Najnowsze aktualności

Tydzień pełen niespodzianek

  25-31  MAJA 2015

 TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

Paula Kania -jedyna Polka w II rundzie singla w tegorocznym Roland Garros.Jakby było mało ,w deblu też zaprezentowała się najlepiej z Polek ! W parze ze Słowaczką J. Husarovą oddały zaledwie trzy gemy kolejnym rywalkom i pewnie awansowały do III rundy Rolanda Garrosa.Dość niespodziewanie Paula Kania i Janette Husárová pokonały w I rundzie rozstawione  z numerem 16. Klaudię Jans-Ignacik i Andreję Klepac. Para polsko-słowacka zachowała zimną krew w ważnych momentach i po bardzo wyrównanym meczu, zdołała wywalczyć awans. Tenisistka Górnika Bytom udowodniła, że jest w naprawdę dobrej formie.

 Grzegorz Panfil - wygrał trzeci z rzędu turniej ITF rozgrywany na kortach ziemnych w Pantiani. Polski tenisista opuścił gruzińską mączkę z perfekcyjnym bilansem spotkań 16-0.Trzy tygodnie spędzone w Pantiani i trzy turniejowe zwycięstwa. Grzegorz Panfil (ATP 280) wywalczył w niedzielę czwarte singlowe trofeum w obecnym sezonie i zarazem 11 w karierze.Nie ulega wątpliwości, że to najlepszy rok na zawodowych kortach. 8 czerwca awansuje on na najwyższą pozycję w światowej klasyfikacji, bowiem po raz pierwszy znajdzie się w Top 240.

TURNIEJE OGÓLNOPOLSKIE

Na krajowych kortach dzielnie walczyła młodzież:                                                                                               juniorki - OTK Super seria  Puławy                                                                                                                          Sonia Grzywocz - zajęła II miejsce w grze pojedynczej.

młodzicy  -  Szczecin                                                                                                                                             Magda Hędrzak - zajęła III miejsce w grze pojedynczej,natomiast w grze podwójnej odniosła sukces zdobywając I miejsce. Olgierd Bańkowski   przegrał walkę o półfinał w grze pojedynczej, natomiast w grze podwójnej zajął II miejsce.

TURNIEJE WOJEWÓDZKIE

skrzaty  -  Chorzów                                                                                                                                            Zuzanna Schab - odniosła podwójne zwycięstwo:wygrała zarówno w grze pojedynczej jak i w grze podwójnej. Stanisław Sławik zajął III miejsce w grze pojedynczej a w grze podwójnej I miejsce .

Wróć