Najnowsze aktualności

Sukcesy za oceanem

Nike Junior Tennis Masters z udziałem Wojtka Marka

Wojciech Marek reprezentuje Polskę w Nike Junior Tennis International Masters 2013.

Turniej dla zawodników do lat 12 i 14 odbył w miejscowościPort Saint Lucie na Florydzie. Firma Nike zaprosiła Wojtka na finał swoich rozgrywek.

Zmagania prowadzone są w 30 krajach. W USA grają tylko zwycięzcy krajowych eliminacji. Dzika karta dla Marka jest jedyną przyznaną dla zawodnika z Polski.

W turnieju do lat 12 zawodnik Górnika Bytom (rozstawiony z szóstką) pokonał Szweda Rikarda Raada 6:1, 6:4 i Włocha Jannika Sinnera 6:0, 6:3.

W ćwierćfinale wygrał z Białorusinem Alexandrem Zgirovskym (nr 2) 6:2, 7:6 (4). O finał przegrał z Serbem Mihailo Popoviciem (nr 4).

Wojtek w ćwierćfinale turnieju Junior Orange Bowl do lat 12, rozgrywanego w Miami.
W eliminacjach do turnieju wystartowało ponad 200 tenisistów, a w głównym drabinka jest na 128 graczy.
Po wygraniu trzech meczy o awans do 1/4 turnieju rywalem Wojtka był Amerykanin Brandon Nakashima rozstawiony w turnieju z numerem 1.Nasz pupil wygrał 7/5  6/4.