciuki!

Brawo Stasiu

Nasz zawodnik Stanisław Sławik zajął I miejsce w OTK Młodzików w Bielsku.Gratulacje dla zawodnika, rodziców i trenerów.

files/zdjecia aktualnosci/slawik bielsko.jpg

Wojtek Kasperski

Brawo dla naszego zawodnika Wojtka Kasperskiego za zajęcie I miejsca w Tenis Europe 16 kat 1. Point de Generations  Awinion - Francja

files/zdjecia aktualnosci/kasperski 1.07.2017.jpg

Wojciech Marek Mistrzem Polski !

Wojciech Marek (KS "Górnik" Bytom) zwyciężył w finale Mistrzostw Polski Juniorów. Srebro zdobył Daniel Michalski (Klub Tenisowy Legia Warszawa). Wynik meczu: 2:6 7:6 6:3. Gratulacje dla najlepszych 18-latków !

parę linków do stron opisujących wczorajszy sukces Wojtka i klubu Górnik Bytom.

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35026,21970142,tenisista-gornika-bytom-mistrzem-polski-juniorow.html

 

http://katowickisport.pl/tenis,wojciech-marek-mistrzem-polski-juniorow-w-tenisie,artykul,792688,1,12469.html

http://katowice.tvp.pl/32839942/16062017-godz-1850

Wyniki naszych zawodników w dnia dzisiejszego

Sandro Szic w finale debla w Mistrzostwach Polski Młodzików! - Jutro finał.
Jan Kopcik był w ćwierćfinale singla.

Miłe wieści z Pszczyny. Turniej wojewódzki skrzatek i skrzatów:
Pola Kasprzak najlepsza w singlu!
Wiktoria Gasz II w deblu.
Dominik Spychalski III w singlu.

Mistrzostwa Polski do lat 18- Chorzów i 14 Sobota

Do ćwierćfinałów awansowała trójka zawodników z Górnika Bytom: MARCELINA PODLIŃSKA, EMMA ZAKORDONIEC i WOJCIECH MAREK.Dzisiaj zmierzą się dwie nasze razem w walce o medal.Do tego mamy już dwa medale w deblu juniorek i szansę na medal w mikście.

Kolejne mistrzostwa tym razem do 14 lat zaczynają się w Sobocie, gdzie nasz klub reprezentować będą:JAN KOPCIK, STANISŁAW SŁAWIK I SANDRO SZIC.

Górnik Bytom będzie startował w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Jak pamiętamy ,bronimy podwójnej korony ,gdyż w roku 2016 zarówno wśród Kobiet jak i Mężczyzn okazaliśmy

się bezkonkurencyjni.Tegoroczny cel to dwa medale!!

Finały zaplanowano na 22-24 wrzesień.

Składy Górnika w 2017:

Kobiety

Paula Kania,Justyna Jegiołka,Paulina Czarnik,Agata Borgman,Marcelina Podlińska,Zuzanna Wilk,Emma Zakordoniec i

Magda Hędrzak

Mężczyźni

David Poljak, Marcin Gawron, Wojciech Marek, Karol Duś, Patryk Janik, Błażej Koniusz,Igor Bujdo,Maciej Ziomber i

Karol Krawczyński

Na zdjęciach:

Drużyna kobiet[2016], drużyna męska[2016], Marcin Gawron i David Poljak [z Petrą Kvitovą]

files/zdjecia aktualnosci/dr kob.jpg files/zdjecia aktualnosci/dr mes.jpg  files/zdjecia aktualnosci/Petra-Kvitova-and-David-Poljak-tennis-31258795-1024-680.jpgfiles/zdjecia aktualnosci/marcin gawron.jpg

Dobre wieści.

Jan Kopcik w pólfinale singla, Sandro Szic wdeblu na Tennis Europe u14 w Kołobrzegu.Dziś bedą walczyc o finały.

Do tego  4 medale brązowe ma Mistrzostwach Polski U23, w pólfinale debla ITF Juniors w Bytomiu jest Maciej Ziomber.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku na kolejne Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów.

Liczymy na dalsze medale.

Bytom,Poznań, Kołobrzeg

W Polskim tenisie młodzieżowym ,jeden z najważniejszych tygodni .

W Bytomiu -największy międzynarodowy turniej

ITF JUNIORS , GRADE II-o Puchar Śląska

W Kołobrzegu -impreza Tennis Europe u-14

Natomiast w Poznaniu , Młodzieżowe Mistrzostwa Polski u-23.

Wszędzie startują nasi…

Trzymamy kciuki za dzisiejsze ćwierćfinały w Poznaniu:

Paulinę Czarnik [gra ćwierćfinał singla w Poznaniu]

Debele Agata Borgman/Czarnik i Karol Krawczyński/Max Steinberger a, także mikst Borgman/Karol Duś.

W Bytomiu i Kołobrzegu w I rundach głównego walczą :

Magda Hędrzak ,Emma Zakordoniec, Wojciech Marek ,Maciej Ziomber, Wojciech Kasperski, Sandro Szic

Jan Kopcik i Stanisław Sławik.

Maciek z tytułem w Zabrzu!

Maciej Ziomber po wygraniu w finale z Slatoslawem Ilynnickym [Ukraina] 6/2  6/1 zwyciężył w turnieju Tennis Europe u-16 ZABRZE CUP.
Teraz czas na ITF Juniors w Bytomiu.
Od nas wystąpią:
Magda Hędrzak ,Emma Zakordoniec, Wojciech Marek, Wojciech Kasperski i Maciej Ziomber.
files/zdjecia aktualnosci/ziomber zabrze.jpg

Tennis Europe

Po Radomiu ,następny przystanek to Zabrze.

4 naszych wygrało w I rundzie [Maciej Ziomber,Julian Radoń,Wojciech Kasperski i Piotr Gładysz]

Do ćwierćfinału dostali się Maciej

files/zdjecia aktualnosci/ziomber.jpg

i Julian,

files/zdjecia aktualnosci/radon.jpg

a w półfinale debla są

M. Ziomber/W. Kasperski oraz P. Gładysz [z J. Wajdemajerem-AZS Poznań]

Brawo za już…

 

Sukces Wojtka Kasperskiego.

W Radomiu odbył się coroczny turniej Tennis Europe.

Doskonale zaprezentował się Wojtek Kasperski,który wygrał turniej deblowy [w parze z Sz. Kielanem -PKT Pabianice]

oraz zajął III miejsce w singlu.

files/zdjecia aktualnosci/radom debel.jpg

Akcja "UWOLNIJ PASJĘ"

W dniu 26 maja na rynku Bytomskim odbyła się akcja„uwolnij pasję”, organizowana przez biuro promocji miasta.

Klub Górnik Bytom uczestniczył w akcji i zachęcał bytomian do gry w tenisa.

Na naszym stanowisku bez przerwy coś się działo…

files/zdjecia aktualnosci/uw pas.jpg

files/zdjecia aktualnosci/uwolnij pasje.jpg

Maciej Ziomber i Górnik Bytom na OOM w Zielonej Górze

Na zdjęciu Maciej Ziomber i trener Mateusz Szmigiel po zdobyciu ;

I miejsce w grze pojedynczej chłopców[Maciek] i klasyfikacji klubowej [Górnik

Bytom] na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Oprócz Maćka ,zawodnicy Górnika zdobyli jeszcze dwa brązowe medale:

Debel chłopców

Wojciech Kasperski /Maciej Ziomber[obaj Górnik Bytom]

Debel dziewcząt

Magda Hędrzak [Górnik Bytom] z Laurą Duhl [Adventage Bielsko-Biała]

W klasyfikacji klubów Górnik ,wyprzedził Legię Warszawa i Adventage Bielsko-Biała, a

wśród województw Śląskie minimalnie uległo Mazowszu ,zajmując II miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/OOM Z.GORA ziomber.jpg

Villach-Łódź -Zielona Góra. DOBRE WIEŚCI

ITF Juniors

Wojtek Marek już w ćwierćfinale

Tennis Europe

Jan Kopcik  również w ćwierćfinale

Wygrali już po dwa mecze!

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Magda Hedrzak i Maciej Ziomber w ćwierćfinałach, do tego

Magda jest już w półfinale debla , w ćwierćfinałach natomiast

Mamy pary Ziomber/Wojciech Kasperski i Jakub Federowicz /Szymon Kierwak w deblu chł.

oraz Julian Radoń [z J. Wędrochą] w mikście.

Jako klub mamy dużą szansę na wygranie klasyfikacji klubowej

Tegorocznej Olimpiady!

 

files/zdjecia aktualnosci/ekipa oom bytom.jpg

Staś Sławik wygrał dziś Mistrzostwa Śląska

Staś Sławik wygrał dziś Mistrzostwa Śląska do lat 14 !
Gratulacje od całego teamu Górnika Bytom

Sezon letni rozkręca się..

W Opalenicy na turnieju TE U-14 do finału debla awansował już

Sandro Szic [w parze z A. Bojarskim[Orzeł W-wa]]

Dziś wygrali z parą Kulakowski/Pieczkowski , jutro finał z Korelov[Rosja]/Samofalov[Ukraina].

W singlu najlepiej spisał się Jan Kopcik ,który awansował do 1/8 finału

Zaczęły się też wojewódzkie rozgrywki drużynowe.

Nasze skrzatki w składzie :

Oliwia Bergler, Wiktoria Gasz,Pola Kasprzak i Zuzanna Kulczycka [na zdjęciu]

files/Zdjecia/skrzatki druzyna.jpg

Pokonały ekipę Adventage Bielsko-Biała II i o awans do strefy międzywojewódzkiej

Zagrają z SP2 Radzionków.

O awans walczyć jeszcze będą także ;

Skrzaty -też z SP2 Radzionków

Kadeci II -z Adventage Bielsko-B.

Drużyny

Juniorek ,juniorów ,kadetów I i młodzików

Już są w strefie międzywojewódzkiej.

A od poniedziałku rusza Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży [Zielona Góra]

Reprezentować nas będzie 9 -ka zawodniczek i zawodników!!

Liczymy na medale i miejsce na podium w klasyfikacji klubowej!

OTK Kobiet i Mężczyzn-grupy 1-3.05.2017

Nie będzie eliminacji.Weryfikacja do turnieju głównego w niedzielę od 17.00 do 18.00.Losowanie o godz.18.05 spośród osób, które dokonały opłaty wpisowego. Gry rozpoczną się w poniedziałek 1.05.2017 od godz.9.00.

 

ITF Juniors – Trofeo Juan Carlos Ferrero

Wojciech Marek świetnie spisuje się w prestiżowym turnieju juniorów Trofeo Juan Carlos Ferrero.

Zmagania graczy do lat 18 odbywają się na kortach ziemnych w hiszpańskiej Villenie (kategoria grade 1). Nie powiodło się juniorkom.

Wojtek Marek rozgrywa turniej życia. Pokonał Hiszpana Alberto Colasa Sancheza 6:3, 6:2, Holendra Ryana Nijboera 3:6, 7:5, 6:1 i Francuza Jaimee Floyda Angele 4:6, 6:1, 7:5. W ćwierćfinale gra z Hiszpanem Alejandrem Davidovichem Fokiną (10. junior świata i 858. gracz rankingu ATP).

W deblu Marek i Brazylijczyk Mateus Alves wygrali z Angele i Brytyjczykiem Jackiem Molloyem 2:6, 6:4, 10:8 oraz Francuzem Maxence Broville i Davidovichem Fokiną 6:4, 6:1. W ćwierćfinale przegrali z Holendrami Jesperem De Jongiem i Nijboerem 4:6, 3:6.

files/zdjecia aktualnosci/17796861_10155098092362649_1386731078775470876_n.jpg

Wygrana Jasia!!

Jan Kopcik wygrał turniej OTK młodzików w Zabrzu!!!!

Gratulacje dla Jasia ,trenera B. Głąba i rodziców!!!

files/zdjecia aktualnosci/kopcik zabrze.jpg

Stanisław Sławik [w parze z Sebastianem Sową] zajęli II miejsce

W Bytomskim OTK kobiet i mężczyzn ,najlepiej spisał się

Patryk Janik ,zajmując II miejsce. Na III miejscu imprezę

Zakończył Karol Duś ,a u kobiet na IV Emma Zakordoniec.

Kolejny medal!!!

W zakończonych w Bydgoszczy Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet  nasze dziewczyny Agata Borgman i Paulina Czarnik zdobyły brązowy medal.
Gratulujemy!!!
files/zdjecia aktualnosci/gwaizdy iii miejsce.jpg

Zuza Mistrzynią Polski

Zuzanna Wilk w parze z Julią Sokolovkaia zdominowały wszystkie rywalki w Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Lublińcu i po zaciętej walce, dopiero w super tiebreaku, zwyciężyły pokonując w finale Martę Leśniak i Klarę Siłkę.

files/zdjecia aktualnosci/debel I sokolovskaia i wilk i II lesniak i silka.JPG

Ostanie wyniki z turniejów

Mistrzostwa Śląska Młodzików

W Zabrzu rozegrano M. Śląska, nasi spisali się bardzo dobrze:

Singiel- Jan Kopcik – I m. ,który wygrał zawody bez straty seta!!! i Emilia Durska – III m.

Debel- Jakub Wolnik -Im. [w parze z F. Wrona] orazJan Kopcik/Maciej Klasiński – II m a wśród dziewczyn Emilia Durska -IIm. [w parze z Z. Kosowska]

ITF Woman

W Egipcie zapunktowała Paulina Czarnik

Awansując do 1/8 finału w singlu i ¼ w deblu.

WTK Kadetów

Piotr Wiśniewski wygrał turniej ,w finale ograł byłego naszego zawodnika Olgierda Bańkowskiego 6/2, 7/5

A jak mało ,to w Puławach [OTK] Jakub Federowicz z tytułem w deblu!!!!

 

TENIS W SZKOLE

Fantastyczna informacja!!!

Szczegóły na plakacie..

Tenis w szkole. Nabór do klasy I-ej , a także do klas IV, V, VI i VII

files/Plakaty/Ulotka-dni-otwarte-versja7.jpg

Gala Sportu 24.02.2017

Dzisiejsza Gala jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale, jak i tych którzy tworząc miejsca pracy, wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką naszego miasta - mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas uroczystej Gali Sportu i Biznesu /24 lutego/. Nagradzamy osoby i podmioty, które osiągając sukces dostarczają nam dobrej energii, pokazują, że Bytom jest miastem przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi sukcesu. Liderów, za którymi warto podążać - dodał prezydent. 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Bytomia oraz Sportowy Laur Bytomia jest dowodem uznania dla sportowców i przedsiębiorców, których sukces przełożył się na rozwój, dobry wizerunek i promocję miasta. Ideą przewodnią dzisiejszej Gali jest przekonanie, że sport i gospodarka, mogą się nawzajem wspierać i być jednym z fundamentów rozwoju naszego Miasta – mówił Damian Bartyla, Prezydent Bytomia podczas gali.

W bieżącym roku do nagrody Sportowy Laur Bytomia zgłoszono 21 kandydatów w następujących kategoriach: sportowiec i sportsmenka senior, sportowiec junior, drużyna, trener lub działacz sportowy, dorobek sportowy i mecenas sportu. W tym roku po raz pierwszy Damian Bartyla, Prezydent Bytomia przyznał dodatkową statuetkę dla sportowca amatora oraz nagrodę specjalną za wybitne zaangażowanie sportowe. Do Nagrody Gospodarczej nominowano dziewięciu kandydatów w trzech kategoriach oraz przyznano nagrodę specjalną w kategorii Menadżer Roku.

W kategorii „Sportsmenka (Senior)” nominowano trzy zawodniczki: Agatę Borgamn, Beatę Pacut oraz Magdalenę Czaplik. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii „Sportsmenka (senior)” otrzymała Beata Pacut - judoczka GKS „Czarni” Bytom, zwyciężczyni m.in. zawodów w randze Pucharu Świata European Judo Open Women w Warszawie, zdobywczyni piątego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Dubrowniku i drugiego miejsca Pucharu Europy Seniorów w Bratysławie, wicemistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka Pucharu Świata European Judo Open w Talinie.

W kategorii „Sportowiec (Senior)” nominacje otrzymali: Michał Sowa i Marek Szczepański. Sportowy Laur Bytomia 2016 trafił do Michała Sowy – Mistrza Świata w kata indywidualnym karate tradycyjnego oraz Mistrza Polski w kategoriach: kata indywidualne, kumite indywidualne i w konkurencji fukugo. Sowa jest również laureatem III miejsca klasyfikacji ogólnej w kategorii Senior Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

 W kategorii „Sportowiec” lub „Sportsmenka (junior)” nominowano: Michała Kłoskę, Patrycję Konarską, Wojciecha Marka i Jakuba Sobotę. Kapituła nagrody statuetkę w tej kategorii przyznała Michałowi Kłosce - Mistrzowi Świata w fukugo oraz wicemistrzowi świata w konkurencji kata. Kłoska to również Mistrz Polski w karate tradycyjnym – kata indywidualne, kumite indywidualne oraz fukugo, a także zwycięzca Turnieju Super Karatedo Junior Word Grand Prix w Tokio.

 Nominacje w Kategorii „Drużyna” otrzymały: Seniorki GKS Czarni Bytom, KS Górnik Bytom, Seniorki TMH Polonia Bytom i Drużyna Piłki Wodnej Juniorów i Młodzieżowców Waterpolowego Towarzystwa Sportowego. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Drużyna otrzymała Drużyna KS Górnik Bytom - Mistrzynie Polski w tenisie ziemnym w 2013, 2015 i 2016 roku.

W kategorii dorobek sportowy - całokształt kariery nominowano: Marka Broncela, Tadeusza Nikodemowicza oraz Grażynę Wojciechowską. Statuetkę przyznano Tadeuszowi Nikodemowiczowi - trenerowi hokeja Polonii Bytom, który od 40 lat związany jest z klubem i swoim doświadczeniem oraz wiedzą wspiera sztab szkoleniowy, trenerów i działaczy klubu. Odznaczony jest Złotym Krzyżem Zasługi oraz brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki.

W kategorii „Trener - działacz sportowy” nominacje otrzymali: Dariusz Łukaszewski, Andrzej Secemski i Piotr Wicher. Sportowy Laur Bytomia za osiągnięcia uzyskane w 2016 roku w kategorii Trener – działacz sportowy otrzymał Piotr Wicher – od 1972 r. związany z judo GKS „Czarni” Bytom jako zawodnik, trener i działacz. Za swoje zasługi uhonorowany i odznaczany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

WTK do 12 Chorzów

Wiktoria Gasz zajęła III miejsce w Wojewódzkim Turnieju do lat 12 w Chorzowie, w grze pojedynczej.Serdecznie gratulujemy.

ZDROWO TENISOWO

Górnik Bytom we współpracy z Fizjofitem organizuje kolejny raz okresową ocenę sprawności dzieci i młodzieży grającej w tenisa Cel:
- optymalny rozwoju fizyczny
- zminimalizowanie ryzyka kontuzji w przyszłości
Dodatkowo na bazie testów możliwość przygotowanie indywidualnego programu treningowego do okresu przygotowawczego i wyznaczenie priorytetów treningowych

CZYTAJ WIĘCEJ

Więcej...

Ostatnie wiadomości

Paula Kania została powołana do reprezentacji Polski na turniej Fed Cup [Tallin 8-12 luty]
Wojciech Marek został powołany do reprezentacji u-16 na Drużynowe Mistrzostwa Europy [3-5 luty i ew. finał 17-19 luty]
Jan Kopcik był w finale OTK młodzików w Zielonej Górze.
Pola Kasprzak zajęła II miejsce w WTK [Chorzów].

Mistrzostwa Polski Kobiet U23

Informujemy ,że wyniki i plan gier Mistrzostw Polski Kobiet [do lat 23] znajdują się:

http://portal.pzt.pl/TournamentResults.aspx?CategoryID=19&Male=K&TournamentID=69D3B493-5FCA-447C-B813-EA27E30A6A73

Natomiast jutro od 10 relacja live z mistrzostw:

www.lajfytv.pl

Dwa finały deblowe Pauli.

Przebywająca w USA ,Paula Kania grając w parze z

Katarzyną Piter ,dwukrotnie dotarła do finału debla w :

Daytona Beach i Orlando.

Od poniedziałku trzeci start ,tym razem w Wesley Chapel.

Życzymy powodzenia i w singlu i deblu…

A już w lutym puchar Federacji w Tallinie. Do czteroosobowej reprezentacji Polski

Powołana została  Paula.

Również młodzi będą walczyć!

Wojciech Marek w Doniecku [ITF juniors grade II]

Magda Hędrzak w Siroki Brijeg [ITF juniors grade V]

A w Mistrzostwach Polski do lat 23 ,wystąpią Agata Borgman ,Marcelina Podlińska ,Sonia Grzywocz,Emma Zakordoniec

i Maciej Ziomber.

files/zdjecia aktualnosci/16114863_1243870085707385_6621144619452448040_n.jpg

Halowe Mistrzostwa Śląska Skrzatów 14-15.01.2017

W Bielsku Dominik Spychalski zajął III miejsce przegrywając z faworytem turnieju

files/zdjecia aktualnosci/2017/spychalski III msl bielsko.jpg

Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18

Z Mistrzostw Polski juniorów tenisiści Górnika Bytom wrócą z 4 medalami!!!

Jakiego koloru …dowiemy się w weekend.

W półfinałach singla i debla są Marcelina Podlińska wśród juniorek i Maciej Ziomber u juniorów.

Halowe Mistrzostwa Polski

Nasza para Maciej Ziomber/Wojciech Kasperski zdobyła tytuł wicemistrzów Polski w deblu, natomiast

Z brązem wracają

Maciek [w singlu] i Juliań Radoń/Szymon Kierwak w deblu.

W MP skrzatów najlepiej spisała się Oliwia Bergler,która dotarła do II rundy.

Aktualnie zaczynają się MP juniorów [Toruń] i młodzików [Sobota]

Nas reprezentują

Marcelina Podlińska, Zuzanna Wilk, Emma Zakordoniec ,  Maciej Ziomber i Jakub Federowicz [juniorzy]

Emilia Durska,Stanisław Sławik i Jakub Wolnik [młodzicy]

Liczymy na powiększenie dorobku medalowego .

files/zdjecia aktualnosci/ziomber.jpg

KOMPLET MEDALI DLA NASZYCH DRUŻYN!!!

W zakończonych w ten weekend finałach zdobyliśmy
3 medale:
ZŁOTO KADETKI
W Bielsku nasze dziewczyny pod wodzą Błażeja Koniusza
pokonały;
W ćwierćfinale PKT Pobiedziska 3/0
W półfinale Orzeł Warszawa 3/0
W finale CHTT Chorzów 3/0
Brawo dla Magdy Hedrzak i Emmy Zakordoniec które wygrały wszystkie
swoje single, a także  dla Aleksandra Schmidt ,która grała we wszystkich
deblach!!

files/zdjecia aktualnosci/kadetki zlote hdmp.JPG
SREBRO KADETÓW
W Bytomiu drużyna prowadzona przez Łukasza Kuboszka w drodze do
finału ograła:
DeSki Warszawa 2/1 oraz w półfinale SKT Szczecin 3/0.
Dziś nie daliśmy rady faworytom ,drużynie Legii Warszawa.
Brawo ;
Wojciech Kasperski ,Julian Radoń i Wojciech Marek!

files/zdjecia aktualnosci/kadeci srebro hdmp.JPG
BRĄZ JUNIOREK
Z Bydgoszczy z III miejscem wróci ekipa juniorek z trenerem Mateuszem
Szmiglem.
Wygraliśmy z PKT Pobiedziska 3/0 ,ale w półfinale po zaciętej walce
przegraliśmy z AZS Poznań 1/2.
W meczu o III miejsce ,nasze juniorki były lepsze od STK Sopot.
Brawa dla Marceliny Podlińskiej [wygrała wszystkie single]i Zuzanny Wilk

 

Wielkie gratulacje dla Sonii!!!!

Sonia Grzywocz na turnieju WTA 10 TYS. $ w tureckiej Antayli dotarła 
do finału debla!!!
Grajac w parze z Amerykanką Caitlyn Williams w ćwierćfinale wygrały z
Shakhraychuk [Ukraina] /Van langendonck [Belgia] 6/4, 7/5 w półfinale z
Marfutina [Rosja]/Sliusar[ [Ukraina] 6/2,6/3 !!
W finale uległy 
Burcić[Bośnia]/ Eikeri [Norwegia] 1/6 ,1/6.
Brawo
files/zdjecia aktualnosci/grzywocz 18.12.16.jpeg

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 12 i 14 9-11.12.2016

 Finały Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski u-12 i u-14 zakończone.
Nasz bilans;
III miejsce młodzików
VI miejsce skrzatek
W Bytomu podopieczni Igora Bujdo pokonali Flotę Gdynia 2/1, w 1/2 finalu 
ulegli AZS Poznan [późniejszy mistrz] 0/3,a w meczu o brąz
byli lepsi od Mera Warszawa 2/1.
Trzy single wygrał Piotr Gładysz [gratulujemy] ,a w wygranych deblach 
partnerem był Jakub Federowicz!
Drużyna skrzatek rozgrała swoje mecze w Zabrzu, przegraliśmy z RP SPORT Olsztyn 0/3,
następnie pokonaliśmy BKT Adventage Bielsko-Biala 2/1 [zapunktowały:
Emilia Durska w singlu i debel Durska/Oliwia Bergler] oraz w meczu o V lokatę przegraliśmy z 
Olimpią Poznań.
Gratulujemy udanego startu obu ekipom i przypominamy ,że przed nami jeszcze 3 szanse medalowe
w tym roku!!
W dniach 16-18 XII odbęda się finaly ;
Juniorek w Bydgoszczy
Kadetek w Bielsku
Kadetów w Bytomiu

Magda Hędrzak

W rozgrywanym turnieju Kadetek w Puszczykowie Magda zdobyła w grze pojedynczej i podwójnej I miejsce. Gratulacje!!!

files/wyniki sportowe/hedrzak I sid puszczykowo.JPG

Pracowita Sobota na naszych Kortach!!!

Udane Drużynówki!
W walce o awans do finałów Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski dziś
swoje mecze wygrali;
-Kadeci ,którzy pokonali Adventage Bielsko-Biała 3/0 [u nas grali W. Marek i W. Kasperski]
-Młodzicy ,ci byli lepsi od Grzegórzecki Kraków 2/0 [Piotrki Gładysz i Wiśniewski]
W piątek przegrały skrzatki [z Grzegórzecki Kraków]
Do finałow wprowadziliśmy 4 drużyny :
Juniorki [jadą do Bydgoszczy]
Kadetki [będą grać w Bielsku]
Kadeci [gramy W Bytomiu]
te finały odbędą się w dniach 16-18 XII
Tydzień wcześniej będziemy gościć 8 najlepszych drużyn młodzików!
Do tej pory mamy na koncie-przypominany
4 Tytuły  MISTRZÓW POLSKI
kobiety,męzczyźni ,juniorki ,mężczyźni [hala]
a do tego 
Wicemistrzostwo kadetów i dwa III miejsca [ Młodzicy i kobiety-hala]
Również w dniu 26 XI odbył się u nas turniej Tenis-10 ..
Z naszych najlepiej spisali się;
Alex Biegalski ,który wygrał kategorię pomarańczową
Wojciech Salbert który był III w kategorii czerwonej
Na zdjęciu Alex Biegalski
files/zdjecia aktualnosci/BIEGALSKI 26.11.2016.jpg

OTK 16 Częstochowa

files/zdjecia aktualnosci/20161121_145600.jpg

Nasi młodzicy , którzy już w grudniu będą walczyć o medale Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski udanie zaprezentowali się w turnieju kadetow, obaj dochodząc do półfinału (Piotr Gładysz, Jakub Federowicz)
W deblu dobrze zaprezentował się też Julian Radon , który zajął I miejsce

Kolejna wygrana

1. Grzegorz Panfil znów wygrywa debla!
2.Udana inauguracja Halowych DMP..
Skrzatki pokonały CHTT Chorzów 2/1,a punkty dla nas zdobyły;
Oliwia Bergler w singlu i debel Bergler/Emilia Durska. trenerem druzyny był Igor Bujdo.

Francja zdobyta

Open Brest Arena Credit Agricole, Brest (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 106,5 tys. euro

Mateusz Kowalczyk i Sander Arends wygrali wspólnie turniej ATP Challenger Tour w Brest. Polak i Holender pokonali w finale parę Marco Chiudinelli / Luca Vanni 6:7(2), 6:3, 10-5.

Gratulujemy wygranej.

files/zdjecia aktualnosci/kowalczyk 23.10.16.png

Turniej o Puchar Prezydenta Bytomia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w organizowanym na naszym obiekcie turnieju w dniach 22-23.X.2016.W turnieju wzięło udział 50 osób.Rozegrane zostały 4 kategorie. Do lat 8 I miejsce miejsce zajął Alex Biegalski a II Wiktor Salbert, do lat 12 I miejsce przypadło Kindze Wahl-Manieckiej a II Witkowi Czerenkiewiczowi.W kategorii Open zwyciężył Piotr Wiśniewski pokonując w finale Andrzeja Kusia.Michał Piękoś został zwycięzcą kategorii +40, gdzie w ostatnim meczu zmierzył się z Tomaszem Dziubą.Rozegrany został również turniej pocieszenia,z którego to zwycięską ręką wyszedł po zaciętym boju Bartłomiej Spychalski a Bianka Mazurkiewicz musiała zadowolić się II miejscem.

Oficjalnego wręczenia nagród dokonał Przeydent Miasta Bytom Damian Bartyla.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

files/artykuly/20161023_135046.jpg

DOBRE WIEŚCI ZE ŚWIATOWYCH KORTÓW

Paula Kania i Danka Kovinić pokonały Timeę Babos, i Anastazję Pawluczenkową, i awansowały do półfinału halowego turnieju WTA Premier w Moskwie.

Mateusz Kowalczyk i partnerujący mu Holender Sander Arends rownież awansowali do półfinału turnieju gry podwójnej rozgrywanego na kortach twardych w hali challengera w Breście.

SIŁA W GÓRNIKU- -TRZYMAMY KCIUKI!

 files/zdjecia aktualnosci/Paula Kania Ningbo.jpg

MAMY DWA TYTUŁY DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

W Poznaniu drużyna kobiet pokonała AZS Poznań ,
Swoje mecze singlowe bez straty seta wygrały:
Justyna Jegiołka,Marcelina Podlińska i Paulina Czarnik.
Paulina Lewandowska przegrała swój mecz 1/2 ,co dało nam tytuł 
jeszcze przed deblami [3-1 i sety 7-2]
Wczoraj w półfinale wygraliśmy z ekipą Orzeł Warszawa 6/0 
mecze wygrały 
Justyna Jegiołka ,Agata Borgman ,Paulina Lewandowska i Marcelina Podlińska w singlach oraz deble
Lewandowska/Podlińska i Borgman/Czarnik
Kapitanem drużyny był Mateusz Szmigiel.
 
W Bytomiu natomiast dopiero ostatnia gra zadecydowała o zdobyciu przez 
Górnik Bytom mistrzostwa Polski.
Górnik Bytom pokonał Grunwald Poznań 4/3
wyniki
Grzegorz Panfil - Andrzej Kapaś    6/7  3/6
Błażej Koniusz  - Karol Drzewiecki 6/3  4/6  5/7
Wojciech Marek - Michał Nispoń    6/3  6/4
Mateusz Kowalczyk-Hubert Gąsiorek 6/4  6/3
Igor Bujdo     -Filip Urban    6/4  6/2
po singlach 3/2 dla Bytomian
deble
Panfil/Bujdo   -Kapaś/Urban   3/6  3/6
Kowalczyk/Koniusz -Drzewiecki/Nispoń 6/4  6/2
Wczoraj w półfinale Górnik pokonał Beskidy Ustroń 7/0
Zapunktowali:
Panfil,Koniusz ,Kowalczyk,Bujdo i Patryk Janik w singlach oraz
Panfil/Kowalczyk i Bujdo/Janik w deblu.
Kapitanem drużyny był Łukasz Kuboszek.
GÓRNIK BYTOM -DOMINATOR KLUBOWYCH ROZGRYWEK W POLSKIM TENISIE!!!!
 
POŻEGNANIE GRZEGORZA...
Następcy pojawiają się..
Przy okazji drużynowych Mistrzostw Polski pożegnaliśmy 
Grzegorza Panfila.
Spędził u nas 19 sezonów,zdobywając dla nas i siebie wiele tytułów ,medali MP.
Jeszcze raz -DZIĘKIIIIIIIIIIIIIIIII GRZESIUUUUUUUUU.
 
Oprócz zdobycia dwóch tytułów DMP,bardzo dobrze zaprezentowali nasi młodzi tenisiści ,miejmy nadzieję ,że 
pójdą w ślady Grzegorza.
Mistrzostwa Śląska młodzików
Im JAN KOPCIK
IIm STANISŁAW SŁAWIK
razem wygrali debla...
IIIm EMILIA DURSKA i Im w grze podwójnej.
 
Turniej wojewódzki skrzatów
IIm Wiktoria Gasz
IIIm Pola Kasprzak
debla wygrały nasze
Gasz/Zosia Zasadzień.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek

Juniorki K.S.Górnik Bytom po trzech latach powróciły na najwyższe miejsce podium Drużynowych Mistrzostw Polski w składzie: Marcelina Podlińska,Dominika Paczena, Zuzia Wilk, Emma Zakordoniec, Sonia Grzywocz,Karolina Bogus, Magda Hędrzak i kapitan Błażej Koniusz.

files/zdjecia aktualnosci/zlote juniorki 2016.JPG

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów

W Bydgoszczy kadeci przegrali z Legią W-wą, ale jednocześnie zostali wicemistrzami Polski.
Skład: Paweł Godek, Wojtek Kasperski, Julian Radoń, Olgierd Bańkowski i Kapitan Łukasz Kuboszek
files/banery/II kadeci 2016.jpg
 

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Na rozegranych Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu,
drużyna Górnika Bytom zajęła IIImiejsce.
Pokonali Flotę Gdynia 4/2,w 1/2 finału ulegli AZS Poznań 1/5 i w meczu o
brąz byli lepsi od Grunwald Poznań 5/1.
Pod wodzą Bogdana Głąba grali w składzie:
Federowicz Jakub, Gładysz Piotr,Wisniewski Piotr,Borzych Aleksander i Kopcik Jan.
files/banery/III miejsce mlodzicy 2016.jpg

IV Bytomski Piknik Biznesu i Sportu.

W dniu 2 września na kortach KS Górnik Bytom odbył się IV Bytomski Piknik Biznesu i Sportu.

Gościliśmy wielu znamienitych gości,a także pokazaliśmy trening naszych najmłodszych adeptów.
Wierzymy ,że impreza przekona wielu nowych potencjalnych partnerów do tak pięknej dyscypliny ,jaką jest tenis.
files/zdjecia aktualnosci/2 wrzesnia 2016.jpg

Za nami kolejny piękny dzień tenisa.

W Ostravie rozegrano [31.08] ponownie mecz tenisowy;
ŚLĄSK-MORAWY.
Wygrała ekipa z Czech 55-30,a w poszczególnych kategoriach:
u-10   14:11 dla Śląska

files/zdjecia aktualnosci/u 10 morawy sierpien 2016.JPG
u-12   19: 1 dla Moraw
u-14   15:5  dla Moraw
u-18 remis 10;10.
Najlepiej z NASZYCH zawodników klubowych zagrali:
Marcelina Podlińska w U18 i Dominik Spychalski  w U10,którzy wygrali po 2 single i debla....

