Najnowsze aktualności

WYNIK NASZYCH ZAWODNIKÓW

Starty reprezentantów Górnik Bytom w turniejach międzynarodowych:

BNP PARIBAS KATOWICE OPEN [WTA] Sandra Zaniewska ( na zdjęciu powyżej ) przegrała w I rundzie z Kaia Kanepi [Estonia], natomiast Paula Kania uległa w II rundzie eliminacji Sahar Peer [Izrael, póżniejsza ćwierćfinalistka]. W deblu nasze zawodniczki grając razem nie sprostały parze Birnerova [Czechy] /Buryachok [Ukraina].

Ogólnie jednak możliwośc startu w tak dużym turnieju powinna zaowocować lepszymi rezultatami w dalszej części sezonu.

Grzegorz Panfil startował w futuresie w Tureckiej Antalyi ,gdzie Wygrał z Serbem Marko Tepavaciem 4:6, 6:4, 7:5, ale uległ Brazylijczykowi Thiago Monteiro 7:6 (5), 3:6, 5:7.W deblu Polak i Belg Yannick Reuter pokonali Brytyjczyków Jacka Carpentera i Toma Farquarssona 6:1, 6:1. W ćwierćfinale wygrali z Czechami Jakubem Hadravą i Adamem Pavlaskiem 7:6 (5), 7:6 (4). W półfinale przegrali z Mołdawianinem Andrejem Ciumaciem i Szwajcarem Luką Margarolim 6:2, 3:6, 9:11.

Sonia Grzywocz z kolei wystąpiła w turnieju ITF San Michel International Tournament ,po porażce w Irundzie singla ,dobrze zaprezentowała sie w grze podwójnej dochodząc do półfinału [ w parze z Agata Świątek z Warszawy] Polki pokonały Brytyjki Abbott/Moxham 6/1  6/7  10/7, oraz Słowenki Kozar/Mraz 6/2 6/0. W półfinale przegrały z parą Sosnovschi[ Mołdawia]/Vondrusova [Czechy] 1/6 3/6.

Wróć