Najnowsze aktualności

Tydzień pełen niespodzianek

18-24.05.2015

 

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

 

Paula Kania udanie przeszła przez trzystopniowe kwalifikacje i zadebiutuje w głównej drabince wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W decydującym meczu Polka pokonała Jessikę Pegulę.         W I rundzie turnieju głównego przeciwniczką Pauli będzie Mona Barthel ( Niemcy - 39 WTA).

 

 

27-letni Grzegorz Panfil wygrał w sobotę 10 z rzędu mecz, co jest dla niego rekordową serią zwycięstw w karierze. W niedzielę, o godz. 10:00 czasu polskiego, reprezentant Górnika Bytom walczył o 10 singlowe trofeum na zawodowych kortach i zarazem trzecie w 2015 roku. Po zaciętym pojedynku wygrał z Pedro Sakamoto ( Brazylia) 7:6(5) 7:5. Brawo Grzegorz!!!

Zabrzanin i partnerujący mu Paweł Ciaś nie zdołali jednak w sobotę zwyciężyć w turnieju debla gruzińskich zawodów. Po zaciętym, dwusetowym boju lepsi od Polaków okazali się najwyżej rozstawieni w Pantiani Balleret i Bortolotti, którzy triumfowali ostatecznie 7:6(4), 7:5.

W Jabloncu nad Nysą mistrzami turnieju debla zostali w sobotę Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz. Rozstawiona z numerem drugim polska para pokonała niemiecki duet Daniel Altmaier  i Paul Woerner 6:3, 7:5. Dla Kowalczyka to 27 deblowe trofeum w karierze  i 15  w imprezie rangi ITF.

Wojciech Marek startował w turnieju Tennis Europe w Zabrzu do lat 16 i zajął III miejsce.

TURNIEJE KRAJOWE

Turniej Ogólnopolski

 Juniorzy  - w Bytomiu Karol Krawczyński  dotarł do finałów zarówno w singlu jak i w deblu.     W grze pojedynczej i podwójnej zajął  I miejsce.

 Młodziczki - w Pabianicach  Magdalena Hędrzak dotarła do półfinału w grze pojedynczej               i podwójnej a Olgierd Bańkowski w grze podwójnej zajął II miejce.

Skrzaty -  w Złotoryji Jan Kopcik grał w  półfinale  singla z kolegą klubowym Jakubem Wolnikiem, natomiast w finale musiał uznać wyższość przeciwnika.

 Turniej Wojewódzki

Skrzaty - w Krakowie  Zuzanna Schab po zaciętym boju uległa w finale M.Bajorek przegrywając w super tie-breaku natomiast w grze podwójnej zajęła I miejsce 

TENIS 10   Puchar Śląska w Tychach:

Olivia Bergler wygrała turniej i zajęła I miejsce - kategoria zielona

Pola Kasprzak zdobyła III miejsce - kategoria zielona

Dominik Spychalski  - zajął IV miejsce - kategoria zielona   

Wróć