Mecz Śląsk-Morawy będzie kontynuowany w 2017 roku.....

files/artykuly/morawy sierpien 2016.JPG

Luxemburg,Bydgoszcz,Nowy York ,Bytom

Świetne wieści z tennis Europe u-14 z Luksemburga;

Finał Jakuba Federowicza,Ćwierćfinały Piotra Wisniewskiego i Aleksandra Zdzuja,
Kuba zagra o tytuł z Jaszą Szajrychem
http://te.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=09D2A5C3-A46D-4793-9816-A58E928089BB
 
Ćwierćfinał w singlu [fUTURES 25 tys.$] Grzegorza Panfila,w deblu dotarł do finału
 
Paula Kania przygotowuje się do eliminacji US-Open w Nowym Yorku
Bytom będzie organizatorem finałów drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek!!!

Olimpiada w Rio,Challenger, Futures, DME

Paula Kania jedzie na Olimpiadę do Rio!!!!
Będzie drugą osobą z Górnika Bytom, która wystąpi w deblu wspólnie z Klaudią Hans- Ignacik.
zachęcam do przeczytania....

files/zdjecia aktualnosci/ladies2.jpg

Losowanie Pauli,
Rozlosowano turniej deblowy kobiet Olimpiady w Rio...
Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik spotkają się z Kanadyjkami Eugenie Bouchard i Gabriela Dabrowski.
Bouchard znana jest ze znakomitych startów w wielkoszlemowych turniejach w singlu w 2014 roku. Osiągnęła wówczas półfinału Australian Open i Rolanda Garrosa oraz finał Wimbledonu. W swoim olimpijskim debiucie wystąpi w deblu w parze z Gabrielą Dabrowski , która wywalczyła trzy tytuły w głównym cyklu, z czego jeden wspólnie z  Alicja Rosolską.
 
Zmienne szczęście Mateusza i Grzegorza , 
Liberec -Challenger ATP 
Mateusz Kowalczyk wspólnie z Kamilem Majrzakiem po II wygranych są w półfinale imprezy!!!!
Essen -Futures ATP
Grzegorz Panfil doszedł do ćwierćfinału ,gdzie dziś uległ Peterowi Torebko [Niemcy]
 
Drużynowe Mistrzostwa Europy.
Reprezentacja Polski Kadetów we Francji podczas Drużynowyh Mistrzostw Europy zajęła VI miejsce.
W ćwierćfinale ulegli Szwajcarii [1/2] ,następnie pokonali Austrię [2/1] i też 1/2 ulegli Bułgarii.
Trzymamy kciuki za Mateusza oraz za Paulę,która zagra mecz w sobotę...

Drużynowe Mistrzostwa Europy

Kadeci pokonali kolejno Węgry, W.Brytanię i dziś Czechy!!! Brawo trener Łukasz Kuboszek i Wojtek Marek , który wygrał wszystkie single!!!
Od 1 sierpnia finały (8 państw) we Francji...
U juniorek III miejsce w grupie i bez awansu do top 8....
Marcelina Podlinska z jednym singlowym zwycięstwem...

files/zdjecia aktualnosci/20160727_143146-1_resized.jpg

Wyniki z tego tygodnia:

ITF Juniors -Veska Cup[Czechy] 
Wojciech Marek dotarł do półfinału debla i ćwierćfinału singla!!
OTK -memoriał J. Celta
Nasz trener Błażej Koniusz bez straty seta okazał się najlepszy w singlu ,a z Patrykiem Janikiem wygrał też debla!!
W singlu III był Karol Duś..
U dziewcząt Paulina Lewandowska po 4 brązowych medalach Mistrzostw Polski,jakie wywalczyła w tym roku,tym razem dwukrotnie była ii [singiel i debel]
We Wrocławiu natomiast zaczyna się turniej młodzików
Tennis Europe grade II w którym grają nasi :
Piotr Gładysz ,Jakub Federowicz ,Sandro Szic ,Piotr Wiśniewski i Jan Kopcik..
Dwaj ostatni pomyślnie przebrnęli przez eliminacje....

Dalej głośno w Europie o Górniku Bytom!!

Świetne wieści o sukcesach naszych zawodników w turniejach deblowych w całej Europie:

Brunszwik [Niemcy]

Mateusz Kowalczyk osiągnął finał w Challengerze ATP ...

grając w parze z Chorwatem Sancicem,po pokonaniu 3 par w finale przegrali po 3-setowej walce[ mając 3 piłki meczowe...]

Telfs[Austria]

Grzegorz Panfil [w parze z A. Kapasiem] wygrał turniej Futures ITF, pokonując w finale parę Meis[Niemcy]/Schroll[Austria] 7/5  7/5.

Slovenskiej Lupcy (Słowacja) 

Magdalena Hędrzak w parze z  Aleksandrą Wierzbowską w turnieju TE 16  PEPAS CUP 2016  zajęły pierwsze miejsce w turnieju deblowym.

 Wilno [Litwa]

Piotr Gładysz [z J. Wajdemajerem] najlepsi w  Tennis Europe u-14 , w finale lepsi od Liepins [Łotwa]/Sabalauskas[Litwa] 6/2  6/4

Wyniki

Mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych,które wchodzą do klasyfikacji współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży,prowadzonej przez Ministerstwo Sportu.

Liczą się wyniki letnich MP do lat 14 ,16,18 i 21.
Punktacja dostępna pod linkiem
Zawodnicy Górnika Bytom, w tych imprezach zdobyli ;
ZŁOTO
Agata Borgman -debel [mp 21]
Wojciech Marek -mikst [mp 16]
SREBRO
Agata Borgman -singiel [mp 21]
Marcelina Podlińska -singiel [mp18]
Iga Odrzywołek -debel [mp 21]
Marcelina Podlińska -debel [mp 18]
Dominika Paczena- debel [mp 18]
Julian Radoń -debel [mp 16]
Wojciech Kasperski -debel [mp 16]
Iga Odrzywołek -mikst [mp 21]
BRĄZ
Paulina Lewandowska -singiel [mp 21]
Sonia Grzywocz -debel [mp 18]
Zuzanna Wilk- debel [mp 18]
Piotr Gładysz -debel [mp 14]
Agata Borgman -mikst [mp 21]
Max Steinberger- mikst [mp 21]
Do tego nasi zawodnicy aż 8-krotnie otarli się o medal ,będąc w ćwierćfinale.
To wszystko złożyło się na historyczny wyczyn :
Górnik Bytom po II miejscu w tejże klasyfikacji w ostatnich 4 latach, został 
zwycięzcą !!!
nieoficjalne [policzone  przez nas] wyniki;
1. Górnik Bytom      249,5
2. AZS Poznań        211
3.Return Radom      111,5
4.STK Sopot           106,5
5. Legia W-wa        100,5
6.Adventage Bielsko-B.75
7. MKT Łódź               74,5
8.Angie Puszczykowo   60
9. De Ski W-wa          58
10.AZS Łódź   i
 Akademia Ten. Pol-star Lublin po 42,5
Na nasz dorobek zapracowało 26 zawodników ,zdobywając kolejno ;
Borgman       42
Lewandowska 22,5
Podlińska       21,5
Odrzywołek    21
Krawczyński   17,5
Paczena         16,5
Steinberger    16
Duś              13,5
Wilk             13
Grzywocz      12
Marek            9,5
Bogus            8,5
Hedrzak         6,5
Radon i Kasperski po  5,5
Bańkowski     4.5
Zakordoniec    3
Gladysz          2,5
Federowicz i Zdzuj po  2
Borzych         1,5
Wiśniewski, Szic i Schab po 1
Kopcik i Sławik po 0,5
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!!!!
Także kadrze trenerskiej.....
Wiemy ,że trudniej się broni pozycji niż atakuje , ale .....
Niestety o tych szczegółach nie doszukają się państwo na stronach Polskiego Tenisa.....
A szkoda ,bo wszyscy cały czas zapominają ,że bez klubów [silnych],
nie będzie w Polsce rozwoju tej pięknej dyscypliny!!!!

Dobre wieści

 Lipiec..wakacje???
Absolutnie nie w Górniku Bytom!!!!
Trenują na obiekcie:
Paula Kania [przed WTA Bukareszt]
Paulina Czarnik [przed ITF Woman Finlandia]
Wojciech Marek [Przed ITF Juniors Praga]
Marcin Gawron,który pomaga w przygotowaniach Wojtka.
Oprócz tego gramy turniej Ogólnopolski młodzików, gdzie startują nasi;
Emila Durska, Kopcik Jan,Wisniewski Piotr, Klasinski Maciej i Wolnik Jakub.
Jak mało,to wieści z Poznania:
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 
Do półfinału singla awansowały już Agata Borgman i Paulina Lewandowska,
Do półfinału debla natomiast Iga Odrzywołek i Agata Borgman...
Również w mikście mamy w fazie medalowej dwie pary
Borgman /Max Steinberger i Iga Odrzywołek ,która gra z Patrykiem Królikiem [DeSki W-wa]
Jest wielka szansa ,że po paru latach gdy byliśmy na II miejscu w Polsce w klasyfikacji Ministerstwa
Sportu we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży, będziemy zwycięzcami!!!!
O szczegółach ,po MMP w poniedziałek....

Za nami Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn.

Zawody odbyły się w Gliwicach, a doskonale na nich zaprezentowali się zawodnicy Górnika Bytom. Zdobyliśmy 6 medali:
złoto
-Mateusz Kowalczyk w deblu
-Agata Borgman/Mateusz Kowalczyk w mikście
srebro
-Grzegorz Panfil w singlu
-Grzegorz Panfil w deblu
brąz
-Paulina Lewandowska w singlu
-Iga Odrzywolek w deblu
Do tego w kwalifikacjach na Wimbledonie, doskonale spisała się
Paula Kania, która wygrała 3 mecze i w turnieju głównym wystani
jako trzecia Polska,obok Agnieszki Radwańskiej i Magdy Linette.
Paula w I rundzie spotka się z Amerykanką Samanthą Crawford.
W Toruniu natomiast w turnieju Bella Cup [ITF Woman 25 000 dolarów], zobaczymy Marcelinę Podlińską i być może Paulinę Czarnik.
Powodzenia!!!

Cyfry nie kłamią

Dziękując wszystkim którzy pomagali klubowi Górnik Bytom,chciałem zakomunikować ,że dowodem na to ,że nie są to marnotrawione środki niech będzie:

ORGANIZACJA.Informacja ,że turniej ITF grade II dostał pozytywne referencje,a był pierwszym o takiej randze rozgrywanym w Polsce.

Właśnie zakończone Mistrzostwa Polski do lat 14 odbyły się bez zakłóceń ,w miłej atmosferze i sportowej walce.

SPORT
Klasyfikacja Klubowa Mistrzostw Polski młodzików,kadetów i juniorów według współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez ministerstwo sportu;
Młodzicy
1. Górnik Bytom          12
2.AZS Poznań          
  Mera Warszawa   po  9,5
4.Adventage Bielsko-B. 9
5. Olsza Kraków          8
Kadeci
1. Legia Warszawa      50
2.Adventage Bielsko-B.
   Górnik Bytom    po   33,5
4.Orzeł Warszawa        33
5.Angie Puszczykowo   21
Juniorzy
1. AZS Poznań         74,5
2.Górnik Bytom        71,5
3.Return Radom        43
4.STK Sopot             35,5
5.Adventage B-B
  Legia Warszawa
  MKT  Łódź     po      32,5
Podsumowanie łączne
1. Górnik Bytom      117
2. AZS Poznań          96
3. Legia Warszawa     91
4.Adventage Bielsko-B. 75
5.Return Radom        52,5
6.STK Sopot             44
Do klasyfikacji tej ,już za dwa tygodnie dopiszemy punkty za Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ale mamy tu też silną drużynę......
Dlatego zapraszamy do dalszej współpracy w II części sezonu....
Dariusz Łukaszewski
Prezes Śląskiego Związku Tenisowego i Górnika Bytom.

Droga do medali...

 Nie jest źle !
W singlu w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorek są
Marcelina Podlińska i Dominika Paczena!!
Obie razem plus para Sonia Grzywocz/Zuzanna Wilk są w półfinale debla!!
Na Mistrzostwach polski Kadetów natomiast:
w półfinale miksta jest Wojciech Marek [w parze z Mają Chwalińską z Bielska-b.]
a w ćwierćfinale debla;
Nasza para Julian Radoń/Wojciech Kasperski i Magda Hędrzak [w parze z Dominiką Szczotką z Chorzowa]
W półfinale debla na Mistrzostwach Polski młodzików jest także Piotr Gładysz
który w parze z Janem Wajdemajerem [AZS Poznań] w ćwierćfinale ograł parę
Aleksander Zdzuj/Jakub Federowicz [obaj Górnik Bytom]
4 medale już są ,a do tego 4 dalsze szanse!!!!
Powodzenia jutro, na kortach w Warszawie,Sopocie i Bytomiu!!!!!!!!!!

Mistrzostwa Polski Młodzików 13-19.06.2016

Miło nam poinformować, że od 13 czerwca rozpocząły się eliminacje do MP do lat 14.W eliminacjach wzięło udział około 50 zawodników. Do turnieju głównego awansuje 8 chłopaków i 8 dziewczyn.Od 15.06 rusza turniej główny, na który serdecznie zapraszamy aż do niedzieli.

Najważniejszy tydzień dla współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży!!!

W tym tygodniu odbywają się mistrzostwa Polski w kategoriach;
MŁODZICY -BYTOM
KADECI- WARSZAWA
JUNIORZY -SOPOT
Mistrzostwa Młodzieżowe zaplanowano na 4-9 lipiec [Poznań]
Górnik Bytom do tych 4 imprez wystawił reprezentację w liczbie 26 zawodników/ek.
W zeszłym roku ,Górnik zdobył rekordową ilość punków[152,5] w klasyfikacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu.
Czy uda się poprawić ten wynik???
Wstępna odpowiedź 20 czerwca ,a finalna 9 lipca [po Młodzieżowych Mistrzostwach]
trzymamy kciuki za naszych.

BYTOM CUP 2016 IV memoriał im. Jacka Widawskiego

Rusza turniej juz dzisiaj. Wszystkie informacje wyniki, plany gier znajda Państwo na stronie poświęconej turniejowi tutaj http://www.ksgornik.bytom.pl/index.php/bytom-cup-itf-juniors-i-memorial-im-jacka-widawskiego.html

UWAGA !!! mecze turnieju głównego będzie można śledzić online dzięki przekazowi video pod adresem http://lajfytv.pl/live1

W turnieju głównym wystąpi troje Bytomskich tenisistów: EMMA ZAKORDONIEC, SONIA GRZYWOCZ, WOJCIECH MAREK
ponadto przez eliminacje próbują się przebić: MADGA HĘDRZAK, ZUZANNA WILK, DOMINIKA PACZENA.
Jest największy w Polsce turniej Międzynarodowy dla młodzieży - historyczny, bo pierwszy w Polsce ITF Juniors grade II. Cieszymy się ,że zaszczyt ten przypadł nam !!!!!!

files/web-itf-bytom-cup-2016-IV-memorial.jpg

Więcej...

Graja nasi zawodnicy

Wojciech Kasperski z tytułem deblowym w Radomiu [Tennis Europe u-16]

W ITF FUTURES WOMAN Szczawno-Zdrój mamy 3 zawodniczki
Paulina Czarnik i Marcelina Podlińska po udanych kwalifikacjach oraz
Paulina Lewandowska po wywalczeniu awansu w turnieju o wc.
Jutro w I rundzie Czarnik gra z Podlińską ,a Lewandowska z Czeszką  Sonją Kretenovą.

W ITF MENS FUTURES Koszalin , zagrają Grzegorz Panfil i Karol Krawczyński
który wygrał w turnieju o wc.

Tennis Europe Zabrze, tu zagrają Magda Hędrzak, Julian Radoń i Wojciech Kasperski.

Pewna wygrana naszych skrzatek!!!!

W meczu o awans do strefy miedzywojewódzkiej
Górnik Bytom pokonał SP nr 2 Radzionków 4/0. Swoje mecze wygrały:
Zofia Bukowiec, Emilia Durska, Wiktoria Gasz, Pola Kasprzak.

files/zdjecia aktualnosci/wiki.jpg

Gratulujemy....

Bieżące wyniki naszych zawodników

Tennis Europe w Łodzi - Piotr Gładysz zajął I miejsce w grze podwójnej.

files/zdjecia aktualnosci/20160521_114800.jpeg

ITF Women Warszawa.Wc do t.głównego wywalczyla Marcelina Podlinska, która ograla 3 rywalki a w decydujacym meczu pokonala Weronikę Foryś [ Legia Warszawa].
Bezposrednio w głównym turnieju jest Paulina Czarnik a w elimkach grają od nas Agata Borgman, Sonia Grzywocz, Paulina Lewandowska i Zuzanna Wilk.
Życzymy powodzenia.
 
We Wrocławiu OTK  Skrzatów Maciej Klasiński zajął II miejsce w grze podwójnej.

W Bytomiu odbyły:

-DNI OTWARTE dla szkół i przedszkoli
-Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów
Dzięki doskonałej organizacji i dobrej kadry pracowniczej daliśmy radę....
Do tego ,nasi grali w w wielu miejscach
-na świecie
-i w Polsce.
 
Wieści z kortów:
TRNAVA -WTA 100 TYS DOL . -PAULA KANIA grała z M. ERAKOVIĆ [Nowa Zelandia]
BOL -WTA 10 TYS DOL. -PAULINA CZARNIK awansowała do ostatniej rundy eliminacji.
MODLING-ITF JUNIORS-WOJCIECH MAREK również po dwu zwycięstwach był w ostatniej rundzie eliminacji
OPALENICA-TENNIS EUROPE U-14- startowała liczna grupa naszych młodzików, [Gładysz, Federowicz, Wiśniewski, Kopcik, Borzych] o ich wynikach w następnym tygodniu.
kraj
BYTOM -skrzaty, ćwierćfinał Emilii Durskiej w singlu i półfinał Macieja Klasińskiego w deblu.
ŁĘCZYCA -młodzicy, półfinał Aleksandra Zdzuja w singlu.
WROCŁAW-kadeci, półfinał  w singlu i wygrana w deblu Magdy Hędrzak ,wygrana w deblu Wojciecha Kasperskiego oraz ćwierćfinały w singlu
Aleksandry Schmidt i Wojciecha Kasperskiego.
ZABRZE -juniorzy wygrana w singlu Marceliny Podlińskiej.
JESTEŚMY MOCNI ....
ALE DLA ROZWOJU TYCH I INNYCH NASZYCH TALENTÓW , POTRZEBUJEMY WSPARCIA!!!!!!!!!!
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY....
 

Weekend nie weekend ,gdy takie sukcesy tydzień po tygodniu...pisać trzeba!!!!

Tydzień temu Bytom widoczny w tenisowej Europie ,teraz jeszcze bardziej , a w inauguracji 
sezonu letniego w Polsce był dominatorem!!!!!
Po kolei:
1. Paula Kania -dochodzi do finału debla w turnieju WTA w Pradze 
2. Sandra Zaniewska -wygrywa tydzień po tygodniu w Tunezji w singlu
ITF   HAMMAMET OPEN TUNISIA
3.Wojciech Marek i Paulina Lewandowska -oboje wygrywają w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym
Rozegranym w Bytomiu.
Wojtek [niespełna 15 lat] pokonał czołowych Polskich juniorów oraz mężczyzn,
U Kobiet dominacja zawodniczek Górnika Bytom była jeszcze bardziej widoczna:
Wygrała Paulina Lewandowska ,druga zaś Marcelina Podlińska.
Warto dodać ,że na IV miejscu uplasowała się Magda Hędrzak [14 lat!]

Brawo Paula

http://sportowefakty.wp.pl/tenis/597248/wta-praga-paula-kania-i-maria-irigoyen-w-polfinale

Bytom postrachem tenisowej Europy????

Żart nie żart, godne zauważenia!!!!!!
Po kolei;
SINGIEL:
Turnieje rangi Futures
Tunezja -Sandra Zaniewska w niedzielę gra o tytuł!!!!!
Węgry -Grzegorz Panfil identycznie!!!!
DEBEL:
WTA Stuttgart
Paula Kania [ w parze z Marią Irygoyen] dotarła do ćwierćfinału!!!
Challenger ATP Turyn
Mateusz Kowalczyk [w parze z Rameezem Junaidem]co prawda w dzisiejszym finale przegrał 10/12 w decydującym rozdaniu ,to wicemistrzostwo też jest sukcesem!!!!

Mateusz Kowalczyk

Torino Challenger, Turyn (Włochy)ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro

Mateusz Kowalczyk i partnerujący mu Rameez Junaid awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour w Turynie.

http://sportowefakty.wp.pl/tenis/595156/challenger-turyn-mateusz-kowalczyk-odnowil-znajomosc-sprzed-dwoch-lat?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss/tenis

KOLEJNY LAUR DLA GÓRNIKA!!!

Miło poinformować,że za osiągnięcia w roku 2015 ,trenerem roku w Bytomiu został  Łukasz Kuboszek.
Serdeczne gratulacje!
Łukasz dołączył do długiej już listy laureatów z klubu Górnik Bytom:
Katarzyna Teodorowicz, Paula Kania, Jacek Widawski,Stanisław Churas, Dariusz Łukaszewski
Mateusz Kowalczyk ,Grzegorz Panfil.
Laureatem była również drużyna męska.
files/zdjecia aktualnosci/kuboszek laureat 2015.jpg

FED CUP z Paula Kanią

PAULA KANIA podporą reprezentacji Polski w meczu z Tajwanem!!!!!
W dniach 16-17 kwietnia Inowrocław będzie areną zapewne niezwykle zaciętego boju reprezentacji Polski ze słabym Tajwanem. Paula znajdzie się w sytuacji, w jakiej nigdy wcześniej nie była. Tenisistka, która w Pucharze Federacji ma bilans pojedynków 1-3, będzie decydować o obliczu drużyny.
files/artykuly/kania fed cup.jpg

Przypominamy, że pierwsze gry sobotnie i niedzielne rozpoczną się o godzinie 12:00, ale zapraszamy wszystkich na godz.11:45 na ceremonię otwarcia meczu. Na sobotę planowane są dwie gry singlowe, a na niedzielę dwa single oraz gra podwójna (godziny rozpoczęcia meczów mogą ulec korekcie po decyzji TV).

22-ga wygrana Grzegorza Panfila

http://sportowefakty.wp.pl/tenis/587951/cykl-itf-triumf-grzegorza-panfila-i-pawla-ciasia-marcin-gawron-pokonany-w-finale

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

W Bydgoszczy odbyły się halowe drużynowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Drużyny KS "Górnik" Bytom zdobyły złoty oraz brązowy medal ! W finale mężczyzn Górnik pokonał Centrum Bydgoszcz 2:1 (Panfil – Andrzejczuk 6:3, 4:6, 6:1; Kowalczyk – Majchrowicz 3:6, 3:6; Koniusz/Kowakczyk – Andrzejczuk/Majchrowicz 7:5, 6:3). Natomiast w spotkaniu o brąz Pań Górnik pokonał AZS Poznań 2:1 (Borgman – Iwaniuk 7:6, 6:3; Czarnik – Przybylska 4:6, 6:1, 6:1, Borgman/Lewandowska – Iwaniuk/Przybylska 0:6, 0:6). GRATULUJEMY ZAWODNIKOM ORAZ ZAWODNICZKOM !

Sukcesy naszej młodzieży

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek - Stalowa Wola.

Magdalena Hędrzak zajęła III miejsce w grze pojedynczej i II w grze podwójnej.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów - Sobota

Wojciech Kasperski zdobył I miejsce w grze podwójnej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików - Zabrze

Piotr Wiśniewski dotarł do finału w grze podwójnej.

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek - Chorzów

Emilia Durska zwyciężyła w grze pojedynczej i podwójnej.

Nasi zawodnicy i ich ostatnie sukcesy

W zeszłym tygodniu zakończyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików w Zabrzu, gdzie prawie wszystkie miejsca przypadły zawodnikom naszego klubu.W grze pojedynczej Piotr Wiśniewski zajął I miejsce, Jan Kopcik II miejsce a III miejsce Stanisław Sławik.Natomiast w grze podwójnej Pior i Stasiu zdobyli mistrzostwo a na II miejscu był Jasiu.

Podczas OTK Juniorek rozgrwanym w Bytomiu w finale gry pojedynczej i podwójnej była Magdalena Hędrzak, a Karolina Bogus zdobyła dwa III miejsca - w singlu i w deblu.

Tenis 10

Na trzecim turnieju z cyklu „Michał Przysiężny Trophy” Dominik Spychalski zajął I miejsce nie tracąc podczas całego turnieju ani jednego gema.

Mistrzostwa Polski Zielona Góra- kolejne medale

Na Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Zielonej Górze w grze pojedynczej do ćwierćfinału awansowała Marcelina Podlińska.

Paulina Lewandowska zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej, natomiast w grze podwójnej Marcelina Podlińska zdobyła srebrny a Agata Borgman brązowy medal.

Wojciech Marek idzie jak burza!!!!

W Finlandii walczy  obecnie Wojtek o kolejne punkty do rankingu ITF Juniors.
Wygrał już dwa mecze!!!
W I rundzie pokonał Robina Partsa [Estonia] 6/3 6/2
Dziś w II rundzie ograł Amerykanina [rozstawiony z nr. 4 ,17 lat] Jacka Pullimana 6/2 6/0
W ćwierćfinale spotka się ze Szwajcarem Von Der Schulenburgiem....
 
W ćwierćfinale debla na turnieju WTA 250 tys. $ w Acapulco [Meksyk] jest również Paula Kania.
W parze z Argentynką Irigoyen o półfinał zagra z parą  Larą Arruabarreną i Paulą Cristiną Goncalves, rozstawionymi z numerem trzecim.
POWODZENIA!!!!
 
a w Zielonej Górze Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn wkraczają w decydującą fazę...
W singlu do ćwierćfinałów awansowały dwie nasze zawodniczki Paulina Lewandowska i Marcelina Podlińska.Paulina o medal zagra z Oliwią Szymczuch ,a Marcelina z Joanną Dobrowolską..
W deblach mamy jeszcze 3 pary ,które będą walczyć o medale....
Również trzymamy kciuki!!!!

Brawa dla Magdy i Dominika

Podczas OTK Kadetek w Lesznie Magdalena Hędrzak dotarła do finału w grze pojedynczej i podwójnej a Dominik Spychalski został mistrzem Dolnego Śląska w turnieju z cyklu Wrocław open 2016.Uroczyste wręczenie nagród odbyło się po finale debla a przed finałem singla w hali Orbita we Wrocławiu podczas Challengera. Udział wzięło najlepszych 16 zawodników, którzy tydzień wcześniej zajęli odpowiednio 1 lub 2 miejsce w różnych regionach Dolnego Śląska.

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak II opalenica.jpg

Tenis 10

Na pierwszym z dwóch turniejów z cyklu Wrocław Open 2016.

Dominik Spychalski zajął I miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/spychalski wroclaw.jpg

Wojtek Marek w finale turnieju ITF GRADE 4 w Hamburgu.

Wojtek wspólnie z Brytyjczykiem Ewenem Lumsdenem dotarli do finału debla na turnieju YONEX ITF4 rozgrywanego w Hamburgu, w którym przegrali z miejscową parą Hildebrandt - Moeller 6:7, 2:6, natomiast w singlu dotarł do III rundy.
files/zdjecia aktualnosci/Marek Wojtek hamburg.jpg
Serdeczne gratulacje.

Zakończenie sezonu 2015 dla zawodników

W dniu 12 lutego 2016 r. odbyło sie oficjalne posumowanie osiągnięć zawodników za rok 2015, na którym to Zarząd klubu wręczył upominki.

files/galeria/2016/Zakonczenie sezonu 2015 w klubie/zakon 2.jpg

FED CUP z Paula Kanią

Paula Kania wspólnie z reprezentacją Polski przebywała na Hawajach ,grając mecz w ramach Pucharu Federacji z USA.
Choć nie udało się wygrać żadnego z meczy ,to nasza zawodniczka tanio skory nie sprzedała..
Z Venus Williams przegrała 5/7 2/6, a w deblu ,grając z Klaudią Jans-Ignacik przegrały z parą Mattek-Sands/Vandeweghe 1/6 5/7.

OTK Młodzików

Dwa pierwsze miejsca dla Jakuba i Piotra w OTK Młodzików w Zielonej Górze
 
Jakub Federowicz w singlu w pierwszej rundzie miał BYE. W drugiej rundzie grał z zawodnikiem klubu WKS Grunwald Poznań Maciejem Nowickim wygrywając 6/0 6/2, w walce o półfinał zmierzył się z Franciszkiem Krotowskim KTA Wrocław wygrywając 6/3 6/1, w półfinale spotkał się Jerzym Ohme Klub Miedzeszyn Warszawa pokonując go 6/2 6/2. W finale zagrał z kolegą klubowym rozstawionym z nr 2 Piotrem Gładyszem KS Górnik Bytom ostatecznie wygrywające 3/0 i ret..

W grze deblowej Piotr Gładysz był partnerem Kuby. W pierwszej rundzie pokonali parę Kułakowski Mateusz (WKT Flota Gdynia) / Strzałkowski Piotr (WKT Mera Warszawa) 6/4 6/0 awansując do półfinału, gdzie pokonali parę Dziopak Jonasz (KKT Wrocław) / Kuźniar Jan (KT Żary). W walce o złoto po zaciętej walce parę Ohme Jerzy (Klub Miedzeszyn Warszawa) / Tomański Karol (KT Legia Warszawa) 6/1 4/6 (13/11).

WTK Kadetów Bielsko Biała

Janek Kopcik zajął II MIEJSCE i był najmłodszym zawodnikiem. Bardzo udany debiut w kategorii do lat 16.

files/zdjecia aktualnosci/kopcik wtk bielsko.jpg

Serdecze gratulacje.

Mateusz Kowalczyk - ATP Francja

 http://sportowefakty.wp.pl/tenis/577300/atp-montpellier-zwycieski-super-tie-break-mateusza-kowalczyka-i-andreasa-siljest

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström awansowali w środę do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Montpellier. Polak i Szwed pokonali Johana Brunströma i Ruana Roelofse'a 7:6(5), 6:7(3), 10-7.

Za nami największa impreza w sezonie zimowym!!!

Nasze zawodniczki dostroiły się do poziomu organizacyjnego i zdobyły aż 3 medale!!!

Wyniki:
singiel 
złoto 
Weronika Falkowska [ Return Radom]
srebro 
Agata Bieńkowska [WTT Wejherowo]
brąz
Paulina Lewandowska [Górnik Bytom]
Weronika Foryś [Legia Warszawa]
debel
złoto
Agata Borgman [Górnik Bytom] i Karolina Śnita [Promasters Szczecin]
srebro
Iga Odrzywołek [Górnik Bytom] i Oliwia Szymczuch [Sport Kryspinów]
brąz
Weronika Foryś /Katarzyna Kubicz [AZS Łodź] i Agata Bieńkowska/ Karolina Silwanowicz [Winner Piotrkow Tr.]
files/zdjecia aktualnosci/borgman hmp.jpg

I dzień finałów za nami...

Halowe młodzieżowe mistrzostwa Polski kobiet za nami....
Tytuł dla 15 -letniej Weroniki Falkowskiej [Return Radom]
W finale wygrała 5 lat starszą Agatą Bieńkowską [WTT Wejherowo] 6/3  6/4.
Agata Borgman [Górnik Bytom] i Karolina Śnita [Promasters Szczecin] z tytułem w deblu.
Srebro dla pary Iga Odrzywołek [Górnik Bytom]/Oliwia Szymczuch [Sport Kryspinów]
wynik finału 6/3 7/6 dla Agaty i Karoliny.
files/zdjecia aktualnosci/deblistki HMP.jpg
W singlu z brązem ;
Paulina Lewandowska [Górnik Bytom] i Weronika Foryś[ Legia Warszawa].
files/zdjecia aktualnosci/lewandowska III hmp.jpg
No i 4 medal dla Karola Dusia na mistrzostwach młodzieżowych mężczyzn-brąz w deblu.

Halowe Mistrzostwa Śląska Kadetów

Wojciech Kasperski zdobył podwójne mistrzostwo na turnieju rozgrywanym w Chorzowie: wygrał singla i debla.

files/zdjecia aktualnosci/kasperski chorzow.jpg

Decydująca Faza Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski...

No i stało się!!!
W jutrzejszym finale debla staną naprzeciw:
IGA ODRZYWOŁEK [w parze z Krakowianką Oliwią Szymczuch ] i AGATA BORGMAN [w parze ze Szczecinianką Karoliną Śnitą]
Zatem złoto i srebro dla Bytomia!!!
Wcześniej w półfinale singla zobaczymy PAULINĘ LEWANDOWSKĄ ,która zmierzy się z Agatą Bieńkowską [WTT Wejherowo] .
W drugim półfinale zagrają Weronika Foryś [Legia W-wa] i Katarzyna Falkowska [Return Radom]
W Zabrzu w nasi wywalczyli 1 medal..
Karol DUŚ [w parze z Krakusem Piotrem Śmietaną] zajął III miejsce w deblu..
Oprócz tego w singlu dotarł do ćwierćfinału ,a w meczu o medal z Yannem Wójcikiem [Warszawa] tanio skóry nie sprzedał ,ulegając 6/7 7/6 5/7.....

Halowe Mistrzostwa Polski do lat 21

W grze pojedynczej startowało 8 przedstawicieli Górnika Bytom [5 dziewcząt i 3 chłopców].
Do II rundy awansowali :
Paulina Lewandowska, Agata Borgman ,Karol Duś ,Karol Krawczyński i Wojciech Marek.
w fazie ćwierćfinałów mamy natomiast;
Paulinę Lewandowskąfiles/zdjecia aktualnosci/lewandowska mp bytom.jpg i Karola Dusia.
Jutro będą walczyć o medal, Paulina z Julią Wędrochą [CHTT Chorzów] ,a Karol z Yannem Wójcikiem [Warszawianka W-wa],
Mamy jeszcze szansę w grze podwójnej....
w ćwierćfinale już są wsród dziewczyn:
Paulina Lewandowska/Marcelina Podlinska ,a także  Iga Odrzywołek [gra z Szymczuch Sport Kryspinów],natomiast Agata Borgman[gra ze Śnitą Promasters Szczecin] spotka się  w ćwierćfinale z koleżanką klubową  Zuzanną Wilk[gra z Kubką Nafta Zielona Góra]
u chłopców
Karol Krawczyński [gra ze Slowikiem TK Tarnów] który o medal zagra z Karolem Dusiem [gra z Śmietaną Sport Kryspinów] i Wojciech Marek [w parze z Kozielskim Beskidy Ustron]
 Mamy więc jeszcze 7 szans medalowych!!!!

Grzegorz Panfil Mateusz Kowalczyk fot. Robert Baran
Grzegorz Panfil Mateusz Kowalczyk fot. Robert Baran

Grzegorz i Mateusz razem w deblu !

Mateusz Kowalczyk oraz Grzegorz Panil ( obaj KS „Górnik” Bytom ) ponownie połączyli swoje siły w deblu ! Panowie, którzy zdobyli wspólnie między innymi jako kadeci w Wiedniu tytuł Mistrzów Europy w grze podwójnej oraz tytuł BYTOM OPEN postanowili ponownie zagrać razem. To bardzo dobra wiadomość ! Tym razem w I rundzie Internationale Herrentennismeisterschaften der Metropolregion Rhein-Neckar um den MLP Cup 2016 pokonali rostawioną z numer 1 parę Arends, Sander NED / Majchrowicz, Adam POL 6:4, 6:4. Życzymy powodzenia Grzegorzowi i Mateuszowi w kolejnych grach !

Paula Kania KS "Górnik" Bytom - powołania do Reprezentacji Polski w meczu Fed Cup by BNP Paribas z USA

Magda Linette, Paula Kania, Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik (w roli kapitana i zawodniczki) zostały powołane do reprezentacji Polski na mecz z Amerykankami. Spotkanie odbędzie się w dniach 6-7 lutego.

