Najnowsze aktualności

MECZ ŚLĄSK-MORAWY na wyjeżdzie 25.09.2015

Informacja o kolejnym wydarzeniu tenisowym organizowanym przez Śląski Związek Tenisowy.
 
W ramach współpracy pomiędzy Śląskim a Severomoravskim związkiem tenisowym 25 września mieliśmy kolejne wydarzenie z udziałem młodych tenisistów z obu regionów.Tym razem spotkaliśmy się w Vitkowicach i Ostravie ,gdzie rozegrano łącznie 84 mecze tenisowe!!!
Grali chłopcy i dziewczęta w kategoriach do lat :
10-u, 12-u, 14-u i 18-u.
Przypomnę ,że w I meczu [lipiec 2014] Śląsk przegrał z kretesem 13-47.jednak w rewanżu na Kortach Górnika Bytom niespodziewanie okazaliśmy się lepsi ,wygrywając 45-40!!
Można było się spodziewać ,że kolejne spotkanie strona Czeska potraktuje priorytetowo....
Termin III spotkania ,okazał się niefortunny dla nas,gdyż dość duża grupa naszych zawodników nie mogła wystąpić [juniorzy pojechali na turnieje ITF do Chorwacji,a skrzaty zostali powołani na obóz kadry Polski do Cetniewa]
Jednak, choć przegraliśmy 29-55, to mecze naprawdę były zacięte i oprócz kategorii skrzatów [u-12] gdzie przegraliśmy 2-18,w pozostałych kategoriach walka była do końca ,a osłabieni juniorzy i juniorki zremisowali 10-10!!!oprócz nich ,młodzicy[u-14] przegrali 6-14 ,a krasnale [u-10] 11-13.
Jednym z powodów ,że Czeski tenis ma taki potencjał jest pomoc jaką okazują mu włodarze państwowi , czy samorządowi...
Na meczu był marszałek Śląsko-Morawskiego regionu ,a rok temu byli Burmistrz Ostravy i konsul RP.
Nam niestety ,nie udało się zainteresować tym wydarzeniem nikogo z władz wojewódzkich ,oprócz prezydenta Bytomia,które wręczał nagrody w kwietniu .
Jednak ,to nie znaczy ,że Śląski Związek tenisowy nie będzie dalej zabiegał o większe zainteresowanie tą dyscypliną ....
Wręcz przeciwnie ,będziemy pisać więcej wniosków i programów ,które może w końcu dostaną szansę realizacji w konkursach w roku 2016..
W imieniu zarządu związku zapewniam ,że będziemy dalej prężnie działać, nie patrząc na innych.
Jednocześnie należą się ogromne podziękowania dla Fundacji Radan,która wspomogła obie imprezy [Bytom kwiecień i Ostrava wrzesień]
.

Wróć