Najnowsze aktualności

Będą promować tenis

Współpraca z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży oraz popularyzacja i rozwój tenisa wśród najmłodszych, to główne cele podpisanego przez władze miasta porozumienia z Polskim Związkiem Tenisa. Dla młodych adeptów jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych to doskonała wiadomość. Uczniowie pięciu szkół podstawowych będą mogli już niebawem rozpocząć treningi pod okiem przeszkolonych nauczycieli.

W ramach porozumienia podpisanego wczoraj przez Sekretarz Generalną Polskiego Związku Tenisa Magdalenę Rejniak - Romer i prezydenta Damiana Bartylę w Bytomiu zostanie wdrożony program "Tenis 10". Jego ideą jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tenisa ziemnego oraz zachęcenie najmłodszych do spędzania wolnego czasu poprzez sport. W ramach programu Polski Związek Tenisa przeszkoli 50 nauczycieli, którzy będą prowadzić zajęcia z młodzieżą. Z kolei dla pięciu bytomskich szkół (SP 5, SP 21, SP 28, SP 33 i SP 44) gmina zakupi zestawy sportowe, dzięki którym uczniowie będą mogli rozpocząć profesjonalne treningi.

Podobne programy jak w Polsce z powodzeniem są prowadzone we Francji i Belgii. Bytom jako ósme miasto w Polsce zostało partnerem Polskiego Związku Tenisa wdrażając program "Tenis 10". Dzięki niemu uczniowie mają szansę rozwinąć swoją pasję i kształtować swoje talenty.

Wróć