Konferencja prasowa HMP

Dziś w restauracji hotelu PRIME w Bytomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona Halowym Mistrzostwom Polski Kobiet do lat 21.
Uczestniczyli dziennikarze oraz zawodniczki klubu Górnik Bytom:
Agata Borgman, Marcelina Podlińska i Iga Odrzywołek.
Konferencję prowadził Dariusz Łukaszewski -
Wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego i klubu Górnik Bytom.
Jako organizatorzy  [PZT i Górnik Bytom] jeszcze raz dziękujemy wszystkim partnerom imprezy!
files/zdjecia aktualnosci/konferencja prasowa HMP 2016.jpg

NFORMACJE DOTYCZĄCE HALOWYCH MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

1. Konferencja prasowa odbędzie się w restauracji The Piano [Hotel Prime] w najbliższą środę [20.01] o godzinie 14-ej.

2.W turnieju weźmie udział aż 8 zawodniczek naszego klubu, którym życzymy powodzenia.

3.Będzie to najważniejsza impreza halowa w tym roku dla naszego klubu.
4.Mecze turnieju głównego [od środy 27.01] będzie można śledzić na żywo w internecie,
na stronie TV Sfera[sferatv.pl]

Australian Open: Wielki powrót Pauli Kani, Polka lepsza od mistrzyni Hiszpanii

Paula Kania zrobiła pierwszy krok w kierunku głównej drabinki wielkoszlemowego Australian Open 2016. W meczu I rundy eliminacji do turnieju w Melbourne polska tenisistka pokonała Hiszpankę Marię-Teresę Torro-Flor 2:6, 6:4, 6:2.

Pochodząca z Sosnowca tenisistka po raz trzeci stara się o miejsce w głównej drabince Australian Open. W 2014 roku pokonała ją w II rundzie eliminacji Francuzka Claire Feuerstein, z kolei 12 miesięcy później już w pierwszym spotkaniu lepsza od niej była Estonka Anett Kontaveit.

 W czwartek także czekało Paulę Kanię niełatwe zadanie, ponieważ na jej drodze stanęła rozstawiona z numerem 13. Maria-Teresa Torro-Flor. Pochodząca z Villeny tenisistka wywalczyła w 2014 roku w Marrakeszu premierowe mistrzostwo rangi WTA, co pozwoliło jej w maju awansować na najwyższą w karierze 47. pozycję."Tita" Torro-Flor została w grudniu 2015 roku mistrzynią Hiszpanii. Aktualnie jest notowana na 125. miejscu, dlatego nie zakwalifikowała się do turnieju głównego zawodów w Melbourne na bazie rankingu. Klasyfikowana na 157. lokacie Kania po trzysetowym boju okazała się jednak lepsza od rywalki, której celem jest szybki powrót do Top 100.
files/zdjecia aktualnosci/PaulaKania 22.05.jpg

XIV Turniej zakończony

Miło nam poinformować, że XIV Turniej par deblowych o Puchar Prezesa Dariusza Łukaszewskiego dobiegł końca.

W turnieju wzięło udział 12 zaproszonych par.Gry w fazie początkowej rozgrywane były w 3 grupach, z których zostały wyłonione pary ćwierćfinałowe.Podumowując: IV miejsce zajęli Ciapa / Hasterok,III miejsce Gołębiewski / Lot,II miejsce Marek / Marek a po raz pierwszy zwycięzcami zostali Ptak Bartłomiej w parze z Wojcieszczakiem Sebastianem.

Serdecznie gratulujemy.

GRANT 2016

CHALLENGE klubowy o grant Prezesa D.Łukaszewskiego.

Punkty zbierane są podczas Mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych dla najlepszych zawodników K.S. Górnik Bytom.

Walczymy w roku 2016 i zdobywamy punkty podczas turniejów indywidualnych i drużynowych zarówno w sezonie zimowym jak i letnim.

Punktowane będą też turnieje międzynarodowe rozgrywane tylko w Polsce.

Pierwszych III zawodników otrzyma wyróżnienie pod koniec 2016 roku.

Indywidualne Mistrzostwa Polski:

- gra pojedyncza: 12 - 8 - 5 - 3 - 1

- gra podwójna: 5 -3 - 2 - 1

Turnieje międzynarodowe odbywające się w Łodzi, Wrocławiu, Zabrzu, Radomiu, Krośnie, Poznaniu, Warszawie, Opalenicy i w Szczecinie punktowane będą jak indywidualne Mistrzostwa Polski.

Natomiast  turnieje rozgrywane w Warszawie (Tomaszewski) i w Bytomiu (Widawski) będą przeliczane x 1,5 oraz turnieje rangi Futures 10 tys.x 1, Futures 25 tys. x 1,5 a Challengery x 1,8.

Drużynowe Mistrzostwa Polski będą miały też podział:

a) rozgrywki wojewódzkie i międzywojewódzkie - x 0,3

b) rozgrywki na szczeblu centralnym - finały

- ćwierćfinał i miejsca V-VIII - x 0,5

- półfinał i miejsce III - x 0,8

- finał  - x 1

- zwycięstwo : I rakieta - 4, II rakieta - 3, III rakieta - 2, IV rakieta - 1, gra podwójna - 2 pkt.

Mecze międzypaństwowe i turnieje międzynarodowe.

- Fed Cup i Davis Cup - za udział w meczu 2 pkt.

- młodzieżowa  reprezentacja Polski - za udział w meczu 1 pkt.

FC i DC w grupie śwatowej:

- gra pojedyncza - 15 pkt.,

- gra podwójna - 7 pkt.

Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy:

a/ eliminacje: gra pojedyncza - 2,5 pkt I r. i 2 pkt II r

                         gra podwójna - 1 pkt

b/ - półfinał :  gra pojedyncza - 3 pkt I rakieta,    2,5 pkt - II rakieta

                         gra podwójna - 1,5 pkt

      - finał:        gra pojedyncza - 4 pkt I rakieta, 3 pkt II rakieta

                         gra podwójna -    2 pkt

IME tak jak MP x 1,8 pkt + udział 1 pkt

 

TURNIEJE WIELKIEGO SZLEMA I OLIMPIADA
ELIMINCJE 
2pkt -udział
5 pkt i 7 I i II runda
9 pkt -awans
TURNIEJ GŁÓWNY
udzial 3 pkt
1/32    12pkt
1/16    24 pkt
1/8      36 pkt
1/4      52 pkt
1/2      70 pkt
finał     90 pkt
zw.     120pkt

WTA Katowice :

- eliminacje - za udział 2 pkt, ostatnia runda- 3 pkt, awans - 6 pkt.

 - turniej główny:  1/16 - 3 pkt,   1/8 - 12 pkt,   1/4 - 17 pkt,   1/2 - 23 pkt,   IIm- 30 pkt,    Im- 40 pkt

 

Mecz organizowany przez Śląski Związek Tenisowy Śląsk - Morawy ( kwiecień i wrzesień 2016r):

wygrana na I i II rakiecie - 1 pkt

wygrana na III i IV rakiecie - 0,8 pkt

wygrana w grze podwójnej - 0,6 pkt

 

No i mamy finał!!!

Jutro w Zabrzu o złoto Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski walczyć będą nasi juniorzy [Karol Krawczyński,Wojciech Jantos ,trener Mateusz Szmigiel]
W finale spotkają się z zawodnikami SKT Sopot.
Dziś byli lepsi od ekipy Beskidów Ustroń ,wygrywając 2/1 , wygrał Karol Krawczyński singla i debel Krawczyński/Jantos.
Również jutro o III w HDMP kadetów ,u nas walczyć będą Wojciech Marek i Julian Radoń,trenerem ekipy jest Łukasz Kuboszek.
Dziś przegraliśmy z Legią Warszawa ....
Obu ekipom życzymy powodzenia!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wieści

Paula Kania i Mateusz Kowalczyk graja poza granicami naszego kraju:
Marcelina Podlińska dotarła do II rundy ITF Kobiet w Tunezji
W rozgrywanym OTK Mężczyzn w Chorzowie Karol Krawczyński zajął III miejsce a Patryk Janik był IV.
Rozpoczęły się HDMP:
juniorzy (Krawczyński,Jantos)wygrali z AZS Poznan w Zabrzu
kadeci ( Marek,Radoń) wygrali z SKT Szczecin w Bytomiu
natomiast juniorki przegrały z Return Radom w Sopocie

Za nami pierwszy tydzień halowych drużynowych mistrzostw Polski.

Zawodnicy Górnika Bytom uzyskali:
Brąz w śród młodzików
VII miejsce u skrzatów
W Bytomiu rozegrano finały Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików.
Wygrali faworyci drużyna AZS POZNAŃ przed LEGIĄ WARSZAWA.
Nasi zajęli III miejsce, w ćwierćfinale byliśmy lepsi od TK Toruń 3/0[ wygrane W. Kasperskiego i P. Gładysza w singlu oraz debla Gładysz/O. Bańkowski]w półfinale przegrali po horrorze z Legią Warszawa 1/2[ Kasperski wygrał ,Gładysz przegrał a debel Kasperski/Gładysz przegrał dopiero po supertiebreaku..]
W meczu o III miejsce ,pokonaliśmy PKT Pabianice 2/1[ wygrane Kasperskiego i debla Kasperski/Gładysz]
W Sopocie rywalizowały skrzaty...
Nasza drużyna w składzie Jan Kopcik, Stanisław Sławik ,trener Bogdan Głąb, zajęła VII miejsce.
Gratulujemy i czekamy na następny weekend.
Tu do rywalizacji przystąpią 
JUNIORKI [Grzywocz ,Bogus ,opiekun Rak]- SOPOT
JUNIORZY [Krawczyński,Jantos ,trener Szmigiel- ZABRZE
KADECI [Marek,Radoń ,trener Kuboszek] - BYTOM
files/zdjecia aktualnosci/mlodzicy DMP III miejsce.jpg

Początek grudnia

KOWALCZYK Mateusz dotarł do półfinału w Opawie.
BORGMAN Agarta/PODLIŃSKA Marcelina zakończyły udział na  ćwierćfinale w Tunezji.
W Bytomiu,w OTK młodzików I miejsce w grze podwójnej zajął Piotr Wiśniewski ogrywając kolegę klubowego Piotra Gładysza, który będzie grał o finał w grze pojedynczej.
Od piątku zaczynają się Drużynowe Mistrzostwa Polski.I tak:
Młodzicy grają w Bytomiu,
Skrzaty jadą do Sopotu,
A w następnym tygodniu zagrają:
kadeci w Bytomiu,
Juniorzy w Zabrzu,
Juniorki jadą do Sopotu.
składy naszych drużyn:
KASPERSKI GŁADYSZ BAŃKOWSKI-Młodzicy
KOPCIK SZIC SŁAWIK WOLNIK  -  Skrzaty
KRAWCZYŃSKI JANTOS RADWAN-Junirzy
MAREK RADOŃ        -Kadeci
GRZYWOCZ BOGUS  -Juniorki

Puchar Śląska zakończenie

 W Zabrzu 6.12.2015r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym zawodnikom Pucharu Śląska 2015.
W sumie rozegrano 6 turniejów [Tychy, Zabrze,Chorzów,Bytom,Bielsko-B. i Katowice] w kategoriach do lat 8 i 10-u.
Zawodnicy Górnika Bytom wygrali w dwu z nich :
OLIWIA BERGLER -Dziewczyny do 10-u
DOMINIK SPYCHALSKI -Chłopcy do 10-u
Natomiast POLA KASPRZAK była II wśród dziewczyn do lat 10-u.
files/zdjecia aktualnosci/zakonczenie tenis 10 zabrze.jpg
Gratulujemy!!!

Listopadowe wyniki naszych zawodników

Mateusz Kowalczyk  dotarł  do dwóch półfinałów w grze podwójnej zarówno w międzynarodowych mistrzostw Słowacji jak i  w Eckental, w Niemczech.Mariusz Fyrstenberg i Mateusz Kowalczyk udanie rozpoczęli zmagania w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Brescii.Rozstawieni z numerem trzecim po raz pierwszy zaprezentowali się razem na zawodowych kortach. Ich środowymi przeciwnikami byli Maximilian Neuchrist i Tristan-Samuel Weissborn i trzeba przyznać, że Austriacy sprawili Polakom sporo problemów. O miejsce w półfinale gry podwójnej zawodów w Brescii Fyrstenberg i Kowalczyk przegrali niestety z Niemcem Frankiem Moserem i Chorwatem Antonio Sanciciem.

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Andrii. Polak i Szwed są najwyżej rozstawioną parą we włoskiej imprezie. Swoje rozgrywki zakończył na półfinale.

Wojciech Marek w rozgrywanym turnieju ITF do lat 18 w Stavanger w Norwegii dotarł do ćwierćfinału zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

 WTK Młodzików 7-9.11.2015r Bytom

W finale spotkali się trenujący w naszej akademii od 3 miesięcy Piotr Wiśniewski [zmienia barwy w styczniu] i nasz zawodnik Jan Kopcik , którzy zdobyli razem I miejsce w grze podwójnej a w grze pojedynczej Wiśniewski pokonał w trzech setach Kopcika.

W tym samym czasie w Chorzowie rozgrywany był Wojewódzki turniej Kadetów, gdzie

OTK Skrzatów 14-17.11.2015 Zabrze

W półfinale gry podwójnej spotkało się 3 naszych zawodników. III miejsce zajęli Stanisław Sławik i Maciej Klasiński, natomiast Jakub Wolnik zajął  II miejsce.W grze pojedynczej Stanisław Sławik pokonał po drodze do półfinału kolegę klubowego Jakuba Wolnika  i w półfinale przegrał z Oskarem Grzegorzewskim.

 OTK Kadetów 14-16.11.2015 Bielsko Biała

Wojciech Kasperski zajął III miejsce w grze pojedynczej a Olgierd Bańkowski w grze podwójnej.

OTK Kadetów i Kadetek Chorzów 21-23.11.2015

Magdalena Hędrzak dotarła do półfinału w grze pojedynczej.

 Julian Radoń odpadł w ćwierćfinale gry pojedynczej a Olgierd Bańkowski zajął III miejsce w grze podwójnej.

OTK Skrzatów 28-30.11.2015  Chorzów

Jan Kopcik zajał III miejsce w grze pojedynczej a Stanisław Sławik III miejsce w grze podwójnej.

OTK Kadetek  28-30.11.2015   Wrocław

Magdalena Hędrzak była w finale w grze podwójnej, który wygrała w super tiebreaku.

OTK Juniorek 28-30.11.2015   Puszczykowo

Dominika Paczena zajęła II miejsce w grze pojedynczej a Sonia Grzywocz I miejsce w grze podwójnej.

Tenis 10 29.11.2015 Lubin

Dominik Spychalski w pierwszym z cyklu  5-ciu turniejów MP5 TROPHY o Puchar Michała Przysiężnego  w Lubinie,  zajął 3 miejsce, kat. zielona. Wszystkich uczestników było 14. Kolejny turniej 19.12.2015 i podobno spotkanie z Michałem Przysiężnym.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Górnik Bytom w Europie!!

Miło poinformować ,że w tym tygodniu na turnieju deblowym w Bresci [Włochy, challenger ] Mateusz Kowalczyk grał wspólnie z Mariuszem Fyrstenbergiem i dotarli do ćwierćfinału.
Natomiast w Norweskim Stavanger , o kolejne punkty do rankingu ITF Juniors, walczył 14 -letni Wojciech Marek [brązowy medalista Mistrzostw Europy u-14],który dotarł do ćwierćfinału w grze pojedynczej i podwójnej.
Gratulacje.
files/zdjecia aktualnosci/Mariusz_Fyrstenberg.jpg files/zdjecia aktualnosci/kowalczyk twarz.jpg

OTK Skrzatów i Skrzatek Zabrze 14-16.11.2015

W półfinale gry podwójnej spotkało się 3 naszych zawodników. III miejsce zajęli Stanisław Sławik i Maciej Klasiński, natomiast Jakub Wolnik zajął  II miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/slawik i klasinski.jpg 

W grze pojedynczej Stanisław Sławik pokonał po drodze do półfinału kolegę klubowego Jakuba Wolnika  i w półfinale przegrał z Oskarem Grzegorzewskim, który wygrał cały turniej.

Liga amatorska

W dniu 13 listopada 2015r odbyło się uroczyste wręczenie nagród "3" najlepszych zawodnikom. I miejsce zajął Bartosz Jastal, który zdecydowanie wygrał swoje wszystkie mecze, na II miejscu uplasował się Krzysztof Kołakowski, który pokonał Wojciecha Czerenkiewicza.Serdecznie gratulujemy.

files/zdjecia aktualnosci/liga i edycja letnia.jpg

Zakończenie sezonu 2015

Zarząd K.S.Górnik Bytom uprzejmie informuje, że uroczyste zakończenie sezonu dla zawodników naszego klubu, ze względu na zmianę systemu klsyfikowania Polskiego Związku Tenisa, odbędzie się na początku lutego 2016r. Wszyscy zawodnicy otrzymają informacje o terminie gali.

Podsumowanie minionego tygodnia

W Bytomiu rozgrywany jest turniej młodzików.W finale spotkają się trenujący w naszej akademii od 3 miesięcy Piotr Wiśniewski [zmienia barwy w styczniu] i nasz zawodnik Jan Kopcik, którzy zdobyli I miejsce w grze podwójnej a w grze pojedynczej zwyciężył Wisniewski pokonując w trzech setach Kopcika.

files/zdjecia aktualnosci/kopcik i wisniewski tw bytom.jpg

W ćwierćfinale był też kolejny nasz podopieczny Stanisław Sławik .
 
Natomiast na turnieju kadetów rozgrywanym w Chorzowie III miejsce zajął Olgierd Bańkowski.
 
Losowanie drużynówek.
O finały HDMP WALCZY 5 NASZYCH DRUŻYN.
Juniorki -awansowały do finału bezpośrednio
Juniorzy- zagrają z u siebie z UKS Tenis Kraków
Kadeci- mają wyjazd do Stalowej Woli
Młodzicy -u nas powalczą z Grzegórzecki Kraków.
Skrzaty-po wygranej z BKT Adventage Bielsko-b. , czekają na zwycięzcę meczu MKS Andrychów-ZTT Złotoryja.
FINAŁY ROZGRYWEK;
 
SKRZATY i MŁODZICY            11-13 GRUDZIEŃ.
KADECI ,JUNIORKI i JUNIORZY 18-20 GRUDZIEŃ.

Mateusz Kowalczyk

Mateusz Kowalczyk chce jak najszybciej powrócić do najlepszej "100" deblistów świata. W czwartek Polak i Chorwat Dino Marcan awansowali do półfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach dywanowych w niemieckim Eckental.

http://sportowefakty.wp.pl/tenis/558260/challenger-eckental-mateusz-kowalczyk-zrobil-kolejny-krok-w-kierunku-top-100

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików 7-9.11.2015

Weryfikacja chłopców:10.15-10.45, poczatek gier 11.00

Weryfikacja dziewczyn:13.30-14.00

Wyjaśnienie Prezezsa Dariusza Łukaszewskiego.

W prasie i mediach ukazały się informacje o mojej fakturze na rzecz PZT...
Chcę poinformować,że dotyczyła ona Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ,która odbyła się w lipcu tego roku w Bytomiu.
Jako dyrektor turnieju, byłem z ramienia klubu Górnik Bytom wyznaczony do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia tej dużej imprezy,gdyż
posiadam licencje PZT dyrektora turnieju i od wielu lat prowadzę imprezy na bytomskich kortach.
W tym roku ministerstwo sportu [po raz pierwszy!] przydzieliło organizację OOM Polskim Związkom Sportowym, dotacja ministerstwa została przekazana na konto PZT.
Związek natomiast [będąc faktycznie jedynie pośrednikiem i nadzorcą] przelał środki do klubu Górnik[ zgodnie z wcześniej uzgodnionym preliminarzem] na podstawie faktur wystawionych przez organizatora [za wynajem obiektu ] i pracowników turnieju.
Moja faktura dotyczyła mojej pracy w Bytomiu, a nie spraw bezpośrednio związkowych.
Nie zdawałem sobie sprawy ,że będąc dyrektorem turnieju w Bytomiu ,działam niezgodnie ,w myśl ustawy o sporcie ,z prawem.
Jeszcze w październiku zwróciłem pieniądze ,a fakturę anulowałem.
 
 Dariusz Łukaszewski
 wiceprezes Polskiego Związku
Tenisowego i Górnik Bytom.

Sukces organizatora- KS Górnik Bytom

files/zdjecia aktualnosci/ITF zmiana rangi na stronke.jpg

Otrzymaliśmy ogromne wyróżnienie z Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Turniej, który już w roku 2015 był największą imprezą dla Polskiej młodzieży tenisowej[ miał rangę III,gdy pozostałe tj. Szczecin i Warszawa IV]
Teraz został przeniesiony przez ITF do rangi II, zaś Warszawa do III.
Ciesząc się, że umiemy sprostać organizacji tego wydarzenia, zdajemy sobie sprawę, że aby w roku 2016 nie zawieść ITF, jak i aby, to wyróżnienie nie było tylko na rok, musimy zacząć działać już od dziś...
Sprawą nadrzędną jest podwyższenie budżetu imprezy :
BYTOM CUP-MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ZIEMI ŚLĄSKIEJ -ITF JUNIORS GRADE II,
Jest to zarazem memoriał [już po raz IV] wieloletniego działacza i trenera klubu Jacka Widawskiego.
Termin 5-12 VI 2016r.

Paula Kania

Po sukcesie w Linz [Austria], przypomnijmy[WTA 250 000 Dolarów] ,Paula zdobyła 10 pkt w singlu oraz dotarła do półfinału turnieju deblowego , w parze z Argentynką Irygoeyn]

teraz czas na Moskwę!!!
Tu Paula wystąpi zarówno w deblu [z tą samą partnerką] jak i w singlu [ zdobyła już za eliminacje 18 pkt.]
Powodzenia!!!!!
files/zdjecia aktualnosci/paula kania awans.jpg
 

WTK

W rozgrywanym 3.10.2015 turnieju Skrzatów w Chorzowie  Stanisław Sławik i Emilia Durska zajęli I miejsce.Gratulacje.

files/zdjecia aktualnosci/durska i slawik 3.10.2015..jpg

BFD Energy ATP Challenger: Rzym

Dziewiąte wspólne mistrzostwo zawodów rangi ATP Challenger Tour na kortach ziemnych    w Rzymie dla pary Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek,którzy pewnie zwyciężyli  w sobotnim finale gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour.W pojedynku z parą Inigo Cervantes i Mark Vervoort rozstawieni z numerem czwartym ,nie marnowali czasu na korcie i wykazali się 100-procentową skutecznością w wykorzystaniu okazji na przełamanie. Nic więc dziwnego, że Biało-Czerwoni po zaledwie 54 minutach mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu 6:2, 6:1.W poniedziałek Kowalczyk przybliży się do powrotu do Top 100 światowej klasyfikacji.

Brawo!!!

 

 

Mateusz Kowalczyk i Wojciech Marek nie zwalniają!!!!!!!!!!

Mateusz[z Bednarkiem w parze] jest już w półfinale challengera w Rzymie, a 14-letni Wojtek w ćwierćfinale singla turnieju ITF Juniors [18 lat] w Mostarze [Bośnia].
Szczegóły :
 

Ważna informacja

Ze względów organizacyjnych, nowy plan zajęć jak i harmonogram halowy na zimę będzie obowiązywał od poniedziałku 12 października 2015

Nadchodzący tydzień

Kania w Taszkiencie, Kowalczyk w Rzymie!
Po świetnym występie w Quebec [ćwierćfinał singla i finał debla] oraz zdobycie z koleżankami Górnika Bytom tytułu mistrzyń Polski, Paula wybrała się na turniej WTA [250 000 $] do Taszkientu...
Po zwycięstwach nad O. Kalashnikovą[Gruzja] i M. Zanevską [Ukraina] jest w turnieju głównym, gdzie zagra z Czeszką K. Siniakową [69 WTA],Paula wystąpi również w deblu.
Do Rzymu natomiast wybrał się Mateusz Kowalczyk ,który zaprezentuje się  w tamtejszym challengerze z T. Bednarkiem [Ostatnio w Szczecinie dotarli do półfinału] ich pierwszymi przeciwnikami będzie para włoska Caruso/Volante.

MECZ ŚLĄSK-MORAWY na wyjeżdzie 25.09.2015

Informacja o kolejnym wydarzeniu tenisowym organizowanym przez Śląski Związek Tenisowy.
 
W ramach współpracy pomiędzy Śląskim a Severomoravskim związkiem tenisowym 25 września mieliśmy kolejne wydarzenie z udziałem młodych tenisistów z obu regionów.Tym razem spotkaliśmy się w Vitkowicach i Ostravie ,gdzie rozegrano łącznie 84 mecze tenisowe!!!
Grali chłopcy i dziewczęta w kategoriach do lat :
10-u, 12-u, 14-u i 18-u.
Przypomnę ,że w I meczu [lipiec 2014] Śląsk przegrał z kretesem 13-47.jednak w rewanżu na Kortach Górnika Bytom niespodziewanie okazaliśmy się lepsi ,wygrywając 45-40!!
Można było się spodziewać ,że kolejne spotkanie strona Czeska potraktuje priorytetowo....
Termin III spotkania ,okazał się niefortunny dla nas,gdyż dość duża grupa naszych zawodników nie mogła wystąpić [juniorzy pojechali na turnieje ITF do Chorwacji,a skrzaty zostali powołani na obóz kadry Polski do Cetniewa]
Jednak, choć przegraliśmy 29-55, to mecze naprawdę były zacięte i oprócz kategorii skrzatów [u-12] gdzie przegraliśmy 2-18,w pozostałych kategoriach walka była do końca ,a osłabieni juniorzy i juniorki zremisowali 10-10!!!oprócz nich ,młodzicy[u-14] przegrali 6-14 ,a krasnale [u-10] 11-13.
Jednym z powodów ,że Czeski tenis ma taki potencjał jest pomoc jaką okazują mu włodarze państwowi , czy samorządowi...
Na meczu był marszałek Śląsko-Morawskiego regionu ,a rok temu byli Burmistrz Ostravy i konsul RP.
Nam niestety ,nie udało się zainteresować tym wydarzeniem nikogo z władz wojewódzkich ,oprócz prezydenta Bytomia,które wręczał nagrody w kwietniu .
Jednak ,to nie znaczy ,że Śląski Związek tenisowy nie będzie dalej zabiegał o większe zainteresowanie tą dyscypliną ....
Wręcz przeciwnie ,będziemy pisać więcej wniosków i programów ,które może w końcu dostaną szansę realizacji w konkursach w roku 2016..
W imieniu zarządu związku zapewniam ,że będziemy dalej prężnie działać, nie patrząc na innych.
Jednocześnie należą się ogromne podziękowania dla Fundacji Radan,która wspomogła obie imprezy [Bytom kwiecień i Ostrava wrzesień]
.

Podsumowanie medalowe

Do złota Kobiet ,nasza drużyna męska dorzuciła brąz!!!!
Po wygraniu 5-2 ze Start-Wisłą Toruń nasi tenisiści znaleźli się na najniższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Polski.
Skład :
Panfil Grzegorz ,Koniusz Błażej, Kowalczyk Mateusz, Bujdo Igor, Janik Patryk i Karol Duś.
Łącznie na tą chwilę zdobyliśmy:
1 medal Mistrzostw Europy
26 medali indywidualnych Mistrzostw Polski i
7 drużynowych
Do rozegrania jeszcze Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski [grudzień]
Mamy jeszcze szanse poprawić bilans o 2-3 medale!!!

DMP Kobiety

Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Paula Kania, Justyna Jegiołka, Agata Borgman,Sonia Grzywocz i Karolina Bogus zdobyły tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

files/zdjecia aktualnosci/ZLOTE KOBIETY.jpg

ITF Juniors - Chorwacja

Wojtek Marek wygrał 3 rundę eliminacji i zagra w turnieju głównym ITF Juniors do lat 18.Trzymamy kciuki.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn

Już od jutra pólfinały DMP. W poznaniu gra nasza drużyna mężczyzn a w Bytomiu kobiety.Naszą drużynę reprezentować będą: Paula Kania, Justyna Jegiołka, Agata Borgman, Sonia Grzywocz i Karolina Bogus. Gry rozpoczną sie o 11. Serdecznie zapraszamy.

Przygotowania przed ligą!!!

Mężczyźni w dniach 22-24 wrzesień, w Poznaniu będą bronić po raz kolejny tytułu [ od 2009 nikt nas nie pokonał].

As drużyny Grzegorz Panfil wraca do dyspozycji...
Będący tam również Mateusz Kowalczyk przeszedł eliminacje [choć najwięcej liczy na debla,wszak wygrał ten turniej już w karierze]
Pozostali ostro trenują .....
Jeżeli chodzi o kobiety -finał 22-23 wrzesień w Bytomiu,to gwiazda zespołu przebywa w Kanadzie,
gdzie gra w turnieju WTA i singla i debla [w poniedziałek melduje się w Bytomiu],
http://sportowefakty.wp.pl/tenis/547304/wta-quebec-city-trzecie-w-sezonie-zwyciestwo-pauli-kani-w-glownym-cyklu
pozostałe przygotowują się do występu na miejscu.....
 
Jesteśmy dobrej myśli.... i wierzymy w dwa tytuły DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW POLSKI

DMP-podsumowanie

Niestety tylko 3 x srebro..........co przy 3 tytułach KT Legii i 2 AZS nie robi wrażenia.Te kluby zdecydowanie górują nad resztą.........jednak żeby nie tracić dystansu do nich potrzebujemy wsparcia, gdyż organizacyjnie i szkoleniowo nie jesteśmy gorsi.!! Dla polepszenia humoru-są jeszcze rozgrywki drużynowe 22-24 września. Wtedy odbęda się mistrzostwa kobiet i mężczyzn. Dwa tytuły?????? Nie zapeszajmy.Górnik nigdy sie nie poddał.

DMP ciag dalszy

W Olsztynie skrzaty wygrały 5:1 z AZS Poznań i jutro powalczą o złoto z KT Legią Warszawa, młodzicy wygali 5:1 z Deski Warszawa i o I miejsce zagrają z ASZPoznań, natomiast w Bytomiu Juniorzy wygrali 5:1 i jutro również z AZS Poznań walczyć będą o złoty medal.Nasze Juniorki w DMP zajęły IV miejsce.Brawa dla naszych zawodników.

Zapraszamy jutro na finał o 9.30

DMP

 Od dziś do niedzieli [13.09] odbywają się finały Drużynowych Mistrzostw Polski w 8-u kategoriach młodzieżowych [u-12,u-14,u-16 i u-18 i chłopców i dziewcząt].
Górnik Bytom wprowadził 4 drużyny[ juniorki, juniorzy, młodzicy i skrzaty].
Dziś odnieśliśmy 3 zwycięstwa
Juniorzy z Promasters Szczecin 5/1
młodzicy z GAT Gdańsk  6/0
skrzaty z Sport-med Zabrze 6/0,natomiast ze wzdlęgu na wycofanie się drużyn z DMP juniorek ,nasze dziewczyny też dostały się do półfinału.
Tu niesprostały ekipie SKT Sopot [0-6]
Brawa dla zawodników i opiekunów!!!
Jutro gra o finały DMP :
W Bytomiu juniorzy zagrają z Legią Warszawa
W Poznaniu młodzicy będą chcieli pokonać Deski Warszawa
W Olsztynie skrzaty walczyć będą z  AZS Poznań
Oraz w Bytomiu Juniorki zagrają o brązowe medale z MKS Szczawno-Zdrój.
Trzymamy kciuki!!!!
Na zdjęciu -drużyna skrzatów z trenerem Igorem Bujdo ,przed wyjazdem do Olsztyna.
files/zdjecia aktualnosci/druzyna Bytom do dmp skrzaty.jpg

Kolejne medale do zdobycia

 

files/loga/herb.jpgZa nami sierpień Medale do zdobyciaa już we wrześniu finały drużynowych Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych!

files/Plakaty/DMP-2015-juniorzy-i-kobiety.jpg

W dniach 11-13 września w Bytomiu o medale powalczą juniorzy i juniorki-liczymy choć na jeden medal...
W tym samym czasie w Poznaniu nasi młodzicy walczyć będą o mistrzostwo ,najgroźniejszy rywal to gospodarz AZS Poznań,natomiast w Olsztynie o medal rywalizować będą skrzaty.
Parę dni później [22-24 wrzesień] do rywalizacji przystąpią Kobiety i Mężczyźni.
Tu liczymy na obronę tytułu mężczyzn i powrót [ po ubiegłorocznym wicemistrzostwie] na tron po roku przerwy ,przez drużynę kobiet.
Zawody odbędą się:
Poznań-Mężczyźni
Bytom- Kobiety
Wystąpimy w najsilniejszych składach , a dokładnie:
Kobiety -Paula Kania, Justyna Jegiołka,Agata Borgman,Sonia Grzywocz,Karolina Bogus i Iga Odrzywołek.
Mężczyźni -Grzegorz Panfil ,Mateusz Kowalczyk,Błażej Koniusz,Igor Bujdo,Patryk Janik i Mateusz Szmigiel.
Juniorzy -Karol Krawczyński,Konrad Słowik,Wojciech Jantos i Wiktor Radwan.
Juniorki-Patrycja Maslanka,Karolina Bogus,Sonia Grzywocz i Magda Hędrzak.
Młodzicy -Wojciech Marek , Julian Radoń,Wojciech Kasperski,Piotr Gładysz i Olgierd Bańkowski.
Skrzaty-Jan Kopcik,Jakub Wolnik,Sandro Szic,Piotr Kusiewicz i Stanisław Sławik.
A więc najważniejsze przed nami!!!!
Do zobaczenia ....

Mistrzostwa Polski do lat 14

Zakończyły sie mistrzostwa młodzików rozgrywane w Sobocie koło Poznania.Do finału w grze pojedynczej dotarł Julian Radoń, w grze podwójnej Wojciech Kasperski zdobył złoty medal a Olgierd Bańkowski brązowy. Serdecznie gratulujemy.

Wizyta w Ostravie na Mistrzostwach Czech Kobiet i Mężczyzn.

Na zdjęciufiles/zdjecia aktualnosci/Ostrava1.jpg:wiceprezes Czeskiego Związku Tenisowego Martin Hynek i wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego Dariusz Łukaszewski.
W Ostravie rozegrano Mistrzostwa Czech ,obsada impreza nie tylko nie była porównywalna do naszych Mistrzostw z Gliwic ,a wręcz o wiele gorsza.
Zawodnik rozstawiony z jedynką to 29 Czech na liście ATP!!!
U Kobiet to 21 Czeszka na listach WTA.
z TEGO MIEJSCA NASUWA SIĘ JESZCZE RAZ CHĘĆ PODZIĘKOWANIA FUNDACJI RADAN Z PREZESEM TADEUSZEM WESOŁOWSKIM ZA  DOPROWADZENIE MISTRZOSTW POLSKI DO CORAZ LEPSZEJ OBSADY I ZWIĘKSZENIA  RANGI NASZYM NARODOWYM MISTRZOSTWOM!!!
Pula nagród w Ostravie ,po przeliczeniu na złotówki to 38 000zł ,jak pamiętamy w tym roku w Gliwicach wynosiła ona 70 000zł!!!
Moja wizyta nawiązała do podjęcia kroków ,co do dalszej współpracy między Morawskim a Śląskim związkiem tenisowym w kontaktach młodzieży.Już 25 września w Vitkovicach rozegrany zostanie kolejny mecz Sląsk-Morawy ,tym razem po 4 zawodników i zawodniczek w kategoriach :u-10,u-12,u-14 i u-18 rozegrają 64 single i 16 debli.
Następnym krokiem będzie wspólna konferencja trenerów .
Zapraszamy wszystkich,którym zależy na tym,aby Śląski tenis się rozwijał,do współpracy!
Przy okazji startowaliśmy również w turnieju deblowym Vip[moim partnerem był Robert Baran prezes firmy Colop z którym wygraliśmy parę dni temu Czarne Diamenty] , po wygraniu 3 spotkań w grupie ,obiedzie [z dobrym czeskim piwem ] niestety przegraliśmy mecz ćwierćfinałowy...jednak bilans spotkań jest korzystny 3-1!

