Najnowsze aktualności

Australian Open: Wielki powrót Pauli Kani, Polka lepsza od mistrzyni Hiszpanii

Paula Kania zrobiła pierwszy krok w kierunku głównej drabinki wielkoszlemowego Australian Open 2016. W meczu I rundy eliminacji do turnieju w Melbourne polska tenisistka pokonała Hiszpankę Marię-Teresę Torro-Flor 2:6, 6:4, 6:2.

Pochodząca z Sosnowca tenisistka po raz trzeci stara się o miejsce w głównej drabince Australian Open. W 2014 roku pokonała ją w II rundzie eliminacji Francuzka Claire Feuerstein, z kolei 12 miesięcy później już w pierwszym spotkaniu lepsza od niej była Estonka Anett Kontaveit.

 W czwartek także czekało Paulę Kanię niełatwe zadanie, ponieważ na jej drodze stanęła rozstawiona z numerem 13. Maria-Teresa Torro-Flor. Pochodząca z Villeny tenisistka wywalczyła w 2014 roku w Marrakeszu premierowe mistrzostwo rangi WTA, co pozwoliło jej w maju awansować na najwyższą w karierze 47. pozycję."Tita" Torro-Flor została w grudniu 2015 roku mistrzynią Hiszpanii. Aktualnie jest notowana na 125. miejscu, dlatego nie zakwalifikowała się do turnieju głównego zawodów w Melbourne na bazie rankingu. Klasyfikowana na 157. lokacie Kania po trzysetowym boju okazała się jednak lepsza od rywalki, której celem jest szybki powrót do Top 100.
files/zdjecia aktualnosci/PaulaKania 22.05.jpg

Wróć