XXII Czarne Diamenty ITF Seniors 15-18.08.2015

files/loga/herb.jpgZakończył się kolejny międzynarodowy turniej Czarne Diamenty.
Jeżeli chodzi o sukcesy klubowe to I miejsce w grze podwójnej w kat 45+
zdobyli Robert Baran - członek naszego klubu i wiceprezes ds sportowych Dariusz Łukaszewski.

wyniki (kliknij aby poczytać)

Wcześniej natomiast odbyło się kilka turniejów, w których nasi zawodnicy zajmowali kolejno miejsca.

ATP Challenger Praga:

Mateusz Kowalczyk i partnerujący mu Igor Zelenay po super tie breaku awansowali do półfinału gry podwójnej challengera w Pradze.

W ćwierćfinale Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay wygrali 7:5, 3:6, 10-6 z meksykańskim duetem Cesar Ramirez / Miguel Angel Reyes-Varela.

O finał Kowalczyk i Zelanay przegrali z Siergiejem Betowem i Michaiłem Jełginem.

ITF Seniors Katowice Cup- Katowice:

Władysław Króliczak w kategorii +60 zajął II miejsce

Robert Baran w kategorii +45 zajął III miejsce.

ITF Seniors Mostostal Cup- Zabrze:

Władysław Króliczak w kategorii +60 zajął II miejsc

ITF Seniors Czarne Diamenty - Bytom:

Władysław Króliczak w kategorii +60 Zajął III miejsce w grze pojedynczej

Dariusz Łukaszewski w parze z Robertem Baranem stanęli na najwyższym podium

w kategorii 45+ w grze podwójnej.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Mężczyzn w grupach - Zabrze:

Max Steinberger zajął III miejsce w grze pojedynczej.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet w grupach - Bytom:

Agata Borgman pokonała wszystkie rywalki i zajęła I miejsce

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów - Ruda Śląska:

Stanisław Sławik zajął III miejsce w grze pojedynczej.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików - Bielsko Biała:

Olgierd Bańkowski zajął III miejsce w grze pojedynczej i po ciężkiej walce w upale 40 stopniowym przegrał w finale gry podwójnej.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików OLIMPIJSKI CUP do lat 14 - Wrocław:

Magdalena Hędrzak zdobyła pierwsze miejsca w grze singlowej oraz w deblu.Grając w ponad 34-stopniowym upale pokonała wszystkie zawodniczki wygrywając z każdą co najmniej jeden set do zera. Wyniki finałów:  singiel : 6:3 6:0      debel :  6:0 6:0

Kolejne sukcesy

WOJCIECH MAREK WRÓCI Z MEDALEM Z INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW EUROPY!!!

Zawodnik KLUBU Górnik Bytom awansował do półfinału ME under-14 ,rozgrywanych w Pilźnie [Czechy].
Wojtek ograł kolejno;
Jeffrey Von Der Schulenburg [Szwajcaria] 6/4  6/3
Louis Herman   [Belgia]      6/2  6/2
Jonas Forejtek [Czechy]   6/4  6/2
Jack Draper [Wielka Brytania]  6/1  6/1
W półfinale będzie grał z Duje Ajdukovićem [Chorwacja].
Jest to pierwszy medal zdobyty przez zawodnika Gornik Bytom na ME w singlu! wcześniej tutuł Mistrzów Europy w 2003 roku zdobyli w deblu Grzegorz Panfil / Mateusz Kowalczyk.[under 16]
Warto zaznaczyć ,że w parze z Dawidem Taczałą [AZS Poznań ] Wojtek dotarł do ćwierćfinału debla!
A reprezentacja Polski wróci z 3 medalami ,gdyż oprócz Wojtka ,do półfinału awansowała Iga Świątek oraz debel Świątek/Maja Chwalińska[Adventage Bielsko-B]!!!!
BRAWO POLSKA
POLSKI TENIS NA FALI WZNOSZĄCEJ!!!!!!

ciekawostki- kliknij aby poczytać więcej informacji

TYDZIEŃ 13-19.07.2015

Challenger Poznań Open:triumf Mateusza Kowalczyka w deblu.

Rozstawieni z nr 1 Mateusz Kowalczyk i Rosjanin Michaił Elgin zwyciężyli w grze deblowej challengera Poznań Open (pula nagród 64 tys. euro). W finale pokonali chilijsko-amerykańską parę Julio Peralta, Matt Seeberger 3:6, 6:3, 10-6. Dla Polaka to trzynasta wygrana w imprezie tej rangi w karierze

Bastad WTA : ćwierćfinał Pauli Kani

Paula  walczyła w eliminacjach turnieju WTA Collector Swedish Open 2015 w Bastad. Do awansu do drabinki głównej potrzebowała dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu wygrała ze Szwedką Ellen Allgurin 6:3, 6:4. 22-latka z Sosnowca (130 w klasyfikacji WTA) w kwalifikacjach zmagań w Szwecji została rozstawiona z dwójką. W decydującym spotkaniu przegrała z Mandy Minellą (Luksemburg, 208) 1:6, 3:6.W deblu Kania i Słowaczka Janette Husarova wygrały ze Słowaczką Janą Cepelovą i Francuzką Alize Lim 6:3, 7:5. W ćwierćfinale przegrały z Holenderką Kiki Bertens i Szwedką Johanną Larsson 3:6, 2:6.

VIII Memoriał im. Józefa Celta w Częstochowie - Duś Karol zajął III miejsce w grze pojedynczej przegrywając ze zwycięzcą turnieju oraz II miejsce w grze podwójnej.

Pilzen -W przyszłym tygodniu nasz czołowy zawodnik Wojciech Marek wraz z trenerem Łukaszem Kuboszkiem wyjeżdża na Indywidualne Mistrzostwa Europy.Trzymamy kciuki!!!

Więcej...

NIE MA CZASU NA PRZERWY.

Już od wtorku [21 lipca] będziemy organizatorami [wspólnie z PZT] turnieju Mężczyzn ,którego zwycięzca wywalczy dziką kartę do turnieju Futures w Polsce [którego ,decyzja będzie podjęta później].
Po turniejach dla juniorów[ międzynarodowy ITF ] i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ,czas na mężczyzn.
Przypominamy ,że w dniach 30 sierpień-5 wrzesień będziemy gościć uczestników turnieju zawodowego
Futures ATP -Międzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Śląskiej.
files/Plakaty/dzikie-karty-2015.jpg

ZAKOŃCZYŁ SIĘ TYDZIEŃ MISTRZOSTW 21-18-16.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Górnika Bytom ,jak i całego Śląska!
MEDALE DLA GÓRNIKA:
ZŁOTO
-IGA ODRZYWOŁEK debel 21
-IGA ODRZYWOŁEK mikst 21
SREBRO
-AGATA BORGMAN debel 21
-SONIA GRZYWOCZ debel 18
BRĄZ
-KAROL KRAWCZYŃSKI singiel 18
-PAULINA LEWANDOWSKA debel 21
-KAROL KRAWCZYŃSKI debel 18
-MAX STEINBERGER debel 21
-WOJCIECH MAREK mikst 16
files/zdjecia aktualnosci/poznan ze szmiglem.jpg
files/zdjecia aktualnosci/z sopotu mp.jpg
Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 14 Murcia - IV m -Wojciech Marek wygrywa wszystkie swoje mecze i nie zdąża na OOM, trenerem reprezentacji jest Łukasz Kuboszek.Magda Hędrzak była w finale OTK  do lat 14 - Zawada k/Opola oraz  turnieju OTK Radom 14 zajęła 2 miejsce w singlu i deblu.Olgierd Bańkowski zajął w Opolu III miejsce w grze podwójnej.Jan Kopcik z OTK Skrzatów w Zabrzu zajął I miejsce w grze singlowej i II miejsce w deblu w parze z Jakubem Bojarskim z UKS ACT Sport Tarnów.Jasiek odniósł też duży sukces na Mistrzostwach Polski Skrzatów w Szczecinie, gdzie awansował do ćwierćfinału w pierwszej rundzie pokonując Aleksandra Orlikowskiego z MKT Łódź nr 4 na liście PZT. W grze podwójnej triumfował natomiast kolejny zawodnik naszego klubu Maciej Klasiński ,który w parze z Danielem Kubielą pokonali w decydującym spotkaniu duet Jan Kopcik,Jakub Bojarski (UKS ACT Sport Tarnów) 4/6 6/3 10/7.

Kolejne medale do zdobycia

choć do końca najważniejszego tygodnia we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez ministerstwo sportu,znów możemy stwierdzić
że będzie lepiej niż rok temu!!!
Niemożliwe,a jednak!
Z Młodzieżowych MP wrócimy z 5 medalami ,a mamy jeszcze szansę na 6-y.
Dobry start na MP juniorów,w singlach bilans I rundy to 4-1, w deblach i mikstach mamy natomiast w grze jeszcze 5 par.
Na OOM mamy najmniej liczną ekipę ,a as atutowy [W. Marek] nie grał ze względu na udział w DME [z reprezentacją Polski zajął 4 m-c ,sam w fazie finałowej wygrywając wszystkie swoje mecze singlowe],będzie walczył o medal w mikście.
Szczegóły w następnej informacji.

Mistrzostwa Polski w kat.młodzieżowych

 Najbliższy tydzień jest jak zwykle najważniejszy w tenisie młodzieżowym w Polsce!!
Odbędą się w tym czasie Mistrzostwa Polski:
-Młodzieżowe w Poznaniu
-Juniorów w Sopocie
-Kadetów [w ramach OOM] w Bytomiu
Nasz klub reprezentować będą;
Poznań-Agata Borgman, Paulina Lewandowska,Iga Odrzywołek, Max Steinberger.
Sopot- Sonia Grzywocz, Karolina Bogus,Karol Krawczyński,Wojciech Jantos, Wiktor Radwan.
Bytom-Magda Hędrzak,Wojciech Marek,Wiktor Kiełbowicz.
Wszystkim życzymy powodzenia!!!

z ostatniej chwili

Niestety Mateusz Kowalczyk przegrał w I rundzie Wimbledonu z 6 rozstawioną parą ,jednak jaki to był mecz..
zapraszam do lektury[ naprawdę warto przeczytać]:
Natomiast reprezentacja Polski młodzików z naszymi [rakieta nr.1 Wojciech Marek i trener Łukasz Kuboszek] awansowała w hiszpańskiej Murcii do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy, ogrywając Turcję i Słowację po 2/1 ,a Wojtek pewnie wygrał swoje mecze!

Podsumowanie minionego tygodnia

22-28.06.2015

Po raz trzeci w karierze Mateusz Kowalczyk wystąpi w turnieju głównym na kortach trawiastych Wimbledonu. Jego partnerem w tej imprezie jest Igor Zelenay.Mateusz Kowalczyk po raz czwarty w karierze wystartował na Wimbledonie. Dwukrotnie wcześniej musiał przebijać się przez eliminacje, przed rokiem jednak odpadł w I rundzie. Najlepszy wynik osiągnął w duecie z Tomaszem Bednarkiem, wygrywając jedno spotkanie w turnieju głównym.

Sandra Zaniewska przypomniała o sobie - w turnieju 15 tys Euro w Holenderskiej Bredzie doszła do finału zdobywając cenne punkty i wicemistrzostwo.

Reprezentacja Polski pod wodzą Łukasza Kuboszka i z jedynką -Wojtkiem Markiem wygrała pierwszy mecz z Turcją 2/1 a Wojtek zdobył punkt bez problemu.

Do finałów DMP dostały się nasze drużyny skrzatów:Jan Kopcik, Bartosz Bożek, Jakub Wolnik Sandro Szic oraz młodzików: Julian Radoń, Piotr Gładysz, Wojciech Kasperski, Stanisław Sławik ,walczą jeszcze juniorzy, natomiast juniorki liczą na LL.

 Puchar Śląska - Oliwia Bergler wygrała Puchar Śląska do10 lat w Miechowicach, a w Zabrzu zdobyła Mistrzostwa Śląska

 

 

Drużynówki młodzieżowe

Wyniki rozgrywek wojewódzkich na naszym obiekcie w dniu 25.06.2015
SKRZATY
GÓRNIK BYTOM-MKS SZCZAWNO   6/0
files/zdjecia aktualnosci/druzynowka skrzaty.jpg
MŁODZICY
GÓRNIK BYTOM -MKS SZCZAWNO 4/2
files/zdjecia aktualnosci/druzynowka mlodzicy.jpg
JUNIORKI GÓRNIK BYTOM-MKS SZCZAWNO 2/4
AWANS
GÓRNIK BYTOM -SKRZATY I MŁODZICY
MKS SZCZAWNO-JUNIORKI

Wimbledon

Po raz trzeci w karierze Mateusz Kowalczyk wystąpi w turnieju głównym na kortach trawiastych Wimbledonu. Jego partnerem w tej imprezie jest Igor Zelenay.

Mateusz Kowalczyk po raz czwarty w karierze wystartował na Wimbledonie. Dwukrotnie wcześniej musiał przebijać się przez eliminacje, przed rokiem jednak odpadł w I rundzie. Najlepszy wynik osiągnął w duecie z Tomaszem Bednarkiem, wygrywając jedno spotkanie w turnieju głównym.

files/zdjecia aktualnosci/kowalczyk wimbledon.jpg

Więcej...

15 - 21.06.2015

podsumowanie minionego tygodnia

Kobiety i Mężczyźni

Na Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w Gliwicach zawodnicy Górnik Bytom wywalczyli 4 medale!!!

srebro dla:

Grzegorz Panfil -singiel mężczyzn

Agata Borgman -debel kobiet

 Iga Odrzywołek- mikst

 Paulina Lewandowska-mikst.

 Młodzicy:

Super Seria w Zamościu - Wojciech Kasperski zajął I miejsce w grze podwójnej

OTK w Bytomiu - Piotr Gładysz zajął I miejsce w grze pojedynczej i II miejsce w grze podwójnej;

Olgierd Bańkowski zajął I miejsce w grze podwójnej;

Magdalena Hędrzak zajęła I miejsce w grze podwójnej.

Skrzaty:

OTK Skrzatów w Chorzowie

Zuzanna Schab zajęła III miejsce  w grze pojedynczej i II miejsce w grze podwójnej

 Tenis 10:

Puchar Śląska w Bielsku

Oliwia Bergler zwyciężyła a Pola Kasprzak zajęła II miejsce

Gratulacje.....

 

Turniej zaproszonych Gości "TAURON"

W turnieju uszestniczyło 14 par, poziom gry był bardzo wysoki, mecze były zacięte, a najlepszymi okazali się zajmując w kolejności: I miejsce Kardas i Koniuszy, II miejsce Hess i Kapkowski oraz III miejsce Dziuba i Łukaszewski

files/galeria/2015/Tauron finalisci 2015.jpg files/galeria/2015/Tauron wszyscy.jpg

 

Mistrzostwa Polski W Gliwicach

Mamy już 3 medale!!!
Jutro Grzegorz Panfil gra ćwierćfinał!
Grzegorz zagra jutro o półfinał MP z Kamilem Gajewskim.
Natomiast w półfinale miksta przeciw sobie zagrają:
Paulina Lewandowska [z Piotrem Łomackim] i Iga Odrzywołek [z Mikołajem Jędruszczakiem].
Ponadto w półfinale debla zobaczymy Agatę Borgman [z Pauliną Czarnik].
 

Kolejna wygrana Mateusza!!!

Para deblowa Kowalczyk-Zelenay robi wszystko, aby tegoroczny Wimbledon odbył się z nimi.

Po finale challengera w Prostejovie ,w tym tygodniu wygrali challengera w Pradze.
Teraz będą występowali w Popradzie.
Natomiast Paula Kania przed Wimbledonem gra w turnieju WTA 50 TYS $ w Ilkley.
Duża grupa naszych zawodników występuje natomiast na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn, do Gliwic wybrali się :
Borgman Agata,Lewandowska Paulina, Panfil Grzegorz,Bujdo Igor,Janik Patryk, Duś Karol, Steinberger Max.
Trzymamy kciuki!!!
W turnieju OTK Młodzików w Toruniu dobrze zaprezentował się Olgierd Bańkowski, któy zajął IV miejsce.
W Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Śląska Kadetek, gdzie Magdalena Hędrzak zdobyła brązowy medal.

ITF Juniors 2015 III memoriał Jacka Widawskiego

files/Plakaty/itf-bytom-cup-2015.jpg]

Serdecznie zapraszamy na nasz turniej.Wstęp jest bezpłatny.Nasz klub w turnieju głównym będzie reprezentować aż trzech zawodników:Karol Krawczyński, Wiktor Radwan i Wojciech Marek

link do strony turniejowej (drabinki oraz plan gier) kliknij "więcej"

Więcej...

Tydzień pełen niespodzianek

  25-31  MAJA 2015

 TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

Paula Kania -jedyna Polka w II rundzie singla w tegorocznym Roland Garros.Jakby było mało ,w deblu też zaprezentowała się najlepiej z Polek ! W parze ze Słowaczką J. Husarovą oddały zaledwie trzy gemy kolejnym rywalkom i pewnie awansowały do III rundy Rolanda Garrosa.Dość niespodziewanie Paula Kania i Janette Husárová pokonały w I rundzie rozstawione  z numerem 16. Klaudię Jans-Ignacik i Andreję Klepac. Para polsko-słowacka zachowała zimną krew w ważnych momentach i po bardzo wyrównanym meczu, zdołała wywalczyć awans. Tenisistka Górnika Bytom udowodniła, że jest w naprawdę dobrej formie.

 Grzegorz Panfil - wygrał trzeci z rzędu turniej ITF rozgrywany na kortach ziemnych w Pantiani. Polski tenisista opuścił gruzińską mączkę z perfekcyjnym bilansem spotkań 16-0.Trzy tygodnie spędzone w Pantiani i trzy turniejowe zwycięstwa. Grzegorz Panfil (ATP 280) wywalczył w niedzielę czwarte singlowe trofeum w obecnym sezonie i zarazem 11 w karierze.Nie ulega wątpliwości, że to najlepszy rok na zawodowych kortach. 8 czerwca awansuje on na najwyższą pozycję w światowej klasyfikacji, bowiem po raz pierwszy znajdzie się w Top 240.

TURNIEJE OGÓLNOPOLSKIE

Na krajowych kortach dzielnie walczyła młodzież:                                                                                               juniorki - OTK Super seria  Puławy                                                                                                                          Sonia Grzywocz - zajęła II miejsce w grze pojedynczej.

młodzicy  -  Szczecin                                                                                                                                             Magda Hędrzak - zajęła III miejsce w grze pojedynczej,natomiast w grze podwójnej odniosła sukces zdobywając I miejsce. Olgierd Bańkowski   przegrał walkę o półfinał w grze pojedynczej, natomiast w grze podwójnej zajął II miejsce.

TURNIEJE WOJEWÓDZKIE

skrzaty  -  Chorzów                                                                                                                                            Zuzanna Schab - odniosła podwójne zwycięstwo:wygrała zarówno w grze pojedynczej jak i w grze podwójnej. Stanisław Sławik zajął III miejsce w grze pojedynczej a w grze podwójnej I miejsce .

Tydzień pełen niespodzianek

18-24.05.2015

 

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

 

Paula Kania udanie przeszła przez trzystopniowe kwalifikacje i zadebiutuje w głównej drabince wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W decydującym meczu Polka pokonała Jessikę Pegulę.         W I rundzie turnieju głównego przeciwniczką Pauli będzie Mona Barthel ( Niemcy - 39 WTA).

 

 

27-letni Grzegorz Panfil wygrał w sobotę 10 z rzędu mecz, co jest dla niego rekordową serią zwycięstw w karierze. W niedzielę, o godz. 10:00 czasu polskiego, reprezentant Górnika Bytom walczył o 10 singlowe trofeum na zawodowych kortach i zarazem trzecie w 2015 roku. Po zaciętym pojedynku wygrał z Pedro Sakamoto ( Brazylia) 7:6(5) 7:5. Brawo Grzegorz!!!

Zabrzanin i partnerujący mu Paweł Ciaś nie zdołali jednak w sobotę zwyciężyć w turnieju debla gruzińskich zawodów. Po zaciętym, dwusetowym boju lepsi od Polaków okazali się najwyżej rozstawieni w Pantiani Balleret i Bortolotti, którzy triumfowali ostatecznie 7:6(4), 7:5.

W Jabloncu nad Nysą mistrzami turnieju debla zostali w sobotę Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz. Rozstawiona z numerem drugim polska para pokonała niemiecki duet Daniel Altmaier  i Paul Woerner 6:3, 7:5. Dla Kowalczyka to 27 deblowe trofeum w karierze  i 15  w imprezie rangi ITF.

Wojciech Marek startował w turnieju Tennis Europe w Zabrzu do lat 16 i zajął III miejsce.

TURNIEJE KRAJOWE

Turniej Ogólnopolski

 Juniorzy  - w Bytomiu Karol Krawczyński  dotarł do finałów zarówno w singlu jak i w deblu.     W grze pojedynczej i podwójnej zajął  I miejsce.

 Młodziczki - w Pabianicach  Magdalena Hędrzak dotarła do półfinału w grze pojedynczej               i podwójnej a Olgierd Bańkowski w grze podwójnej zajął II miejce.

Skrzaty -  w Złotoryji Jan Kopcik grał w  półfinale  singla z kolegą klubowym Jakubem Wolnikiem, natomiast w finale musiał uznać wyższość przeciwnika.

 Turniej Wojewódzki

Skrzaty - w Krakowie  Zuzanna Schab po zaciętym boju uległa w finale M.Bajorek przegrywając w super tie-breaku natomiast w grze podwójnej zajęła I miejsce 

TENIS 10   Puchar Śląska w Tychach:

Olivia Bergler wygrała turniej i zajęła I miejsce - kategoria zielona

Pola Kasprzak zdobyła III miejsce - kategoria zielona

Dominik Spychalski  - zajął IV miejsce - kategoria zielona   

Światowe korty

Roland Garros: Paula Kania przeszła eliminacje i zadebiutuje w głównej drabince!

files/zdjecia aktualnosci/PaulaKania 22.05.jpg

Paula Kania udanie przeszła przez trzystopniowe kwalifikacje i zadebiutuje w głównej drabince wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W decydującym meczu Polka pokonała Jessikę Pegulę 7/5 6/2.

Dzięki temu Kania dołączyła do Agnieszki Radwańskiej oraz Magdy Linette i pierwszy raz w karierze wystąpi w głównej drabince Rolanda Garrosa. Łącznie będzie to trzeci wielkoszlemowy występ zawodniczki Górnika Bytom - w zeszłym roku w Wimbledonie i US Open przegrywała w I rundzie.

Cykl ITF: Trwa zwycięski marsz Grzegorza Panfila, Kowalczyk i Majchrowicz w półfinale debla.

Panfil w Gruzji ,a Kowalczyk w Czechach jak na razie są w półfinale ,Grzegorz singla ,a Mateusz debla [z Majchrowiczem]

Kolejne dobre wieści o naszych zawodnikach

Tydzień jeszcze się ie zakończył ,a już jest  tyle dobrych wieści ,że ,aż chce się pisać...
Wojciech Kasperski wygrał w grze podwójnej OTK Młodzików Super Serię w Łęczycy,
Paula Kania wygrała już dwa mecze w eliminacjach Roland Garros, z rozstawioną Ałłą Kudriawcewą[Rosja] oraz z Chloe Paquet [Francja] .
O drabinke główną zagra z amerykanką Jessica Pegula.
W Gruzji przebywa Grzegorz Panfil , wygrał cały turniej futures w Pantiani ,teraz rywalizuje w turnieju nr 2.
Po wygraniu challengera w Niemczech ,do Czech wybrał się Mateusz Kowalczyk ,jest już w ćwierćfinale debla!!!
Natomiast w Zabrzu rozgrywany jest turniej Tenis Europe do lat 16-u.Tam nasz 14-letni Wojciech Marek zameldował się już w połfinale.
Dziś wygrał z rok starszym odwiecznym rywalem z krajowego podwórka Tomaszem Dudkiem 2/6 7/6 6/4.
Gratulacje dla wszystkich na teraz i czekamy na koniec tygodnia....

Mistrzostwa Polski w tenisie

files/zdjecia aktualnosci/plakat_2015_maly.png

Ten tydzień znów był super!!!!!!!!!

KORTY ŚWIATOWE

Mateusz Kowalczyk [kolejny raz ze Słowakiem Zelenayem] wygrał Challengera w Niemieckim Heillborn ,pokonując w finale parę gospodarzy Meffert/Puetz 6/4 6/3

files/zdjecia aktualnosci/kowalczyk mateusz.jpg

Z kolei nasz największy talent Wojciech Marek startował 3 tydzień w turnieju Tennis Europe najwyższej rangi , tym razem na Słowacji ,w Pieszczanach.

Choć rozstawiony był z czwórką ,to nie dał szans rywalom wygrywajączawody bez straty seta, a w finale pokonał Serba Mihailo Popovica[nr 3] 6/1 6/1!

files/zdjecia aktualnosci/Marek Wojciech.jpg

Warto dodać ,że występująca w USA ,a trenująca u nas Justyna Jegiołka również wygrała turniej[ deblowy] WTA [50tys. $].

files/zdjecia aktualnosci/Jegiolka Justyna.jpg

KORTY KRAJOWE

 

Turniej  TE
 
w Łodzi ,tu dwóch naszych zawodników po wygraniu I rundy ,nie sprostało swym rywalom w drugiej jednak super zagrali w deblu;

 files/zdjecia aktualnosci/radon lodz.jpegfiles/zdjecia aktualnosci/kasperski lodz.jpg

Julian Radoń zajął w nim II ,a Wojciech Kasperski III miejsce.

 

OTK

kobiety i mężczyźni-Zabrze ,na podium w Zabrzu dostali się :

Sonia Grzywocz [II wśród kobiet] i Karol Krawczyński [III u mężczyzn]

files/zdjecia aktualnosci/Grzywocz Sonia.jpg files/zdjecia aktualnosci/krawczynski karol.jpg

juniorzy -Bielsko-B. Wiktor Radwan dotarł do finałów zarówno w singlu ,jak i w deblu, gdzie niestety przegrał , jednak gratulujemy dwóch tytułów wicemistrzowskich!

files/zdjecia aktualnosci/radwan wiktor.jpg

skrzaty-Opole , tutaj do fazy półfinałów dotarło dwóch zawodników Górnika B. Sandro Szic i Jan Kopcik

files/zdjecia aktualnosci/szic sandro.jpg files/zdjecia aktualnosci/Kopcik Jan.JPG

.KORTY WOJEWÓDZKIE

Iga Radwan w  turnieju młodziczek w Chorzowie zajęła III miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/iga radwan.jpg

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I NASZEJ KADRY TRENERSKIEJ!!!!!!

Miniony tydzień w skrócie

Kania, Marek, Kasperski ,Radoń ,Radwan i Szic
Te osoby dały znać o sobie w minionym tygodniu...
Paula Kania startowała w turnieju WTA [50 000 $] w Tunisie.
bilans -awans do drugiej rundy singla i wygrana w deblu [w parze z Argentynką Irygoyen]
files/zdjecia aktualnosci/kania tunis.jpg
Wojciech Marek startował w turnieju TENIS EUROPE w Rakovniku [Czechy],gdzie po wygraniu 3 meczy dotarł do ćwierćfinału,tam przegrał z jedynką europejską i późniejszym zwycięzcą turnieju Rosjaninem Timotejem Skatovem 6/2lis 4/6 4/6.
Natomiast Julian Radoń i Wojciech Kasperski startowali tez w turnieju Tenis Europe ,ale w Opalenicy ,zdobyli tytuł wicemistrzowski w deblu,za co serdecznie gratulujemy.
files/zdjecia aktualnosci/kasperski opalenica.jpg
W Zabrzu startował Wiktor Radwan ,odbył się tam turniej OTK Juniorów. Wiktor wygrał debla i był III w singlu.
Skrzaty rywalizowały u nas .
Najlepiej poszło Sandro Szicowi który wygrał OTK Skrzatów w Bytomiu.
files/zdjecia aktualnosci/Szic 11.05.2015.jpg
Jan Kopcik i Jakub Wolnik dotarli do ćwierćfinału . W deblu S.Szic zajął II miejsce.

Czy dogonimy czeskie nastawienie do tenisa ?????

Wypowiedź wiceprezesa PZT i Górnika Bytom Dariusza Łukaszewskiego


 

Więcej...

Miniony tydzień w skrócie

 Kolejny tydzień za nami...
Zawodnicy Górnika Bytom znów byli widoczni:
-Wojciech Marek wygrał turniej Tenis Europe w Trnavie [Słowacja]
-Oliwia Bergler wygrała I rozdanie pucharu Śląska do lat 10-u w 2015 [Chorzów]
-Dominik Spychalski był wśród chłopców tam drugi!!
-W reprezentacji Śląska ,która pokonała reprezentacje Moraw[Czechy] 45/40 ,aż 16 [z 34 ogółem] zawodników było z klubu Górnik Bytom!!
Tutaj komplet zwycięstw zanotowali
Juniorzy- Karol Krawczyński ,Wojciech Jantos , Wiktor Radwan.
Młodzicy-Julian Radoń, Wojciech Kasperski
Krasnale-Dominik Spychalski,Mikołaj Ćwiek
Oprócz nich w meczu grali od nas: Karolina Bogus, Sonia Grzywocz, Magda Hędrzak ,Zuzanna Schab,Oliwia Bergler, Olgierd Bańkowski,Piotr Gładysz, Jan Kopcik,Jakub Wolnik.
WIĘCEJ ZOBACZ:
 
 
Jan Kopcik zawodnik KS Górnik Bytom wygrał Mistrzostwa Śląska do lat 12, które odbyły się 25-26.04.2015r. na kortach KS Mostostal Zabrze. Janek pokonał w finale rozstawionego z nr 1 Martyna Pawelskiego z KS Mostostal Zabrze 1:6 6:4 10:6.Wspólnie z Martynem zdobyli MŚ w grze deblowej pokonując w finale parę Alan Borkowy i Oliwier Abramek z KS Sport - Med Zabrze 6:4 6:4.
files/zdjecia aktualnosci/kopcik 26.04.15.jpg
Zuzanna Schab w rozgrywanych w Zabrzu Mistrzostwach Śląska do l.12 zdobyła Mistrzostwo Śląska, wygrywając w finale z Weroniką Domańską (Advantage- Bielsko Biała) 7:5, 6:4.
files/zdjecia aktualnosci/ZUZKA- MISTRZOSTWO SLASKA do 12l..jpg
 
W najbliższym tygodniu trzymamy kciuki za:
Mateusz Kowalczyk występuje w deblu-Millennium Estoril Open Category: ATP World Tour 250
Grzegorz Panfil walczy w eliminacjach do -prosperita open Ostrava category challanger

Wojtek Marek

Wojtek Marek wygrał finał turnieju TE Trnava Cup 2015 do lat 14. Pomimo przegranego po walce pierwszego seta kolejne dwa wygrał już łatwo, wynik: 5:7 6:2 6:0.

Serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów.

 

Olivia Bergler

Puchar Śląska do lat 10 w Chorzowie zdobyty.
W całym turnieju (3 mecze) zawodniczka naszego klubu straciła tylko jednego gema.

Gatulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

files/zdjecia aktualnosci/bergler 26.04.15.jpg

Mistrzostwa Śląska do lat 16

W zakończonych Mistrzostwach Śląska kadetów zawodnik naszego klubu Olgierd Bańkowski zajął II miejsce w grze pojedynczej, natomiast w grze podwójnej razem z Mikołajem Wrzoł w finale pokanali swoich przeciwników 63 60.

MECZ ŚLĄSK-MORAWY 22.04.2015 na naszych kortach

Miło mi poinformować ,że w rewanżowym meczu młodzieży
Śląska i Moraw, który rozegrany został w Bytomiu, nasza młodzież wygrała 45/40,
W każdej drużynie wystąpiło po 34 młodych tenisistów, u nas najwięcej zawodników było z Górnika Bytom[16 osób].
Największy sukces zanotowaliśmy wśród najmłodszych [krasnale do lat 10-u.], jest to efekt boomu na tenis ,dzięki sukcesom
Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza i co za tym idzie ,cyklu turniejów o Puchar Śląska w tejże kategorii,który od 3 sezonów jest organizowany przez Śląski Związek Tenisowy.
Nie spodziewaliśmy się ,że tak szybko będzie widać efekty!!!!
Watro inwestować w naszą Śląską młodzież!!!!!
 
Więcej o środowym meczu:
 
Dariusz Łukaszewski
 
wiceprezes PZT i prezes ŚZT

 

relacja z meczu była na żywo na www.sferatv.pl
files/galeria/2015/SlaskMorawy/MorawySlask3.jpg

Więcej...

Justyna Jegiołka - kolejny sukces

files/zdjecia aktualnosci/jegiolka 30.03.2015.pngJustyna, która trenuje w naszej Akademii wywalczyła tytuł w turnieju deblistek w EL Kantanoui.W singlu poszło jej trochę gorzej i odpadła w półfinale.Leśniczanka uległa najpierw po dwusetowym spotkaniu Norweżce Melanie Stokke (WTA 492) w singlu, ale wspólnie z Carolin Daniels cieszyła się z mistrzowskiego trofeum w deblu. Oznaczona "jedynką" polsko-niemiecka para rozegrała w sobotę dwa mecze, a w finale okazała się po super tie breaku lepsza od Fatmy al Nabhani i Izabeli Szynikowej. Dla 23-letniej Jegiołki to dziewiąty deblowy tytuł na zawodowych kortach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach.

Turniej dla dzieci ze szkółki klubowej 28.03.2015

W rozegranym w sobote turnieju dla dzieci ze szkółki klubowej wzięło udział około 40 osób. Konkurencje podzielone zostały na grupy wiekowe oraz w zależności od poziomu zaawansowania.

W grupie BABY Tenis na podium stanęli: I miejsce: Alex Biegalski, II miejsce:Julia Wloka i III miejsce: Wiktor Salbert.

W grupie czerwonej kolejne miejsca zajęli:I miejsce: Kinga Maniecka, II miejsce: Marcin Gryszka i III miejsce Julia Grochowska.

W grupie juniorów I miejsce: Marta Bołd, II miejsce Szymon Wojtacha i III miejsce Karol Jagoda.

W grupie juniorów starszych I miejsce Marek Kalinowski, II miejsce: Aleksander Sojecki i III miejsce Łukasz Jenczmyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia w galerii.

Mistrzostwa Śląska Młodzików 21-22.03.2015

Julian Radoń wywalczył tyuł Mistrza Śląska a wicemistrzem został Piotr Gładysz.Obydwaj to reprezentanci naszego klubu. Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

OJ DZIAŁO SIĘ W TYM TYGODNIU-MAREK,ZANIEWSKA, PANFIL,BORGMAN,JANIK....

Kolejny sukces Wojtka Marka.
W ostatnim halowym turnieju 1 kategorii do lat 14 Tennis Europe - TIM ESSONNE we Francji, Wojtek dotarł do 1/4 finału, gdzie przegrał z Bułgarem Adrianem Andreevem,który póżniej okazał się najlepszy w całych zawodach.
W deblu Wojtek wspólnie z Dawidem Taczałą zajęli drugie miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/marzec 2015/marek te 7.03.15.jpg

 

Finał Panfila, półfinał Zaniewskiej

Nasi zawodnicy zdecydowali się na starty w futuresach ITF na trzech kontynentach.

Na kortach prezentowali się m.in. Sandra Zaniewska, Grzegorz Panfil.

Port Pirie

Sandra Zaniewska kontynuuje występy w Australii. W Nyrstar Port Pirie International (korty twarde, w puli nagród 15 tys. $) została rozstawiona siódemką.Wygrała z Australijką Abbie Myers 6:3, 6:2 oraz Chinkami Ran Tian 7:5, 6:3 i Chang Liu 6:1, 7:6 (5). W półfinale przegrała z Koreanką Su Jeong Jang 1:6, 3:6.W grze podwójnej Polka i Australijka Tammi Patterson pokonały Australijkami Lizette Cabrerę i Ashling Sumner 6:2, 7:6 (5), ale nie sprostały Australijkom Jessice Moore i Abbie Myers 4:6, 0:6.

Umag

Czterech biało-czerwonych wybrało się na zawody do Chorwacji (korty ziemne, 10 tys. $). Grzegorz Panfil jest turniejową jedynką. Wygrał z Chorwatami Duje Kekezem 7:6 (3), 6:2 i Nino Serdarusiciem 7:5, 7:5, Rumunem Petru-Alexandru Luncanu 7:6 (2), 6:2 i Chorwatem Antonio Sanciciem 6:0, 4:6, 6:2. W finale nie sprostał Włochowi Gianluce Naso 5:7, 4:6.

files/zdjecia aktualnosci/marzec 2015/panfil umag.jpg

W Bytomiu natomiast odbył się turniej klasyfikacyjny PZT Kobiet i Mężczyzn, nasi nie byli gościnni:

Kobiety
Agata Borgman ,która zajęła I miejsce w finałowym meczu pokonała Marcelinę Podlińską [Tenis club Piekary Śl] 7/5 6/4.
files/zdjecia aktualnosci/marzec 2015/borgman otk grupy.jpg
Paulina Lewandowska była V.
U Mężczyzn całe podium zajęli nasi zawodnicy!!!!
I-Patryk Janik
II-Karol Krawczyński
III-Karol Duś
files/zdjecia aktualnosci/marzec 2015/Janik i Krawczynski.jpg

Więcej...

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn Bydgoszcz 2015

Nasza męska drużyna w składzie Mateusz Kowalczyk/Błażej Koniusz Halowym Mistrzstrzem Polski. Półfinałowy pojedynek panowie wygrali pewnie 2:0 przeciwko Grunwaldowi Poznań. W finale KS "Górnik" Bytom zmierzył się z ekipą gospodarzy Wisłą Toruń i wygryał 2:1.

Z kolei Panie reprezentowane przez Agatę Borgman i Paulinę Lewandowską zdobyły sredbrny medal Halowych Druzynowych Mistrzostw Polski !
W finale zostały pokonane przez SKT Szczecin. W półfinale nasze dziewczyny pokonały Promasters Szczecin. Trenerem drużyn KS "Górnik" Bytom jest Dariusz Łukaszewski.

files/zdjecia aktualnosci/DMPGornik.jpg

Więcej...

Brąz dla Jantosa

W Opolu trwają Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Wojciech Jantos zdobył brązowy medal w grze podwójnej, natomiast Karol Krawczyński po zaciętej trzy setowej walce przegrał w ćwierćfinale w grze pojedynczej.

W przyszłym tygodniu zostaną rozegrane Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet I Mężczyzn w Bydgoszczy.

Nasz klub reprezentować będą: Mateusz Kowalczyk i Błażej Koniusz oraz Agata Borgam i Paulina Lewandowska.

Życzymy powodzenia.

SPORTOWY LAUR BYTOMIA 2015 DLA PAULI!!!!!

Nasza zawodniczka została wyróżniona przez kapitułę i prezydenta D. Bartylę i otrzymała sportowy laur Bytomia w kategorii
Sportsmenka roku..!!!!
 Ogromne gratulacje podtrzymania dobrej passy klubu.
Przypomnijmy ostatnie nasze laury:
2012- dwa laury
- Drużyna męska jako drużyna roku
-Stanisław Churas jako mecenas sportu
2013- jeden laur
-Drużyna męska
2014-dwa laury
-Grzegorz Panfil jako sportowiec roku
-Dariusz Łukaszewski jako trener/działacz roku
2015-jeden laur
-Paula Kania jako sportsmenka roku.
Dawniej laur trafiał także do Katarzyny Teodorowicz, Mateusza Kowalczyka i Jacka Widawskiego.

Więcej...

Medal dla Patryka Janika

W zakończonych Halowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, Patryk Janik zdobył w grze podwójnej srebrny medal.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

!files/zdjecia aktualnosci/janik mp.JPG

Więcej...

Finał Challengera w Bergamo

Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk wygrali w półfinale z parą Mao-Xin Gong / Hsien-Yin Peng i awansowali do finału turnieju gry podwójnej.

Występ w Bergamo to trzeci w obecnym sezonie wspólny turniejowy start Błażeja Koniusza i Mateusza Kowalczyka. Dzięki zwycięstwu 7:6(5), 6:3 z Chińczykiem Mao-Xinem Gongiem i Tajwańczykiem Hsienem-Yinem Pengiem zagrają w pierwszym finale w tym roku.

W finale przegrali 4/6 5/7 z parą Martin Emmrich / Andreas Siljeströ

Więcej...

Ciągle drudzy ,ale punktów coraz więcej!

W klasyfikacji Polskiego Związku Tenisowego klubów za rok 2014 Śląskie kluby znalazły się na następujących pozycjach:
Górnik Bytom- pozycja 2 - tak jak od 4-ch lat.
Za ten sukces podziękowania dla zawodników,trenerów i zarządu klubu.
 
Na pozostałych miejscach są:
UKS Beskidy Ustroń-miejsce 13
BKT Adventage Bielsko-B. -tuz obok-14.
 
W klasyfikacji województw Śląskie ponownie uplasowało się na miejscu III-m.
Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za trud i chęć rozwoju dla wszystkich klubów ,które brały udział w rywalizacji w roku minionym!
 
Dariusz Łukaszewski
wiceprezes PZT,prezes SZT i Górnik Bytom.
 

Co nas czeka tym tygodniu?

Kolejny Tytuł Grzegorza!!!
files/zdjecia aktualnosci/kania 9 luty.jpg
Czy Paula pójdzie w ślady Kasi, Grzegorza i Mateusza ??? już w sobotę ogłoszenie wyników lauru Bytomia
Z naszych najwieksze szanse ma Paula Kania jako sportowiec roku...
Oprócz niej walczą :
Drużyna juniorów jako drużyna roku
Wojciech Marek -sportowiec roku młodzież
Łukasz Kuboszek -trener roku

Więcej...

Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 21

Zakończyły się mistrzostwa.Podwójnymi zwyciężcami zostali Joanna Zawadzka, która w finale gry pojedynczej pokonała Agatę Bieńkowską oraz wygrała grę podwójną w parze z Patrycją Polańską, natomiast wśród chłopców dwukrotnie  triumfował Karol Drzewiecki. Nasz zawodniczka Agata Borgman zajęła III miejsce.

files/galeria/2015/Halowe Mlodziezowe Mistrzostwa Polski do lat 21 30.01.2015/medalistki 3 luty.jpg

 

STRONA MISTRZOSTW    TUTAJ

files/loga/tauron-logo.jpg

 

Więcej...

Kolejny Tytuł Grzegorza!!!

W tym tygodniu działo się dużo i na światowych kortach,jak i na naszych.
  Futuresy ITF - finały Majchrzaka i Panfila  
panfil.jpgBiało-czerwoni startują w futuresach ITF w wielu państwach.

Do Hiszpanii wybrał się Grzegorz Panfil. W Katalonii (korty ziemne, 10 tys. $) wygrał z Hiszpanami Eduardem Esteve Lobato 6:4, 7:6 (3) i Jaume Munarem 7:6 (5), 7:6 (4}
W półfinale pokonał 37-letniego Hiszpana Rubena Ramireza Hidalgo 6:4, 6:2. W meczu o tytuł zmierzy się z Francuzem Maximem Hamou.
 
Andrezieux-Boutheon ITF - ćwierćfinał Kani  
kania.jpgPaula Kania grała w Open GDF SUEZ 42.

W Andrezieux-Boutheon (korty twarde w hali, 25 tys. $) w poprzednich latach wygrywały Mona Barthel, Kristyna Pliskova, Alison Van Uytvanck i Timea Bacsinszky.

Kania (156 w rankingu WTA) została rozstawiona z trójką. Wygrała z Włoszką Gioią Barbieri (212) 7:6 (2), 6:0 i Ukrainką Anastazją Vasylyevą (176) 6:3, 6:3. W ćwierćfinale uległa Bułgarce Elitsie Kostovą (207) 1:6, 0:6.

  

Tennis Europe - walczą w Tarbes  
iswiatek.jpgCzwórka młodzików z Polski walczy w prestiżowym turnieju Tennis Europe PETITS AS Tarbes 2015, trenerem reprezentacji jest Łukasz Kuboszek ,a jednym z zawodników Wojtek Marek.
Wśród chłopców Wojciech Marek (nr 10) wygrał z Tunezyjczykiem Azizem Helalim 6:1, 6:4 i Szwajcarem Jeffreyem Von der Schulenburgiem 6:2, 6:2, ale nie sprostał Francuzowi Allanowi Deschamps 6:7 (5), 2:6.

Marek i Tajwańczyk Chun HsinTseng wygrali ze Szwajcarami Jeanem Markiem Malkowskim i Von der Schulenburgiem 6:2, 6:2, Francuzami Alexandrem Van Doanem i Sabri Bilalem Ouarazem 6:0, 6:2 oraz Amerykanami Nathanem Hanem i Govindem Nandą 6:3, 6:0.

W półfinale pokonali Francuzów Clementa Chidekh i Lorisa Pourroya 6:3, 6:4.
 
files/galeria/2015/Halowe Mlodziezowe Mistrzostwa Polski do lat 21 30.01.2015/maewk final debla.jpg

 

Turniej Dziennikarzy przy HMMP do 21 lat

W rozegranym w dniu 27.01.2015 Turnieju dla dziennikarzy na podium stanęli:
1. CIESIELSKI TOMASZ - TVN 24
2. KONONOWICZ BOGUSŁAW - RADIO KATOWICE
3. ZAMORSKI WOJCIECH - TVP KATOWICE

Więcej...

Mistrzostwa Śląska do lat 12


W dniach 24.01-25.01 odbyły się Mistrzostwa Śląska skrzatow w Bielsku Białej. Jasiu Kopcik, zwodnik KS Górnik Bytom wywalczył II miejsce po zaciętej walce z Martynem Pawelskim 7:5 2:6 7:10.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

WARSZAWA ZDOBYTA!!!!

Z zakończonych Halowych Mistrzostw Polski Młodzików tenisiści Górnika Bytom przywiozą 4 medale,w tym dwa tytuły mistrzowskie!!!!!
Mistrzem Polski w singlu został Wojciech Marek
Brązowy medal zdobył Julian Radoń
Ten sam Julian zdobył tytuł mistrzowski  w grze podwójnej [w parze z Witoldem Konopko z Puszczykowa].
Czwarty medal zdobył Wojciech Kasperski również w grze podwójnej, który w parze z Gabrielem Bilińskim [Korona Kielce] wywalczył brązowy medal!!!
Gratulacje dla zawodników i trenerów.....
Przypominam ,że już od 31 stycznia mamy w Bytomiu Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski z udziałem ;
Agaty Borgman ,Pauliny Lewandowskiej, Karola Krawczyńskiego czy Wiktora Radwana....
Górnik Bytom cały czas na fali wznoszącej!!!!!!!!!!!!!
 Pozdrawiam  Dariusz Łukaszewski wiceprezes PZT ,prezes ŚZT

files/zdjecia aktualnosci/wojtek marek 24.01.15.jpeg

Sukcesy Skrzatów i szansa dla Młodzików

W miejscowości Sobota koło Poznania zakończyły się Indywidualne Halowe Mistrzostwa Polski Skrzatów (do lat 12).Nasz zawodnik- Sandro Szic wywalczył w grze podwójnej brązowy medal.

W Bytomiu dobiegł końca Wojewódzki Turniej Skrzatów (do lat 12). Zwyciężył zawodnik naszego klubu Jan Kopcik, który w finale pokonał przeciwnika nie tracąc ani jednego gema w całym meczu.

files/zdjecia aktualnosci/Kopcik Jan.JPG

Na kortach DeSki Warszawa rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 14).

W gronie dziewcząt w głównej części zawodów zagra Magda Hędrzak a wśród chłopców Wojtek Marek, Julian Radoń, Wojtek Kasperski, Olgierd Bańkowski i Piotr Gładysz.

Gratulacje dla Skrzatów i życzymy powodzenia Młodzikom.

 

Nowy Rok 2015 rozpoczęty !!!

WTA Brisbane: Udany debiut Pauli Kani w stolicy stanu Queensland

 

Paula Kania awansowała do II rundy eliminacji turnieju WTA Premier w Brisbane, która do triumfu potrzebowała trzech setów. W ciągu 100 minut gry Kania posłała pięć asów, popełniła siedem podwójnych błędów serwisowych, przy własnym podaniu zdobyła 57 proc. rozegranych punktów, czterokrotnie została przełamana, wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i łącznie zapisała na swoim koncie 88 punktów, o trzy więcej od Myers.

Rywalką Kani w II rundzie kwalifikacji Brisbane International 2015 będzie rozstawiona z numerem pierwszym Jarosława Szwiedowa (WTA 65).

I runda eliminacji gry pojedynczej:Paula Kania (Polska) - Abbie Myers (Australia, WC) 3:6, 6:4, 6:3

 

Turniej Świąteczny do lat 8 i 10

Zakończył się turniej świąteczny dla najmłodszych.
Turniej rozegrany był według zasad Tenis 10, w 3 kategoriach
-Niebieskiej baby tenis [do lat 6]
-Czerwonej mini tenis [do lat 8]
-Zielonej pełen kort [piłki mid, do lat 10].
Najlepszymi okazali się:
Niebieska
1. SALBERT Wiktor
2 KALISZ Franek
3. WLOKA Julia
Czerwona
1.NADAJEWSKA Marta i KAPELA Tymoteusz
2.NIERADZIK Maja i WIECZOREK Antoni
3.CZYŻ Zuzanna i WITEK Marcel.
Zielona
1. SOPOLIŃSKI Tobiasz i GNIDA Magda
2.KRÓL Łukasz i SIWAKOWSKA Karolina
3.RZEPCZYK William i KASPRZAK Pola.
 
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy sponsorom[ PEC Bytom, Atrium Plejada i Colop Polska]

Turniej o Puchar Prezesa D.Łukaszewskiego 19-20.12.2014

Po raz kolejny najlepszymi w turnieju okazali się Stanisław Churas i Mateusz Kowalczyk, którzy w finale pokonali Grzegorza Walnika i Mateusza Szmigla.

files/zdjecia aktualnosci/zdjecie medalowe Puchar Prezesa Lukaszewskiego 2014.jpg

Zakończenie sezonu 2014

files/loga/herb.jpg W dniu 11 grudnia 2014w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK odbyło się Uroczyste Zakończenie Sezonu K.S. Górnik Bytom połączone z zakończeniem Pucharu Śląska - Carbo- Koks Cup -GALA śląskiego tenisa.

Było bardzo  uroczyście, były nagrody dla najzdolniejszych dzieci z naszej szkółki oraz   zawodników naszego klubu oraz Partnerzy Górnika Bytom, władze miasta i województwa zostali odznaczeni laurem Górnika Bytom.

więcej zdjęć w galerii.

Grzegorz Panfil wygrywa w Ameryce Południowej ,a w kraju młodzież też nie śpi!!!!

Grzegorz Panfil zdobył swój 7 tytuł w karierze !!! .Zwyciężył w turnieju ITF rozgrywanym na mączce w argentyńskiej Mendozie. Polski tenisista sięgnął tym samym po siódmy singlowy tytuł na zawodowych kortach. Rozstawiony z numerem ósmym Grzegorz Panfil (ATP 424) triumfował w Mendozie w wielkim stylu, nie tracąc przy tym żadnego seta.
 
Patryk Janik I, a Maciej Kazanowski III u mężczyzn ,natomiast Agata Borgman II wśród kobiet w OTK w Chorzowie!
Wiktor Radwan wygrywa turniej OTK juniorów w Karpaczu!
Filip Wrona wygrywa w WTK skrzatów w Chorzowie,w finale pokonując kolegę klubowego Stanisława Sławika!!
Na turnieju OTK młodzików w Bytomiu III miejsca dla Magdy Hędrzak wśród dziewcząt i Wojciecha Kasperskiego u chłopców oraz I miejsce w grze podwójnej.
Na tym samym rangą turnieju w Łęcznej również III był Olgierd Bańkowski !
Brawo Górnik Bytom!!! brawa dla zawodników i trenerów...
Tak minął kolejny tydzień...
POZDRAWIAM  Dariusz Łukaszewski prezes ŚZT i d/s sportowych Górnik Bytom.

Grzegorz Panfil zdobył swój 7 tytuł w karierze !!!

Grzegorz Panfil zwyciężył w turnieju ITF rozgrywanym na mączce w argentyńskiej Mendozie. Polski tenisista sięgnął tym samym po siódmy singlowy tytuł na zawodowych kortach. Rozstawiony z numerem ósmym Grzegorz Panfil (ATP 424) triumfował w Mendozie w wielkim stylu, nie tracąc przy tym żadnego seta. 

finał gry pojedynczej: Grzegorz Panfil (Polska, 8) - Guillermo Duran (Argentyna) 7:5, 6:4

Cykl ITF: Grzegorz Panfil powalczy o tytuł w Argentynie

Panfil w półfinale pokonał Quinziego 6:4, 6:4 i w sobotnim finale (początek o godz. 20:30 naszego czasu) spotka się z Argentyńczykiem Guillermo Duranem (ATP 650).Dla Panfila będzie to trzeci singlowy finał w 2014 roku. Wcześniej nasz zawodnik sięgnął po tytuł w Koszalinie oraz przegrał decydujący mecz w imprezie ITF rozgrywanej w Poznaniu.

Antoni Faltyński

files/BYTOMOPEN2014/Zdjecia2014/wieniec pogrzebowy.jpg

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 26 listopada  2014r zmarł Antoni Faltyński ojciec naszego trenera klubowego Andrzeja Faltyńskiego. Uroczystości pogrzebowe  odbędą się w sobotę 29.11.2014 o godz.12.00  w kaplicy Mater Dolorosa w Bytomiu przy ul.Piekarskiej.

Rodzinie w obliczu ogromnej straty, jaką jest śmierć najbliższej osoby, składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Prosimy przyjąć nasze szczere kondolencje.

Challenger Brescia: Błażej Koniusz w finale gry podwójnej

W swoim drugim w karierze finale turnieju deblowego rangi ATP Challenger Tour Błażej Koniusz w parze z Roman Jebavym zmierzyli się z ukraińskim duetem Ilja Marczenko i Denis Mołczanow.Niestety przeciwnicy okazli sie lepsi zwyciężając 7:6(4), 6:3.

Gratulujemy naszemu zawodnikowi i życzymy dalszych sukcesów.

Wyprzedaż w sklepiku tenisowym

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wielkiej wyprzedaży towaru do sklepiku sportowego znajdującego sie w nowej hali.

FUTURE STARS

 W ramach programu FUTURE STARS, Polski Związek Tenisowy organizuje wyjazd do USA na dwa prestiżowe turnieje młodzieżowe.Miło poinformować ,że w grupie 11 zawodników [12,13 i 14 lat] znalazł się nasz Wojciech Marek [jak pamiętamy w ubiegłym roku ,też był tam dochodząc do finału 12 latków ORANGE BOWL.]
Jednocześnie kierownikiem ekipy Polskiej będzie nasz trener Łukasz Kuboszek!!![oprócz niego jedzie też trójka innych trenerów].
Wyjazd 20 listopada, powrót 23 grudnia.... POWODZENIA!!!!!!!!!

Zakończenie sezonu

INFORMUJEMY

 

że w dniu 11 grudnia 2014 o godz. 17.00 ( czwartek)

w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK

( przy ul. Kilara 29 w Bytomiu )

odbędzie się Uroczyste Zakończenie Sezonu

K.S. Górnik Bytom połączone z zakończeniem Pucharu Śląska - Carbo- Koks Cup.

 

Wszystkich zawodników serdecznie zapraszamy.

Turniej Wojewódzki do lat 12 8-9.11.2014

Zakończył się Turniej Wojewódzki Skrzatów i Skrzatek. Zwycięzcą wsród chłopców w grze pojedynczej został zawodnik KS Górnik Bytom FILIP WRONA, któy w finale pokonał Martyna Pawelskiego 6:2 6:4, natomiast razem z Martynem wygrał również grę podwójną pokonując Alana Borkowego i Wojciecha Górniaka 6:1 6:1

Serdecznie gratulujemy.

Obóz zimowy 2015

Zapraszamy na obóz zimowy 2015 organizowany przez nasz klub. Szczegółowych informacji udziela sekretariat klubu !

Paula Kania nie dała szans reprezentantce gospodarzy

Paula Kania bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału gry pojedynczej turnieju WTA Challenger w chińskim Ningbo. W środowym meczu Polka w dwóch setach zwyciężyła reprezentantkę gospodarzy.O miejsce w półfinale turnieju w Ningbo Kania powalczy w piątek z chińską kwalifikantką Yan Wang (WTA 502), która w II rundzie okazała się w trzech setach lepsza od swojej rodaczki Yafan Wang (WTA 182). Jeszcze w środę Polka i partnerująca jej Kateryna Kozłowa przystąpiły do walki o 1/2 debla, lecz rozstawione z numerem trzecim Tajwanki Chin-Wei Chan i Chia-Jung Chuang pokonały je 6:1, 6:3.

II runda gry pojedynczej:

Paula Kania (Polska) - Zhaoxuan Yang (Chiny, WC) 6:4, 6:3

Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn 17-19.09.2014

files/loga/sponsorzy klubu/herb z napisem.jpgZakończyły się na naszym obiekcie Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn rozgrywane w dniach 17-18.09.2014r.

O miejsca medalowe  ubiegały się trzy drużyny:

  1. Carbo-Koks KS Górnik Bytom
  2. WKS Grunwald  Poznań
  3. ZTT Złotoryja

Po raz szósty Drużynowym Mistrzem Polski została drużyna Carbo-Koks KS Gónik Bytom, która w walce o złoto pokonała

druzynę WKS Grunwald Poznań 5:2.

Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

 

NIE ZWALNIAMY TEMPA!!!!!!!!!!!!!!

files/loga/sponsorzy klubu/herb z napisem.jpg
W 8 finałach Drużynowych Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych wystartowały 4 nasze ekipy.
Efektem jest zdobycie po jednym medalu z każdego kruszcu i jedno V miejsce.
JUNIORZY w składzie : KAROL KRAWCZYŃSKI, KAROL DUŚ, SZYMON WIECZOREK i WIKTOR RADWAN zdobyli tytuł mistrzowski
pokonali :
Promasters Szczecin 6/0 w ćwierćfinale
AZS Ponań  4/2  w półfinale
SKT Sopot  3/3 sety 7/6 w finale.
MłODZICY w składzie :WOJCIECH MAREK, MACIEJ ZIOMBER, JULIAN RADOŃ i WOJCIECH KASPERSKI zdobyli wicemistrzostwo.
pokonali :
AZS Poznań 6/0 w ćwierćfinale
Okęcie Warszawa 4/2 w półfinale
przegrali finał z Legią Warszawa 1/5.
JUNIORKI w składzie AGATA BORGMAN ,PAULINA LEWANDOWSKA, SONIA GRZYWOCZ i PARTYCJA MAŚLANKA zajęły IIImiejsce.
wygrały z:
SKT Sopot 4/2 w ćwierćfinale
przegrały połfinał z Promasters Szczecin 2/4
i pokonały Beskidy Ustroń 5/1 w meczu o III miejsce.
SKRZATY w składzie PIOTR  GŁADYSZ, ALAN BOJARSKI ,FILIP WRONA i MICHAŁ KAMIŃSKI zajeli V miejsce.
Po porażce z Merą Warszawa 3/3 sety 6/8 ,nasza drużyna pokonała
Centrum Bydgoszcz 6/0 i
Start Wisłę Toruń 5/1
 EKIPAMI ZAJMOWALI SIĘ NASI TRNERZY
ŁUKASZ KUBOSZEK
IGOR BUJDO
MATEUSZ SZMIGIEL
A nad całością czuwał prezes d/s sportowych DARIUSZ  ŁUKASZEWSKI.
 
files/zdjecia aktualnosci/druzyna juniorow 2.jpg, files/zdjecia aktualnosci/druzyna Bytom dz.jpg

Drużynowe Mistrzostwa Polski

files/BYTOMOPEN2014/Sponsorzy/bytom.jpg Od piątku do niedzieli [12-14 wrzesień] odbędą się finały DMP we wszystkich kategoriach młodzieżowych.
Górnik Bytom awansował w 4 kategoriach!!!
 
Będziemy gospodarzami Mistrzostw wśród juniorek i juniorów, młodzicy walczyć będą w Warszawie,natomiast skrzaty w Poznaniu.
Drużyny, które wystąpią w Bytomiu:
Juniorki: SKT Sopot GAT Gdańsk,  AT Promasters Szczecin,KS Grzegórzecki Kraków, UKS Beskidy Ustroń,  RKT Return Radom, K.S Górnik Bytom
Juniorzy: SKT Sopot , SKT Centrum Bydgoszcz , AZS Poznań,  AT Promasters Szczecin, KS Grzegórzecki Kraków,  KS Mostostal Zabrze, K.S.  Górnik  Bytom
 
składy naszych drużyn:
juniorki
BORGMAN AGATA, LEWANDOWSKA PAULINA, ZAKORDONIEC EMMA,GRZYWOCZ SONIA i MAŚLANKA PATRYCJA.
juniorzy
KRAWCZYŃSKI KAROL, DUŚ KAROL, WIECZOREK SZYMON i RADWAN WIKTOR.
Opiekunami ekip będą Igor Bujdo i Dariusz Łukaszewski.
młodzicy
WOJCIECH MAREK, MACIEJ ZIOMBER, JULIAN RADOŃ i WOJCIECH KASPERSKI.
Opiekun Łukasz Kuboszek.
skrzaty
PIOTR GŁADYSZ, ALAN BOJARSKI, FILIP WRONA i MICHAŁ KAMIŃSKI.
Opiekun Mateusz Szmigiel.
W sumie najwięcej drużyn wprowadziły :
AZS Poznań 6 ekip
Legia Warszawa i Górnik Bytom po 4 drużyny
Promasters Szczecin i Return Radom po 3 zespoły.
Zaraz po finałach u młodzieży odbędą się finały Kobiet i Mężczyzn,gdzie też wystąpią nasze drużyny.

Posumowanie zeszłego tygodnia

 
Supermasters we Wrocławiu
Julian Radoń    - III m.
Maciej Ziomber- V m.
 
Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 w Bytomiu
Filip Wrona      - III miejsce
 
Puchar Śląska Carbo Koks Cup w Katowicach
V ostatni turniej do lat 8,9 i 10-u
 
zdominowany przez nasze nadzieje tenisowe
U dziewcząt
8 lat -POLA KASPRZAK      - I m.
9 lat- też POLA KASPRZAK - I m.
10 lat- OLIWIA BERGLER    - I m.
U chłopców
8 lat -DOMINIK SPYCHALSKI  -  II m.
9 lat -też DOMINIK SPYCHALSKI -  II m.
9 lat -MIKOŁAJ ĆWIEK  - III m.

ITF FUTURES BYTOM OPEN 2014

Zakończył się kolejny międzynarodowy turniej.

W finale gry pojedynczej spotkało się dwóch reperezentantów z Czech.Lepszym okazał się Marek Michalicka, który poknał Dusana Lojdę w dwóch krótkich setach 6:1 6:1.

files/BYTOMOPEN2014/Zdjecia2014/DSC_1852.JPG

Natomiast finał gry deblowej odbył się pomiędzy zawodnikami z Polski, a nawet wystąpiło w nim dwóch zawodników, reprezentujących klub KS Górnik Bytom. Tak więc MATEUSZ KOWALCZYK w parze z Piotrem Gadomskim pokonali w trzech setach BŁAŻEJA KONIUSZA i Marcina Gawrona 4:6 6:3 10:4

Gratulujemy zawodnikom, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji turnieju,głównie sponsorom.

Mamy nadzieję,że spotkamy się znowu za rok.

 

więcej informacji znajdziesz na stronie turniejowej tutaj...

 

Więcej...

Posumowanie zeszłego tygodnia-KANIA -PANFIL-KONIUSZ-MAREK....

files/zdjecia aktualnosci/paula us open 2014.jpeg
PAULA KANIA po awansie do WIMBLEDONU ,powtórzyła sukces i po wygraniu 3 meczy jest w turnieju głównym US OPEN!!!!!!!!
W eliminacjach pokonała kolejno:N. Kiik[USA] 3/0 vo,N. Abduraimova[ Uzbekistan] 7/6 6/4 oraz A. Panova [Rosja] 1/6 6/3 6/2.
W I rundzie spotka się z Chinką Qiang Wang.
files/zdjecia aktualnosci/panfil 2014.jpg
GRZEGORZ PANFIL udanie grał w Poznaniu podczas turnieju Futures 15 000 dol.,pokonał kolejno:
R. Teurera 6/4 7/6,M. Gawrona 6/3 7/5, J.Kostina 0/6 6/2 6/2 ,a w półfinale pokonał kolegę klubowego Błażeja Koniusza 6/4 4/6 6/4.
W finale spotkał się z Michalem Schmidem [Czechy] i po zaciętej walce przegrał w trzech setach.
files/zdjecia aktualnosci/koniusz 2014.jpg
Błażej Koniusz również turniej może uważać za udany ,gdyż oprócz półfinału singla zaliczył finał debla [w parze z A. Kapasiem].
files/zdjecia aktualnosci/marek 2014.jpg
Natomiast na Mistrzostwach Polski Młodzików medal w singlu wywalczył WOJCIECH MAREK.
Nasz zawodnik po pokonaniu B. Andrzejczaka [Legia Warszawa] 6/1 6/4,M. Suskiego [Legia Warszawa] 6/1 6/0, A.Kwiatkowskiego[ Okęcie Warszawa] 6/4 6/4 ,w półfinale rozegrał niezwykle zacięty mecz z rozstawionym z Jedynką [aktualnym Mistrzem Polski z hali] Tomaszem Dudkiem [Falenica Warszawa].
Wojtek przegrał z rok starszym kolegą z drużyny narodowej, po zaciętym meczu 7/6 2/6 4/6.
BRAWA DLA WSZYSTKICH

Paula najwyżej w karierze

Paula Kania została w poniedziałek trzecią rakietą kraju, po tym jak doliczono jej punkty za triumf w zawodach ITF w amerykańskim Landisville. Tenisistka z Sosnowca awansowała na najwyższe w karierze 158. miejsce, wyprzedzając Magdę Linette i Urszulę Radwańską, które zanotowały niewielkie spadki.

files/zdjecia aktualnosci/paula kania awans.jpg

Notowanie WTA w grze pojedynczej:

5. Agnieszka Radwańska (Polska) 5590

111. Katarzyna Piter (Polska) 509
158. Paula Kania (Polska) 367
159. Magda Linette (Polska) 365
172. Urszula Radwańska (Polska) 339
304. Sandra Zaniewska (Polska) 133

Kolejny sukces Pauli

Cykl ITF: Juniorska mistrzyni Francji pokonana, piąty triumf Pauli Kani

W niedzielę Kania wywalczyła piąte singlowe trofeum na zawodowych kortach. Zwyciężyła w turnieju ITF rozgrywanym na kortach twardych w amerykańskim Landisville! W finale polska tenisistka pokonała juniorską mistrzynię Rolanda Garrosa 2011, Ons Jabeur. Przed finałowym spotkaniem Polka i 19-letnia Tunezyjka były sąsiadkami w światowej klasyfikacji, gdyż Paula Kania zajmowała w rankingu WTA 177. pozycję, a Ons Jabeur - 176. Już sam ten fakt mógł wskazywać na to, że ich pojedynek będzie niezwykle zacięty i tak też było w rzeczywistości.

finał gry pojedynczej:Paula Kania (Polska, 7) - Ons Jabuer (Tunezja, 6) 5:7, 6:3, 6:4

files/zdjecia aktualnosci/kania ITF landisville.jpg

Po swoje pierwsze mistrzostwo polska tenisistka sięgnęła w 2010 roku w Gliwicach, a następnie triumfowała jeszcze w niemieckim Horb (2011) oraz Toruniu i Tajpej (2013). Za zwycięstwo w Landisville otrzyma 50 punktów, które zostaną jej dopisane w notowaniu rankingu WTA z 18 sierpnia.

II turniej Cyklu Grand Prix Dziennikarzy 7.08.2014

 
W dniu 7 sierpnia na kortach Górnika Bytom odbył się II turniej Cyklu Grand Prix Dziennikarzy oraz konferencja  poświęcona:
 -Turniejowi Międzynarodowemu Czarne Diamenty seniorów i amatorów
 -Turniejowi Zawodowemu Futures ATP z pulą 15 000 $
 oraz wielu innym wydarzeniom i faktom ,które dzieją się w Polskim i Śląskim tenisie.
 
Zwycięzcami turnieju zostali :
I m-ce Tomasz Ciesielski
II m-ce Wojciech Zamorski
III m-ce Olgierd Wieczorek
 
Serdecznie gratulujemy
files/zdjecia aktualnosci/konferencja 7.08.2014.jpg

Turniej WTA w Stambule: Paula Kania w finale debla

Paula Kania i Katerina Siniakova wyeliminowały najwyżej rozstawione Amerykanki i awansowały do finału turnieju w Stanfordzie. Polka i Czeszka zagrają o pierwsze trofeum w imprezie rangi WTA Premier.

Sobotni pojedynek Pauli Kani i Kateriny Siniakovej z Raquel Kops-Jones i Abigail Spears był niezwykle zacięty i trwał aż 111 minut.

Kania i Siniaková zwyciężyły ostatecznie 6:7(3), 6:3, 12-10, choć w całym meczu o jeden punkt więcej zdobyły Kops-Jones i Spears (79-78). Utytułowane Amerykanki miały też więcej break pointów (12-7), lecz w sumie wykorzystały ich mniej niż Polka i Czeszka (3-4).

Niedzielnymi rywalkami Kani i Siniakovej w finale były rozstawione z numerem trzecim Garbine Muguruza i Carla Suarez. Hiszpanki grały w tym roku w finale zawodów w Madrycie oraz w półfinale Rolanda Garrosa, a w rankingu najlepszych par sezonu zajmują obecnie 10. miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/f047fdffe27331eb31c2a4cd8d3eafae kania 2.jpg

Wynik finału debla:

  • Garbine Muguruza, Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 3) - Paula Kania, Katerina Siniakova (Polska, Czechy) 6:2, 4:6, 10-5

KOLEJNY WIELKI TYDZIEŃ GÓRNIKA BYTOM!!!!

Oto fakty:
 
CHALLENGER Oberstaufen[NIEMCY]
Mateusz Kowalczyk dochodzi do finału debla [w parze z Radu Albotem Mołdawia]
WTA 710 000 $ Stanford [USA]
 
Na starty za oceanem natomiast ,zdecydowała się Paula Kania.

Paula przebiła się przez kwalifikacje ,musiała wygrać dwa mecze ,aby zagrać w głównej drabince.
Najpierw pokonała Rosjankę Darię Gavrilovą 3/6 6/3 6/4,a następnie Raquel Kops-Jones [USA] 6/4 6/1
Awans do głównego turnieju jest potwierdzeniem wzrostu umiejętności Pauli ...i czekamy na kolejne dobre wieści!!

TRNAVA [SŁOWACJA]
Tutaj świetnie wypadła w Trnava Cup kadetów (do lat 16)  Emma Zakordoniec.
Emma sięgnęła po tytuł w singlu i deblu !!

Wygrała kolejno z Czeszką Sabiną Richtrovą 6:3, 7:6 (5), Australijką Jessicą Zaviacic 3:6, 6:0, 7:5, Czeszką Evą Cechakovą 6:7 (4), 6:2, 6:1 i Węgierką Anastazją Fouraev 6/3  7/5
W finale gry podwójnej Zakordoniec i Austriaczka Selina Pichler wygrały z Komorowską i Zajdą 6:4, 7:6 (2).
 
KUFSTEIN [AUSTRIA]
Na turnieju Tennis Europe under 14 w Kufstein [Austria] nasz zawodnik Wojciech Marek dotarł do finału.
Po drodze pokonał 5-u rywali:
-Mrsic luka[Austria]            6/4  6/2
-Wiedenhorn Nic [Niemcy]   6/4  7/6
-Schellhorn Phillip [Niemcy]  6/3  6/3
-Engelhardt Lucas[ Niemcy] 6/4  6/4
-Zhang Qi [Hongkong]        6/4  6/4
W finale musiał uznać wyższość Niemca Henri Squire  2/6  6/3  5/7.
 
SPOTKANIE TOWARZYSKIE "TENIS 10" Z FINLANDIĄ.
W piątek na naszych kortach gościliśmy dzieci w wieku 6-10 lat z Finlandii.Razem z naszymi dziećmi mieli wspólny trening oraz rozegrały mini turniej.Nasz klub reprezentowali (Julia Grochowska, Magda Zakaria, Zosia i Antoś Gadzalińscy)
 
W TYM TYGODNIU :
Paula Kania gra w Stanford [WTA]
Emma Zakordoniec, Wojciech Marek i Maciej Ziomber w Tennis Europe under 14 we Wrocławiu [Euro Holding cup]
Agata Borgman, Patryk Janik, Karol Duś ,Mateusz Szmigiel i Igor Bujdo w Narodowych Mistrzostwach Polski w Gliwicach!!!
 
POSTAW NA TEN KLUB!!!
TU WIEDZĄ CO TO PROFESJONALIZM!!!!
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY....
Dariusz Łukaszewski -prezes d/s sportowych Górnik Bytom i prezes Śląskiego Związku Tenisowego.
 

Turniej WTA w Stambule: Paula Kania awansowała do finału debla

Paula Kania oraz Gruzinka Oksana Kałasznikowa wygrały z Rosjanką Walerią
Sołowiewą i Amerykanką Anną Tatishvili 6:7 (4-7), 6:4, 12-10 w półfinale
debla w tenisowym turnieju WTA Tour w Stambule.
W super tie-breaku polsko-gruziński duet przegrywał 6-9, ale rozstrzygnął
na swoją korzyść kolejne cztery akcje, a po chwili cieszył się ze
zwycięstwa.

Kania po raz drugi w karierze zagra w decydującym spotkaniu gry podwójnej
w turnieju WTA. Największym sukcesem 21-letniej sosnowiczanki jest triumf w
Taszkencie przed dwoma laty, wraz z Białorusinką Poliną Piechową. W półfinale debla wystąpiła w piątek czwarty raz w tym roku. Wcześniej
udało jej się to w brazylijskim Florianopolis (w duecie z Julią Glushko z
Izraela), w Katowicach (w parze z Rosjanką Walerią Sołowiewą) oraz tydzień
temu w Bukareszcie, wraz z ...Tatishvili. W niedzielę w Stambule po drugiej stronie kortu może stanąć Klaudia
Jans-Ignacik. By do tego doszło, ona i Słowaczka Janette Husarova (są
rozstawione w Turcji z numerem czwartym) muszą w sobotę wygrać z Japonką
Misaki Doi i Ukrainką Jeliną Switoliną.

Brawo Paula!!

Paula Kania i Oksana Kałasznikowa awansowały do półfinału turnieju WTA International w Stambule. W środowym pojedynku Polka i Gruzinka rozgromiły mistrzynie Katowic, Julię Bejgelzimer i Olgę Sawczuk. Paula Kania i Oksana Kałasznikowa oddały Ukrainkom zaledwie 11 punktów w pierwszym secie i trzykrotnie przełamały ich serwis. W drugiej partii gra była wyrównana tylko do stanu 2:2, a później własnego podania nie utrzymała ani Julia Bejgelzimer, ani Olga Sawczuk. Po 49 minutach Polka i Gruzinka zwyciężyły rozstawione z numerem trzecim rywalki 6:0, 6:2, kwalifikując się do półfinału.

W Poznaniu natomiast nie powiodło się Grzegorzowi Panfilowi i Mateuszowi Kowalczykowi. Grześ odpadł w II rundzie singla i I debla ,kosztem innego naszego zawodnika Błażeja Koniusza . Błażej ,niestety przegrał w singlu w I rundzie ,ale wierzymy, że z Andrzejem Kapasiem odegra glówną rolę w deblu! Po życiowym sukcesie w Stuttgarcie ,Mateusz Kowalczyk ,w parze z Maćkiem Smołą przegrał w Poznańskim Challengerze w I rundzie.

Kolejne sukcesy

Po wczorajszym największym sukcesie zawodnika Górnika Bytom w zawodowym tenisie[ Mateusz Kowalczyk wygrał turniej Mercedes Cup w Stuttgarcie]....dziś kolejne sukcesy: Paula Kania w II rundzie debla w Istanbule (250tys. dol.),a Grzegorz Panfil ograł wyżej notowanego Brazylijczyka Dutra Silve w I rundzie challengera w Poznaniu....

Dobre wiadomości !!!!

WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ ZE STUTTGARTU!!!!!!!!
files/zdjecia aktualnosci/Mateusz Kowalczyk Stuttgart.jpg
Mateusz Kowalczyk z partnerem Artemem Sitakiem [Nowa Zelandia] wygrali turniej deblowy ATP Mercedes Cup z pulą 485 000 euro.
Jest to pierwszy triumf zawodnika Górnika Bytom w zawodowym turnieju ATP [do tej pory nasi wygrywali w turniejach rangi challenger i futures].
Mateusz natomiast ma koncie już oprócz dzisiejszej wygranej ,dwa finały deblowe ATP [Belgrad 2011 i Stuttgart 2013].
Ogromne gratulacje dla Mateusza i trenera Łukasza Kuboszka....
 
Paula Kania w turnieju WTA w Bukareszcie 250 000 dolarów,dotarła wspólnie z Anną Tatishvilli do półfinału.
 
Z Mistrzostw Polski młodzieżowców,juniorów i kadetów nasi zawodnicy przywiozą 4 medale i 91 punktów do klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży.
Medaliści :
Agata Borgman III m. w singlu MP Juniorek
Agata Borgman i Karol Krawczyński II m. mikst MP Juniorów
Iga Odrzywołek II m. w deblu Młodzieżowe MP
Iga Odrzywołek III m. w mikście Młodzieżowe MP.
Do tego warto dodać dwa ćwierćfinały w singlu
Emma Zakordoniec OOM kadetek [ma 14 lat!!] i Karol Krawczyński na MP Juniorów.
 
Jak widać praca w naszym klubie zasługuje na uwagę ,zarówno na polu szkolenia jak i organizacji imprez[ Niedawno zakończył się turniej międzynarodowy ITF Juniors EURO HOLDING BYTOM CUP ,a za niedługo czekają nas dwa kolejne turnieje międzynarodowe ITF SENIORS CZARNE DIAMENTY oraz ATP FUTURES CARBO KOKS BYTOM OPEN.]
 
WARTO ZOSTAĆ PARTNEREM WZOROWEGO KLUBU TENISOWEGO-GÓRNIK BYTOM!!!!!!!!!
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY...
Dariusz Łukaszewski -prezes Śląskiego Związku Tenisowego i prezes d/s sportowych Górnik Bytom...501-184-225
 

Mistrzostwa Polski

W rozegranych w Szczecinie Mistrzostwach Polski Skrzatów , Piotr Gładysz zdobył pierwszy medal tego lata dla Górnika Bytom! Piotrek dotarł do półfinału debla oraz do ćwierćfinału singla...
 
W nadchodzącym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Polski wsród juniorów ,młodzieżowców [21] oraz kadetów [w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży]
Liczymy na udane starty naszej młodzieży:Emma Zakordoniec i Wiktor Radwan na OOM oraz Agata Borgman ,Karol Duś, Karol Krawczyński i Szymon Wieczorek na MP Juniorów I na MP 21  Iga Odrzywołek ,Maciej Kazanowski i Przemysław Filipek.

PAULA KANIA "GÓRNIK BYTOM" W TURNIEJU GŁÓWNYM WIMBLEDON-2014

Dziś w trzeciej ostatniej III rundzie eliminacji pokonała Shelby Rogers [USA]  7/6  4/6  6/3
Jest czwarta Polka[siostry Radwańskie i Piter] która wystąpi na londyńskiej trawie w tym roku ,jak dodamy trzech singlistów[Janowicz,Kubot i Przysieżny], to wszystkim musi nasuwac się,że Polski tenis idzie w dobrym kierunku.
Paula powtórzyła sukces Sandry Zaniewskiej z roku 2012, ale liczymy ,że nie powiedziała ostatniego słowa.....
Przypominamy ,że w roku ubiegłym klub nasz również miał reprezentanta na Wimbledonie ,był to Mateusz Kowalczyk, który w parze z Tomaszem Bednarkiem awansował do II rundy gry podwójnej!

Zawodniczka Górnika Bytom pokonała kolejno:

I r.  Polina Vinogradova [Rosja] 63  62
II r. Claire Feuerstein [Francja] 75  64

Cieszymy się za już i czekamy na dalsze mecze....

Informację przekazujemy ,aby po raz kolejny poinformować ,że zarówno klubGórnik Bytom jak i sama Paula zasługują na uwagę ,a ewentualna współpracy przyniesie wymierne korzyści obu stronom!!!!!

files/zdjecia aktualnosci/Paula Kania Wimbledon 2014.jpg

EURO HOLDING Bytom ITF Cup 2014 zakończony

W zakończonym II Memoriale Jacka Widawskiego zwycięzcą wśrod Juniorów w grze pojedynczej został Polak, Michał Dembek, który w finale pokonał Norwego Caspera Ruud w dwóch setach 6:3 6:3.

files/Wyniki z turniejow/2014EuroHolding/juniorzy I i II miejsce.jpg

Natomiast w finale wśród Juniorek zwyciężyła Tereza Michalikova ze Słowacji, która pokonała Emilie Fracati  z Danii również w dwóch setach 6:0 7:5.

files/Wyniki z turniejow/2014EuroHolding/juniorki I i II miejsce.jpg

W sobotę, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało nam się dokończyć wszystkie zaplanowane gry i pod wieczór poznaliśmy zwycięzców gier podwójnych.W obydwu finałach, zarówno Juniorek i Juniorów były polskie akcenty. Niestety żadnej z tych osób nie udało się wygrać swoich meczy.

Zwycięztwo odnieścli: Peter Hajek i Pavel Motl z Czech  wygrywając z Mateuszem Terczyńskim (POL) i Felipe Cunha Silva (POR) 6:4 6:3

files/Wyniki z turniejow/2014EuroHolding/deblisci itf 2014.JPG

oraz Anna Iakauleva (RUS) i Ojasvinne(IND) pokonując Joannę Zawadzką (POL) i Georgia Lawson (GBR) 6:4 6:4

 files/Wyniki z turniejow/2014EuroHolding/deblistki itf 2014.JPG

W sobotę został również rozegrany turniej zaproszonych gości.Poniżej przedstawiamy nagrodzonych.

files/Wyniki z turniejow/2014EuroHolding/nagrodzeni VIP itf 2014.JPG

Serdecznie wszystkim gratulujemy oraz zapraszamy w przyszłym roku.Do zobaczenia.......

KAROL W II RUNDZIE !!!!

Nasz zawodnik Karol Krawczyński wygral w meczu I rundy turnieju ITF Euro Holding Bytom Cup-II memoriał Jacka Widawskiego, z zawodnikiem z Ukrainy Vitalijem Sachko 6/4  6/4.

Tym samym jest pierwszym zawodnikiem Górnika ,który wygrał mecz w turnieju głównym w historii memoriału Jacka.

Sztuka ta nie udała wczoraj się : Sonii Grzywocz, Emmie Zakordoniec i Wiktorowi Radwanowi....

W II rundzie Karol zmierzył się  z Czechem Pavlem Motlem.....,przegrał   5/7 2/6.

Pozostali nasi reprezentanci polegli w I rundach singla i debla.

files/zdjecia aktualnosci/DSC04808.JPG

Konferencja prasowa- Turniej Dziennikarzy

files/zdjecia aktualnosci/dziennikarze Zamorski.jpg
W dniu  4.06.2014 odbyła się konferencja prasowa oraz I Turniej Dziennikarzy przy Turnieju Euro Holding Bytom Cup -II memoriał Jacka Widawskiego.
Zwycięzcą został Wojciech Zamorski.
 
Serdecznie gratulujemy.

Karol wygrywa ,Emma w półfinale !!

W rozegranym w Bytomiu turnieju OTK Juniorów ,bezkonkurencyjny okazał się nasz zawodnik Karol Krawczyński.

Karol w ćwierćfinale pokonał Huberta Parchomiuka [Warszawianka] 6/1  6/0, w polfinale wygrał z Mateuszem Smolickim

również z Warszawianki 6/3  4/6  6/3 ,a w finale okazał się lepszy od Charlie Berszakiewicza [Grzegórzecki Kraków] 6/4  6/4.  w deblu Karol równiez wygrał, grając w parze z Michałem Bareją [Redecco Wrocław] w finale pokonał drugiego naszego zawodnika Wiktora Radwana [który grał z Mateuszem Smolickim ] 6/2  6/2.

Natomiast w Radomiu odbył sie turniej kadetów w ramach Tenis Europe Radom Cup, tam do połfinału awansowała

nasza młodziczka Emma Zakordoniec w ćwierćfinale pokonała rozstawionąz numerem 2 w tym turnieju Litwinkę Gabiję

Druteikaite 6/2  6/7  6/2, w polfinae uległa Julii Oczachowskiej 1/6  6/0  4/6.

Warto podkreślic ,że wcześniej w turnieji TE u-14 w Łodzi Emma dotarła do finału !!!!

Serdeczne gratulacje!!!!!!

OTK Puchar Śląska

W dniu dzisiejszym zakończył się Ogólopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Skrzatek , zaliczany do punktacji Pucharu Śłąska. W grze pojedynczej zwyciężył zawodnik naszego klubu Piotr Gładysz, który w półfinale ograł swojego kolegę klubowego Alana Bojarskiego.Jest to drugie zwycięztwo Piotra w szeonie letnim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

files/zdjecia aktualnosci/puchar slaska 12lat 3.05.2014.jpg

Kolejny dobry występ Wojtka ,Ćwierćfinał Pauli

Na turnieju Tenis Europe [grade 2] w Trnavie [Słowacja] doskonale zaprezentował się Wojciech Marek.

Nasz zawodnik pokonał 4 rywali: Dusan Oberta [Słowacja] 6/1 6/3, Kevin Kurtin [Słowacja] 4/6 7/5 6/2,Christof Zeiler [Austria] 6/4 6/4 i Dominik Jedlicka [Czechy] 7/5 7/6 ,w półfinale przegrał z odwiecznym rywalem [rok starszym] Danielem Michalskim [Legia Warszawa] 3/6 0/6.   GRATULACJE!!

W Turcji natomiast [challenger 50 000 dol.] punktów szukała Paula Kania.

W pierwszej rundzie trafiła na doświadczoną Chorwatkę Anę Vrljic (213). Wygrała 6:4, 6:3. W drugim secie sktutecznie odrobiła straty ze stanu 0:3.

Pokonała też Białorusinkę Iryną Shymanovich (434) 0:6, 7:5, 7:5. W ćwierćfinale uległa Rosjance Kseni Pervak (174) 2:6, 2:6.

Piotr Gladysz mistrzem Śląska

W Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Śląska młodzików.

Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się nasz zawodnik Piotr Gładysz,który w final pokonał  Olgierda Bańkowskiego [Serwis Area Piekary Śl.] 7/5 6/2.  

Miło nam poinformować, że wśród dziewcząt  zawodniczka naszego klubu Magdalena Hędrzak zajęła III miejsce.

files/zdjecia aktualnosci/hedrzak III miejsce.jpg

 

Natomiast w Bytomiu rozegrano turniej w grupach kobiet i mężczyzn.

Z naszych najlepiej spisali się :Karol Duś który był IV oraz Karol Krawczyński ,on z kolei był VI.                          

Nowa pomoc !

W dniu dzisiejeszym w przygotowaniu kortów 4 i 5 do sezonu pomocni byli nasi zawodnicy z naszej drużyny juiorów oraz ich trenerzy. Wielkie podziękowania dla wszystkich.

Kolejny obóz w Karpaczu za nami...

W dniach 11-18 kwietnia  w Karpaczu na obozie kondycyjno-tenisowym przebywały ekipy:

Kadra wojewódzka juniorów ,Śląskiego i Łódzkiego związku Tenisowego,

Kadra wojewódzka młodzików obu województw

Kadra klubowa Górnik Bytom

Czołówka Śląskich zawodników z kategorii Tenis-10[ 7,8,9 i 10 latkowie]

Pogoda dopisała ,a jak twierdzą trenerzy zawodnicy sumiennie przepracowali ten czas ,przed sezonem letnim.

Paula Kania powołana do reprezentacji Polski !

Siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Paula Kania - KS "Górnik" Bytom i Alicja Rosolska znalazły się w składzie reprezentacji Polski na mecz z Hiszpanią o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Spotkanie odbędzie się 19 i 20 kwietnia na korcie ziemnym w Barcelonie.

Paula Kania w półfinale WTA BNP Paribas Katowice Open

Paula Kania i Waleria Sołowiowa przegrały z rozstawionymi z numerem pierwszym Klarą Koukalovą i Monicą Niculescu w półfinale turnieju WTA w Katowicach.
Paula Kania po raz drugi w sezonie dotarła do półfinału gry podwójnej w głównym cyklu. W lutym we Florianopolis wystąpiła wspólnie z Julią Glushko. Drogę do finału zamknęły im Francesca Schiavone i Silvia Soler. W Katowicach Kania i Waleria Sołowiowa przegrały 2:6, 3:6 z najwyżej rozstawionymi Klarą Koukalovą i Monicą Niculescu. Polka dwa lata temu wspólnie z Poliną Pechową święciła swój jedyny do tej pory triumf w imprezie rangi WTA. Dla Sołowiowej, która w swoim dorobku ma dwa tytuły (Baku 2012, Norymberga 2013), był to pierwszy półfinał w sezonie.

Więcej...

Wygrana w Supermastersie

W Pabianicach rozegrano supermasters dla 12,13 i 14-latków. Wśród 13 -latków triumfował nasz zawodnik Maciej Ziomber.(pierwszy od prawej strony)
Maciek odniósł 4 zwycięstwa ,a w finale pokonał  Makarego Adamka [KTA Wrocław] 6/1  6/0
   GRATULACJE!
 
files/zdjecia aktualnosci/supermasters.jpeg

HDMP kobiet i mężczyzn w Bydgoszczy

Na rozegranych w Bydgoszczy finałach Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn nasze ekipy zajęły miejsca:

Mężczyźni - I
Kobiety     -IV
Drużyna męska w składzie Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk pokonała kolejno : Break Point Brwinów 2/0 ,Grunwald Poznań 3/0 i w finale
 STT Fakro Nowy Sącz 2/0 .
Nasi zawodnicy w całym turnieju nie przegrali nawet seta !!!
Wielkie gratulacje!!!
Drużyna Kobiet natomiast stoczyła niezwykle zacięte mecze i w półfinale i w meczu o III miejsce ,ale w obu okazała się nieznacznie gorsza, przegrywając
i z SKT Szczecin i z Return Radom po 1/2.
Agata Borgman i Paulina Lewandowska solidarnie zanotowały po jednym zwycięstwie i jednej porażce w singlu ,jednak dwukrotnie schodziły z kortu pokonane w grze deblowej.
Podsumowując sezon halowy -zawodnicy Górnika Bytom zdobyli 13 medali Mistrzostw Polski, z tego  3 tytuły mistrzowskie.
Zdobyli je :
Paulina Lewandowska w deblu na HMP Kobiet.
Wiktor Radwan  w deblu na HMP Kadetów.
Drużyna Męska [ Koniusz , Kowalczyk] na HDMP .
GRATULACJE !
files/zdjecia aktualnosci/DMP Bydgoszcz 2014.jpg

JEST 12 MEDAL MP, JESZCZE DWA DO ZDOBYCIA!

Na rozegranych w Toruniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski dobrze zaprezentowali się dwaj nasi zawodnicy:

Maciej Kazanowski i Karol Duś, obaj dotarli do ćwierćfinału gry pojedyńczej.

Natomiast w deblu Maciek w parze z Filipem Kaletą dotarł do półfinału ,zdobywając brązowy medal.

Jest to 12-y medal Mistrzostw Polski zdobyty w tym sezonie przez nasz klub.

Już od wtorku [4.03.2014] w Bydgoszczy odbędą się finały Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn.

Nasza ekipa wystąpi w składzie:

Kobiety- Paulina Lewandowska i Agata Borgman

Mężczyźni- Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk [obaj na zdjęciu]

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Krasnali

Śląski Związek Tenisowy organizuje po raz pierwszy Drużynowe Mistrzostwa Śląska Krasnali. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn.

W inauguracyjnym spotkaniu zawodnicy z KS Górnik Bytom wygrali z CHTT Chorzów 8:0., w II kolejce pokonaliśmy SP2 Radzionków również 8:0!

Naszą drużynę w obu meczach  reprezentowali: MIkołaj Ćwiek, Dominik Spychalski, Oliwia Bergler i Kinga Złocka z renerem Krystianem Spyrą.

Gratulacje i powodzenia w dalszych spotkaniach.

files/zdjecia aktualnosci/druzyna Krasnali.jpg

Grzegorz Panfil odpocznie od tenisa przez cztery tygodnie.

Grzegorz Panfil w meczu trzeciej rundy eliminacji challengera w Cherbourgu z Laurynasem Grigelisem doznał urazu prawego stawu skokowego.

Nie zdołał dokończyć spotkania z Litwinem (przegrywał 4:5). O kulach opuścił Francję. Dokładne badania w Polsce wykazały skręcenie kostki.

życzymy powrotu do zdrowia!

 

Gala Sportu i Biznesu

„Ludzie sportu i biznesu mają wiele wspólnego. Trzeba mieść charakter, być zawziętym, odważnym i wytrwałym, aby osiągnąć sukces zarówno ten sportowy jak i biznesowy” – mówił w sobotę otwierając II Galę Sportu i Biznesu Prezydent Bytomia.

To już po raz drugi najlepsi bytomscy sportowcy i przedsiębiorcy spotkali się na wspólnej uroczystości, by odebrać jedne z najważniejszych wyróżnień przyznawanych w naszym mieście.
Sportowy Laur Bytomia to nagroda przyznawana przez Prezydenta Miasta najlepszym bytomskim sportowcom za szczególne osiągnięcia. W sobotę poznaliśmy tych, którzy zachwycali nas w 2013 roku. Nagroda Gospodarcza Prezydenta „POLOTY 2013” po raz szósty trafiła do najlepszych przedsiębiorców - firm i mikrofirm działających na terenie Bytomia.
W bieżącym roku do nagrody Sportowy Laur Bytomia zgłoszono 40 kandydatów, w tym w kategorii „Mecenas sportu”, która jest podziękowaniem za nieprzerwany trud finansowego wspierania bytomskiego sportu. W kategorii „Sportsmenka (senior)” kapituła konkursu doceniła reprezentującą Górniczy Klub Sportowy „Czarni” Bytom Ewę Konieczny, która zajęła 3 miejsce w Grand Prix Seniorek w chorwackiej Rijece oraz 2 miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Ten sam klub reprezentuje Arleta Podolak – Mistrzyni Świata Juniorek z Ljubljany, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek w Sarajevie oraz Mistrzyni Polski Seniorek, która wczoraj otrzymała nagrodę w kategorii „Sportowiec/Sportsmenka (junior)”. Natomiast w kategorii Sportowiec (senior) triumfował reprezentujący Klub Sportowy „Górnik” Bytom Grzegorz Panfil – nieoficjalny Wicemistrz Świata Drużynowych Mistrzostw Par Mieszanych, reprezentant Polski wspólnie z Agnieszką Radwańską w turnieju Hopmana w Perth oraz Halowy Indywidualny Mistrz Polski. Wśród trenerów i działaczy sportowych na wyróżnienie zasłużył Dariusz Łukaszewski z Klubu Sportowego Górnik Bytom. To pod jego wodzą klub zdobył tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Kobiet oraz Drużynowych Mistrzyń Polski Juniorek. Pan Dariusz jest również Prezesem Śląskiego Związku Tenisa.
files/zdjecia aktualnosci/14_08_Laury-450x300.jpg

Ziajka Trophy o Puchar KS Górnik

 W rozgrywanym w dniu 23 .02.2014 r Turnieju Ziajka Trophy o Puchar KS Górnik Bytom 3 zawodników z naszego klubu zajęło I miejsca : Dominik Spychalski, Pola Kasprzak i Laura Szydłowska oraz II miejsce wywalczył Mikołaj Ćwiek. Wszystkim sedrecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

files/Plakaty/Ziajka Trophy Puchar KS Gornik Bytom/pola kasprzak.jpg, files/Plakaty/Ziajka Trophy Puchar KS Gornik Bytom/szydlowska laura.jpgfiles/Plakaty/Ziajka Trophy Puchar KS Gornik Bytom/spychalski i cwiek.jpg

Więcej...

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Bez medalu we Wrocławiu.
Nasi zawodnicy świetnie się spisywali do fazy ćwierćfinałów
Tam awansowali : Karol Duś wśród chłopców oraz
Paulina Lewandowska i
Agata Borgman u dziewczyn. Do tego w grze podwójnej
w ćwierćfinale zagrały również
2 nasze pary deblowe: Karol Krawczyński /Ernest Bezulski
i Oskar Michałek /Duś u chłopców
W ćwierćfinałach jednak wszyscy polegli i nie zdobyliśmy żadnego medalu.

Kolejne sukcesy naszych zawodników

Z Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn [Bydgoszcz] oraz Młodzików [Kraków] wracamy z 5-a medalami!
Największy sukces osiągnęła Paulina Lewandowska ,która zdobyła tytuł mistrzyni Polski Kobiet w deblu, jej partnerką była Magda Fręch.
Tytuły wicemistrzowskie dla :Patryka Janika [debel mężczyzn] i Wojtka Marka [debel młodzików],do tego brąz dorzucili;
Emma Zakordoniec [singiel młodziczek] i Maciej Ziomber[debel młodzików].
Przed nami jeszcze MP juniorów[Wrocław] Młodzieżowe MP [Toruń] oraz Drużynowe MP Kobiet i Mężczyzn [Bydgoszcz].
Wierzymy ,że dotychczasowy dorobek [11 medali ,z tego 3 drużynowe] będzie poprawiony.

II miejsce Szymona Wieczorka

W rozgrywanym w dniach 1-3.02.2014r Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Seria 1, w Chorzowie, nasz zawodnik ,Szymon Wieczorek zajął II miejsce, przegrywając w finale po ponad dwóch godzinach gry z Konradem Słowikiem w 3 setach 3:6 6:3 6:7(6)

files/zdjecia aktualnosci/20140203_121548.jpg

ATP Tour 250 zagra Mateusz Kowalczyk

Do Chorwacji wybrali się Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk. Po półrocznej przerwie zagrają wspólnie w turnieju deblowym PBZ Zagreb Indoors (korty twarde w hali, 426 tys. €). W I rundzie zmierza się z parą - Izraelczyk Jonathan Erlich i Czech Lukas Rosol. 

Winter Cups 2014 młodziczek do lat 14

Polska reprezentacja młodziczek w składzie: Anna Hertel, Wiktoria Rutkowska i Emma Zakordoniec - KS Górnik "Bytom", z kapitanem Lechem Sidorem udanie wzięły udział w  turnieju kwalifikacyjnym Drużynowych Mistrzostw Europy w Czechach w Rakovniku. Polki  wygrały cały turniej i zagwarantowały sobie udział w Wielkich Finałach, które odbędą się również w Czechach w Vestec.

Awans do finału Mistrzostw Europy młodzików

Polska reprezentacja młodzików w składzie: Tomasz Dudek, Wojciech Marek - KS "Górnik" Bytom i Daniel Michalski z kapitanem Jarosławem Krajowskim-Kukielem rywalizowała we francuskim Cholet w kwalifikacjach Drużynowych Mistrzostw Europy Winter Cups. Nasza drużyna w turnieju została rozstawiona z nr 1 i rozpoczęła zmagania od półfinałów. Ich rywalami byli Holendrzy, którzy pokonali zespół Rumunii 2:1. Polacy poradzili sobie z rywalami i tym samym zapewnili sobie udział w Wielkich Finałach !!!

Grzegorz Panfil w składzie na Rosję

Radosław Szymanik kapitan reprezentacji Polski na Davis Cupowy mecz przeciwko Rosji powołał na to spotkanie Grzegorza Panfila zawodnika KS "Górnik" Bytom. Mecz odbędzie się 31.01-2.02 br. w Moskwie.

Kolejne powołania do reprezentacji Polski z naszego klubu.

Wojciech Marek oraz Emma Zakordoniec zostali powołani do reprezentacji Polski na Halowe Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 14 "Winter Cup by Head", które odbędą sie w dniach 31.01-2.02 we Francji (chłopcy) oraz Czechach (dziewczęta).

Wiktor Radwan najlepszy w deblu, brąz w singlu

W Sopocie rozgrywane są halowe mistrzostwa Polski kadetów (do lat 16). Wiktor Radwan zdobył tytuł Mistrza Polski w grze podwójnej oraz brązowy medal w grze pojedyńczej. Gartulujemy !

Paula Kania powołana do reprezentacji Polski.

Dyrektor sportowy PZT podał także nazwiska zawodniczek, które w biało-czerwonych strojach wystąpią w spotkaniu w Grupie Światowej II rozgrywek o Fed Cup ze Szwecją w Boras (8-9 lutego). W drużynie znajdą się: Agnieszka Radwańska, Katarzyna Piter, Alicja Rosolska i Paula Kania.

Wojtek i Emma we Francji

PETITS AS TARBES - W pięcioosobowej reprezentacji Polski na najważniejszym  turnieju pierwszego pólrocza młódzików znalazło sie dwoje naszychWojciech Marek i Emma Zakordoniec. W I rundzie Wojtek wygrał z Francuzem Jaimee Floydem 5/7 6/3 7/6,a Emma zacznie z Chorwatką Andą Karanusić. Trenerem ekipy Polskiej jest Igor Bujdo!

Grzegorz awansował

Grzegorz Panfil pokonał kolejno:Norberta Gombosa 6:1, 6:4,Louka Sorensena 7/6 6/4 i w meczo o awans Henri Laaksonena 6/3 6/4. W turnieju głównym  Challengera[106 tys. euro] rozgrywanego w niemieckim Heilbronn zagra z 99 rakietąATP Słoweńcem Blazem Kavcicem.

POWODZENIA!!!!

files/zdjecia aktualnosci/Grzegorz PEKAOOPEN.jpg

Alan z brązem w deblu

W Sobocie odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski Skrzatów.

Do cwiercfinału singla oraz pólfinału debla dotarł tam Alan Bojarski, zdobywając brązowy medal .

Nasz zawodnik grał w parze z Piotrem Kusiewiczem [Wawel Kraków]

files/galeria/2014/Alan Bojarski.jpg

Zwycięstwo pary Koniusz/Kowalczyk

files/galeria/2013/zdjecie.JPG

Pierwszy tytuł zdobyty w 2014 roku przez parę Mateusz Kowalczyk/Błażej Koniusz. W drugim wspólnym starcie zdobyli tytuł najlepszej pary deblowej w Futuresie ITF w Bagnoles-de-L'orne We Francji. W spotkaniu finałowym pokonali parę Dorian DESCLOIX (FRA) / Gleb SAKHAROV (FRA) 6:2, 6:3

Półfinał Emmy ,finał pary Kowalczyk-Koniusz

Nasz nowy nabytek -Emma Zakordoniec doszła do finału turnieju Tennis Europe U-14 Toyota Cup w Siauliai [Litwa].

Wygrała kolejno:Sona Olesova [Łotwa]  6/3  6/2, Ekaterina Grib [Białoruś] 6/4  6/1,w ćwierćfinale Marie Lot Kaul [Estonia] 6/3  6/2 i w półfinale Marie Lyven [Ukraina] 6/4  6/3. W spotkaniu o tytuł przegrała Finką Ooną Orpaną 2:6, 4:6.

Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk nie wygrali turnieju ITF rozgrywanego w niemieckim Schwieberdingen. Polscy tenisiści przegrali w sobotnim finale debla po mistrzowskim tie breaku.

W 2007 roku Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk wygrali wspólnie turnieje w Olsztynie i Opolu, zdobywając tym samym swoje pierwsze w karierze zawodowe trofea. Po blisko siedmiu latach obaj panowie znów mogli razem cieszyć się z mistrzostwa, ale w sobotę nie zdołali zwyciężyć w finale imprezy rangi ITF rozgrywanej na kortach dywanowych w hali w niemieckim Schwieberdingen

finał gry podwójnej:

Jacob Adaktusson (Szwecja) / Dimitar Kutrowski (Bułgaria) - Błażej Koniusz (Polska, 2) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) 6:3, 1:6, 10-6

PAULA W II RUNDZIE ELIMINACJI AUSTRALIAN OPEN, GRZEGORZ JUTRO W TVP1[ świat się kręci]

,files/zdjecia aktualnosci/PaulaKania.jpg
Paula Kania pokonała Słowaczkę Kristine Kucovą  46 75 62 i do awansu do t. głównego potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw,jutro jej rywalką będzie Francuska C. Feuerstein.
Grzegorz po wielkim sukcesie podczas gry w pucharze Hopmana wraca z Australii,a opowie o tym w programie Agaty Młynarskiej" Świat się kręci" w piątek.

Brąz młodzików skrzaty V

files/galeria/2014/III HDMP Mlodzikow.jpg

W Pabianicach odbyły sie finały HDMP młodzików .

Nasza drużyna w składzie Wojciech Marek ,Maciej Ziomber i Julian Radoń zajęła trzecie miejsce.

Najpierw pokonałi SKT Szczecin 3/0,potem ulegli Legii W-wa 0/3 i w meczu o III miejsce wygrali z TK Toruń 2/1, trenerem drużyny był Igor Bujdo.

Natomiast w Toruniu rywalizowali skrzaci.

Nasi Piotr Gładysz i Alan Bojarski [opiekun Michał Sekuła] przegrali z PKT Pabianice 1/2 ,następnie ograli GAT Gdańsk 3/0 i w meczu o V miejsce Lechię Gdańsk 2/1.

Łączny bilans halowych drużynówek to

srebro juniorek

srebro juniorów

brąz  młodzików

V miejsce kadetek

V miejsce skrzatów

GRATULUJEMY!!!

Do zakończenia sezonu halowego zostały jeszcze do rozegrania finały wśród Kobiet i  Mężczyzn 

CHURAS-KOWALCZYK najlepsi

Zakończył się kolejny już turniej deblowy o puchar prezesa D. Łukaszewskiego.

Obsada w tym roku była najlepsza z dotychczasowych[ opinia wszystkich].

W finale spotkali się Prezes Carbo-koksu i klubu Stanisław Churas ,który grał w parze z Mateuszem Kowalczykiem

oraz Wiceprezes zarządu Tauron d/s sprzedaży Grzegorz Lot ,który za partnera miał Błażeja Koniusza.

Wygrali  Churas -Kowalczyk 7/5  6/1.

Trzecią parą zostali Grzegorz Walnik[ prezes firmy STRAAG] i Mateusz Szmigiel.files/galeria/2013/Puchar Prezesa Lukaszewskiego/zwyciezcy Puchar Prezesa 27.12.2013.jpg

Wielki Grzegorz

Grzegorz Panfil: to mój najlepszy mecz w karierze

Grze­gorz Pan­fil był ogrom­nie szczę­śli­wy po zwy­cię­stwie nad Mi­lo­sem Ra­oni­cem w Pu­cha­rze Hop­ma­na. Dzię­ki po­ko­na­niu fa­wo­ry­zo­wa­ne­go Ka­na­dyj­czy­ka pol­ska dru­ży­na wy­gra­ła już drugi mecz w tej im­pre­zie.

Grzegorz PanfilGrzegorz PanfilFoto: TONY ASHBY / AFP

- Je­stem bar­dzo za­sko­czo­ny. To był mój naj­lep­szy mecz w ka­rie­rze, więc na­praw­dę się cie­szę po po­wro­cie do Au­stra­lii po sze­ściu la­tach. Bar­dzo się cie­szę, że tu je­stem i wciąż nie mogę w to uwie­rzyć - po­wie­dział pol­ski te­ni­si­sta, który zaj­mu­je 288. miej­sce w ran­kin­gu ATP.

Pan­fil zo­stał włą­czo­ny do dru­ży­ny, bo z po­wo­du kon­tu­zji w tur­nie­ju nie mógł wy­stą­pić naj­lep­szy pol­ski sin­gli­sta Jerzy Ja­no­wicz.

- Byłem bar­dzo skon­cen­tro­wa­ny na każ­dym punk­cie. Na­praw­dę do­brze ser­wo­wa­łem, znacz­nie le­piej niż wczo­raj. Za­wsze sta­ram się grać swój naj­lep­szy tenis. Mój ser­wis był nie­zły i for­hend też - mówił Pan­fil.

 

LUBIMY LICZBĘ DWA

Wojtek Marek drugi na ORANGE BOWL  w MIAMI.

Juniorki [ Borgman i Lewandowska] drugie w HDMP.

Juniorzy [ Duś, Krawczyński i Radwan] też drudzy w HDMP.

Górnik Bytom od 4 sezonów drugi w klasyfikacji  PZT.files/galeria/2013/HDMP Juniorow/HDMP Srebrne druzyny.JPG

Niegościnny Bytom

W finałach Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek, które odbywają się w Bytomiu,rewelacyjnie spisują się reprezentanci gospodarzy.

Zarówno juniorki jak i juniorzy wystąpią w finałach,i tak: Juniorki [Agata Borgman i Paulina Lewandowska]
pokonały: W Ćwierćfinale Groclin Grodzisk 3/0 W Półfinale   Warszawiankę W-wa 3/0 i jutro o złoto zagrają z Grzegórzecki Kraków. 

Juniorzy[ Karlol Duś ,Karol Krawczyński i Wiktor Radwan] wygrali z: W Ćwierćfinale z PKT Pobiedziska 3/0 W Półfinale z Tenispoint Warszawa  2/1 i jutro o złoto zagrają z Warszawianką W-wa. Trenerami ekip Górnika są: IGOR BUJDO [juniorzy] Dariusz Łukaszewski [juniorki] 

Warto dodać,że kadetki również występują  w finałach HDMP,i jutro będą  walczyć o V miejsce w kraju. Zawody odbywają się w stolicy ,na kortach Legii. Nasze reprezentantki najpierw przegrały z gospodyniami 0/3 , a potem pokonały  drużynę Dwójka Zielona Góra 2/1. Drużynę tworzą :Emma Zakordoniec i Sonia Grzywocz , opiekun Michał Sekuła.

Sukcesy za oceanem

Nike Junior Tennis Masters z udziałem Wojtka Marka  

Wojciech Marek reprezentuje Polskę w Nike Junior Tennis International Masters 2013.

Turniej dla zawodników do lat 12 i 14 odbył w miejscowościPort Saint Lucie na Florydzie. Firma Nike zaprosiła Wojtka na finał swoich rozgrywek.

Zmagania prowadzone są w 30 krajach. W USA grają tylko zwycięzcy krajowych eliminacji. Dzika karta dla Marka jest jedyną przyznaną dla zawodnika z Polski.

W turnieju do lat 12 zawodnik Górnika Bytom (rozstawiony z szóstką) pokonał Szweda Rikarda Raada 6:1, 6:4 i Włocha Jannika Sinnera 6:0, 6:3.

W ćwierćfinale wygrał z Białorusinem Alexandrem Zgirovskym (nr 2) 6:2, 7:6 (4). O finał przegrał z Serbem Mihailo Popoviciem (nr 4).

Wojtek w ćwierćfinale turnieju Junior Orange Bowl do lat 12, rozgrywanego w Miami.
W eliminacjach do turnieju wystartowało ponad 200 tenisistów, a w głównym drabinka jest na 128 graczy.
Po wygraniu trzech meczy o awans do 1/4 turnieju rywalem Wojtka był Amerykanin Brandon Nakashima rozstawiony w turnieju z numerem 1.Nasz pupil wygrał 7/5  6/4.

Drużynowe Mistrzostwa Polski-5 drużyn w finałach

W dniach 20-22 odbęda się finały Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów ,juniorek ,kadetów i kadetek.

Finały juniorów i juniorek odbędą się w Bytomiu, natomiast kadetki zagrają w Warszawie.

Zaraz po nowym roku ,w dniach 4-6 stycznia odbędą się finały w kategoriach młodzików[ Pabianice] i skrzatów [Toruń].

Górnik Bytom wprowadził do finałów aż 5 drużyn!!

Są to:

Juniorki [Agata Borgman i Paulina Lewandowska]

Juniorzy [Karol Duś, Karol Krawczyński i Wiktor Radwan]

Kadetki [Emma Zakordoniec i Sonia Grzywocz]

Młodzicy [Wojciech Marek, Maciej Ziomber i Julian Radoń]

Skrzaty [Piort Gładysz i Alan Bojarski]

Wszystkim życzymy powodzenia i czekamy na kolejne medale!!!

podium MAĆKA i WIKTORA

Na rozegranych w Bydgoszczy[kadeci] i Bytomiu[młodzicy] OTK -ch

III lokaty zajęli nasi zawodnicy Wiktor Radwan i Maciej Ziomber.

Dodatkowo Wiktor wygrał w parze z Kacprem Żukiem [Legia W-wa] turniej deblowy.

Gratulujemy!

TAKIEJ DOMINACJI JESZCZE NIE BYŁO!

Zawodnicy Górnika Bytom zdominowali śląskie korty. W rozegranych mistrzostwach regionu w kategoriach:
mężczyzn, juniorów, młodzików i skrzatów, w finałach spotkali się reprezentanci tylko naszego
klubu i tak:
- mężczyzn P. FILIPEK pokonał M. KOWALCZYKA
- juniorów  K. DUŚ pokonał Sz. WIECZORKA
- młodzików M. ZIOMBER pokonał P. GŁADYSZA
- skrzatów P. GŁADYSZ pokonał A. BOJARSKIEGO.
Zagranicą też dobrze radzą sobie nasi w końcówce sezonu:
B. KONIUSZ dotarł do półfinału singla i wygrał turniej deblowy w OPAVIE [15 tys. dol.]
G. PANFIL dotarł do półfinału singla i wygrał turniej deblowy w LARNACE [10 tys. dol.]
S. ZANIEWSKA dotarła do ćwierćfinału podczas turnieju w VENDRYNIE [10 tys. dol]
E. ZAKORDONIEC [nowy nabytek klubu,czołowa młodziczka za ubiegły rok]
również była w ćwierćfinale na turnieju Tenis Europe w czeskich Milovicach.
Do tego należy dodać ,że do finałów Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski już awansowały ekipy 
- Juniorów [Karol Duś , Wiktor Radwan, Karol Krawczyński
i Szymon Wieczorek]
- Juniorek [Agata Borgman i Paulina Lewandowska]
- Kadetek [Sonia Grzywocz i Emma Zakordoniec]
Blisko awansu są jeszcze drużyny 
- młodzików [Wojciech Marek,Maciej Ziomber i Julian Radoń] oraz
- skrzatów [Piotr Gładysz i Alan Bojarski]
FINAŁY DRUŻYNÓWEK Juniorów i kadetów odbędą się w dniach 20-22 grudnia juniorzy i juniorki w Bytomiu, a kadetki w Warszawie.
Natomiast wśród młodzików i skrzatów zaraz na początku roku.

Tenis 10 też może pochwalić się !
W dniu 8 grudnia na naszej nowej hali odbył się  turniej mikołajkowy dla dzieci do lat 8-u i 10-u.
Przyjechało ponad 40-i dzieciaków ze Śląska , a także z małopolski ,podkarpacia i ...jedna zawodniczka ,aż z Mołdawii.
wyniki: do lat 8-u
1. Dominik Spychalski [Górnik Bytom] i Oliwia Bergler [Gliwice]
2. Mikołaj Ćwiek [Górnik Bytom] i Oliwia Kolbusz [Kraków]
3. Szymon Okrzesik [Mikołów] i Nadia Majewska [Rzeszów]
do lat 10-u
1. Martyn Pawelski [Mostostal Zabrze] i Magda Swierczyńska [Zakopane]
2. Wojciech Wawrzynek [Górnik Bytom] i Julia Kiwior [Kraków]
3. Mateusz Okrzesik [Mikołów] i Anastazia Bozova [Mołdawia]
Wszystkim gratulujemy, a najbardziej naszym, którzy byli bardzo widoczni !  files/zdjecia aktualnosci/20131208_102617.jpg

triumf Piotrka Gładysza!!

Na turnieju OTK w Chorzowie bezkonkurencyjny okazał sie nasz zawodnik Piotr Gładysz.

Wygrał zarówno w singlu jak i w parze z Michałem Kamińskim [CHTT Chorzów] w deblu.

W miedzyczasie wspólnie z Alanem Bojarskim pokonali drużynę Grzegórzecki Kraków w HDMP i na drodze do finałów został im jeszcze tylko jeden mecz z drużyną KTA Wrocław.

Również młodzicy [Maciej Ziomber i Julian Radoń] pokonali zespół z Krakowa [uks 24] i muszą wygrać z Tęcza Kielce ,aby znaleśc się w finałach HDMP.

Finały odbędą się na początku roku 2014 [4-6 styczeń]

I Mistrzostwa Polski rodziców zakończone

Zakończyły się I Mistrzostwa Polski Rodziców. Zostało rozegranych bardzo dużo zaciętych meczy. Zawodnicy, którzy przegrali swój pierwszy mecz mieli jeszcze szansę na zajęcie III miejsca. Z tej szansy skorzystali: Joanna Zasada wśród Kobiet oraz Bartłomiej Spychalski ( kat 45-) i Bogumił Woźny ( kat 45+).Zwycięzcy w grze pojedynczej: w kategorii Kobiety Open - Hanna Bartusek, Kat. Mężczyźni do lat 45 Wojciech Wrona oraz w kat. Powyżej 45 lat - Dariusz Łukaszewski.

W grze podwójnej startowło 5 par męskich - najlepszymi okazała się para Jerzy Grzywocz i Tomasz Radwan, którzy pokonali w finale Dariusza Łukaszewskiego i jego partnera Marka Masłowskiego.

Serdecznie wszystkim dziekujemy za udział , gratulujemy wygranych, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy ponownie.

wyniki

files/galeria/2013/I Mistrzostwa Rodzicow/I i II M 45+.jpg

Nagrodzili najlepszych

Śląsk jest kuźnią tenisowych talentów. Tak można powiedzieć o młodych zawodnikach, którzy brali udział w "Pucharze Śląska Carbo-Koks Cup szukamy następców Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza". Wczoraj w Bytomskim Centrum Kultury podczas Gali Śląskiego Związku Tenisowego najlepsi z nich otrzymali wyróżnienia.

Turniej rozgrywany był w dziesięciu miastach naszego regionu: Bytomiu, Zabrzu, Tychach, Częstochowie, Bielsku-Białej, Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Żywcu i Ustroniu od maja do sierpnia. W zawodach brali udział chłopcy i dziewczęta w kategoriach wiekowych od 8 do 14 lat. Podczas uroczystej gali najlepsza piątka z każdej kategorii wiekowej otrzymała wyróżnienia. Nagrodzeni zostali także partnerzy przedsięwzięcia oraz sponsorzy cyklu turniejów, który po raz kolejny wyłonił młode talenty.

Podczas gali podsumowano również udany rok tenisowy Górnika Bytom. Nasi reprezentanci osiągali sukcesy zarówno indywidualnie oraz drużynowo, potwierdzając wysoki prestiż bytomskiego tenisa.

Zobacz zdjęcia w imprezy w naszej galerii zdjęć

Będą promować tenis

Współpraca z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży oraz popularyzacja i rozwój tenisa wśród najmłodszych, to główne cele podpisanego przez władze miasta porozumienia z Polskim Związkiem Tenisa. Dla młodych adeptów jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych to doskonała wiadomość. Uczniowie pięciu szkół podstawowych będą mogli już niebawem rozpocząć treningi pod okiem przeszkolonych nauczycieli.

W ramach porozumienia podpisanego wczoraj przez Sekretarz Generalną Polskiego Związku Tenisa Magdalenę Rejniak - Romer i prezydenta Damiana Bartylę w Bytomiu zostanie wdrożony program "Tenis 10". Jego ideą jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tenisa ziemnego oraz zachęcenie najmłodszych do spędzania wolnego czasu poprzez sport. W ramach programu Polski Związek Tenisa przeszkoli 50 nauczycieli, którzy będą prowadzić zajęcia z młodzieżą. Z kolei dla pięciu bytomskich szkół (SP 5, SP 21, SP 28, SP 33 i SP 44) gmina zakupi zestawy sportowe, dzięki którym uczniowie będą mogli rozpocząć profesjonalne treningi.

Podobne programy jak w Polsce z powodzeniem są prowadzone we Francji i Belgii. Bytom jako ósme miasto w Polsce zostało partnerem Polskiego Związku Tenisa wdrażając program "Tenis 10". Dzięki niemu uczniowie mają szansę rozwinąć swoją pasję i kształtować swoje talenty.

Już jutro zaczynają się I Mistrzostwa Polski dla Rodziców.

Do turnieju zgłosiło się : 8 Kobiet, które zagrają w kategorii Open,14 Mężczyzn w kat. do 45 lat i 12 w kat. powyżej 45 lat. Pierwsze mecze rozpoczną sie o godz. 16.30 w piątek, natomiast w sobotę początek gier zaplanowany jest na godz. 9.00. Każdy z uczestników rozegra przynajmiej 2 mecze i przegrywjąc swój I mecz graja jeszcze dalej zachowując szansę na zajęcie III miejsca.

Serdecznie zapraszamy.

plan gier na piątek i sobotę

drabinki z rozgrywkami

Międzynarodowe spotkania towarzyskie 24.11.2013

W dniu 24.11.2013 odbyły się dwa spotkania towarzyskie pomiędzy drużynami reprezentującymi Śląsk ( Polska) i Morawy ( Czechy) zarówno chłopców jak i dziewczyn.

W Ostrawie mecze rozgrywane byłe w kategorii do lat 12. Wśród dziewczyn zwycięztwo 3:1 przypadło Śląskowi, natomiast wsród chłopców zwyciężyli 3:2 zawodnicy z Moraw.

W Bytomiu mecze rozgrywane były w kategorii do lat 14. I tutaj zwycięztwa przypadły odwrotnie jak w Ostrawie.

Wśród dziewczyn zwycięztwo 3:2 dla Moraw a wśród chłopców 3:2 dla Śląska.

Obie drużyny chłopców reprezentowałi zawodnicy KS Górnik Bytom: Piotr Gładysz ( do lat 12- wygral obydwa swoje spotkania) i Wojciech Marek  ( do lat 14 - wygrał obydwa swoje spotkania) oraz Julian Radoń, który w parze z Wojtkiem Markiem zdobyli w grze podwójnej decydujący-zwycięzki punkt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Halowe Mistrzostwa Śląska do lat 14

files/Wyniki z turniejow/2013/Maciej Ziomber.JPG

 

W zeszłym tygodniu w Bielsku Białej odbyły się Halowe  Mistrzostwa Śląska Młodzików i Młodziczek.

Wśród chlopców I miejsce zajął Maciej Ziomber (KS Górnik Bytom), który pokonał Piotra Gładysza( KS Górnik Bytom) 60 61.

Mistrzostwa Śląska Juniorów i Juniorek 9-10.11.2013

files/Wyniki z turniejow/2013/Mistrzostwa Slaska Juniorow 9-10.11.2013/Karol Dus.jpgfiles/Wyniki z turniejow/2013/Mistrzostwa Slaska Juniorow 9-10.11.2013/Karolina Bogus.jpg    Mistrzowie  Śląska do lat 18

Wojtek Marek, jako 12 latek w parze z kolegą klubowym Wiktorem Radwanem zostali Mistrzami Śląska Juniorów w grze podwójnej. Ten talent czystej wody dalej zaskakuje i rozwija się. W pólfinale pokanali parę Karol Krawczyńki ( KS Górnik Bytom)-Łukasz Kozielski  ( UKS Beskidy Ustroń) 76 46 10/2 natomiast w finale wygrali ze starszymi kolegami klubowymi Karolem Duś i Ernestem Bezulskim 61 63. W grze pojedynczej  Juniorów całe podium należało dla zawodników naszego Klubu.

Zwyciężył  Karol Duś , który po ciężkiej walce pokonał Szymona Wieczorka 64 26 63. Natomiast III miejsca zajęli Wiktor Radwan i Karol Krawczyńki.

W grze pojedynczej wśród Juniorek triumfowała Karolina Bogus( KS SPORT Med Zabrze) pokonując w trzech setach Zuzannę Wilk ( Servis Area Piekary Śląskie) 36  76  75.

Więcej...

Cykl ITF: Zaniewska i Kania ozłocone

To był znakomity tydzień dla naszych pań występujących w turniejach pod egidą ITF. Po cenne trofea sięgnęły Paula Kania i Sandra Zaniewska, a Magda Linette i Natalia Siedliska dotarły do finału.

Paula Kania bez straty seta zwyciężyła w turnieju ITF rozgrywanym na kortach twardych w Tajpej. 20-letnia sosnowiczanka w sobotnim finale tajwańskich zawodów pokonała 6:1, 6:3 rozstawioną z numerem ósmym Zarinę Dijas z Kazachstanu. Polska tenisistka miała również wspólnie z Rosjanką Walerią Sołowiową szansę na triumf w grze podwójnej, lecz ostatecznie obie panie zakończyły udział w imprezie na półfinale.

Kania po raz pierwszy w karierze triumfowała w turnieju rangi ITF o puli nagród 50 tys. dolarów. Polka sięgnęła po drugie trofeum w obecnym sezonie i zarazem czwarte w swojej zawodowej karierze. Wcześniej zwyciężała w Gliwicach (2010 rok - ITF o puli nagród 10 tys. dolarów), niemieckim Horb (2011 rok - ITF o puli nagród 10 tys. dolarów) oraz Toruniu (2013 rok - ITF o puli nagród 25 tys. dolarów).

Druga z reprezentantek Górnika Bytom, Sandra Zaniewska, kolejny tydzień rywalizowała w egipskim Szarm el-Szejk. 21-letnia katowiczanka tym razem okazała się bezkonkurencyjna i ze stratą zaledwie 17 gemów sięgnęła po premierowe w obecnym sezonie mistrzowskie trofeum. Dla polskiej tenisistki, która przez ostatnie miesiące zmagała się z licznymi kontuzjami, to siódmy singlowy tytuł w karierze. W Szarm el-Szejk startowała również Paulina Lewandowska, która zapisała na swoje konto jedno zwycięstwo w deblu.

Więcej...

I Mistrzostwa Polski w Tenisie dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dziadków.

Turniej będzie rozgrywany w kategorii Kobiet i Mężczyzn. W zależności od ilości zgłoszeń przewidujemy 3 kategorie wiekowe dla Mężczyzn: do 40 lat, do 55 lat i powyżej oraz 2 kategorie wiekowe Kobiet do 45 lat i powyżej.

Rozgrwane będą również gry podwójne w kategorii OPEN zarówno u Kobiet jak i u Mężczyzn.

Zapisy do gier pojedynczych oraz  podwójnych przyjmowane będą do 28 listopada 2013r. do godz. 14.00

email: ksgornik_bytom@op.pl

W przypadku mniejszej liczby uczestników ( mniej niż 8 osób)  w danej kategorii organizator zapewnia sobie prawo do  połączenia kategorii.

28 listopda 2013r. odbędzie się impreza integracyjna dla wszystkich uczestników, na którą gorąco już dzis zapraszamy.

Więcej...

Największy triumf Pauli Kani w karierze

Paula Kania zwyciężyła w turnieju ITF o puli nagród 50 tys. dolarów rozgrywanym w Tajpej. Polska tenisistka sięgnęła po najcenniejsze trofeum w swojej zawodowej karierze. W sobotnim finale 20-letnia sosnowiczanka zwyciężyła 6:1, 6:3 rozstawioną z numerem ósmym Zarinę Dijas. Polka w całym meczu wygrała 59 z 97 rozegranych punktów i sześciokrotnie przełamała serwis reprezentantki Kazachstanu, która odpowiedziała zaledwie dwoma breakami.

Sandra Zaniewska zanotowała udany występ w egipskim Szarm el-Szejk a Paula Kania zwyciężyła w deblu w Maroku.

W Szarm el-Szejk swój występ kontynuowała Sandra Zaniewska, która w głównej drabince singla została najwyżej rozstawiona. Reprezentantka Górnika Bytom dotarła w grze pojedynczej do półfinału, w którym uległa Elise Mertens. Belgijka w I rundzie rozprawiła się z drugą startującą w Egipcie Polką, Pauliną Lewandowską.

Paula Kania i Waleria Sołowiowa zwyciężyły w grze podwójnej turnieju ITF rozgrywanego w Casablance. Polska tenisistka sięgnęła po 12. w karierze zawodowe trofeum w tej konkurencji. Więcej

Zaniewska wspólnie z Mertens po raz drugi z rzędu przystąpiła do rywalizacji w grze podwójnej. Tym razem polsko-belgijska para została rozstawiona z drugim numerem i ze stratą zaledwie sześciu gemów zameldowała się w finale. W meczu o tytuł katowiczanka i jej partnerka oddaliły w mistrzowskim tie breaku piłkę meczową, zanim same wykorzystały drugą okazję na zwieńczenie meczu. Dla 21-letniej Zaniewskiej to pierwsze trofeum w obecnym sezonie i zaraz piąte w deblu w całej zawodowej karierze.
Z tytułem w deblu na koncie powróci z Maroku Paula Kania. 20-letnia sosnowiczanka i Rosjanka Waleria Sołowiowa były najwyżej rozstawionymi deblistkami w Casablance i po triumf sięgnęły bez straty seta. Dla naszej reprezentantki to 12. zawodowe trofeum w karierze. 11 ze swoich tytułów Kania zdobyła w imprezach rozgrywanych pod egidą ITF, a jeden, w 2012 roku w Taszkencie, wywalczyła w turnieju WTA International. Polka sięgnęła w obecnym sezonie po czwarte mistrzostwo i wszystkie uzyskała w zawodach o puli nagród 25 tys. dolarów (Padwa, Maribor, Toruń, Casablanca).

Więcej...

TAK PIĘKNIE JESZCZE NIGDY NIE BYŁO!!!

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Do rozdania przez cały rok było 20 kompletów medali.Nasz klub "Górnik" Bytom w klasyfikacji prowadzonej przez Polski Związek Tenisowy okazał się tym razem najlepszy zdobywając 1100 punktów w łącznej klasyfikacji.Na pozostałych miejscach uplasowali się:

AZS Poznań - 1000 pkt, KS Warszawianka Warszawa - 660 pkt, KT Legia Warszawa - 640 pkt, SKT Sopot - 570 pkt, Promasters Szczecin -430 pkt.

Przypomnijmy, że na nasz dorobek zapracowały drużyny: Mężczyźni ( 80 pkt. w sezonie zimowym i 160 pkt. w letnim), Kobiety ( 70 pkt. zimą i 160 latem), Juniorki ( 80 pkt. zimą i 100 pkt. latem), Kadeci ( 60 pkt. zimą i 50 pkt. latem), Młodziczki      ( 70 pkt. zimą i 70 pkt. latem), Skrzaty ( 100 pkt. zimą i 100 pkt. latem).

Jesteśmy również aktualnymi Mistrzami Polski w kategoriach: Mężczyźni ( sezon letni), Kobiety           ( sezon letni), Juniorki   ( sezon letni) oraz Skrzaty ( Mistrzowie sezonu zimowego i letniego)

Więcej...

OSTATNI AKT SEZONU LETNIEGO ZA NAMI.

 Za nami finały Drużynowych Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Zawodnicy Górnika Bytom wywalczyli aż 3 medale w miniony weekend a w całym roku ( hala+lato) udało się zdobyć tych medali 10.

Jest to dowód na to, że tenis w Bytomiu cały czas się rozwija i ciągle przybywają nowi przyszli mistrzowie. W klasyfikacji polskich klubów (PZT) Górnik Bytom od 5 sezonów znajduje się w pierwszej trójce a od dwóch lat zajmuje  II miejsce .

W dniach 20-22 września 2013 roku nasze drużyny zdobyły dwa tytuły mistrzowskie.Skrzaty reprezentowali: W.Marek, M.Ziomber, M.Adamek, J.Radoń, A.Bojarski - trener Ł.Kuboszek natomiast Juniorki: I.Odrzywołek, A.Borgman, P.Lewandowska, P.Maślanka, S.Grzywocz - trener D.Łukaszewski. Medal brązowy zdobyły Młodziczki: K.Siłka, B.Światłoń, I.Kunat, D.Paczena  trener Ł.Kuboszek.

 

Podsumowując rok 2013 łączny dorobek medalowy K.S.Górnik Bytom to:

5 tytulów Mistrzów Polski w kat. Mężczyzn, Kobiet, Juniorek i Skrzatów (zima+lato);

2 tytuły wicemistrzowskie w kat. Mężczyzn (zima) oraz Juniorki (zima);

3 razy zajęliśmy III miejsce w kat. Kobiety (zima) oraz Młodziczki (zima+lato).

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania dla: zawodników, trenerów, rodziców oraz Sponsorów!!!

files/zdjecia aktualnosci/20130922_151702.jpg

Ostatni akt sezonu letniego

W dniach 20-22 września odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Polski w kat. młodzieżowych i tak:

Bytom - nasze Juniorki (P. Lewandowska, I. Odrzywołek, A. Borgman, P. Maślanka, S. Grzywocz) - trener D. Łukaszewski

Poznań - nasi Kadeci (K. Krawczyński, W. Radwan, B. Hałubiec, K. Stach, Ł. Kozielski ) - trener I. Bujdo

Warszawa - nasze Skrzaty (W. Marek, M. Ziomber, J. Radoń, M. Adamek, A. Bojarski) - trener ł. Kuboszek

Warszawa - nasze Młodziczki ( K. Siłka, B. Światłoń, D. Paczena, I. Kunat) - trener ł. Kuboszek

Liczymy na kolejne medale naszej utalentowanej młodzieży 

Powodzenia

Paula w ćwierćfinale ,Mateusz w polfinale -czekamy na więcej!

  Challengery ITF - Kania w ćwierćfinale w Mestre  

Polki grają w challengerach ITF w Turcji, Holandii i Włoszech.

W Mestre na kortach ziemnych walczy Paula Kania. 20-latka z Sosnowca gra w Save Cup - Internazionali del Veneto, z pulą nagród 50 tys. $.

Rozpoczęłą od pokonania Czeszki Terezy Smitkovej 7:6 (5), 6:1. W 1/8 finału wygrała z Hiszpanką Arantxą Parrą-Santonją 6:2, 6:3. O półfinał zagra ze Słowenką Nastją Kolar.

 

Genua ATP - Kowalczyk we Włoszech  

Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay są rozstawieni z dwójką w challengerze w Genui.

Polak i Słowak wygrali w AON Open (korty ziemne, 85 tys. €) z wymagającymi rywalami - Amerykaninem James Cerretanim i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem 7:6 (2), 6:2.

W ćwierćfinale pokonali Rosjanina Teimuraza Gabashviliego i Szweda Andreasa Siljestroma 6:3, 7:6 (3)

US Open: Świetna inauguracja Kani, Polka w II rundzie kwalifikacji

W swoim pierwszym w karierze spotkaniu w kwalifikacjach do wielkoszlemowego US Open Paula Kania potrzebowała trzech setów, by awansować do II rundy. We wtorek Polka uporała się z Jekateriną Byczkową. 20-letnia Paula Kania swój debiut w kwalifikacjach do wielkoszlemowej imprezy zanotowała w obecnym sezonie w Paryżu, gdzie była o krok od głównej drabinki Rolanda Garrosa. Miesiąc później sosnowiczanka przegrała w I rundzie eliminacji Wimbledonu, dlatego do Nowego Jorku przyleciała z nadzieją na dobry wynik.

We wtorek klasyfikowana aktualnie na 210. pozycji w rankingu WTA polska tenisistka w swoim debiucie w amerykańskiej imprezie wielkoszlemowej awansowała do II rundy eliminacji. Kania zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:4 Jekaterinę Byczkową

Alan z medalem na MP Krasnali

Zawodnik Górnika Bytom Alan Bojarski zdobył tytuł mistrza Polski w deblu na MP krasnali ,które odbyły się w Piotrkowie Tryb. W singlu dotarł do ćwierćfinału, GRATULUJEMY!

OTK Kadetów i Kadetek

KS " Górnik" Bytom  zaprasza na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów i Kadetek w terminie od 29.08 do 31.08.2013. Zapisy na turniej przyjmowane będą dodatkowo faxem 32/ 388 10 87 lub emailem na ksgornik_bytom@op.pl do dnia poprzedzającego turniej.

Weryfikacja chłopców - czwartek - godz. 9.00 - 9.30

Weryfikacja dziewczyn - czwartek - godz. 13.30 - 14.00

Turniej rozgrywanay będzie piłkami BABOLAT GOLD

TURNIEJ DZIENNIKARZY

Zakończył się II turniej z cyklu Grand Prix Dziennikarzy 2013.
W dniu 14.08.2013 najlepszy okazał się Tomasz Kuczyński [Dziennik Zachodni],a dalsze miejsca zajęli;
Tomasz Ciesielski [TVN 24],który był drugi i Wojciech Zamorski[Radio Katowice] który zadowolił się trzecią pozycją. Po dwóch turniejach klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. CIESIELSKI 26
2. ZAMORSKI  19
3. KUCZYŃSKI 15
4. BAKES        14
5.MUCHA       10
6.WALCZAK     9
7.ZAWARTKA   5
8.SOWIŃSKI i JAŻWIECKI po 3

Górnik Bytom czwartą siłą w Europie !!!

Reprezentacja Polski skrzatów [WOJCIECH MAREK i MACIEJ ZIOMBER, obaj Górnik Bytom] w drużynowych mistrzostwach Europy zajęła 4 miejsce.

Po przejściu eliminacji [ 3 zwycięstwa nad Portugalią, Francją i Słowacją] w finałach pokonali Chorwację 2/1 oraz Serbię 2/1 ,ale ulegli Białorusi 0/3 i w meczu o III m. też nie dali rady Czechom0/3.
Jednak jest to na pewno ogromny sukces reprezentacji jak i klubu GÓRNIK BYTOM.
Zróbmy wszystko, aby talenty naszych podopiecznych rozwinęły się prawidłowo!

Dzień Pauli i Grzegorza

  Donieck/Bad Saulgau ITF - awans Kani  


Donieck

Kania (210 w rankingu WTA) gra w świetnie obsadzonym turnieju Viccourt Cup (korty twarde, 75 tys. $). Wygrała z Belgijką An-Sophie Mestach (157) 6:4, 6:4. W obydwu setach była lepsza o breaka. W 1/8 finału spotka się z Węgierką Timeą Babos.
   
Liberec ATP - Panfil pokonał Phau  

Grzegorz Panfil zdecydował się na występ w challengerze w Czechach.

Liberec

Polak (344 w rankingu ATP) w kwalifikacjach w Svijany Open 2013 był rozstawiony z dwójką. Miał wolny los w pierwszej rundzie.

W drugiej wygrał z Czechem Michalem Mateasko (br) 7:5, 6:2. W meczu o awans pokonał Czecha Libora Salabę (1215) 6:3, 6:7 (6), 6:2.

W turnieju głównym był skuteczniejszy od Niemca Bjorna Phau (191) 1:6, 6:3, 6:2. O ćwierćfinał zagra z Włochem Simone Vagnozzim (215) lub Brytyjczykiem Edwardem Corrie (336).

Tryumf Marka

W Chorwacji walczą skrzaty (do lat 12). W pierwszej rundzie Adriatic Cup Patryk Niełacny pokonał pewnie Węgra Martona Nagy 6:1, 6:2, a kwalifikant Wojciech Marek poradził sobie z reprezentantem Bośni i Hercegowiny Ajdinem Muharemoviciem 6:1, 6:2. W drugiej Niełacny przegrał z Chorwatem Duje Ajdukoviciem 3:6, 3:6, a Marek wygrał z Rumunem Andrei Gaitą 6:1, 6:0. W 1/4 finału Marek oddał tylko gema Rosjaninowi Maratowi Sharipovovi 6:0, 6:1. OO finał pokonał Szweda Lancelota Carnello 6:1, 6:2. W nim pewnie pokonał Chorwata Stipana Madzara 6:3, 6:0.

Poznan Open 2013

Grzegorz Panfil zainaugurował występy Polaków w poznańskim Challengerze. W meczu dnia rozbił Geralda Melzera, oddając mu zaledwie trzy gemy. Kolejnym rywalem Polaka będzie Peter Gojowczyk. Grzegorz otrzymał od organizatorów dziką kartę i nie musiał przebijać się przez eliminacje. Trafił na Geralda Melzera, notowanego w trzeciej setce rankingu ATP, dla którego najlepszym tegorocznym wynikiem był półfinał Challengera w Panamie. Austriak jest o dziewięć lat młodszym bratem Jürgena, zdobywcy dwóch tytułów w turniejach wielkoszlemowych w grze podwójnej.

Złoto IGI ,inni też z medalami!!

W ubiegłym tygodniu zakończyły się Mistrzostwa Polski w  kategoriach :kadetów,juniorów i młodzieżowców.

Tydzień wcześniej odbyły się mistrzostwa kobiet ,mężczyzn i skrzatów.

Mistrzostwa w kategoriach 16,18 i 21, odbywają się w ramach rywalizacji klubów i regionówprowadzonej przez ministerstwo sportu. Ogółem zdobyliśmy 8 medali

3 złote

Wojciech Marek w singlu [do lat 12-u]
Wojciech Marek-Maciej Ziomber w deblu [do lat 12-u]
Iga Odrzywołek w mikście [do lat 18-u]

2 srebne

Patryk Janik-Przemysław Filipek w deblu [do lat 21]
Iga Odrzywołek w deblu [do lat 18-u]

3 brązowe

Patryk Janik-Przemysław Filipek na MP Mężczyzn
Sonia Grzywocz w deblu [do lat 16-u]
Karol Krawczyński-Wiktor Radwan w deblu [do lat 16-u]

ATP Stuttgart: Bednarek i Kowalczyk byli w finale!

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk  awansowali do finału imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych w Stuttgarcie. W finale ,choć mieli piłke meczową ulegli parze F. Bagins/T. Bellucci 2/6 6/4 9/11

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk po raz drugi w karierze awansowali do finału turnieju w głównym cyklu. Wcześniej ta sztuka udała im się w 2010 roku w Belgradzie.

Mercedes Cup, Stuttgart (Niemcy), ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 410,2 tys. euro

Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk wygrali turniej deblowy w niemieckim challengerze ATP w Brunszwiku

Braunschweig (Niemcy), Sparkassen Open 2013, ATP Challenger Tour, pula 106 tys. 500 €, korty red clay 
I runda: Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk - Rogerio Dutra Silva/Stefano Ianni (Brazylia/Włochy) 6/4 6/2
1/4 finału: Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk - nr 4 Andre Begemann/Adil Shamasdin (Niemcy/Kanada) 6/3 7/5
1/2 finału: Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk - nr 2 Florin Mergea/Andre Sa (Rumunia/Brazylia) 7/6(4) 7/6(1)
Finał: Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk - Andreas Siljestrom/Igor Zelenay (Szwecja/Słowacja) 6/2 7/6(4)

Paula Kania wygrała w finale Bella Cup 2013

XIX Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup 2013. Paula Kania została zwyciężczynią 19. edycji ITF Bella Cup na kortach w Toruniu. 21-letnie tenisistka pokonała w finałowym meczu Katarzynę Piter. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup organizowany jest w ramach cyklu zawodowych turniejów Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF.  Zwycięstwo przed własną publicznością smakuje najlepiej - cieszyła się Kania w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl tuż po zakończeniu spotkania. - Naprawdę jestem bardzo zadowolona, lepiej nie mogłam sobie tego wyobrazić. Nie ma teraz łatwych meczów, ja w tym turnieju nie miałam właściwie ani jednego łatwego pojedynku. Wiedziałam, że muszę z Kasią zagrać dobrze do końca. Początek mi się nie udał, ale potem i tak wygrałam seta, a następnie cały mecz. Wydaje mi się, że to moje największe sukcesy i najlepszy tydzień w karierze. Dawno już nie wygrałam turnieju singlowego, bo w deblu miałam już sukcesy większe, jak WTA w Taszkiencie. Singiel to jednak singiel, to taka wisienka na torcie. Najbliższe plany? Odpoczynek przez tydzień, potem Ołomuniec, a później zobaczymy. To już będą przygotowania do US Open.

MP Skrzatów Euro Holding

Wojciech Marek KS Górnik Bytom wygrał Mistrzostwa Polski Skrzatów 2013 Euro Holding. Tytuły w deblu: Wojciech Marek/Maciej Ziomber obaj KS Górnik BYTOM - gratulujemy ! Finał: nr 1 Wojciech Marek (KS Górnik Bytom) - (Q)Pit Malaszszak (Family Tennis Camp Ściegny) 6/0 6/1, Finał gry deblowej: Finał: nr 1 Wojciech Marek/Maciej Ziomber (KS Górnik Bytom) - nr 2 Michał Matuszewski/Patryk Niełacny (PKT Pabianice) 6/4 6/1

OTK Młodzików i Młodziczek Puchar Śląska

 Zawodniczka KS Gónik Bytom Beata Światłoń zwyciężyła wśród Młodziczek, natomiast najlepszy wśród Młodzików okazał się Jakub Grzegorczyk reprezentujący klub UKS Beskidy Ustroń. Gratulacje.

pobierz drabinki:

chłopcy,   dziewczynki

Grześ CUP 2013

Zapraszamy na turniej Grześ CUP - III Grand Prix Bytomia jutro w niedzielę 30 czerwca br., więcej informacji pod numerem telefonu 281 78 70.

Największy sukces w historii klubu!

Stało się! Drużyny Kobiet i Mężczyzn zdobyły tytuły Drużynowych Mistrzów Polski.

Ogromne podziękowania dla :
- Stanisława Churasa i firmy Carbo-Koks.
- Zawodników i zawodniczek klubu ,którzy w komplecie reprezentowali nasz klub.[Kania P. ,Zaniewska S.,Jegiołka J.,Borgman A.,Grzywocz S.,Odrzywołek I.,Panfil G.,Kowalczyk M.,Koniusz  B.,Bujdo I.,Filipek P.,Szmigiel M.,Janik P.,Pyla P.
- Trenerów Łukasza Kuboszka i Michała Piękosia
- Dariusza Łukaszewskiego , który zadbał o wszystkie szczegóły

DMP: Carbo Koks Górnik Bytom podwójnie ozłocony

W Bytomiu gospodarze okazali się mało gościnni i Carbo Koks Górnik Bytom zwyciężył zarówno w kategorii pań, jak i panów podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.


Do Drużynowych Mistrzostw Polski zgłosiło się siedem drużyn męskich oraz cztery kobiece. Panowie rozpoczęli zmagania już w środę w ćwierćfinałach, wolny los mieli obrońcy tytułu - Carbo Koks Górnik Bytom i swoje pierwsze mecze rozegrali w czwartek. Oprócz ubiegłorocznych zwycięzców na starcie stanęli: Mera Warszawa, Grunwald Poznań, SKT Sopot, Społem Tęcza Kielce, Centrum Bydgoszcz oraz Victoria Częstochowa. Wśród pań wystąpiły drużyny: Carbo Koks Górnik, AZS Poznań, SKT Szczecin oraz Warszawianka.

Więcej...

Paula w ćwierćfinale

Padwa ITF - Kania w ćwierćfinale po kreczu Zaniewskiej  

Paula Kania i Sandra Zaniewska szukają punktów w challengerze we Włoszech.

W Padova Challenge Open (korty ziemne, 25 tys. $) Paula została rozstawiona z czwórką. Obydwie Polki rozpoczęły rywalizację od spotkania z Włoszkami.

Kania (192 w rankingu WTA) wygrała z doświadczoną Albertą Brianti (274) 6:3, 7:5. Zaniewska (260) pokonała Camillę Rosatello (764) 6:3, 6:0. Polki zagrały ze sobą pojedynek w 1/8 finału. Przy stanie 3:5 w pierwszym secie Sandra skreczowała (naciągnęła mięsień czworogłowy).

W 1/4 finału rywalka Pauli będzie Słowaczka Kristina Kucova (239).

W grze podwójnej Paula i Rosjanka Irina Khromacheva są duetem numerem jeden. W pierwszej rundzie mają wolny los. W ćwierćfinale otrzymały walkower od Włoszki Anny-Gulii Remondiny i Serbki Milano Spremo.

dobra forma Pauli Mateusza i Grzegorza

Bardzo dobrze na europejskich kortach radzą sobie nasi zawodnicy:

Paula Kania po przejściu 2 rund eliminacyjnych na Roland Garros dobrze zaprezentowała się na turnieju w słoweńskim Mariborze-w singlu zaliczyła ćwierćfinał oraz wygrała turniej deblowy[w parze z Magdą Linette]

Mateusz Kowalczyk po finale w deblowym turnieju w Bordeuax,dobrze spisuje się w Prostejovie ,gdzie w parze z Lukasem Rosolem jest już w półfinale ,druga dobra wiadomość to ,że wspólnie z Tomkiem Bednarkiem mają dużą szansę dostać się do turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu!

Grzegorz Panfil dobrze radzi sobie w futuresach ATP-ostatnio zanotował dwa finały- w Baastad [Szwecja]  i Sofia [Bułgaria], teraz wybiera się Niemiec na kolejny turniej.

Wszystko to napawa nas ogromnym optymizmem przed dalszą częscią sezonu i liczymy na zdobycie tytułów w Drużynowych Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn.

OTK JUNIORÓW w Bytomiu

Na naszych kortach zakończył się Ogólnopolski turniej juniorów .Dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci wśród juniorek Iga Odrzywołek i wśród chłopców Szymon Wieczorek.

Iga w parze ze Z. Stanisz [kt Jelenia Góra] wygrały debla ,a w singlu dotarła do półfinału. Z kolei Szymon dotarł do finału w singlu i półfinału w deblu.

wyniki chłopcy

wyniki dziewczyny

Nasi we władzach Związku

Dnia 25 maja odbył się w Warszawie zjazd sprawozdawczo-wyborczy Polskiego Związku Tenisowego.

Nowym prezesem został Krzysztof Suski .

W nowym zarządzie reprezentantem Śląska jest członek naszego klubu Stanisław Churas.Członkiem komisji rewizyjnej natomiast jest prezes ŚZT i d/s sportowych naszego klubu Dariusz Łukaszewski.

Gratulujemy!

Dobry występ Sandry Zaniewskiej

Rozstawiona z nr 2 Sandra Zaniewska (powraca po kontuzji) zanotowała bardzo dobry występ i osiągnęła finał singla marokańskiego challengera ITF w Casablance. W deblu z bułgarską partnerką Polka przegrała w finale imprezy.

Casablanca (Maroko), Morocco Tennis Tour, ITF Women's Circuit, 25 tys. $, korty red clay

Więcej...

Jesteśmy obecni na Roland Garros

Na tegorocznym turnieju wielkoszlemowym w Paryżu na kortach Roland Garros 2013 będziemy reprezentowani przez:

Paule Kanię - która dostała się do turnieju eliminacyjnego oraz

Mateusz Kowalczyka - który w parze z Czechem Lukasem Rosolem wystąpi w turnieju deblowym .

GRATULUJEMY za już i mamy nadzieję na dobre wieści !

Nasi na kortach Europy

Ze Szwecji wrócił Grzegorz Panfil, był tam na dwóch turniejach futures osiągając raz finał i raz półfinał, dzięki temu zanotował awans na liście ATP.

Również udany okres gry ma nasz deblista Mateusz Kowalczyk, po finale w Ostravie ,wspólnie z Tomaszem Bednarkiem dobrze wypadł na turnieju challenger we Francji [Bordeaux] dochodząc do półfinału. Aktualnie Mateusz plasuje się na 97 miejscu listy deblowej ATP.

Do Czarnogóry na dwa turnieje ITF Juniors wybrały się dwie nasze zawodniczki :Sonia Grzywocz i Agata Borgman, trzymamy kciuki!

Wojciech Marek bezkonkurencyjny w Pucharze Śląska

W dniach 18-20 maj na naszych kortach rozegrany był turniej skrzatów w ramach Pucharu Śląska Carbo-Koks Cup-szukamy następców A. Radwańskiej i J. Janowicza.

 
Wśród chłopców najlepszy był nasz zawodnik, podopieczny Ł. Kuboszka Wojciech Marek, który w finale pokonał Pawła Kaliszewskiego (Deski Warszawa) 6/1, 6/4. W zawodach wzieło udział około sześciedziesięcioro uczestników.

Więcej...

OTK Juniorek i Juniorów

OTK Juniorek i Juniorów 25-28 maja 2013 Bytom

 
Weryfikacja chłopców sobota 25.05.2013 godz 8.30-9.00
Weryfikacja dziewczyn sobota 25.05.2013 godz. 10.00-10.30

lista zgłoszeń chłopcy

lista zgłoszeń dziewczyny

I Grand Prix Bytomia dzieci i młodzieży

W dniu 11.05.2013r. odbył się pierwszym turniej w cyklu Grand Prix Bytomia dzieci i młodzieży. Rozegrano zawody w pięciu kategoriach( trzech w mini tenisie, oraz w dwóch grupach starszych na korcie pełnowymiarowych), a zwyciązcami są: 

  • Mini tenis: Najmłodsi - Szymon Kosiak, Średniacy- Martyna Raczek, Starsi- Kinga Kuboszek
  • Kort pełnowymiarowy: Grupa młodsza- Jan Kostek, Grupa starsza- Tomasz Kołakowski

Zobacz więcej na temat Grand Prix 2013

WIEŚCI Z KRAJOWYCH KORTÓW

Radwan-2, Wieczorek-3, Filipek-4.

KRAKÓW- OTK Kadetów do finału doszedł Wiktor Radwan.

ZABRZE -OTK Juniorów do półfinału dotarł Szymon Wieczorek.

BYTOM-Turniej Kobiet i  Mężczyzn w grupach, u nas najlepiej spisał się Przemysław Filipek który zająt 4 miejsce.

GÓRNIK BYTOM DEBLEM STOI!

Miniony tydzień upłynąl pod znakiem sukcesów naszych zawodników w grze podwójnej.

Ostrawa ATP - Bednarek i Kowalczyk byli w finale.

Kowalczyk i Tomasz Bednarek są najwyżej rozstawieni w turnieju deblowym. Wygrali z Białorusinem Uladzimirem Ignatikiem i Słowakiem Andrejem Martinem 6:3, 6:0 oraz Niemcami Timem Puetzem i Alexandrem Satschko 3:6, 6:4, 11:9.

W półfinale pokonali Francuza Stephana Roberta i Nowozelandczyka Artema Sitaka 6:1, 6:3. W meczu o tytuł przegrali z Belgami Stevem Darcisem i Olivierem Rochusem 5:7, 5:7.

Civitavecchia

Paula Kania i Magda Linette walczą we Włoszech (korty ziemne, 25 tys. $)

W deblu Polki były turniejowymi jedynkami. Rozpoczęły zmagania od ćwierćfinałowego pojedynku z Włoszką Gioią Barbieri i Schaefer 6:3, 4:6, 10:4.

W półfinale wygrały z Rumunkami Eleną Bogdan i Cristiną Dinu 6:1, 6:2. W pojedynku o tytuł przegrały ze Stephanie Vogt z Liechtensteinu i Czeszką Renatą Voracovą 3:6, 4:6.

OTK Juniorów -Zabrze

W finale debla grało 3 naszych juniorów!

Karol Krawczyński i Szymon Wieczorek [obaj Górnik B.] pokonali Kevina Masłowskiego [Górnik] i Patyryka Królika [Warszawianka] 6-3  7-5.

BRAWO PAULA

Zawody Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem odbywają się na kortach ziemnych w Marrakeszu[ Maroko]. W puli nagród jest 235 tys. $.

W grze podwójnej Paula Kania i Rumunka Raluca Olaru wygrały z najwyżej rozstawionymi Włoszkami Flavią Penettą i Francescą Schiavone 4:6, 6:4, 10:8. Kolejnymi rywalkami będą Hiszpanki Lourdes Dominguez Lino i Arantxa Parra Santonja.

KOLEJNY SUKCES WOJTKA

LONGINES FUTURE TENNIS ACES – on the road to the French Open

W dniach 13-14.04. w klubie TUAN CLUB SPORT & SPA odbył się turniej LONGINES FUTURE TENNIS ACES – on the road to the French Open.Zwyciężył Wojciech Marek [Górnik Bytom], który w finale wygrał z kolega klubowym Maciejem Ziomberem.
 
Nagrodą główna jest wyjazd wraz z trenerem [Łukasz Kuboszek] na mini Roland Garros.
 
 

WYNIK NASZYCH ZAWODNIKÓW

Starty reprezentantów Górnik Bytom w turniejach międzynarodowych:

BNP PARIBAS KATOWICE OPEN [WTA] Sandra Zaniewska ( na zdjęciu powyżej ) przegrała w I rundzie z Kaia Kanepi [Estonia], natomiast Paula Kania uległa w II rundzie eliminacji Sahar Peer [Izrael, póżniejsza ćwierćfinalistka]. W deblu nasze zawodniczki grając razem nie sprostały parze Birnerova [Czechy] /Buryachok [Ukraina].

Ogólnie jednak możliwośc startu w tak dużym turnieju powinna zaowocować lepszymi rezultatami w dalszej części sezonu.

Grzegorz Panfil startował w futuresie w Tureckiej Antalyi ,gdzie Wygrał z Serbem Marko Tepavaciem 4:6, 6:4, 7:5, ale uległ Brazylijczykowi Thiago Monteiro 7:6 (5), 3:6, 5:7.W deblu Polak i Belg Yannick Reuter pokonali Brytyjczyków Jacka Carpentera i Toma Farquarssona 6:1, 6:1. W ćwierćfinale wygrali z Czechami Jakubem Hadravą i Adamem Pavlaskiem 7:6 (5), 7:6 (4). W półfinale przegrali z Mołdawianinem Andrejem Ciumaciem i Szwajcarem Luką Margarolim 6:2, 3:6, 9:11.

Sonia Grzywocz z kolei wystąpiła w turnieju ITF San Michel International Tournament ,po porażce w Irundzie singla ,dobrze zaprezentowała sie w grze podwójnej dochodząc do półfinału [ w parze z Agata Świątek z Warszawy] Polki pokonały Brytyjki Abbott/Moxham 6/1  6/7  10/7, oraz Słowenki Kozar/Mraz 6/2 6/0. W półfinale przegrały z parą Sosnovschi[ Mołdawia]/Vondrusova [Czechy] 1/6 3/6.

Paula Kania

Zwycięstwo w I rundzie eliminacji WTA BNP Paribas Katowice Open Pauli Kani

Paula Kania pokonała w I rundzie eliminacji  BNP Paribas Katowice Open Renatę Voracovą po zaciętym pojedynku 3:6, 7:6, 6:0. Był to już trzeci pojedynek tych zawodniczek i po raz pierwszy Paula pokonała Renatę. Gartulacje i powodzenia w kolejnych meczach w Katowicach !

Dominacja zawodników Górnika na turnieju w Zabrzu

W kończącym sezon halowy turnieju kobiet i mężczyzn ,doskonale spisali się nasi reprezentanci.

Wśród kobiet Agata Borgman nie miała sobie równych, natomiast w turnieju męskim całe podium zajęli nasi zawodnicy:

Wygrał Mateusz Kowalczyk, drugi był Igor Bujdo ,a trzeci Przemysław Filipek.

gratulacje!

Cykl ITF Futures i juniors występy naszych reprezentantów

Paula Kania wystąpi w turnieju głównym GDF Suez Seine et Marne (korty twarde w hali, 50 tys. $). 
Grzegorz Panfil wybrał się do Włoch na turniej ITALY F1 FUTURES - TRENTO o puli nagród 15,000 USD. Natomiast Sonia Grzywocz wybrała się na Maltę, gdzie wystąpi w turnieju Malta ITF U/18 World Ranking Tournament. Za wszystkich trzymamy kciuki!

Z GÓRNIKA prosto do SPODKA

Miło nam poinformować że w turnieju BNP Paribas Katowice Open, który odbędzie się w spodku w dniach 6-14 kwietnia wystąpią dwie Polki SANDRA ZANIEWSKA i PAULA KANIA [dzięki dzikim kartom]. Obie reprezentują klub GÓRNIK BYTOM. Będą to jedyne Polki które zobaczymy w turnieju głównym. Jest to z pewnością fakt, warty odnotowania !

Kowalczyk wygrał "16" w Bytomiu

W dniach 15-17 marca na naszych kortach odbył się turniej "16" kobiet i mężczyzn.Z naszych zawodników: wśród mężczyzn wygrał Mateusz Kowalczyk, natomiast w turnieju kobiet Iga Odrzywołek była trzecia.Miejsca reprezentantów Górnika Bytom:

1. Mateusz Kowalczyk
4. Patryk Janik
5. Igor Bujdo
7. Piotr Pyla
8. Przemysław Filipek

3. Iga Odrzywołek

Sukcesy na Supermastersie

W Pabianicach zakończył się Halowy Supermasters PZT 2013.

W turniejach grało po sześciu czołowych tenisistów (dziewcząt i chłopców) urodzonych w latach 1999, 2000 i 2001.

Z naszego klubu zakwalifikowali się;

Wojciech Marek, Maciej Ziomber i Klara Siłka. Wszyscy stanęli na podium;

Wśród 12-latków finał był wewntrzną sprawą zawodników Górnika Bytom, Wojtek Marek pokonał w nim Maćka Ziombra

6/2  6/4,w półfinałach Wojtek wygrał z Michałem Matuszewskim 6/1  7/5,a Maciek pokonał Patryka Niełacnego 6/1  7/6.

Wśród  14-latek trzecie miejsce zajęła Klara Siłka ,w półfinale przegrała z Marcelina Podlińską [Legia Warszawa] 1/6  1/6, a w meczu o trzecie miejsce pokonała Adriannę Sosnowską [Winners Łódż] 2/6  6/4  6/0.

Gratulacje!

Podsumowanie drużynówek na hali

Rozegrano już wszystkie drużynowe mistrzostwa Polski w sezonie halowym 2012/2013.

Po ostatnich medalach z Bydgoszczy[ kobiet i mężczyzn] jesteśmy na swoim ulubionym drugim miejscu za AZS Poznań.

Klasyfikacja po HDMP:
AZS Poznań   540
Górnik Bytom 460
Warszawianka 370
Legia W-wa     330.

Zdobyliśmy:
1 Złoto   [Skrzaty]
2 Srebra [Mężczyżni i Juniorki]
2 Brązy [Kobiety i Młodziczki

Srebro i brąz w Halowych Mistrzostwach Polski

W dniach 4 -7 marca w Bydgoszczy rozegrane zostały finały HDMP Kobiet i Meżczyzn. Wystartowalo 6 zespołów żeńskich i 10 męskich. Wśród nich oba nasze teamy w składzie:

kobiety- Agata Borgman i Iga Odrzywołek
mężczyżni-Grzegorz Panfil, Mateusz Kowalczyk oraz Igor Bujdo.

W zmaganiach mężczyzn o złoto zagrali faworyci. AZS Poznań (Piotr Gadomski, Andriej Kapaś, Maciej Smoła) był lepszy od naszego zespołu.

Niespodziankę sprawiły dziewczyny które w pojedynku o brązowy medal pokonały SKT Sopot 2:1 (Borgman - Stencel 6:2, 5:7, 7:5; Odrzywołek - M. Lewandowska 6:1, 6:4; Borgman/Odrzywołek - M. Lewandowska/M. Markowska 0:6, 0:6).

Dwa medale na Młodzieżowych MP

Agata Borgman w singlu i Przemysław Filipek w deblu zdobyli brązowe medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski które zakończyły sie w Bydgoszczy. Agata w ćwierćfinale pokonała Martyne Kowalak [Promień Opalenica] 6/0  6/3, a w półfinale przegrała z Katarzyną Kaletą [PKT Pabianice] 3/6   6/7. Przemek wparze z Bartoszem Wojnarem [Wola sport Kraków] wcwierćfinale wygrali z parą Bogdan Dudzewicz [AZS Poznań]/Mateusz Konieczny [BTS Bełchatów],w walce o finał ulegli Piotr Barański [Nafta Zielona Góra]/Mikołaj Jedruszczak[Start wisła Toruń].

Triumf Panfila na Ukrainie!

W meczu finałowym Grzegorz okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy Marata Deviatorova wygrywając 6/3 6/3.

Jego forma ciągle rośnie ,co jest dobrym prognostykiem przed finałami Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Panfil w finale [na Ukrainie]

Po zdobyciu tytułu mistrza Polski Grzegorz Panfil udał się na dwa futuresy ATP[ Ukraina] w poszukiwaniu punktów do poprawienia rankingu. Do tej pory pokonał czterech rywali:

I runda Jerome Vanneste [Belgia] 7/5 7/6
II runda Alban Meuffels [Holandia] 3/6 6/4 6/3
ćwierćfinał  Alessandro Bega [Włochy] 6/2 6/4
półfinał Martins Podzus [Łotwa] 6/4 6/4
w finale spotka się z Maratem Deviatarovem [Ukraina]

Na drugiej rundzie zakończyła swój występ w ITF Bavarian Juniors Championships Sonia Grzywocz, dziś uległa Niemce Lisie Ponomar 4/6 3/6.

Drzonków zdobyty

W Drzonkowie odbył się OTK młodziczek ,w którym znów dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki.

Debel Klara Siłka /Dominika Paczena wygrał cały turniej [drugi raz z rzędu po Złotoryji] w finale pokonując parę Lechna [Promień Opalenica]/Pawlak [ AZS Poznań] 6/4 6/4. Klara wygrała też turniej singlowy, w półfinale okazała sie lepsza od Dominiki 6/4 6/1,a w finale pokonała Zofię Pawlak [AZS Poznań] 6/0 6/2.

GRATULUJEMY

Podwójne szczęście Soni

 Na turniej ITF Bavarian JuniorsChampionships do Niemiec wybrały sie dwie nasze zawodniczki- Sonia Grzywocz i Paulina Lewandowska.Sonia po dwóch zwycięstwach przegrała mecz o wejście do turnieju głównego z Niemką Marleen Tilgner,ale weszła  do turnieju głównego jako LL [szczęśliwy przegrany] i dołączyła do Pauliny Lewandowskiej  ,która była bezpośrednio w turnieju głównym. Sonia wykorzystała to szczęście i w i rundzie pokonała Fionę Codino [Francja] 6/7 6/2 6/3. BRAWO!

Paulina natomiast trafiła na pogromczynie Sonii z eliminacji i niestety też nie dała jej rady przegrywając 5/7 6/2 4/6.

 

Grzegorz mistrzem Polski

Z zakończonych narodowych mistrzostw nasi zawodnicy wracają z dwoma medalami.

Oba zdobył Grzegorz Panfil, który został halowym mistrzem Polski i obecnie jest mistrzem Polski zarówno na hali jak i kortach otwartych. Do tytułu w singlu grzes dorzucił srebro w deblu, grając w parze z Andrzejem Kapasiem [AZS Poznań] pokonali w półfinale pokonali pare Grunwaldu Poznań Karol Drzewiecki/ Michał Nispoń 6/1 6/1, w finale przegrali z para poznańskiego AZS-uPiotr Gadomski /Maciej Smoła 6/7 2/6.Wyniki Grzegorza w singlu:

Irunda Dariusz Lipka [SKT Sopot]  6/4 6/2

IIrunda  Louis Dończyk [Grunwald Poznań] 6/4 6/2

ćwierćfinał Adam Majchrowicz [Centrum Bydgoszcz] 6/3 6/4

półfinał Andrzej Kapaś [AZS Poznań] 6/3 6/4

FINAŁ Piotr Gadomski [AZS Poznań] 6/4 6/4

Jak widać Grzegorz w całym turnieju nie przegrał seta!

GRATULACJE

Narodowe Mistrzostwa Meżczyzn

W dniach 11-17 luty w Sopocie odbywają się Mistrzostwa Polski w tenisie.

Z naszych pierwszą runde wygrali:Grzegorz Panfil, Mateusz Szmigiel i Patryk Janik, odpadli: Igor Bujdo i Przemysław Filipek. Do ćwierćfinału natomiast awansował tylko Grzegorz ,w którym pokonał Adama Majchrowicza [Centrum Bydgoszcz] 6/3 6/4 i zapewnił sobie medal. Jakiego koloru i o deblach w następnym newsie

sukcesy na OTK-CH

OTK Młodziczek -Złotoryja

Klara Siłka -Im. w grze pojedyńczej

Klara Siłka/Dominika Paczena-Im w grze podwójnej

OTK Kadetów-Szczawno-Zdrój

Wiktor Radwan -IIm. w grze pojedyńczej

OTK Kadetów Stalowa Wola

Wiktor Radwan -IIm. w grze pojedyńczej

Gratulujemy

Srebna Agata

W  Sobocie koło Poznania rozegrano mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek.Doskonale spisała się tam Agata Borgman dochodząc do finału.Aga pokonała kolejno;

Matuszak Nikola [Topspin Kołóbrzeg] 6/2 6/2

Przybylska Julia [AZS Poznań]    6/1 2/6  6/0

Nosek Wiktoria [Tęcza Kielce]  6/4   6/3

Kubicz Katarzyna [nst małopolska] 4/6  6/1  6/1.

W finale przegrała z Magdaleną Fręch [ŁKT Łódż] 0/6  3/6, ale i tak cieszymy się i gratulujemy!

Awans Polek w FED CUP

Drużyna nasza w składszie Agnieska Radwańska ,Urszula Radwańska ,Alicja Rosolska i Paula Kania [Górnik Bytom] po zwycięstwach nad : Rumunią,Izraelem ,Turcją i w finale Chorwacją awansowała do kwietniowych baraży o grupę  światową. Paula wystąpiła wspólnie z A. Rosolską w grze deblowej w spotkaniu z Rumunią [ porażka 1-2] i Turcją [zwycięstwo 2-0].Cieszymy się,że przedstawicielka Górnika Bytom wróciła do reprezentacji Polski po latach[ również w deblu Polskę  reprezentowała Katarzyna Teodorowicz w latach 90-ych]

Wieści z OTK-ów

W ostatmin czasie odbywały się Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne w różnych kategoriach wiekowych .Nasi zawodnicy zajęli  dwukrotnie Im i trzykrotnie IIm:

OTK Skrzatów Puszczykowo- Im Wojciech Marek

OTK Meżczyzn Zabrze  - Im Przemysław Filipek

OTK  Meżczyzn Sobota -II m Patryk Janik

OTK Mężczyzn Zabrze -IIm Mateusz Szmigiel

OTK Kadetów Szczawno-zdrój -IIm Wiktor Radwan

Mistrzostwa Kadetów

W Pabianicach rozegrano mistrzostwa Polski Kadetów.Nasza ekipa [S. Grzywocz ,K. Krawczyński ,W. Radwan ,B. Hałubiec ] osiągnęła dwa ćwierćfinały:

Karol Krawczyński w grze pojedyńczej

Sonia Grzywocz w grze podwójnej

Tennis Europe Winter Cups by Head - awans skrzatów

   
Rozpoczęły się kwalifikacje drużynówek Tennis Europe Winter Cups by Head skrzatów (do lat 12).

W czeskim Hradku nad Nysą rywalizują zespoły grupy A. Obok Polski zagrają ekipy Belgii, Łotwy, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii i gospodarzy.

W naszej drużynie znaleźli się: Wojciech Marek, Maciej Ziomber[obaj Górnik Bytom] i Michał Matuszewski.

Do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany od 8 do 10 lutego w Roznovie pod Radhostem w Czechach zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup.

W meczu ćwierćfinałowym nasza reprezentacja pokonała Portugalczyków. W 1/2 finału wygrała z Belgami. Tym samym wywalczyła awans.

POLSKA - PORTUGALIA 2:1

Michał Matuszewski - Heber Adonis 6:1, 6:1; Wojciech Marek - Hugo Maia 6:0, 6:7, 2:6; Marek/Maciek Ziomber - Maia/Bernardo Serra Vieira 6:4, 6:1.

POLSKA - BELGIA 2:1

Matuszewski - Louis Herman 6:4, 6:2; Marek - Gauthier Onclin 6:4, 6:1; Marek/Ziomber - Herman/Onclin 5:7, 5:7.

Ćwierćfinały: Łotwa - bye; Czechy - Słowacja 3:0; Polska - Portugalia 2:1; Belgia - Szwajcaria 2:0.

Półfinały: Czechy - Łotwa 2:0; Polska - Belgia 2:1.

O miejsce 3 Belgia - Łotwa.

Finał: Polska - Czechy.

 

Wysokie miejsce naszego klubu w podsumowaniu MS

Ministerstwo Sportu podało końcowe wyniki współzawodnictwa młodzieżowego za rok 2012. Jak wiemy składają się na to wyniki za
-młodzieżowe mistrzostwa Polski [do lat 21]
-mistrzostwa  Polski juniorów [do lat 18]
-Ogólnopolska Olimpiada młodzieży[ do lat 16]
-Miedzywojewódzkie mistrzostwa młodzików[ do lat 14]
KS "Górnik" Bytom podobnie jak w klasyfikacji  PZT zajął 2 miejsce zdybywając 137p.
 

Więcej...

Wiadomość weekendu

Miło mi poinformować, że Wojciech Marek został mistrzem Polski skrzatów zarówno w singlu jak i w deblu[ wspólnie z partnerem klubowym Maciejem Ziombrem, ktory w singlu zajął 3 miejsce].
W finale wygrał z Michałem Matuszewskim 6/1 6/3 . Wojtek w całym turnieju stracił zaledwie 8 gemów! [ chyba rekord Guinnessa]
BRAWO CHŁOPCY!!!

Mamy w klubie większy talent od Jurka Janowicza [ tak uważam], zróbmy wszystko ,aby tego nie zaprzepaścić.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !

Następna wspamiała wiadomośc nadeszła z Chorzowa .
W rozegranym tam turnieju kobiet, niespełna 15 letnia Sonia Grzywocz nie dała szans rywalka i po wygraniu 5 spotkań została awycięzczynią turnieju1
gratulacje

Więcej...

Wojciech Marek
Wojciech Marek

Wieści z aren

Niestety zarówno Agata Borgman jak i Grzegorz Panfil nie dali rady swym rywalom i na II rundzie zakończyli swoje występy.

Jednak sukcesy odnotowujemy na krajowych kortach:

Skrzaty wrócą z Puszczykowa z 3 medalami mistrzostw Polski -Wojciech Marek ma juz srebro i w jutrzejszym finale spotka się z Michałem Matuszewskim [PKT Pabianice], który w półfinale ograł naszego Macieja Ziombra.

Obaj nasi zawodnicy razem zdobyli tytuł mistrzowski w grze podwójnej,w finale pokonali parę Adamek-Taczała 6/1 6/4

Więcej...

Największe tenisowe wydarzenie w Polsce już w kwietniu w Katowicach

Chce zaserwować kibicom emocje najwyższych lotów i wystartować jak rakieta. 20-letnia Paula Kania w ubiegłym roku wygrała pierwszy turniej w zawodowym tenisie w deblu. Teraz czwarta tenisistka kraju liczy na dziką kartę w Katowicach. - Jest to bardzo duże doświadczenie, zagranie z najlepszymi w tym zawodzie i przede wszystkim zagranie w Polsce. Pokazanie się przed własną publicznością - mówi Paula Kania, tenisistka, KS Górnik Bytom. Przed katowicką publicznością czołowe zawodniczki świata zaprezentują się w kwietniu.

Więcej...

Dwa zwycięstwa i porażka

W turniejach między - narodowych startuje obecnie trójka naszych:

Grzegorz Panfil pokonał Filipa Vegera [Chorwacja] 6/4 7/6
Agata Borgman wygrała z Anna Iakovleva [Rosja] 2/6 6/1 7/5
Sonia Grzywocz przegrała z Flyora Shiyanova [Rosja] 3/6 4/6

O deblach i grach następnych w kolejnym newsie

Sezon nabiera tempa

Najbliższe starty  naszych zawodników :

Grzegorz Panfil - Stuttgart [Niemcy] turniej ITF Futures.
Agata Borgman - Szczecin [Polska] turniej ITF Juniors.
Sonia Grzywocz - Salzburg [Austria] turniej ITF Juniors.

W kraju natomiast rozpoczyna się walka o medale w indywidualnych Mistrzostwach Polski. Rozpoczynają skrzaty w Puszczykowie [14-20 .01. 2013.] Nas reprezentować będą;

Wojciech Marek ,Maciej Ziomber, Julian Radoń.

Wszystkim życzymy powodzenia.

Więcej...

KOLEJNE SUKCESY BYTOMSKIEJ MŁODZIEŻY

W miniony weekend nasze drużyny zdobyły 2 medale HDMP.

-skrzaty zdobyły złoty medal w składzie Wojciech Marek, Maciej Ziomber ,trener Mateusz Moj
-młodziczki wywalczyły brązowe medale w składzie Klara Siłka ,Beata Światłoń.

Serdeczne gratulacje!

Więcej...

Wyniki Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych

Bardzo udany początek sezonu śląskich klubów w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski!
Nasze kluby zdobyły 5 medali !
 

Więcej...

PIERWSZE PODSUMOWANIE

Za nami pierwsza część drużynówek. Rozdano medale w kategoriach młodzieżowych na hali, zawody kobiet i mężczyzn odbędą się w marcu. Letnie rozgrywki natomiast dla kobiet i mężczyzn w czerwcu a dla pozostałych we wrześniu.

Po rozegraniu 8 z 20 finałów klasyfikacja PZT wygląda następująco:
1. WARSZAWIANKA Warszawa   370
2. AZS Poznań                      340
3. LEGIA Warszawa                 330
4. GÓRNIK BYTOM                  310

Więcej...

Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

Od jutra kolejna odsłona walki o medale w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

W Puszczykowie walczyc bedą skrzaty [WOJCIECH MAREK i MACIEJ ZIOMBER] natomiast w Pabianicach zagrają nasze młodziczki [KLARA SIŁKA i BEATA ŚWIATŁOŃ].

Więcej...

Puchar Prezesa Dariusza Łukaszewskiego

W dniach 15-16 grudnia odbył się turniej deblowy o Puchar Prezesa Dariusza Łukaszewskiego. miał tym razem wyjątkową obsadę, wystapili między innymi:

BŁAŻEJ KONIUSZ, MATEUSZ KOWALCZYK, PAULA KANIA

Więcej...

Tenis Łukaszewski - 100 procent !

Dariusz Łukaszewski, wiceprezes ds. sportowych Górnika Bytom, został nowym sternikiem Śląskiego Związku Tenisowego. Był jedynym kandydatem na to stanowisko, bo ustępujący szef, Wojciech Radomski, zrezygnował z udziału wyborach. Podczas zebrania delegaci postanowili uhonorować dotychczasową, 23-letnią pracę Radomskiego.

Więcej...